Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Člen František Koplík

Hlasování


Diskuze

Kuloáry
12.08.22

Chtěl jsem požádat pana Kašpara aby mi laskavě předal návod, jak mám předejít cenzuře, při zadávání odkazu ale on jak už několikrát, by to cítil jako že jej úkoluji, tak to raději neudělám. 😊

Kuloáry
11.08.22

Teď už nám cenzura ničí i odkazy. Nepokládám to za úmysl, jen za špatné nastavení. Ale kdo chce najde tento rozhovor s panem Smutným na :

www.parlamentnilisty.cz

Kuloáry
11.08.22

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Ja-tu-vladu-****l-jsem-zklaman-Expert-Smutny-Elektrina-kdo-klame-a-kdo-bohatne-710989

Kuloáry
11.08.22

Můj dodatek:
Postupně se k energetické situaci vyjadřují renomovaní experti s mnohaletou praxí v oboru energetika. Všichni varují před ekonomickou katastrofou, a vláda je stále přesvědčená že si vede dobře. Ideologie vítězí nad rozumem.

Kuloáry
10.08.22

😊 😊 😊

Kuloáry
10.08.22

Píšete:
Nejsem si vědom vytrhávání něčeho z něčeho a neměl jsem v úmyslu vtipkovat.

Nepopsal jste situaci, za které to bylo řečeno a tím byl citát starosty vytržený z kontextu.
Vy jste neměl v úmyslu vtipkovat ale ten starosta Červinka ano.

Kuloáry
09.08.22

A bude hůř.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Fiala-posledni-z-Evropy-Cesko-jde-do-Pruzkum-ukazal-jak-to-je-710803

Kuloáry
08.08.22

Tak to co jste teď napsal bylo hodně vytržené z kontextu. I v reálu to bylo trošku drsné ale byl to situační vtípek.

Kuloáry
08.08.22

Samozřejmě že bychom neměli dělat drsné vtípky na Romy, Židy, homosexuály, blondýny, invalidy, černochy, atd. atd. Drsné vtípky můžeme dělat pouze na heterosexuální bílé muže. Těm to nevadí, ti se tomu zasmějí. 😊

Kuloáry
08.08.22

Bez komentáře:
https://www.youtube.com/watch?v=Xpd5INgzff4

Kuloáry
08.08.22

http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/vit-rakusan-se-zastal-romskych-uprchliku-nejsou-nebezpecim-jsou-nejhure-postizenymi-teto-krize.mame-prilezitost-odcinit

Kuloáry
08.08.22

Vít Rakušan na začátku článku mluví o Romských utečencích z Ukrajiny, ale na závěr nás nabádá, že bychom měli odčinit příkoří kterých jsme se na Romech dopustili v minulosti. Takže to nebylo vytrženo z kontextu.

Kuloáry
08.08.22

Z odkazu:
"Nyní máme příležitost alespoň částečně odčinit příkoří, kterých jsme se na Romech dopustili. Osvědčit, že jsme se poučili z minulých chyb, které Romy téměř bezvýchodně uvěznily ve vyloučených lokalitách.

Kuloáry
08.08.22

A začít – byť pomalu a obtížně – budovat otevřenou společnosti, v níž skutečně nebude záležet na tom, s jakou barvou kůže se kdo narodil. Udělám pro to vše, čeho budu schopen," píše na závěr článku ministr vnitra Vít Rakušan.

Kuloáry
07.08.22

Dobře zkusím na to přijít i já.

Kuloáry
07.08.22

Pane Kašpare, čistě technická připomínka. Jakmile odešlete svůj příspěvek, objeví se v levém horním rohu obrazovky malá kulička, která se pohybuje pořád zprava doleva a zpět.

Kuloáry
07.08.22

To znamená že příspěvek se odesílá ale ještě odeslaný není. Pokud v této chvíli kliknete na ULOŽIT znovu, tentýž příspěvek se znovu odešle. Takže to chce kliknout na ULOŽIT jen jednou a počkat. Ono to někdy trvá déle.

Kuloáry
07.08.22

Lhát tak že říkám nepravdu je už zastaralý způsob. Už před rokem 1989 se lhalo docela jinak. Příklad:
V SSSR postavili obrovskou hydroelektrárnu, v SSSR vypustili další umělou družici země, která slouží výhradně k mírovým účelům, v SSSR objevili lék proti nemoci XY.

Kuloáry
07.08.22

V USA vypustily další vojenskou družici, USA provedly další pokusný atomový výbuch, v USA se šíří nemoc YX proti které není lék.
To všechno byla pravda jen se pomlčelo o tom že i SSSR vypouští vojenské družice, provádí pokusné atomové výbuchy a na spoustu nemocí nemá lék.

Kuloáry
07.08.22

I to druhé byla pravda jen se pomlčelo o tom že i v USA se staví Hydroelektrárny, vypouštějí vědecké družice a objevují nové léky.

Kuloáry
07.08.22

Takto funguje moderní propaganda. Vše co uvede je pravda jenže ne celá. Je to jen jedna strana mince. To zmíněné pracovnici Amnesty International nedošlo. Nepochopila, že sice může říkat pravdu ale jen některou a o něčem je vhodné pomlčet.

Kuloáry
07.08.22

https://www.amnesty.cz/zprava/5499/prohlaseni-amnesty-k-novemu-vyzkumu-o-ukrajine

https://echo24.cz/a/S9qzM/amnesty-international-ukrajina-oksana-pokalcukova-odstoupila

Kuloáry
05.08.22

Bez komentáře:
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/charkov-rusko-ukrajina-kuleba-civilistu-armada-amnesty-international-valka.A220804_180844_zahranicni_jhr

Kuloáry
05.08.22

Odpusťte Babišovi že se nechoval jako *******.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Odpustte-Babisovi-ze-se-nechoval-jak-kr-ten-Stepan-Kotrba-naprosto-bez-obalu-I-o-Rusku-710466

Kuloáry
04.08.22

Tento můj eleborát není reakcí na jakýkoli zde publikovaný příspěvek a pokud je v něm podobné téma je to podobnost čistě náhodná. Určitě bych si netroufl nikoho poučovat a respektuji to že diskuze spočívá v tom, že se zásadně nevyjadřujeme k názoru nikoho jiného.

Kuloáry
04.08.22

Jistě víte, co je to HDP (hrubý domácí produkt) což je souhrn toho co se v dané ekonomice vyprodukuje a jistě také víte co je to HNP (hrubý národní produkt) což zjednodušeně znamená kolik toho z onoho HDP zůstane v dané zemi plus to co přiteče nebo odteče ze, nebo do zahraničí.

Kuloáry
04.08.22

Vzhledem k tomu že většina firem, bank, pojišťoven atd. má zahraniční vlastníky, odtéká zisk těchto subjektů do zahraničí. U nás je velmi málo miliardářů a českých firem které podnikají v zahraničí a zisk jde do ČR, ale hodně firem, kde je to obráceně. Srovnatelné výdělky budeme mít až se to obrátí.

Kuloáry
04.08.22

V zahraničí si své velmi bohaté firmy a podnikatele hýčkají, mi jim házíme klacky pod nohy. Například teď zrovna je snaha rozdrobit i zemědělské subjekty na co nejmenší v domnění že silným zahraničním subjektům budou nejlépe konkurovat soukromí zemědělci s co nejmenšími políčky.

Kuloáry
02.08.22

Pane Kašpare. Po období, kdy v poslaneckých lavicích zasedali hlavně herci, lékaři a profesoři, kteří nás přesvědčovali že celý západní svět nás vítá s otevřenou náručí a jejich jediným cílem je nám pomoci, už i prostý lid poznal že cílem našich spojenců je nás oškubat.

Kuloáry
02.08.22

Proto i tito obyčejní lidé usoudili že lepší bude do čela státu z****t někoho kdo je zvyklý se tvrdém mezinárodním prostředí pohybovat i za cenu toho že jeho minulost nebude bílá jako okvětí bílé lilie. Ostatně i jiné demokratické státy tak činí.

Kuloáry
02.08.22

Co se týče neandrtálců, poslední výzkumy ukazují že tito lidé svou kulturou a inteligencí převyšovali ostatní tehdejší populaci, a že i dnes máme ve své genetické výbavě i jejich geny, Vy zřejmě hodně málo. 😊

Kuloáry
31.07.22

Reklama, a marketingové metody prostupují všechny oblasti našeho života. V politice tomu není jinak. Určitá skupina vlivných lidí v pozadí si vyhlédne vhodného politika, političku a to podle toho jak jejich zjev bude působit na lidi a jak lehce budou manipulovatelní ve prospěch jejich zájmů.

Kuloáry
31.07.22

Marketingový produkt byl i Václav Havel. Jeho loutkovodiči velmi správně usoudili že jeho obyčejný zjev ráčkování a nekonvenční vystupování bude pro občana zvyklého na nepřístupné papaláše minulého režimu přitažlivé. Jenže doba se změnila.

Kuloáry
31.07.22

V poslední době je na kandidátce do vrcholných funkcí hodně pohledných žen. Nic proti ženám v politice, taková Margaret Thatcherová, Indíra Gándhíová, Golda Meierová to byly skutečně světově uznávané političky. Jenže v poslední době se vrcholná politika začíná hemžit

Kuloáry
31.07.22

ženskými i mužskými manekýny u kterých je rozhodující jejich zjev se kterým se dopředu počítá, Jiných kvalit netřeba. Příklad Zuzana Čaputová, Kolinda Grabarová Kitarovičová. I u paní Pekarové byl zřejmě tento kalkul, jenže ji zapomněli říct aby nemluvila.

Kuloáry
31.07.22

https://www.google.com/search?q=prezidentka+chorvatska+v+bikinach&tbm=isch&client=firefox-b-d&hl=cs&sa=X&ved=2ahUKEwi4rN290qL5AhWFLOwKHSJHAL0QrNwCKAB6BQgBEOIB&biw=1459&bih=932

Kuloáry
27.07.22

Ivan Hoffman:
Je třeba si uvědomit, že nedělá-li premiér ostudu, neznamená to, že nedělá škodu. Máme premiéra, který vede stát a občany do hluboké energetické a ekonomické krize. Do bídy.

Kuloáry
27.07.22

Činí tak sice nonšalantně, ale to z něj státníka a lídra země nedělá. Prominete-li mi stručnost, pan profesor Fiala coby premiér je naprostá katastrofa. Méně kompetentního premiéra nepamatuji a to jsem zažil i několik socialistických.

Kuloáry
27.07.22

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Uz-se-to-siri-Priciny-pozaru-Svedectvi-a-velke-naloze-709696

Naopak v komunitě expertů začaly zaznívat názory, že ke katastrofě přispěla spíše příliš „zelená“ politika vedení CHKO.

Kuloáry
27.07.22

Konkrétně rozhodnutí ponechat v lese stromy pomřelé při kůrovcové kalamitě v minulých letech. Včetně těch popadaných, které měly v lese vytvářet dost neprostupný terén. Teď podle některých i díky tomu nabral oheň takové obrátky a poškodil v sousedství lesa množství lidských obydlí.

Kuloáry
26.07.22

Paní Kapalová. Nynější vládní garnitura na všech stupních, a nejen u nás ale v celé Evropě se zamotala do svých ideologických dogmat tak dokonale, že bez ztráty tváře už neví jak z toho ven. Nikdo z nich nechce jako první říct že „král je nahý“. Jen část svazáků si myslí, že „král má nové šaty“.

Kuloáry
24.07.22

Co ve veřejnoprávní TV neuvidíte a neuslyšíte.

https://www.youtube.com/watch?v=WMu-pj0OU94

https://www.youtube.com/watch?v=Bcb_pL6O5DI

Kuloáry
22.07.22

Světlá perspektiva.
https://www.youtube.com/watch?v=xuiHWgwPWxE

Kuloáry
20.07.22

Pane Kašpare. Já jsem si myslel že to takhle dopadne. Vy nebudete mít moc přátel, spíše bych řekl že se Vám každý raději vyhne. Je z Vás na hony cítit závist, nenávist a slovo velkorysost ve svém slovníku nemáte. Co se dá dělat někteří lidé už takoví jsou.

Kuloáry
20.07.22

Pane Franku, snižování spotřeby plynu v domácnostech je další z nesmyslných opatření EU. Ke snížení určitě dojde ale ne proto že by lidé respektovali toto hloupé nařízení, ale mnohé k tomu přinutí cena.

Kuloáry
19.07.22

Pane Kašpare, mohl byste mi dát odkaz na ten článek pana Šafra o panu Neffovi? Pan Šafr psal úvodníky do Reflexu, takže znám jeho názory, bylo mi z jeho článků většinou nevolno ale přesto bych si jeho názory na pana Neffa rád přečetl.

Kuloáry
18.07.22

Pane Kašpare, to co jste napsal, nemohu při nejlepší ****i komentovat. Pokud bych to totiž komentoval nutně bych se dopustil žalovatelných výroků. Snad použiji jen jeden citát.

Hloupý člověk by nejlépe udělal, kdyby mlčel. Ale kdyby věděl že má mlčet nebyl by hloupý.
Čínské přísloví.

Kuloáry
18.07.22

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tohle-musite-vedet-Co-bude-po-krachu-Petr-Bystron-take-o-Fialovi-708804

Kuloáry
18.07.22

Z odkazu:
Budoucnost EU? „Až to všechno zkra****e a lidé budou plošně vyvlastněni, tak se všechno nastartuje od nuly. To nejdůležitější ale je, že viníci za ten stav nebudou jako takoví označeni, natož pronásledováni, či dokonce potrestáni.

Kuloáry
18.07.22

Naopak. Šoupne se to do bot populistům, koronaviru, Putinovi a možná všem dohromady. A určitě bude poučení, že selhaly národní státy a že teď opravdu, ale opravdu potřebujeme víc té Evropské unie, abychom konečně mohli vykročit vstříc těm zářným zítřkům,“ sdělil

Kuloáry
18.07.22

https://neviditelnypes.lidovky.cz/cirkus/evropska-unie-a-pravo-veta.A220717_220118_p_cirkus_nef
Z odkazu: Někdo by měl kancléři Scholzovi říct, že Německo těch skopičin už udělalo až moc a je načase s nimi skončit.

Myslíte že ten kdo mu to řekne bude pan Fiala?

Kuloáry
15.07.22

Píšete:
Vašimi přízpěvky stále strašíte nepodloženými ,,fakty",

Tak tady máte podložená fakta:
Meziroční míra inflace.

Kuloáry
15.07.22

6 / 2022 17.2 %
5 / 2022 16.0 %
4 / 2022 14.2 % -
3 / 2022 12.7 %
2 / 2022 11.0 %
1 / 2022 9.9 %
12 / 2021 6.6 %
12 / 2021 6.6 %
11 / 2021 6.0 %
10 / 2021 5.8 %
8 / 2021 4.1 %
7 / 2021 3.4 %
6 / 2021 2.8 %

Kuloáry
15.07.22

Pane Kašpare, usilovně se snažíte změnit význam toho co jsem tu napsal. Vidím, že pomalu chápete, tak se Vám to pokusím přiblížit, na snad i pro Vás pochopitelném příkladu.

Kuloáry
15.07.22

Řeknu li že prší, neznamená to, že si přeji aby pršelo.
Řeknu li že to u nás může dopadnout jako na Srí Lance neznamená to že si takový vývoj přeji.

Kuloáry
14.07.22

Ano pane Kašpare, je možné že existují občané, kteří mají své priority nastavené jinak. Jenže pokud bude naše vláda „řešit“ situaci s energiemi a inflací, tak jako doposud, tak věřte tomu, že hodně lidí své priority změní, a pomalu už se tak děje. V momentě, kdy občané, kteří si udržovali nějakou

Kuloáry
14.07.22

Finanční rezervu pro havarijní stav, a zjistí, že jim je inflace sežrala, a místo dosloužilé automatické pračky, stačí sotva na ruční valchu, kdy mladí lidé kteří spořili a zadlužili se hypotékou, aby si mohli koupit byt, zjistí že nemají na splátky, a byt budou muset prodat pod cenou spekulantům,

Kuloáry
14.07.22

a ještě jim část dluhu zůstane, až větší a větší procento lidí upadne do dluhové pasti a nebudou mít na nájem a energie, tak to tu bude „hodně veselo“. Podívejte se na záběry ze Šrí Lanky.

Kuloáry
14.07.22

Pane Kašpare, to zda se pan Babiš bude omlouvat za svůj výrok o demonstrantech je v pořadí důležitosti u většiny občanů někde mezi 500 – 600 místem. Na prvních místech je, jak zaplatí účty za elektřinu, plyn, nájem, potraviny, případně hypotéky atd.

Kuloáry
12.07.22

https://www.youtube.com/watch?v=oua0Puihrkc

Ano je to on nemýlíte se. Myslím, že u toho měl i zůstat to mu šlo.

Kuloáry
06.07.22

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-P-rchanti-binec-Vondra-to-rozjel-Nemci-v-EP-nemeli-radost-707732


Všimněte si, jak jsou lavice v Evropském parlamentu prázdné. I z toho je vidět jak na nás se..u

Kuloáry
06.07.22

Máte pravdu pane Kudrnáči. A teď je jasně vidět, jak funguje EU. Ti co mají plyn z jiných zdrojů než z Ruska chtějí okamžité zastavení Ruského plynu. Kašlou na to co to provede s ekonomikou států, které jsou na Ruském plynu závislé. S elektřinou je to tak že ekologičtí aktivisté všech zemí EU

Kuloáry
06.07.22

se spojili a vzhledem k tomu že nemají ponětí o fungování energetické soustavy, prosazují nereálné a nefunkční cíle bohužel většina lidí neví o co vlastně jde a pochopí to až bude pozdě.

Dějiny již nepíší vítězové, ale potrhlí aktivisté.

Kuloáry
05.07.22

Píšete:
Ptal jsem se a všichni mají tv a jsou internetově znali.

Bude to nejspíš tím, že všichni Vaši známí jsou skoro tak geniální jako Vy, a všechno ví, všechno znají, všude byli. 😊 😊 😊

Kuloáry
04.07.22

Píšete:
Já strach, že by banka poslala supermarketu neplatnou bankovku, nemám.
To já také. On totiž supermarket posílá peníze do banky a ne obráceně. Jo a pane Kašpare promiňte že jsem na to upozornil ale zkuste se poptat mezi svými známými kolik z nich je o tom informováno.

Kuloáry
03.07.22

To že v případě zastavení plynu z Ruska si bude každý stát řešit tento problém sám, je jasné. My, kteří jsme na konci potrubí a nemáme přímé smlouvy s dodavateli na tom budeme nejhůř. Možná i to bude k něčemu dobré. Hodně lidí potom pochopí, k čemu je nám EU. Ono se to projevuje už teď

Kuloáry
03.07.22

když státy jejichž závislost na Ruském plynu je minimální, prosazují jeho okamžité zastavení a státy které jsou na něm životně závislé to nechtějí. Naše vláda prosazuje taktiku chytré Horákyně, oblečená neoblečená, (sankce nesankce). V případě zastavení dodávek bude tato taktika smrtící

Kuloáry
03.07.22

Neřekl bych že informace o bankovkách je pozdní. Možná že někdo má výjimečně banku s peněžní přepážkou vzdálenou 50km. Pokud ovšem tyto peníze pořád mají a tuto informaci zapomenou, tak potom to po roce 2024, do nejbližší pobočky centrální banky to může být i stovky km.

Kuloáry
03.07.22

Teď se budu věnovat obyčejnějšímu problému než vnitřní a mezinárodní politice. Možná jste si už všimli že vám obchody nechtějí od 1. 7. přijímat některé bankovky. Jsou to dříve tištěné bankovky počínaje stokorunou a konče dvoutisícovkou. Poznáte je podle toho, že jejich stříbrný proužek je

Kuloáry
03.07.22

Užší než ten, na nyní platných bankovkách. Vymění vám je v každé bance ale za dva roky už jenom v České národní bance. Takže kdo máte doma v hotovosti pro strýčka příhodu nějaké peníze, je dobré si je prohlédnout a vyměnit.

Kuloáry
03.07.22

https://www.penize.cz/nakupy/430234-tyto-bankovky-prestanou-platit-co-delat-kdyz-je-dostanete

Kuloáry
23.06.22

Co se dá dělat. Pokud bude tuhá zima a Putin se po těch všech sankcích které jsme na Rusko uvalili a všech ukradených financích, a urážkách kterými Ruský národ haníme, tak pokud se skutečně naštve a zastaví plynovod a ropovod úplně,

Kuloáry
23.06.22

tak potom se teprve probudí spící občané a pochopí jaké zmetky si na****li. Co se bude dít potom, to už ani nemusím říkat, to každého napadne.

Kuloáry
22.06.22

Projev pana Fialy měl jednu malou vadu na kráse. Neobsahoval žádná čísla. Je to podobné jako zelení, když horují pro elektromobilitu, soláry, větrníky, bioplynky, vodík atd. Jejich řeči vypadají hezky, jen do chvíle kdy se jich zeptáte, jak to mají spočítané.

Kuloáry
22.06.22

. Tomu, co pan Fiala řekl věří jen lidé, kteří o reálné energetice a ekonomii neví vůbec nic.

Kuloáry
22.06.22

Určitě to budou nějaké dobré zprávy.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/premier-fiala-vecer-vystoupi-s-projevem-k-narodu-40400833

Kuloáry
20.06.22

Pane Franku, vítám Vaši aktivitu dát tu určité téma. Jen tohoto tématu se bohužel nezúčastním. STAN jsem ne****l a ****t nebudu, už od začátku se mi jejich představitelé nezamlouvali a teď se mi můj odhad potvrdil. Navíc dobrá třetina zpravodajství jak v rozhlase, tak v TV se jim věnuje.

Kuloáry
20.06.22

Pane Franku. Spíše než my s panem Kašparem by se nad sebou mělo zamyslet zbývajících asi 200 registrovaných seniorů. Pokud bychom se nepošťuchovali my s panem Kašparem, bylo by tu ticho. Větší aktivita té mlčící většiny by nebyla na škodu.
😊

Kuloáry
20.06.22

Pane Kašpare, píšete:
Do vašich názorů se zatím nedá napasovat žádná partaj mající potenciál alespoň jednoho procenta.

Kuloáry
20.06.22

Konečně se na něčem shodneme. Já ještě když byl předsedou ODS pan Klaus, jsem vždy ****l ODS, potom co ODS zparchantěla jsem ji už nikdy ne****l. I tehdy když jsem ještě ODS ****l mi mnozí známí vytýkali, že *****m špatnou stranu a nato jsem jim odpovídal že vím, že ODS je špatná strana

Kuloáry
20.06.22

Ale ty ostatní jsou ještě horší. V každých volbách jsem se řídil podobnou úvahou. V těch dalších budu opět ****t některou špatnou stranu, zatím nevím ještě kterou ale mezi špatnými stranami je u nás poměrně velký výběr tak se rozhodnu až na poslední chvíli. 😊

Kuloáry
19.06.22

A koho byste nám doporučoval pane Kašpare? STAN? 😊

Kuloáry
19.06.22

Co mám s Vámi dělat, pane Kašpare? Ač nerad se budu vyjadřovat k tématu dotací. Proč nerad? Znám několik docela obyčejných lidí, žádní politikové, žádní podnikatelé, kteří si zažádali o dotace na zateplení, tepelné čerpadlo atd. Dotace jim byla přislíbena ale když si vše zaplatili, ze svého,

Kuloáry
19.06.22

a práce byla provedené, Bylo jim odpovědným úředníkem řečeno že nemají na dotaci nárok i když jim byla přislíbena. Dotace pro podnik typu Agrofert, jsou mnohem složitější, vztahuje se k nim množství předpisů na úrovni ČR i EU. Jsou to stohy papíru, v nichž se řečeno lidově ani prase nevyzná.

Kuloáry
19.06.22

Já o žádnou dotaci nikdy nežádal ale podle toho, jak ty dotace fungují, jsou to vlastně peníze z daní chudších lidí na zvýšení životní úrovně těch bohatších. Dalo by se o tom ještě hodně psát, například o změně dotací do zemědělství, kde nebude rozhodovat kolik zemědělec vyprodukuje ale kolik

Kuloáry
19.06.22

Polností obhospodařuje. Takže nemusí vyprodukovat vůbec nic a peníze dostane. Taky by se dalo povídat o tom, že zemědělci v ČR dostávají mnohem méně dotací než třeba Němci nebo Francouzi. Prostě férová politika EU. Taky střet zájmů, který se v dotacích i jinde projevuje by stál za pozornost

Kuloáry
19.06.22

Pokud to vezmeme do důsledků tak by ve vládě nemohl být nikdo, protože každého se zákony týkají, a tak je při jejich tvorbě vždy v nějakém střetu zájmů, a to ať je miliardář, nebo bezdomovec. Pokud je někdo nepohodlný jako pan Babiš, vždy se při pozorném hledání najde nějaký ten střet zájmů

Kuloáry
19.06.22

Nebo něco jiného, jak mu znepříjemnit život a otrávit jej tak aby politiky zanechal. Ne že by pan Babiš byl svatý, ne že by se mi vše co prosazuje líbilo, ale ukažte mi někoho kdo je lepší a já mu ve volbách dám svůj hlas.

Kuloáry
19.06.22

Pane Kašpare, velmi jste mne potěšil. Pokud je li to tak jak je psáno ve Vámi doporučovaném odkazu na Seznam.cz, tak to znamená že podnikatelé budou houfně přecházet k přímému nákupu plynu, tím klesnou jejich náklady, zlevní se zboží a bude po inflaci, a nejen to, příležitosti se jistě chopí i

Kuloáry
19.06.22

dodavatelé plynu pro domácnosti, a i pro ně plyn zlevní. Nějak nechápu, kde se ten levný plyn vezme, když Rusko zmenšilo jeho dodávky, a v USA jim bouchl terminál na zkapalněný plyn.

Kuloáry
19.06.22

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/2219695#utm_content=freshnews&utm_term=zkapaln%C4%9Bn%C3%BD%20plyn%20z%20usa&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/rusko-priskrcuje-evrope-dodavky-plynu-40400454

Kuloáry
19.06.22

To Rusko by nám až tak moc nevadilo, stejně ten jejich plyn nebudeme brát a klidně se bez něj obejdeme, jak přesvědčivě dokládá hnutí Duha.

https://energie21.cz/bez-ruskeho-plynu-se-obejdeme-ale/

Opravdu se už těším na rychle klesající ceny v obchodech a na nejbližší fakturu za plyn.

Kuloáry
18.06.22

Pane Kudrnáči.
Myslím, že se ve většině názorů shodneme ale v jednom ne. Každý má, jak píšete, právo na svůj jedinečný názor a pohled na to co se děje. V tom s vámi souhlasím ale každý má také právo říct o názoru toho druhého, že je nesprávný, hloupý.

Kuloáry
18.06.22

Přece po nikom nemůžete chtít, aby vstupoval do diskuze s přesvědčením, že jeho názor je nesprávný a názor jeho oponenta v diskuzi je správný. K tomu může dojít na závěr diskuze, pokud má oponent pádné argumenty a ten druhý diskutující je schopen je pochopit.

Kuloáry
18.06.22

Na závěr vtip, který nejlíp vystihuje proč mohu nejen mít vlastní názor ale mohu o názoru někoho jiného říct že je hloupý a že pravdu mám já a že mít vlastní názor nemusí být zas až tak velká výhra. Nebo byste té holčičce řekl že má nárok na vlastní názor a ať na něm trvá a nenechá si jej vzít?

Kuloáry
18.06.22

Matka ke své školou povinné dceři: Proč jsi napsala že 2+2 = 5?
Protože mám vlastní názor, nejsem ovce.

Kuloáry
18.06.22

Dnes na své stránky Viditelný Macek, vložil její autor část projevu Ruského prezidenta Vladimira Putina na ekonomickém fóru v Petrohradu. Zajímavé čtení.

https://viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=141109

Kuloáry
18.06.22

Pane Kašpare, píšete: Já plyn nepotřebují.
Nevím, jak mám hodnotit tuto Vaši větu abych Vás neurazil. Vy si opravdu myslíte že pokud vlivem drahého plynu nebude mít většina domácností na jeho zaplacení, že na platby za plyn nebudou mít i průmyslové podniky, že se Vás to netýká?

Kuloáry
18.06.22

Mýlíte se taková pohroma se ve svých důsledcích dotkne každého občana této země. A co se týče těch 85 milionů, tak o tom, za co to bylo a proč, a za ztráty obdobné velikosti způsobené různými politickými subjekty, naposledy hnutím STAN, bychom se mohli bavit do nekonečna

Kuloáry
18.06.22

ale nevím rozlišujete li problémy v řádu desítek milionů, od problémů v řádech stovek a tisíců miliard. Asi ne.

Kuloáry
17.06.22

Pane Kašpare
Informace o zdražení plynu je podle Vás pravdivá nebo ne? Tento odkaz byl z Lidových novin ale stejné zprávy jsou na webech České noviny.cz, které je převzaly z ČTK, dále web O energetice, Pátria.cz, Seznam Zprávy.cz, a mnoha dalších.

Kuloáry
17.06.22

Podle Vás všechny tyto Weby lžou? Myslíte si, že tato informace je pro všechny občany ČR počínaje důchodci a konče podnikateli podstatná nebo nepodstatná? Mi vyčítáte že hledám informace na Webech, kde je prosím Vás hledáte Vy? Pokud chcete vědět, jak to s plynem vlastně bude,

Kuloáry
17.06.22

zajedete si do Ruska a zeptáte se Putina? Nebo do Bruselu a zeptáte se Ursuly von der Leyenové? Vaše reakce naprosto odpovídá Vašemu dogmatickému myšlení. Vy ignorujete všechny informace, které nejsou s Těmi Vašimi v naprostém souladu.

Kuloáry
16.06.22

Každý národ má takovou vládu jakou si zaslouží.

Kuloáry
16.06.22

https://www.lidovky.cz/byznys/rusko-zemni-plyn-nemecko-plynovod-cena-rust.A220616_130029_ln_ekonomika_kov

Cena plynu pro evropský trh se od pondělí zvýšila zhruba o 70 procent,
Jenom žádnou paniku, EU to má zcela pod kontrolou.

Kuloáry
16.06.22

Pane Kašpare.
Občas mne navštíví svědkové Jehovovi. Pokud mám zrovna čas nebráním se diskuzi s nimi, i když předem vím že to nikam nevede. Jsou to docela milí a inteligentní lidé ale nad jejich inteligenci je v jejich mysli nadřazeno dogma.

Kuloáry
16.06.22

Veškeré jejich úsilí směřuje k potvrzení tohoto dogmatu a už myšlenka že by to dogma bylo nesprávné je natolik hříšná že si ji vůbec nesmí připustit. V nynější době je hodně lidí pod vlivem dogmat, které nepřipouští že by něco bylo jinak, než jak hlásá toto dogma.

Kuloáry
16.06.22

Bohužel i vy jste fanatickým vyznavačem „pravd“ které možná platily kdysi ale ve stále měnícím se světě už je všechno jinak, což Vaše dogma, nebo ta nejvyšší pravda není schopna vůbec připustit. Bohužel nynější politikové spíš než určitý politický názor, vyznávají politické náboženství.

Kuloáry
16.06.22

Není to v dějinách poprvé kdy lidé pod vlivem svého vedení podlehli nějaké ideologii, která ve svých důsledcích vedla ke katastrofě. Ať už to byla zvrhlá ideologie v Číně, Sovětském svazu nebo Nacistickém Německu. Teď tu máme zelené náboženství, kombinované s náboženstvím

Kuloáry
16.06.22

Proti Ruským. Člověku, který má alespoň základní znalosti v energetice a ekonomii, je jasné že nynější směřování Evropy skončí katastrofou, že zelené náboženství nemá už nic společného s ochranou životního prostředí ale právě naopak, a že ochrana lidských práv, se zvrhla na destrukci všech hodnot.

Kuloáry
15.06.22

Pane Frank
Já se raději dívat nebudu. Jak se znám asi bych se hodně nasral a řekl něco za co by mne poslali do kriminálu.

Kuloáry
15.06.22

Cenový malér pro Evropu.
https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/zkapalneny-plyn-usa-texas-dovoz-evropa-ceny-stoupaji.A220615_104056_e*****hranicni_remy

Kuloáry
15.06.22

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Jsme-v-pr-Madari-dodaji-levneji-Lzi-Fialy-Sef-sklarny-tak-jasne-az-to-neni-hezke-705526

Z odkazu:
„Měli by přestat dělat analýzy, začít pracovat a rozhodovat. Já už to od nich ani nic nečekám. Tam je

Kuloáry
15.06.22

jeden amatér vedle druhého. Jsou to diletanti. Jeden ministr vedle druhého. Vůbec se neměli do takovýchto funkcí pouštět. Neštěstí. Chovají se jako sebevrazi. A nás ženou do sebevražedných koutů. To může skončit velmi špatně,“ říká František Novosad, majitel harrachovské sklárny – nejstarší

Kuloáry
15.06.22

fungující v Evropě. „Všichni, se kterými se stýkám, mají podobné problémy a jsou také naštvaní. Přejí si konec této vlády. Ti kluci a holky, co v ní jsou, nevědí, která bije. Nemůžeme od nich čekat nic pozitivního pro naši republiku,“ dodává.

Kuloáry
15.06.22

Vešel jsem do lékárny uviděl ceny a vrátil se domů. Lepší bude umřít. Pak jsem uviděl ceny v pohřebnictví a vrátil se do lékárny. ☹

Kuloáry
14.06.22

Nebo bychom se jim mohli složit na nějaký tank nebo houfnici. 😊

Kuloáry
14.06.22

Nord Stream 1 Kapacita plynovodu Nord Stream k****i opravám klesla o 40 procent

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/kapacita-plynovodu-nord-stream-kvuli-opravam-klesla-o-40-procent-oznamil-gazprom-40400032

Kuloáry
14.06.22

Z odkazu:
Příčinou omezení kapacity je podle Gazpromu prodleva u opravárenských prací, konkrétně zpoždění v návratu zařízení, které bylo zasláno německé firmě Siemens k opravě, uvedla agentura Reuters.

Kuloáry
13.06.22

Ano, s tím co v tomto případě říká Bill Gates souhlasím. Už před několika lety, když tu COVID nebyl, jsem četl knížku od pana profesora Flégra v níž za největší nebezpečí celého lidstva označil vznik nějaké nakažlivé choroby, s delší inkubační dobou, a velkou úmrtností,

Kuloáry
13.06.22

na kterou se v krátké době nepodaří vyvinout lék. Dříve na takovou chorobu vymřela vesnice, nebo město, v nejhorším případě určitá oblast. V dnešní době cestovatelské mánie, dřív než se vůbec zjistí,o jakou nemoc jde, natož než se podaří vyvinout lék, může se rozšířit po celém světě.

Kuloáry
13.06.22

COVID byl v tomto smyslu varováním, před něčím mnohem horším což naprostá většina lidí nepochopila. Mám obavu, že až to pochopí, bude už pozdě.

Kuloáry
12.06.22

Pane Kupsa
Já Protiproud moc nemusím. Tyto stránky často zveřejňují informace z neověřených zdrojů a ani tyto zdroje neuvádějí. Titulky jsou většinou senzační, něco jako Blesk. Ne že by v některých případech neměly pravdu ale nedá se na to spolehnout.

Kuloáry
04.06.22

Bez komentáře.

https://www.youtube.com/watch?v=w7si3v5QK64

Kuloáry
31.05.22

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Prisla-starenka-nandala-si-zuby-chtela-nakup-za-dve-kila-Vadim-Petrov-uz-se-Babisovi-nedivi-703975

Stalo se mi něco podobného. Stará paní stojící přede mnou u pokladny Alberta, měla v košíku párek

Kuloáry
31.05.22

a dva rohlíky. Bohužel jí do namarkované částky chyběly 2,50 Kč a tak chtěla jeden rohlík vrátit. Pokladní byla hodně otrávená, protože nevěděla, jak zrušit už namarkovanou částku, byla tam asi nová, a tak uvítala, když jsem to za tu paní zatáhl.

Kuloáry
29.05.22

Konečně kandidát který stojí za úvahu.

https://www.lidovky.cz/domov/hynek-blasko-spd-kandidatura-kandidat-prezident-hrad-zeman.A220527_205955_ln_domov_lros?zdroj=LN_vybava_recombee

Kuloáry
27.05.22

https://viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=141087

Celý ten odkaz je zajímavý ale nejzajímavější je názor známého ekonoma Jeffrey Sachse na konflikt na Ukrajiě.

Kuloáry
21.05.22

Dnes jsem dostal velmi zajímavý odkaz tak si jej tu do*****m dát, a myslím si že by se tato fakta co tu říkají skutečně renomovaní odborníci měla dovědět co nejširší veřejnost. Tedy kromě pana Kašpara, tomu úplně stačí co říká pan Fiala.

Kuloáry
21.05.22

https://tadesco.org/xaver-a-jeho-hoste-jak-se-ozebracuji-cesti-obcane-a-firmy-aneb-podvody-s-elektrinou-a-plynem-video/

Kuloáry
07.05.22

A ještě něco na rozloučenou.

https://www.youtube.com/watch?v=H6IdXM1vQss

Kuloáry
07.05.22

Pane Kašpare
Já Vás nementoruji, a to že zpochybňuji Vaše názory, pokud je můj názor na problém docela jiný je snad normální. Normální by nebylo, pokud bych s Vámi na oko souhlasil, ale můj názor by byl opačný. Sejít někde uprostřed je u opačných názorů nemožné.

Kuloáry
07.05.22

Informací o Litvě jsou na různých Webech tisíce, proto jsou odkazy abychom nemuseli ty tisíce článků procházet. To není posluhování, ale je to dobrým zvykem, že když něco tvrdím a protějšek chce abych mu napsal odkud je ta informace, že hodím na sklo odkaz.

Kuloáry
07.05.22

Vyzobávám z Vašich příspěvků jen něco to je pravda. Pokud bych dopodrobna odpovídal na každou Vaši větu byl by rozsah mých odpovědí několikanásobný, než je teď. Soubory cookies potvrzuji nerad, ale na našich stránkách mi nic jiného nezbývá, u těch zahraničních mi neznámých jsem opatrný.

Kuloáry
07.05.22

Ono je tam většinou kromě základní informace ještě nějaké další povídání a já nemám čas ani chuť zjišťovat k čemu všemu svým kliknutím dávám souhlas. Pokud Vy klikáte a potvrzujete vše co se od Vás žádá, můžete se dočkat nemilého překvapení.

Kuloáry
07.05.22

Ale jak vidím tato naše debata je neplodná, a kromě nesmyslů jsem se od Vás nic nového nedověděl. Diskutovat s Vámi je ztráta času. Mám dost jiné užitečnější práce. Za čas se tu podívám ale teď se zase na chvíli odmlčím. Mějte se tu všichni fajn a přeji pevné nervy v rozhovoru s p. Kašparem. 😊

Kuloáry
07.05.22

Pane Kašpare
Mohl byste upřesnit kdy zvýšil Gazprom cenu plynu do Litvy a pokud možno, byla tato cena Vyšší, než je naše cena plynu přes burzu? Dost o tom pochybuju ale Vy to jistě prokážete.

Kuloáry
07.05.22

https://www.e15.cz/zahranicni/litva-chtela-po-gazpromu-miliardy-odskodneho-za-drahy-plyn-soud-to-zamitl-1303782
https://byznys.hn.cz/c1-62153590-gazprom-chce-od-zadluzene-ukrajiny-platby-predem-litve-nabidl-plyn-levneji

Kuloáry
07.05.22

Nemám teď čas Vám vysvětlovat Vaše omyly ale faktem je že cena zkapalněného plynu je násobně vyšší než toho z Ruska, navíc ani toho není dostatek pro všechny a pokud se o něj bude prát více zemí, zdraží ještě víc.

Kuloáry
07.05.22

Nakonec to dopadne tak že se k nám bude dovážet Ruský zkapalněný plyn přes půl světa a přes několik překupníků a bude vydáván za Americký. Ona totiž Amerika nemá takové přebytky plynu aby mohla zásobovat Evropu navíc je proti jeho těžbě velký odpor ze strany ekologů.

Kuloáry
06.05.22

Pane Kašpare
Ještě mám doma cyklostylovaný leták, který v padesátých letech rozšiřoval zřejmě ONV. Je tam psáno že jmenovitě v naší vesnici je závětří, kde jsou zemědělci tři, kteří pracují mimo kolektiv, a ti tři zemědělci kteří se provinili tím, že nevstoupili do JZD tam byli jmenováni.

Kuloáry
06.05.22

Byl to můj otec, strýc, a ještě jeden kulak. Takže podezřívat mne k lásce ke komunistické straně je nějak mimo mísu. Já na rozdíl od Vás jsem nikdy nezahořkl a za svůj život, je mi 73 let jsem nikdy neposuzoval lidi podle toho, zda byli nebo nebyli v KSČ.

Kuloáry
06.05.22

Natož abych jako Vy špinil někoho, koho neznám. Ale když už máte takové výhrady ke komunismu, měl byste si uvědomit, že jak běžel čas, tak Čína ani Rusko už komunismus nebudují i když vedoucí stranou v Číně je podle jména komunistická strana.

Kuloáry
06.05.22

Nějak Vám nedochází že komunistické myšlenky převzala Vámi milovaná EU. Ta dotuje, přerozděluje, centralizuje, a hlavně určuje co všechno smíme a co nesmíme a kdo je náš přítel a kdo nepřítel. EU a my s ní pomalu zaostáváme za světem a každému kdo má alespoň trošku zdravého rozumu,

Kuloáry
06.05.22

což není Váš případ, je jasné že to skončí špatně. Máte velice mizerný odhad na lidi tak alespoň neurážejte paní Kapalovou. Mne můžete urážet jak chcete mne nikdy hlupák urazit nemůže.

Kuloáry
06.05.22

Mohli bychom se bavit o energetice, ekologii a klidně do detailů ale na to vy zřejmě nemáte znalosti tak pořád melete o komunizmu.

Kuloáry
05.05.22

Energie:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Takze-presne-Jak-zivime-Nemecko-cenami-plynu-a-elektriny-Expert-secetl-701264

Kuloáry
04.05.22

Pane Kudrnáči, celkem s Vámi souhlasím, i když bych raději uvítal, pokud by se toto diskusní Fórum rozdělilo na několik témat. Taky vznikne problém, že když budeme řešit inflaci, plyn, ceny potravin, tak část diskutujících bude vidět příčinu v Putinovi a část v dlouhodobě šílené politice EU.

Kuloáry
04.05.22

Ony tyto tři problémy spolu souvisí. Pokud bychom se na otázku ceny plynu nedívali politicky ale ekonomicky, dělali bychom vše proto abychom plyn brali přímo z Ruska na základě dlouhodobých smluv a mimo burzu, EU bychom řekli ať si po****nky strčí někam že je nebudeme respektovat.

Kuloáry
04.05.22

A taky že si ekologickou politiku budeme dělat podle svého, a ne podle jejich šílených představ, které jsou navíc pro ekosystém devastující. A měli bychom nízkou cenu plynu a elektřiny a nízkou inflaci a nízké ceny potravin. Jenže to by se EU postarala abychom toho litovali.

Kuloáry
04.05.22

Vyhlásila by sankce na všechno a na všechny a zmrazení všech vkladů. Takže nynější situace nemá řešení. Prostě si musíme počkat až se tento šílený systém EU rozpadne a jen doufat že ten rozpad bude mírový.

Kuloáry
04.05.22

To se asi líbit nebude.
https://www.youtube.com/watch?v=mxYoJgWPOTA

Kuloáry
04.05.22

Pane Kašpare:
Píšete: až by všechny, vámi citované, Slovany Hitler vyvraždil, kdo by jejich místa nahradil p. Koplíku?

Přečtěte si prosím pořádně ještě jednou co jsem napsal:

Kuloáry
04.05.22

Po konečném řešení Židovské otázky bychom přišli na řadu mi Slované. Rusové, Ukrajinci, Poláci, Češi. Část dětí rasově vhodných převychovat v Německém duchu, z dalších nadělat otroky pracující pro slávu Německé říše, a zbytek prohnat komínem v koncentráku.

Kuloáry
04.05.22

Ještě dodatek, Každá Německá žena měla porodit vůdci co nejvíc dětí a ty svobodné se měly nechat oplodnit od Německých vojáků, nejlépe SS v tak zvaném Lebensbornu.

Kuloáry
04.05.22

Kromě Němců jsou v Evropě i jiné "rasově čisté národy".
https://www.dotyk.cz/magazin/lebensborn-30001103.html
Vyvracet Vám ostatní nesmysly nemám chuť ani čas.

Kuloáry
03.05.22

Pane Kašpare, ukecal jste mne. Ten Váš odkaz jsem si pustil a opravdu jsem se z něj nedověděl nic co bych už mnoho let nevěděl. To všechno, co je tam uvedené, může být překvapivé jen pro někoho koho nedávná historie nezajímá.

Kuloáry
03.05.22

Mne na těchto faktech překvapuje jen jejich nynější hodnocení. Během Německé okupace bylo v Československu Německými nacisty povražděno přes 300 000 lidí a mnoho dalších utrpělo nějakou újmu, o materiálních ztrátách nemluvě. A to během pouhých sedmi let.

Kuloáry
03.05.22

Další Německé plány s námi Čechy a Moravany měli už hotové. Po konečném řešení Židovské otázky bychom přišli na řadu mi Slované. Rusové, Ukrajinci, Poláci, Češi. Část dětí rasově vhodných převychovat v Německém duchu, z dalších nadělat otroky pracující pro slávu Německé říše

Kuloáry
03.05.22

A zbytek prohnat komínem v koncentráku. Následná Ruská okupace nebyla taky žádná procházka růžovým sadem, ale skutečný teror tu byl jen po dobu Stalinova života. Další období nebyla zdaleka demokratická, ale určitě nám nehrozila likvidace celého národa jako při Německé okupaci.

Kuloáry
03.05.22

Dnes je Německo vedoucí silou v EU a je to náš vzor a největší kamarád a Rusko které přes všechna příkoří které nám způsobilo, náš národ uchránilo fyzické likvidace je náš největší nepřítel. Opravdu máme tak krátkou paměť?

Kuloáry
03.05.22

Paní Ernestová !
Vzhledem k tomu že pan Kašpar a já máme na většinu problémů opačné názory, a jeho hodnotíte jako oázu, tak logicky mne byste zřejmě hodnotila jako poušť. Potěšilo by mne pokud to trošku rozvedete. A nešetřete mne, já něco vydržím. 😊

Kuloáry
02.05.22

Pane Kašpare.
Jen se skřípěním zubů dávám s****ní k používání souborů cookies českým Webovým stránkám, a ani těm ne vždy. Těm zahraničním raději vůbec ne, takže si ten odkaz neotevřu.

Kuloáry
02.05.22

Pokud tento odkaz pojednává o spolupráci SSSR a nacistického Německa, tak dostatek informací mám už desítky roků a pochybuji že bych se tam dověděl něco nového. O tehdejším vůdci SSSR Stalinovi je známo že to byl psychopat a u něj by mne už nic nepřekvapilo.

Kuloáry
02.05.22

Ostatně z této doby mají máslo na hlavě i jiné země a jejich skvělí mužové. Mnoho z nich tehdy obdivovalo Hitlera, a dokonce jej i finančně podporovalo. V Rakousku byl po anšlusu vítán jásajícími davy, Švýcaři s ním obchodně spolupracovali celou válku,

Kuloáry
02.05.22

Poláci využili příležitosti a po Mnichovu nám zabrali Těšínsko a nebýt Japonského útoku na Pearl Harbor tak Američané do války nevstoupili. Rád si otevřu nějaký jiný odkaz jen prosím ne zahraniční s požadavkem na mé s****ní se soubory cookies.

Kuloáry
30.04.22

Vážený pane Kudrnáči!
Za poslední půlrok jste do diskuse přispěl 3x a to pořád ještě patříte mezi ty „aktivnější“. Pokud bychom se tu nehádali my dva s panem Kašparem, bylo by tu pusto a prázdno. Ostatně bez nás dvou, byste neměl důvod ke svému třetímu příspěvku, tak by tu od Vás byly pouze dva.

Kuloáry
30.04.22

¨Já bych si taky představoval že diskuze tu bude převážně o něčem jiném, ale to by si tuto diskuzi musel přečíst někdo ze zakladatelů a změnit celý systém na jednotlivá témata. Například mnoha z nás přestal od nového roku fungovat rozhlasový přijímač k****i radikální změně vysílacích frekvencí.

Kuloáry
30.04.22

Někteří z nás topí v kotlích na pevná paliva, a podle zákona by si měla vyměnit staré kotly, ale nastala změna, možná to mnozí nevíte. Taky postup některých bank k vašim úsporám je „zajímavý“ a zasloužil by si diskusi.

Kuloáry
30.04.22

Jenže pokud smícháme všechno dohromady a při tomto uspořádání to jinak nejde je diskuse o jednotlivých tématech značně nepřehledná ne li nemožná. Já si od Vás rád něco přečtu a pokud to bude zajímavé budu mlčet.

Kuloáry
30.04.22

Tou druhou vítěznou mocností míníte bezpochyby Německo. Alespoň podle našich sdělovacích prostředků a většiny naší mládeže zpracované propagandou by Vám většina z nich na to kdo proti komu vedl Druhou světovou válku řekla že USA s Německem proti Rusku.

Kuloáry
26.04.22

Pane Kašpare. Slovem my myslím ČR slovem oni myslím zbyrokratizovanou EU.

Kuloáry
26.04.22

To že nejen já ale i značná část obyvatel ČR nepovažuje byrokratický moloch EU za my, ale za oni je vinou nesmyslných rozhodnutí, které odtud vycházejí jako na běžícím pásu. To že jsme bohužel součástí EU ještě neznamená že se s tímto nefunkčním celkem ztotožňujeme.

Kuloáry
26.04.22

Vám se zřejmě líbí podpora genderové politiky, podpora LGBT politiky, podpora příchodu běženců jejichž kultura je neslučitelná s tou naší, podpora zeleného údělu která zničí ekonomiku v celé EU, podpora dotací na cokoli neefektivního a sankce na cokoli co funguje a živí nás atd. atd

Kuloáry
26.04.22

. Výsledky této šílené politiky EU už začínáme pociťovat v cenách potravin a všeho co je k životu potřeba. Pokud se Vám tohle líbí, jste zřejmě masochista.
Tady jsou ještě dva odkazy aby bylo jasné že to co dostal Agrofert bylo schváleno dokonce i EU:

Kuloáry
26.04.22

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3455686-evropska-komise-schvalila-odskodneni-energeticky-narocnych-firem-z-ceska-za-desitky

Kuloáry
26.04.22

https://cz.energyhub.eu/cs/articles/620166/firmy-s-vysokou-spotrebou-energii-maji-sanci-ziskat-kompenzace-brusel-zmirnil-pravidla-pro-statni-pomoc

Kuloáry
26.04.22

Pane Kašpare píšete:
Babišovi dáme a jiní nemají nárok
Mýlíte se nebo lžete. Nárok má každý, kdo splňuje zákonem daná kritéria. Naopak je snaha aby firmy které podle požadavků opozice dal Babiš do svěřeneckého fondu, nedostaly nic i když splňují dané podmínky.

Kuloáry
26.04.22

Píšete:
Svedeme to na EU.
A copak emisní po****nky, které nám prodražují energie a tím zvyšují ceny všeho ostatního nejsou výmysl EU?

Kuloáry
26.04.22

Copak nedostávají zemědělci v jiných státech EU vyšší dotace než ti naši? Copak jsme pod tlakem EU nepřistoupili na to že neuzavřeme smlouvu s Ruskem o dodávce plynu sami, ale budeme několikanásobně dráž nakupovat plyn i elektřinu na burze? A tak by se dalo pokračovat.

Kuloáry
26.04.22

Vy tu píšete o fiktivních ztrátách desítek milionů ale já o reálných ztrátách v řádu stovek miliard.

Kuloáry
24.04.22

Pane Kašpare.
Podle mne je chyba že vůbec nějaké emisní po****nky vznikly a druhá chyba je v jejich distribuci, která umožňuje spekulace. To jsou ovšem chyby vámi milované Evropské Unie. Na tyto chyby navazují další problémy a další zákony a další byrokracie a další předpisy které

Kuloáry
24.04.22

Stanovují, komu se z tohoto byrokratického a nefunkčního molochu poskytnou úlevy a kompenzace a komu ne. Vzniká tu džungle zákonů, ve kterých se už nikdo nevyzná, které umožňují různý výklad a které deformují podnikatelské prostředí. Na vrcholku Politické hierarchie EU rozhodují byrokrati

Kuloáry
24.04.22

Kteří mají pravomoci, ale nemají za nic zodpovědnost. K tomu, aby se člověk vyznal v tom má li holding Agrofert právo čerpat ty kompenzace nebo ne, by potřeboval prostudovat stohy zákonů a předpisů. Nejjednodušší by bylo po****nky zrušit a většinu dotací taky. To by ovšem zmizelo

Kuloáry
24.04.22

Spousta teplých úřednických míst v naší i EU byrokracii a jak známo kapři si svůj rybník vypustit nenechají.

Kuloáry
22.04.22

Pane Kašpare, vidím že Vám to politicky myslí. Odborně už to taková sláva není. Z uvedených odkazů je jasné že rozhodnutí o změně dodavatele paliva pro jaderné elektrárny je čistě politické bez ohledu na ekonomiku a cokoli jiného.

Kuloáry
22.04.22

Další zajímavá debata by byla o dodavateli nového bloku atomové elektrárny výsledek by byl podobný jako s tím palivem, jenže rozbor, kdo staví lepší atomové elektrárny by byl složitější. Opět politické rozhodnutí bez ohledu na cokoli jiného.

Kuloáry
22.04.22

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/jaderne-palivo-peletky-cez-dukovany-temelin-drabova-rus*****vislost.A220318_101044_ekonomika_maz

Kuloáry
22.04.22

Z odkazu:
Kromě toho, že nabídky Tvelu jsou podle odborníků výrazně levnější než ty od ostatních dodavatelů, jsou rovněž kvalitní. „Rusové jsou v oblasti jaderného paliva technologicky na vysoké úrovni. Málo v čem na světě jsou špička, ale v tomhle ano,“ uvádí Drábová.

Kuloáry
22.04.22

https://oenergetice.cz/jaderne-elektrarny/vrati-se-americke-palivo-ceskych-jadernych-elektraren
Z odkazu:

Kuloáry
22.04.22

ČEZ obdržel po****ní otestovat ve svých reaktorech americké palivo. Palivo od společnosti Westinghouse bylo dodáváno pro jadernou elektrárnu Temelín již dříve, palivové soubory však trpěly častým ohýbáním, kroucením a netěsnostmi.

Kuloáry
22.04.22

V roce 2006 tak byl vybrán nový dodavatel, ruská společnost TVEL.Již před více než dvěma lety proběhla médii informace, že skupina ČEZ uvažuje o opětovném používání palivových souborů amerického výrobce Westinghouse.

Kuloáry
22.04.22

Americké palivo se již několik let v Temelíně používalo, nicméně způsobovalo problémy, a proto bylo nahrazeno spolehlivějším palivem firmy TVEL. Nyní se ovšem v rámci diverzifikace dodávek opět uvažuje o zásobování od obou výrobců.

Kuloáry
22.04.22

Aby mi pan Kašpar nevyčítal že se hrabu v minulosti, tak tu dám svůj příspěvek, kterým se vyjadřuji k inflaci. I když jsem se snažil být co nejúspornější musel jsem svůj příspěvek „rozsekat“ a celkově to ukazuje, jak nesmyslně je tento Web uspořádaný. Uvažuji o odchodu.

Kuloáry
22.04.22

Budoucí vývoj se těžko předvídá ale když sleduji názory na řešení problému inflace, a to jak místními politiky tak politiky na úrovni EU tak to vidím velmi pesimisticky.

Kuloáry
22.04.22

Když se někdo při televizní debatě zmíní o tom, že elektřina se u nás vyrábí velmi levně a následně jde přes burzu v Lipsku a tam ji naši dodavatelé draho nakupují, tak odpověď našich politiků je že to nelze změnit, protože to nedovolují unijní předpisy.

Kuloáry
22.04.22

Když někdo v této souvislosti zmíní to, že Německo dostává levný plyn z Ruska, protože má s Ruskem dlouhodobé smlouvy a my stejný plyn nakupujeme za mnohem vyšší ceny tak to nikdo z politiků nerozporuje a přejde to mlčením nebo řekne že lepší ceny budou až budeme plyn odebírat na

Kuloáry
22.04.22

základě společných smluv v rámci EU. Zatím to ale vypadá tak že EU se domnívá, že se bez Ruského plynu obejdeme a Německo je v pohodě, a ČR která je na Ruském plynu zcela závislá je politikům EU lhostejná.

Kuloáry
22.04.22

Jeda z dalších příčin drahých energií je že se obrovské prostředky investovaly do drahých a nestabilních „obnovitelných“ zdrojů energie místo do výstavby několika dalších bloků atomových elektráren. Naše vláda i EU naopak chtějí investovat do „obnovitelných“ zdrojů ještě víc.

Kuloáry
22.04.22

Obilí, kterého má ČR mírný přebytek už zkupují zahraniční zájemci dávno před sklizní a opět s tím nelze podle unijních předpisů nic dělat. Vzhledem že k****i válce na Ukrajině a embargu Ruska bude celosvětově obilí nedostatek, dá se očekávat, že to bude stejné jako v případě elektřiny.

Kuloáry
22.04.22

Levné obilí vyvezeme a drahé budeme v zahraničí nakupovat. Trh s emisními po****nkami mají pod kontrolou spekulanti, což znamená další prodražení energií a odliv financí do zahraničí.

Kuloáry
22.04.22

Už tak je pro naše firmy těžké obstát ve světové konkurenci. Postupné další zdražování způsobí že budou zcela nekonkurenceschopné, což způsobí zvýšení nezaměstnanosti, zvýšené nároky na sociální podpory.

Kuloáry
22.04.22

Toto jsou hlavní zdroje inflace a jak to tak vypadá bude hůř. Nějaké sledování marží a snížení DPH na tom nic zásadního nezmění. Říct co by tuto situaci zásadně změnilo, to je v dnešní době na kriminál.

Kuloáry
21.04.22

Váš příspěvek připomínal to jak pejsek s kočičkou pekli dort. Jinými slovy bylo to hodně chaotické, tak odpovídám pouze na to, kdo dodává palivo do našich jaderných elektráren. Nyní se používá Ruské palivo od společnosti TVEL, která spadá do ruského státního holdingu Rosatom.

Kuloáry
21.04.22

Předtím je dodávala Americká Westinghouse ale bylo nekvalitní a praskalo. Ruské palivo nepraská, je kvalitnější a levnější než to od Westinghouse ale až spotřebujeme to Ruské které je zatím na skladu,

Kuloáry
21.04.22

poslední zásilka přišla někdy koncem letošního dubna, přejdeme opět z politických důvodů na méně kvalitní ale dražší od Westinghauzu nebo od Francouzského Framatom.

Kuloáry
20.04.22

Díky za podrobné vysvětlení pane Kašpare. Ještě jednou připomenu těch 2- 3 miliony obětí války ve Vietnamu. To nebyla genocida? A to chemické svinstvo Agent Orange, které tam rozprašovali z letadel, a ještě dnes se na tom území rodí znetvořené děti, to nebyla genocida?

Kuloáry
20.04.22

Vysvětlovat Vám jak a proč se bojuje na Ukrajině to je nadlidský úkol, ale dalo by se to částečně omluvit Vaší neznalostí, pokud byste alespoň měřil všem stejným metrem.

Kuloáry
20.04.22

Zabíjení rusky mluvícího obyvatelstva na východní Ukrajině genocida není. To jsou přece naši kamarádi co vraždí. Počkáme si až tam vlítne Putin a potom je to ze strany Ruska genocida.

Kuloáry
20.04.22

https://www.youtube.com/watch?v=ZAMHRVEy9rI
I diskuse pod videem je docela výživná.

Kuloáry
20.04.22

Už je to tady, už je to tady!
Pavlík Morozov který udal svého otce že je kulak by měl určitě radost.
I když kdoví ono to prý bylo docela jinak a těch verzí je hned několik každá úplně jiná. Jen o dění na Ukrajině smí být jediná verze.

Kuloáry
20.04.22

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Premluv-tetu-ze-Putin-lze-Hlas-na-policii-Fiala-rozjel-akci-oci-prechazeji-699626

Kuloáry
20.04.22

Paní Kapalová!
Souhlasím s tím, co tu píšete, jen bych byl ještě mnohem radikálnější. Pokud bych tu napsal, co si skutečně o naší vládě a našich „spojencích“ myslím, asi by mne zavřeli. 😊

Kuloáry
20.04.22

Pane Škromachu!
Že nefunguje ta část SP ve které se můžeme vyjadřovat k nově přijímaným zákonům jsem ani nepostřehl. Kdysi dřív jsem se musel obeznámit s určitými zákony, a tak vím co to obnáší. Znění zákona bez odborného výkladu je laikovi k ničemu.

Kuloáry
20.04.22

Musel jsem si tehdy koupit zákoník s výkladem i při vědomí že případný soud bude mít výklad tohoto zákona zcela jiný. Myslím si že většina těch kteří se tu k nějakému zákonu vyjadřují by se po právním rozboru a skutečné znalosti všech dopadů vyjádřila opačně.

Kuloáry
20.04.22

Za mnohem podstatnější považuji diskuzi v kuloárech. Bohužel ten, kdo formoval toto diskuzní fórum nevěděl, jak tato fóra fungují a dopustil se několika chyb. SP má přes 200 členů, pokud by jen třetina byla aktivní a jednou za týden do diskuze přispěla, vznikne tu zmatek.

Kuloáry
20.04.22

Zkuste se podívat, jak je uspořádáno diskuzní fórum například na www. Xchat.cz Tam je fórum rozdělené na jednotlivá témata a podtémata, taky příspěvky mohou být delší, podtéma si po schválení může založit kdokoli atd.

Kuloáry
20.04.22

Dřív jsem chtěl doporučit tyto stránky svým známým, ale v tomto stavu to nemá cenu.

Kuloáry
17.04.22

I Vám pane Kašpare přeji hezké prožití velikonočních svátků. Na Vaše otázky odpovím až po Velikonocích.

Kuloáry
17.04.22

Připojuji se k přání hezkých Velikonoc a nejen jich. Přál bych si aby všichni lidé na celém světě probudili svůj zatím spící zdravý rozum, přestali se vzájemně vraždit, a začali spolu budovat své země pro nastávající generace. Mám bohužel takový smutný pocit, že mé přání nebude vyslyšeno.

Kuloáry
17.04.22

„Lidé se budou chovat rozumně tehdy a pouze tehdy, jestliže všechny ostatní možnosti již byly vyčerpány.“ — Murphyho zákon

Kuloáry
16.04.22

Pane Franku.
To co jsem uváděl ve svém příspěvku, jsou události celkem hodně známé, ale dávám tu odkaz na zdroje, jak to bylo tehdy s Leninem a jeho cestou do Ruska a jeho podporou Němci. Další odkaz je Katyňský masakr a ten poslední o Stalinovi.

Kuloáry
16.04.22

Jinak bych rád upozornil že Rusko a Sovětský svaz není totéž a svést všechno špatné na Rusy a vynechat při konání těchto zločinů ostatní národy Sovětského svazu je zkreslování historie. Během trvání Sovětského svazu se v jeho vedení vystřídalo mnoho politiků, jiných národností než Ruské.

Kuloáry
16.04.22

https://nazory.aktualne.cz/pred-100-lety-vyjel-ze-svycarska-vlak-s-bolseviky/r~842d3a261ad111e7a70b002590604f2e/

https://g.cz/katynsky-masakr-aneb-jak-dal-stalin-popravit-dvacet-dva-tisic-polaku/

https://www.totalita.cz/vysvetlivky/o_stalinj.php

Kuloáry
15.04.22

Pane Kašpare!
Ano, Katyň mi něco říká. Masakr polské intelektuální elity tehdy provedl SSSR, pokud jste o něm někdy něco slyšel, tak jeho součástí byla i Ukrajina a tehdy onomu SSSR velel mocný diktátor Džugašvili , řečený Koba nebo taky Stalin a byl to Gruzínec.

Kuloáry
15.04.22

I vámi zmiňovaný Beria byl Gruzínec. Onen Džugašvili nastoupil na diktátorský trůn SSSR po Uljanovovi, který si nechal říkat Lenin a který byl Sovětským diktátorem s přispěním Německého státu během první světové války. Bez Německa by zřejmě v Rusku nezvítězil komunizmus.

Kuloáry
15.04.22

Takže komu budeme vyčítat Katyňský masakr? Němcům kteří přispěli k tomu, že v Rusku zvítězil Komunizmus? Nebo Gruzínci Stalinovi, který byl tehdy neomezeným diktátorem? Nebo to zavinily všechny národy v tehdejším SSSR včetně Ukrajinců?

Kuloáry
15.04.22

Vložte prosím za slova v minulosti mnohokrát lhala a pořád lžou. Já žádné Ruské zločiny neobhajuji, jen z průběhů jiných válek pochybuji že jsme o

Kuloáry
15.04.22

Já jsem nepsal že svinstvo, které páchali jedni, mohou nyní páchat jiní, ale když už někdo páchá vraždy a ničí

Kuloáry
15.04.22

životy v jiných zemích, nemá právo tvářit se jako zastánce práva a demokracie. Také nevím, proč bych měl věřit Americké a EU propagandě, když vím že nám už v minulosti mnohokrát

Kuloáry
15.04.22

zločinech nyní páchaných na Ukrajině objektivně informovaní. Já jsem pro potrestání všech válečných zločinů, padni komu padni, ale až po důkladném vyšetření kdo je vlastně spáchal a tresty by neměly být takové jako ty v My Lai.

Kuloáry
15.04.22

Pane Kašpare!
V současné situaci Vás zajímají prkotiny.

Kuloáry
15.04.22

. Naše sdělovací prostředky nám líčí Ukrajinskou válku jako souboj dobra se zlem, jenže my si pamatujeme ještě i jiné války kde USA bojovala se zlem na straně dobra. Jen jedna ukázka, mohu tady podobných dát desítky. USA za podpory EU vedly několik válek

Kuloáry
15.04.22

po kterých zůstaly rozvrácené země bída a hromadné hroby. To se zase až po padesáti letech svět dozví, jak to vlastně na té Ukrajině bylo?
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2419486-my-lai-utajovany-masakr-ktery-pohnul-americkym-svedomim

Kuloáry
15.04.22

Z odkazu:
Vyšetřující komise generála Williama Peerse sice poslala před soud 25 obviněných, odsouzen byl ale jen jediný z nich: velitel krvavé akce poručík William Calley, kterému bylo v době útoku 24 let. Za

Kuloáry
15.04.22

prokázané zavraždění 22 lidí dostal doživotní trest. Jenomže ten mu byl po půlroce snížen na 20 let a později na deset. Po třech dnech skutečného a třech letech domácího vězení ho nakonec prezident Richard Nixon omilostnil.

Kuloáry
09.04.22

Pokud někoho nezajímá EET tak si ten druhý odkaz může pustit až někde od 10 nebo až od 18 min.
https://cnn.iprima.cz/porady/k-veci/08042022
https://cnn.iprima.cz/porady/k-veci/07042022-lukas-kovanda

Kuloáry
07.04.22

Takové průzkumy je třeba zakázat, že pane Kašpare.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-soudi-lide-o-USA-Dukaz-Temna-hra-vlady-Holec-odhaluje-698392
Celkově si dle průzkumu 41 % občanů EU myslí, že USA destabilizují svět. O opaku je přesvědčeno 38 % občanů zemí EU.

Kuloáry
04.04.22

Pane Kašpare
Nepotěšil jste mne ani já Vás nepotěším.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vzit-nabidku-Ruska-Co-vlada-taji-Expert-pres-plyn-o-bide-a-cenach-698024

Kuloáry
03.04.22

My máme slepice a tak cena vajec není tak podstatná, horší to bude další rok s cenou obilí.

Myslím že stávajcí pomníky budeme bořit a nové stavět. To už je u nás taková tradice. Možná že i na Banderu nějaký zbude.

Kuloáry
01.04.22

Pane Kašpare.

Kuloáry
01.04.22

Původně jsem už začal formulovat odpověď, jenže jsem si uvědomil kolik nesmyslů Váš příspěvek obsahuje. Vy píšete o něčem, o čem nevíte nic. Škoda, pokud byste se do toho nemontoval mohlo to být někomu k užitku. V tom zmatku, který jste vytvořil se už nikdo nevyzná.

Kuloáry
01.04.22

Má odpověď by postrádala smysl. Mějte se fajn a příště než něco napíšete si zjistěte fakta.

Kuloáry
31.03.22

Pane Kašpare!
Jako obvykle pletete páté přes deváté. Tak popořádku. Nikdy nemám problém přiznat, že politik, kterému fandím a kterého jsem ****l udělal něco špatně, stejně jako nemám problém uznat, že politik, kterému nefandím udělal něco dobře.

Kuloáry
31.03.22

Pan Kalousek zřízením Dluhopisů republiky udělal tehdy dobrou věc, a další rozumní ministři financí v této tradici pokračovali. Každý rozumný stát má zájem na tom, aby jeho občané spořili a v případě výkyvů ekonomiky a na stáří se nepropadli do chudoby a nebyli státu na krku.

Kuloáry
31.03.22

Tím že státní půjčku financují jeho vlastní občané získává stát nezávislost na zahraničních investičních společnostech a peníze z úroků nejdou do zahraničí, ale zůstávají v ČR. Lobbistické skupiny bank si přes poslance parlamentu prosadily státní dotace do několika různých forem spoření.

Kuloáry
31.03.22

Teď se ukazuje že u těchto forem spoření bohatly zahraniční banky a výhodou pro spořícího občana byla jen ta dotace státu. Formu Státního dluhopisu banky nijak neprosazovaly, protože z ní nic neměly. Ze státních dluhopisů nemá občan žádný zisk, jen se mu vložené peníze neznehodnotí inflací.

Kuloáry
31.03.22

Komunikace s panem Kašparem se už stala jednotvárná a začíná mne nudit. Rád bych převedl debatu na problémy praktické, které se nás bezprostředně týkají.

Kuloáry
31.03.22

Začal bych inflací. Někteří z nás mají za léta práce naspořené úspory. Pro mnohé bohaté je to pakatel, pro nás v době zdražování všeho určitá jistota že alespoň na čas překleneme šílenosti nynější hospodářské politiky.

Kuloáry
31.03.22

Bohužel inflace velmi rychle tyto peníze znehodnocuje, takže za čas už si za ně nic nekoupíme. Od roku 2012 ještě když byl ministrem financí pan Kalousek začalo ministerstvo financí vydávat tak zvané Dluhopisy republiky. Jedna varianta těchto dluhopisů byly Protiinflační dluhopisy.

Kuloáry
31.03.22

Další ministři financí ve vydávání těchto dluhopisů pokračovali a poslední úpis končil 23.12.2021. Nová vláda se rozhodla v těchto dluhopisech nepokračovat. Myslím, že bychom měli každý jednotlivě žádat své zástupce v parlamentu, aby ministerstvo financí znovu tento produkt obnovilo.

Kuloáry
31.03.22

Úrok na těchto dluhopisech byl ve stejné výši jako inflace v daném roce. Vklad byl na 6 let a každým rokem v určitém období šel vklad bez sankcí vybrat. V současné době je to nejlepší způsob uložení peněz, lepší než stavební spoření, o uložení na spořitelní vklad v bankách ani nemluvě.

Kuloáry
31.03.22

https://www.sporicidluhopisycr.cz/

Kuloáry
31.03.22

Myslím si že vládní strany ještě budou litovat že "vyhráli" volby.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Lzou-lzou-lzou-Oblbuji-vas-Ceny-jidla-Vyrobce-potravin-k-Cechum-697665

Kuloáry
31.03.22

Pane Kašpare!
Než odepíšete, tak si laskavě přečtěte, co jsem napsal a prosím nepokoušejte se o svéráznou interpretaci toho co jsem napsal. To že prezident Zeman štve „Pražskou kavárnu“ považuji za klad. Pokud Vy to považujete za škůdcovství republice je to Váš názor.

Kuloáry
31.03.22

Podobně to bylo za komunistů. Vše co směřovalo k zpochybnění vedoucí úlohy KSČ bylo také bráno jako škůdcovství republice, neboť jako KSČ tehdy mají chartisté přetransformovaní do „Pražské kavárny“ jako jediní právo vést tuto společnost k světlým zítřkům.

Kuloáry
30.03.22

Co myslíte, bude takových jako je tento majitel sklárny přibývat nebo ubývat? A to nejen mezi majiteli firem ale hlavně mezi řadovými občany.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-V-p-deli-Se-ou-na-lidi-resi-Ukrajinu-Po-hube-jim-dat-Majitel-sklarny-o-Fialovi-EU-a-USA-Co-je-za-vsim-697459

Kuloáry
29.03.22

Vyhvězdičkovaná slova počínaje odshora: v..o..l..i..l, v..o..l..i..l..i, z..v..o..l..i..l..i, z..v..o..l..i..l..i, do X..i..ch..t..u

Kuloáry
29.03.22

Když se pane Kašpare těšíte na mou reakci, tak to Vás nesmím zklamat. Já jsem pana prezidenta Zemana ****l a nelituji toho. Ne že bych z něj byl nějak zvlášť nadšený ale ze všech prezidentských kandidátů byl ten nejlepší. Na internetu jsem četl proč lidé Zemana ****li. Autor to vystihl přesně:

Kuloáry
29.03.22

Zemana si lidé z****li ne proto, že by věřili v nějaké zlepšení. Tak hloupí a naivní lidé nejsou. Ale z****li si ho proto, aby vám - Chátro (77) a vám poslaneckým a kavárenským povalečům, vám pohůnkům a podržtaškům mocných …

Kuloáry
29.03.22

někdo za obyčejné lidi plivl do ******u. Aby vás sral a vy byli rudí vzteky, že to nemáte pod kontrolou.

Kuloáry
28.03.22

Tuto paní psycholožku jsem zatím neznal. S tím co v tomto rozhovoru říká do puntíku souhlasím.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Blazen-Putin-Prilis-jednoduche-Fiala-jako-guru-lidi-jsou-pod-jeho-rozlisovaci-schopnost-hovori-psycholozka-697264

Kuloáry
27.03.22

S Vámi je to těžké pane Kašpare. Jinému stačí uvést odkaz a on si jej přečte, Vy odkazy zásadně nečtete, a tak musím uvádět citace, a ještě Vám všechno vysvětlovat abyste byl alespoň trošku v obraze. Pro úplnost dávám i další odkaz z i Dnes.

Kuloáry
27.03.22

Takže Citace z prvního odkazu z PL nám dokazuje že redaktor PL se ptal obou stran, jak té rodiny, tak starosty a oba názory, jak to bylo zveřejnil. To je podle mne seriózní novinářská práce a já říkám že vzhledem k tomu, že si oba aktéři vzájemně odporují, nevím, jak to vlastně bylo i když určitá

Kuloáry
27.03.22

pravděpodobnost toho, jak se věci udály tu je. Pan starosta sice formální výpověď z bytu nepodal, jen upozornil nájemnici, že výpověď bude kratší než dva měsíce. Oba aktéři sice řekli pravdu, ale obrázek si jistě každý udělá sám, teda každý kromě pana Kašpara.

Kuloáry
27.03.22

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Opustte-byt-stehujeme-sem-Ukrajince-Prvni-pripad-vystehovani-ceske-rodiny-Maminka-v-slzach-doma-dvoulete-dite-696377

Kuloáry
27.03.22

Citace z odkazu:
.„Nedávno jsme prodali chatu a za všechny naše peníze jsme koupili barák, ale na totální rekonstrukci, a ještě s babičkou. Potřebujeme čas na předělání, projekt je v návrhu. A najednou ti starosta řekne, že nám v pondělí dají vědět, jakou dobu máme na vystěhování.

Kuloáry
27.03.22

Smlouva nám zaručuje minimálně dva měsíce, ale je nouzový stav, teď prý nezaručí ani týden. Uvidíme,“ říká zoufalá maminka se slzami v očích. A pokračuje: „Já vůbec nemohla spát, prostě ta představa, že nebudeš mít kde bydlet...

Kuloáry
27.03.22

„Čestně prohlašuji, že jsem nikomu žádnou smlouvu neukončil, ani jsem nikoho z obecního bytu nevykázal. Celé je to nesmysl," uvedl pro PL starosta Bezdědovic Jiří Bláha (STAN).

Kuloáry
27.03.22

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ubytovani-ukrajinskych-uprchliku-bezdedovice-kuba.A220319_123817_domaci_imat

Kuloáry
27.03.22

Citace z odkazu:
Nakonec mi řekl, že když to bude nutné, bude se to muset vyřešit dvouměsíční výpovědní lhůtou, kdy řekl, že ‚je nouzový stav, tak nevím, jestli to bude opravdu dva měsíce. Ze zákona, když se nic neděje, jsou dva měsíce, ale máme nouzový stav a nevím, jak to je.

Kuloáry
27.03.22

Třeba to může být rychleji,‘“ doplnil Thorovský podrobnosti.

Kuloáry
26.03.22

Pane Kašpare, velmi se mýlíte. Já jsem velmi opatrný v tom, když někde, nebo někomu pošlu nějakou informaci. Informaci o tom že Česká rodina má opustit byt a uvolnit je rodině Ukrajinské, jsem sice četl ale nikde jsem ji dál nešířil. Já všechny zprávy dělím do tří skupin.

Kuloáry
26.03.22

Tou první jsou zprávy, které jsou věrohodné a ty klidně pošlu svým známým nebo i do nějakého diskuzního fóra jako je tento. Druhá skupina jsou zprávy, které jsou sice možná pravdivé ale možná taky nepravdivé a u těch si počkám na další vývoj situace. Nebo se odvolám na zdroj.

Kuloáry
26.03.22

No a třetí druh zpráv které se šíří ve veřejném prostoru a šíří je jak mi neznámí autoři, tak což je smutnější, i veřejnoprávní média, jsou už od pohledu nesmysly, kterým nevěřím, protože to, co hlásají odporuje zdravému rozumu.

Kuloáry
26.03.22

Zprávu o vystěhování České rodiny jsem si zařadil do druhé skupiny a zatím čekám, jak se to všechno ještě vyvrbí. Vyjádření starosty a vyjádření té paní si vzájemně odporují. Pokud to pan starosta řekl, chápu že to nyní popírá. Pokud to neřekl potom ta paní lhala nebo zpanikařila.

Kuloáry
26.03.22

Já nevím a možná se to časem ukáže.

Kuloáry
25.03.22

Já vám pane Kašpare rozumím velmi dobře. Vy se v současné situaci moc neorientujete, a víte že nejste po přečtení mnoha různých názorů schopen rozlišit „zrno od plev“. Proto sledujete jen oficiální zpravodajství. Tam je jednoduchým způsobem vysvětlené, co si máte myslet.

Kuloáry
25.03.22

Nikdo nechce slyšet pravdu, je to vlastnost jen malé ******né skupiny lidí. Za života jsou nenáviděni že ji říkají a po smrti upadnou rychle v zapomnění. Zůstávají jen časem prověřené všemi přijímané lži. 😊
H.L.Mencken

Kuloáry
24.03.22

Odkazy nečtete. Dobrá, mohl byste mi vysvětlit proč? Odkaz je upozornění na nějaký zajímavý článek, video atd. Jakou logiku má to, že odkazy neotvíráte? Rád se nechám poučit. O stanovisku Stříže jste věděl.

Kuloáry
24.03.22

Odkaz na něj byste nečetl. Odněkud jste se to dovědět musel, možná z téhož zdroje jako já. Takže pokud se tutéž věc dozvíte odněkud odjinud než z odkazu, je to v pořádku? Je to nějak zmatené ale věřím že mi to laskavě vysvětlíte. Nejspíš ne a na něco se jako obvykle vymluvíte. :-)

Kuloáry
23.03.22

Pane Kašpare.
Vy jste zřejmě nečetl ten odkaz na vyjádření nejvyššího státního zástupce Igora Stříže. A není jediný kdo vyhrožuje.

Kuloáry
23.03.22

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/zakaz-vyvozu-komodity-psenice-ministerstvo-zemedelstvi.A220323_104232_ekonomika_ven
Vzhledem k válce mezi Ruskem a Ukrajinou, což jsou největší vývozci pšenice, se dá očekávat, že bude

Kuloáry
23.03.22

pšenice na světovém trhu nedostatek a její cena poletí vzhůru. My máme pšenice dostatek, dokonce nějakou vyvážíme. Zahraniční obchodníci už začali nakupovat, takže se dá očekávat, že pšenice u nás bude nedostatek a bude velmi drahá. Zakázat vývoz nelze, brání tomu předpisy EU.

Kuloáry
23.03.22

Bude to stejné jako s elektřinou. My levně vyrobíme a přes Burzu v Lipsku, sami sobě draze prodáme. Až žije Evropská unie.

Kuloáry
23.03.22

To je tak. Vám naše sdělovací prostředky poví, kdo je zločinec a kdo je dobrák, a Vy už čtete jen články těch dobráků a ty od zločinců ne.

Kuloáry
23.03.22

Já čtu obojí a sám se rozhodnu kdo je zločinec a kdo je ten dobrák. Nepotřebuji aby „nestranní“ novináři a politici rozhodovali za mě. To že politická garnitura rozhodovala o tom kdo je zločinec a k názoru „zločinců“ jsme neměli přístup, to už tu bylo několikrát.

Kuloáry
23.03.22

Je to podobné jako v ovčím stádu. Kde půjde stádo rozhoduje moudrý ovčák a pokud se to některé ovci nelíbí, je tu pes který ji přiměje k tomu aby to moudré rozhodnutí „dobrovolně“ přijala.

Kuloáry
21.03.22

Putin je představitel velkého státu. Všichni, kdo chtějí by měli znát jeho názory. Kdo nechce nemusí si to pouštět. Pokud by jeho řeč vysílala ČT nemuseli jsme ji slyšet z Aeronetu.

Kuloáry
21.03.22

Názory Zelenského, Fialy, Ursuly von der Leyenové, a mnoha dalších politiků slyšíme denně, proč bychom nemohli slyšet i Putina. Někdo se bojí že bychom slyšeli něco, co bychom slyšet neměli?

Kuloáry
19.03.22

Můj příspěvek který je nahoře prohoďte prosím s tím který je pod ním.

Kuloáry
19.03.22

obrovské podpory. Ruční zbraně, protiletadlové rakety stinger odpalované z ramena, taky patřičný výcvik atd. M*****ní podpora, byli to přece hrdinové, vlastenci bojující proti Ruské agresi.Když se Rusové stáhli, a po nich nastoupili Američané, rázem pochopili že je to banda zločinců.

Kuloáry
19.03.22

V době, kdy do Afghánistánu vtrhla vojska SSSR dostalo se afghánským vlastencům, mudžahedínům

Kuloáry
19.03.22

Zbraně i výcvik které kdysi dodali Američané použili proti nim.Dnes se ještě daleko větší pomoc dostává ukrajinským vlastencům. Stejně jako tehdy v době Afghánské války se nikdo neptá, co jsou zač. Teror, který rozpoutali

Kuloáry
19.03.22

Zbraně i výcvik které kdysi dodali Američané použili proti nim.Dnes se ještě daleko větší pomoc dostává ukrajinským vlastencům. Stejně jako tehdy v době Afghánské války se nikdo neptá, co jsou zač. Teror, který rozpoutali

Kuloáry
19.03.22

ve východní Ukrajině proti rusky mluvícímu obyvatelstvu je nepodstatná záležitost. Důležité je že bojují proti Rusku. Dostávají ty nejmodernější zbraně, patřičný výcvik a obrovskou m*****ní podporu. Jsou to přece vlastenci, kteří bojují za svobodu, a hlavně bojují proti Rusku.

Kuloáry
18.03.22

Pane Kašpare, opravdu jste sledoval to video od začátku až do konce? Ono nebylo jen o nacistech, ale o tom že s nimi spolupracovala policie, že je obhajoval i tehdejší ministerský předseda, že ve východní části Ukrajiny žije většinou obyvatelstvo Ruské národnosti, které po státním převratu na

Kuloáry
18.03.22

Majdanu odmítlo poslušnost nelegální vládě. Dalo by se o tom říci ještě mnohem víc ale pokud budete chtít, jistě si seženete informace sám a pokud Vám nynější stav informovanosti vyhovuje, stejně si to co se dozvíte změníte k obrazu svému.

Kuloáry
17.03.22

Tento odkaz je hodně dlouhý ale stojí za to. Hlavně pro ty, kteří se chtějí zorientovat v tom co se vlastně na Ukrajině děje.

Slabším náturám tento odkaz rozhodně nedoporučuji!!!

Odessa 5.2.2014
https://www.youtube.com/watch?v=QxcB0PI4ZLg

Kuloáry
17.03.22

Paní Kapalová. Já s panem Mackem občas souhlasím, občas ne. Tento článek je dobrý, proto jsem jej tu dal.

Kuloáry
16.03.22

Zajímavý článek.
https://viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=141004

Kuloáry
11.03.22

Pane Kašpare, píšete:
Zahranič. majitelé čerp. stanic je jedna věc a tvorba cen která se dělá doma je věc druhá. Sama naivita

Kuloáry
11.03.22

V ČR je cena benzinu určovaná cenou ropy, cenou zpracování na benzin, daní ale konečnou cenu stanoví majitelé čerpacích stanic. Takže podle Vás který článek v tomto řetězci je ovládaný Čecháčky a způsobil tak velké zdražení?

Kuloáry
11.03.22

Pane Kašpare!
Řepkový olej se používá nejen jako přídavek do pohonných hmot, ale také jako potravina. Vzhledem k tomu že největším dodavatelem slunečnicového oleje do Evropy je Ukrajina, a dalším v pořadí je Rusko, dá se očekávat, že tam kde to půjde se místo

Kuloáry
11.03.22

slunečnicového oleje bude používat řepkový, takže Vaše starost o to, kde pan Babiš řepkový olej prodá je zbytečná. Výmysl přidávat řepkový olej a líh do pohonných hmot není výmysl pana Babiše ale Evropské komise.

Kuloáry
11.03.22

Říkáte, že za vysoké ceny benzínu může čecháčkovská nenažranost. Pro Vaši informaci největším majitelem čerpacích stanic je Benzina, která je Polská, dalším v pořadí je Mol, Maďarská, až třetím největším je Euro Oil, která je Česká, další je Shell, Holandsho -Britská a dalším OMV rakouská.

Kuloáry
11.03.22

Pane Kupsa.
Ptáte se na náš názor na Váš odkaz. No řeknu to asi tak: Ten plukovník má velké štěstí, že nežije v ČR. Podle nejvyššího státního zástupce Igora Stříže by to podle toho co říká, bylo hodnoceno jako podpora genocidy, a dotyčný plukovník by šel do kriminálu.

Kuloáry
11.03.22

Všichni jsme si rovni, jen někteří jsou si rovnější.
George Orwell.

Čím víc se společnost vzdaluje od pravdy, tím víc nenávidí ty, kteří ji říkají.
George Orwell

Kuloáry
11.03.22

Biopaliva prodražovala cenu benzinu a nafty, pokud byla levná ropa. V dnešní době se dá očekávat, že vliv na cenu bude spíš opačný. Samozřejmě že přimíchávání biopaliv do benzinu a nafty byla od počátku hloupost, která životnímu prostředí v konečném důsledku škodila.

Kuloáry
11.03.22

Po létech na to konečně došla i Evropská komise. V ČR není zrušení povinnosti přimíchávat biopaliva důsledkem nějakého prozření ale všemožná snaha uškodit Babišovi, který vlastní firmy na zpracování řepky.

Kuloáry
11.03.22

Takže naše vláda nechápe že zrušení této povinnosti pohonné hmoty nezlevní, Babišovi neuškodí, protože o Biopaliva je pořád velký zájem v zahraničí, takže je bez problému prodá.

Kuloáry
11.03.22

Vzhledem k tomu že pro letošek je už řepka zasazená, a ozimé obilniny taky, je v tomto ohledu změna nepravděpodobná. Pro příští rok to závisí na tom, jaká bude poptávka po obilí a cena těchto produktů

Kuloáry
11.03.22

Obilí a výrobky z něj určitě zdraží, ne proto že bychom je dováželi, my totiž obilí naopak vyvážíme ale bude to jako s elektřinou. Máme dostatek levné elektřiny, ale přesto hodně podražila. Máme obilí tolik že je vyvážíme, ale přesto podraží. To je ta výhoda obchodu v rámci EU.

Kuloáry
02.03.22

Pane Kašpare. Všechno lze hodnotit racionálně, logicky, za pomoci faktů, nebo emocionálně, kdy si z obrovského množství faktů vytáhneme, co nám pasuje, zasadíme to do „toho správného kontextu“ a zhodnotíme to na základě emocí.

Kuloáry
02.03.22

Drážďany 13.-15. února 1945 bombardování americkými i Britskými bombardéry. Klasické i zápalné bomby To co tam nastalo je jen těžko popsatelné a označuje se jako Drážďanské peklo. Kolik lidí tam bylo zabito, většina uhořela, většinou to byli civilisté, to se nikdy nepodařilo zjistit.

Kuloáry
02.03.22

Nejnižší odhady 25 000 ale patrně to byl mnohonásobek.
Hirošima celkem asi 140 000 lidí.
Nagasaki asi 70 000 Lidí.
Vietnam asi 2 000 000 lidí.

Kuloáry
02.03.22

A další zmařené lidské životy, Irák, Srbsko, Afghánistán to jen tak namátkou, bylo jich mnohem víc, všude umíraly děti.

Kuloáry
02.03.22

Viděl jste někdy fotografie zmrzačených dětí které se narodily vietnamským matkám zasaženým postřikem z letadel herbicidem Agent Oranž Následky působení bojového plynu, nesoucího kódové

Kuloáry
02.03.22

označení Agent Orange a používaného americkými ozbrojenými silami v letech 1962 až 1971 ve vietnamské válce, jsou i dnes postiženy tři milióny Vietnamců. Podle Červeného kříže přes sto padesát tisíc postižených

Kuloáry
02.03.22

tvoří děti. Je to už třetí generace s mentálními a fyzickými deformacemi, které jsou způsobeny dioxinem – tedy chemikálií, jež tvořila součást plynu Agent Orange a která přešla do půdy i do vody. Chemikálie zasáhla území Vietnamu, na němž dnes žije zhruba pět miliónů lidí.

Kuloáry
02.03.22

To jen tak namátkou, bylo toho mnohem víc co způsobily války vedené USA. Schválně jsem na všechny pohlížel z emocionálního hlediska a nerozlišoval proč se daná válka vedla, kdo byl napadený a kdo se bránil, a ještě spoustu dalších hledisek.

Kuloáry
02.03.22

To že jste napsal že Putin je vrahem 2 000 civilistů je jedna věc, druhá jsou okolnosti, za kterých válka vznikla, kdo ji dlouhodobě podněcoval a jak jí šlo zabránit. Jakmile už válka je, je málo účinné počítat oběti, ty jsou vždy, někdy chtěné, jindy nechtěné.

Kuloáry
02.03.22

Připisovat je šmahem na vrub prezidenta je hloupé

Kuloáry
02.03.22

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Tak-sel-cas-s-Ukrajinou-General-Pelz-vytahl-data-Zbytek-na-ctenari-694483

Kuloáry
02.03.22

Opět tu k velké nelibosti pana Kašpara dávám odkaz z Parlamentních listů. Pan generál tu dává pouze fakta a závěry z nich si jistě čtenáři udělají sami.

Kuloáry
02.03.22

Pro ty, kteří parlamentním listům nevěří, nebude problém vyhledat si na Googlu že tato fakta odpovídají pravdě, případně i s dalšími detaily o těchto událostech. Pro toho, kdo se spokojí s informacemi našich sdělovacích prostředků moje odkazy nejsou určeny.

Kuloáry
28.02.22

Pane Kašpare. Jak vidím , vy nedokážete informace ani získat natož si je ověřit. Jinak byste nezpochybňoval můj odkaz na Parlamentní listy. Stejná informace byla zveřejněna i jinde, například veřejnoprávní Český rozhlas, i dnes a mnoho dalších.

Kuloáry
28.02.22

. Jsou všechny tyto weby podle Vás nevěrohodné, nebo si jen neumíte ověřovat informace?

Kuloáry
27.02.22

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Olej-do-ohne-Tresty-za-vyjadreni-Zalobce-Striz-dostal-odpoved-694233

Kuloáry
27.02.22

Z odkazu:
„Coby občan této země jsem hluboce znepokojen a coby advokát s více než dvacetiletou praxí jsem zcela šokován Vaším veřejným prohlášením, či spíše výhrůžkou, že orgány činné v trestním řízení jsou

Kuloáry
27.02.22

připraveny monitorovat a následně trestně stíhat veřejné projevy podpory či souhlasu s útokem Ruské federace na Ukrajinu ze strany občanů České republiky,“ poznamenal Rajchl.„S ohledem na Vaše zkušenosti z období před rokem 1989, kdy jste byl členem KSČ a působil jste jako vojenský

Kuloáry
27.02.22

prokurátor, jsem byl přesvědčen, že se zcela naprosto zásadně vyvarujete kroků, které by mohly vyvolat dojem, že v naší zemi bude znovu umožněno projevovat pouze jeden jediný názor, jenž bude diktován oficiálními vládními kruhy.

Kuloáry
27.02.22

A ke Kosovu a k Sýrii se nevyjádříte? 😊

Kuloáry
27.02.22

Máte trochu zjednodušené vidění světa. Já jsem se nechal očkovat poprvé hned jak to bylo možné i v dalších očkováních.

Kuloáry
27.02.22

U dnešních odpůrců války a jejich odsouzení narušení integrity suverénního státu a podpory „separatistů“ nebo „národně osvobozeneckých hnutí“ podle toho jak se to momentálně hodí mne překvapuje

Kuloáry
27.02.22

že se takto razantně nevyjadřovali při bombardování Srbska, a následného uznání Kosova, nebo při přepadení Sýrie a při podpoře zločinců kteří vyvolali v Sýrii občanskou válku.
To jsou jen příklady kterých najdeme mnoho.

Kuloáry
26.02.22

Kritické myšlení zvyšuje odolnost vůči reklamě, propagandě a vymývání mozku. Je základní obranou proti *****izaci. Je nepohodlné, namáhavé, učíme se mu celý život. Projevit ho veřejně může být riskantní, protože ho politická moc nemá ráda. František Koukolík

Kuloáry
26.02.22

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Schvalujete-rusky-vpad-na-Ukrajinu-Statni-zastupci-vam-posilaji-varovani-694116

Kuloáry
26.02.22

Dříve v demokratické společnosti platilo:
"Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit Vaše právo to říkat."

Kuloáry
26.02.22

Dříve v demokratické společnosti platilo:

Teď platí:
Svoboda slova znamená že můžete svobodně říkat to co my chceme slyšet.

Kuloáry
26.02.22

Tímto se omlouvám všem, kterým jsem se smál, když mi říkali, že v naší zemi je ohrožena svoboda slova, a tím i demokracie. Už o nich nebudu říkat, že podléhají nějakým Fake news. Pan nejvyšší státní zástupce Igor Stříž mne přesvědčil že měli pravdu.

Kuloáry
18.02.22

Myslím si že bychom mohli debatovat i o praktických věcech. Máte li nějaké úspory na spořícím účtu, a očekáváte že vzhledem k inflaci vám zvednou úrok, tak to se načekáte. Nevím dělají li to všechny banky ale ta moje se sice v propagačních materiálech chlubí úrokem 2,5%

Kuloáry
18.02.22

ale už neříká že tento úrok platí pouze pro nové účty otevřené ke konci roku 2021. Pro starší spořící účty je úrok 0,5%. I těch 2.5% je při inflaci skoro 10% velmi málo ale pořád lepší než 0,5%. Chce to přesvědčit se dělá li toto i vaše Banka a otevřít si nový účet a peníze na něj převést.

Kuloáry
17.02.22

Paní Kapalová. V dnešním světě je mnoho věcí jen těžko předvídatelných. Svět se mění velmi rychle a nepředvídatelně. Lidé přicházejí s vynálezy, které byly dříve nemyslitelné ani pro největšího fantastu, ale současně dělají takové hlouposti, které by v minulosti také nikoho nenapadly.

Kuloáry
17.02.22

Možná bude v budoucnu cestování v automobilech a letadlech tak drahé že lidé budou raději jezdit vlaky a autobusy. Možná ti milí lidé, kteří se teď stěhují do Evropy a kteří rádi řeší problémy pomocí výbušnin, zjistí že vlak jedoucí rychlostí 300 km/hod je pro bomby ideální cíl protože

Kuloáry
17.02.22

koleje dlouhé stovky kilometrů nelze uhlídat a při takové rychlosti stačí jen málo a setrvačnost už se postará o ostatní a tyto vlaky se stanou zdrojem jejich zábavy a nikdo v těchto vlacích nebude chtít jezdit.

Kuloáry
17.02.22

Možná, což považuji za nejpravděpodobnější, nynější Evropa zdegeneruje natolik že problém železnic bude ten nejmenší. Já už se toho snad nedožiju, těm co jsou ze současného směru vývoje nadšeni to ze škodolibostí sobě vlastní přeji. 😊

Kuloáry
15.02.22

Bezpečnostní expert, diplomat, o kterém se hovoří jako o architektovi našeho vstupu do aliance, tedy člověku, jež přivedl Českou republiku do NATO. Pracoval na ministerstvu zahraničí, byl náměstkem ministra obrany, zodpovídal za zahraniční mise české armády, včetně Československého

Kuloáry
15.02.22

praporu v bývalé Jugoslávii. Poté byl velvyslancem v Indii, Bangladéši, Nepálu, Srí Lance a na Maledivách a v Japonsku.

Kuloáry
15.02.22

https://www.kupredudominulosti.cz/novotny-jaromir-4d-putin-zastavil-rozpad-ruska-a-jeho-rozkradani-ze-zahranici-a-mistnimi-oligarchy-otazkou-je-zda-se-ho-nepokusi-sundat/

Kuloáry
15.02.22

Ano pane Kašpare, znám to přísloví:
Jak se do lesa volá, tak vyběhne hajný s čaganem a přetáhne vás po hřbetě, protože plašíte zvěř. 😊

Kuloáry
14.02.22

Pane Kašpare: Nic není hodno rozumné reakce? Nebo, nejste schopen rozumné reakce?

Kuloáry
14.02.22

Paní Kapalová. Pokud nebezpečí horké války vidíte v současném vývoji situace na Ukrajině tak tady si kladu otázku, komu to prospívá. Podle mne je současné dění na Ukrajině hlavně ekonomická záležitost a hraje se tu hlavně o to od koho bude Evropa odebírat zemní plyn.

Kuloáry
14.02.22

Němci alespoň část jejich vedení je si vědoma že při současném ekologistickém šílenství, je jediná možnost, jak alespoň na čas oddálit energetickou pohromu plyn. USA dělají všechno proto, aby potřebný plyn odebírali od nich a dělají všechno proto aby Evropa a Rusko byli nepřátelé.

Kuloáry
14.02.22

Proto se USA snaží vyvolat válečnou hysterii a při hlouposti jejich vedení, je těžko říci, jak daleko ještě zajdou. Já bych případnou válku na Ukrajině viděl spíš jako občanskou válku, která se pochopitelně bude prezentovat jako válka Ukrajiny a Ruska.

Kuloáry
13.02.22

Pane Kašpare. Problém energetické burzy v EU je ten že v netržním prostředí určuje tržní cenu energií států, které k energetické politice přistupují odpovědně, a mají elektřiny dostatek, a států které k elektřině přistupují aktivisticky a svou rozkolísanou energetickou soustavu chtějí

Kuloáry
13.02.22

přizpůsobit ideologickým poučkám a stabilní a levné zdroje odstavují a nestabilní a drahé zdroje horečně budují. Výsledkem takové burzy je že těm nezodpovědným elektřina zlevní a jejich elektrovodná síť se alespoň na čas stabilizuje a těm zodpovědným státům elektřina podraží a jejich

Kuloáry
13.02.22

elektrovodná síť se přiblíží ke kolapsu. Vy jste nepochopil, co je to Blackout. Rozhodně to není výpadek elektrovodné sítě na relativně malém území v řádu několika hodin či jednoho nebo dvou dnů.

Kuloáry
13.02.22

Pane Kašpare, tímto odpovídám na Váš poslední příspěvek.
Pokud byste pozorně četl mé dřívější příspěvky nemohl byste napsat, že neuvádím, že elektřina je drahá v celé EU. Je nutné se ptát proč je v EU elektřina drahá, když výrobní cena je v ČR nízká.

Kuloáry
13.02.22

Odpověď: Cenu naší elektřiny zvyšuje jednotný trh, taky emisní po****nky na CO2, obrovské investice do tak zvaných obnovitelných zdrojů, které vyrábí drahou a nestabilní elektřinu kterou zaplatí spotřebitel. Mohl bych to ještě detailně rozvést, ale to by bylo spíš na knihu a ne na krátký příspěvek.

Kuloáry
13.02.22

Nestraším black outem. Kdo si myslí že blackout vyřeší svíčkou, ten se nezamýšlel nad všemi dopady dlouhodobějšího výpadku elektřiny. Nejen že nebudeme moci svítit, ale u většiny domácností přestane jít topení (i plynové topení nefunguje bez elektřiny, dokonce i většina kotlů na pevná paliva,

Kuloáry
13.02.22

pokud nejsou na samotížný systém nefungují bez elektřiny, do několika hodin přestane jít voda, přestanou fungovat splachovací WC, ledničky, mrazáky, bankomaty, placení kartami, obchody, benzínové pumpy, přístroje v nemocnicích budou fungovat pouze v případě že se postarali o

Kuloáry
13.02.22

fungování naftových generátorů, a to pouze do té doby, než dojde nafta, atd Co nastane v nočních ulicích měst, když přestane svítit veřejné osvětlení a lidé si neměli možnost koupit potraviny, to si každý domyslí sám. To že není otázka, zda blackout nastane nebo ne ale pouze kdy nastane,

Kuloáry
13.02.22

to si nemyslím jen já ale i například paní Drábová, pan Cílek, a mnoho dalších. Co se týče toků peněz mezi EU a ČR jsou data která uvádíte správná, bohužel jako většina eurooptimistů i vy uvádíte pouze část dat. Uvádíte pouze výnosy a nikoli ztráty. Dávám tu dva odkazy, pokud si je neotevřete a

Kuloáry
13.02.22

nepřečtete, je to Váš problém. Jsou už starší a dalo by se k záporné bilanci mezi EU a ČR ještě mnoho přičíst ale to by opravdu bylo nadlouho. Snad jen to že poslední stovky miliard které dostaneme z EU na odstranění škod po COVID si EU vypůjčila a mi spoluručíme i za země které se blíží krachu.

Kuloáry
13.02.22

https://neviditelnypes.lidovky.cz/ekonomika/ekonomika-eu-nas-stoji-rocne-asi-200-miliard.A120228_171742_p_ekonomika_wag
https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/evropa-eu-je-definice-korupce.A140119_204158_p_zahranici_wag

Kuloáry
11.02.22

Pane Kašpare. Měl bych ještě nějaké připomínky, ale to teď ponechám stranou. Připadá mi, že většinu času jsme zatím věnovali technice vedení diskuze, a ne konkrétním problémům. Rád bych znal Váš názor na můj příspěvek z 10.2. ve kterém odpovídám panu Kupsovi,

Kuloáry
11.02.22

proč je u nás drahá elektrická energie. Můžete mi prosím napsat, zda s tímto mým názorem souhlasíte, nebo nesouhlasíte, a proč? Odkazy, které jsou na konci mého příspěvku neberte v úvahu. Rád si přečtu Váš názor.

Kuloáry
11.02.22

Tak to mne pane Kašpare moc mrzí že se chcete s této diskuze stáhnout. Nemyslím to ironicky, já rád diskutuji i s lidmi zcela opačných názorů. Jen je pro takovou diskuzi dobré, poznat co je můj oponent zač, jaké má názory a proč si myslí to a ne něco jiného.

Kuloáry
11.02.22

U Vás mne zaráží to, že nechcete číst odkazy. Já se na diskuzních fórech pohybuji už skoro 22 let ale s tím jsem se zatím nesetkal. Všichni reagují zcela opačně. Pokud na kterémkoli fóru napíšete určitou informaci, vzápětí se Váš protějšek zeptá a mohl bys dát odkaz, odkud to máš?

Kuloáry
11.02.22

Ještě k Vaší poslední reakci. Já také živil rodinu, ale večer, kdy většina národa zasedla k televizi, jsem na tranzistoráku sovětské výroby VF 206 s několika rozsahy krátkých vln lovil ony „podvratné“ stanice. Prostě jsem chtěl být informován.

Kuloáry
11.02.22

Já jsem totiž přesvědčený o tom že demokracie může fungovat pouze za předpokladu že se obyčejní lidé jako já, zajímají o dění doma i ve světě. Své informace čerpají z různých zdrojů a vyhodnocují je na základě logického myšlení a ne emocí. Bohužel jen málo lidí to takto bere

Kuloáry
11.02.22

a proto je svět takový jaký je. Já EU nekritizuji jen tak z plezíru, ale proto že jsem přesvědčený, že pokud vedení EU radikálně nezmění svou politiku, jak co se týče energetiky a životního prostředí, tak v přístupu k přistěhovalcům, ke genderové politice a mnoha jiným problémům,

Kuloáry
11.02.22

čeká Evropu zaostávání, rozklad společnosti a občanská válka. Pokud mne přesvědčíte o opaku, budu jen rád.

Kuloáry
10.02.22

Pane Kupsa. Píšete: Bohužel, ani tam jsem nezískal odpověď na otázku, „jaká smlouva může za to, že levně vyrobenou elektřinu v ČR prodáváme levně na burzu v Německu a následně ji na tamní burze zpětně za draho nekupujeme pro naše spotřebitele.

Kuloáry
10.02.22

Pokusím se odpovědět. Dole jsou dva odkazy, ten horní není třeba ani podrobně číst, stačí si jen v jednotlivých odstavcích všimnout kdo stanovuje pravidla pro obchod s energiemi. Je to Evropská Unie a na ní je vina že energie u nás jsou drahé.

Kuloáry
10.02.22

Podle pravidel EU nesmí náš stát zakázat obchod s energiemi i mimo hranice, protože Evropa má jednotný trh. Pokud je čehokoli na jakémkoli trhu nadbytek, vydělá na tom spotřebitel. Výrobce pokud chce prodat, musí snížit cenu. Pokud je na trhu něčeho nedostatek, vydělá na tom

Kuloáry
10.02.22

výrobce, protože může žádat vyšší cenu. ČR je elektrické energie dostatek a pokud by její obchodování probíhalo pouze v rámci ČR a vyvážet by se mohly jen přebytky, byla by u nás elektrická energie levná. Jenže stát nesmí bránit vývozu energií a tím její cena i v rámci ČR stoupne.Je celkem

Kuloáry
10.02.22

jedno nakoupí li náš spotřebitel elektřinu u nás nebo na burze v Německu. Při nedostatku

Kuloáry
10.02.22

elektřiny stoupne cena na burze v Lipsku a automaticky stoupne cena i v česku. Takže ono to není tak že na Lipskou burzu dodáme levnou elektřinu a zpět koupíme drahou, ale vzhledem k jednotnému trhu, který nařídila EU dostane náš výrobce energií na Německé burze vysokou cenu a za stejně

Kuloáry
10.02.22

vysokou cenu prodává i v česku. Další otázkou je proč je elektřina v Evropě tak drahá. V několika posledních letech zesiluje vliv zelených šílenců na celou Evropu. Bohatě se podporují energetické projekty které vyrábějí drahou a nestabilní elektřinu a tvrdě se postihují stabilní a

Kuloáry
10.02.22

levné zdroje elektřiny. Co k tomu dodat…..bude hůř. U Plynu je to trochu jinak, tam ještě víc než u elektřiny prodražuje plyn z politických důvodů. To snad až příště dnes už jsem toho napsal dost.

Kuloáry
10.02.22

https://www.europarl.europa.eu/factsheets/cs/sheet/45/vnitrni-trh-s-energii
https://dvojka.rozhlas.cz/lukas-kovanda-draha-elektrina-jde-o-dusledek-jednotneho-evropskeho-trhu-8611945

Kuloáry
09.02.22

Pane Kašpare. Odpovídat na Vaše příspěvky je velmi složité. Vy nechcete číst odkazy které tu dávám. Jenže odkaz je na jeden řádek a pokud bych měl totéž napsat sám, byly by to snad stovky řádků. Já vás žádné odkazy číst nenutím. Podle Vašich příspěvků zde je mi jasné že vy vůbec

Kuloáry
09.02.22

nic číst nemusíte, že na všechno jste přišel sám. Vy jste sám objevil všechny přírodní zákony, vy víte celé dějiny lidstva, aniž byste o nich někdy něco četl. Je s podivem že jste se vůbec učil takovou zbytečnost, jakou pro Vás čtení je. Je přece pod Vaši úroveň číst něco na co přišel někdo jiný,

Kuloáry
09.02.22

když přece Vy, když budete chtít, na to přijdete sám. A ještě na vysvětlenou. Já jsem nehodnotil činnost pana Noveského od narození až po dnešek, ale ten jediný článek, na který jsem dal odkaz. Mohl bych tu dát třeba i dvacet podobných článků od jiných autorů ale vy byste je stejně

Kuloáry
09.02.22

z výše uvedených důvodů nečetl. Naše názory na cokoli se hodně liší, protože já čtu články autorů s nimiž mám velmi podobné názory, stejně jako autorů jejichž názory jsou zcela opačné než ty mé, a následně po znalosti obou stran si vyberu ty které jsou podle mého názoru věrohodnější.

Kuloáry
09.02.22

Cizím peřím se nechlubím, protože vždy je z mých příspěvků jasné, jde li o můj názor nebo kdo je jeho autorem. Před rokem 1990 jsem poslouchal jak náš rozhlas, ale také Svobodnou Evropu, Londýn, Deutsche Welle, Hlas Ameriky, Vatikán, Tiranu i Čínské vysílání. Vy jste zřejmě neposlouchal nic,

Kuloáry
09.02.22

protože by bylo pod Vaší úroveň poslouchat cizí názory když na všechno přijdete sám. Přiznávám, že pokud přijímáte jen jeden názor a s opakem se vůbec nehodláte seznámit, máte o hodně jednodušší život než já. Ale nic ve zlém, přeji Vám hodně štěstí. 😊

Kuloáry
08.02.22

Pane Kašpare. Vidím, že svět energetiky je Vám zcela cizí. Posílám Vám odkaz, po jehož přečtení, pokud mu porozumíte, se už snad nebudete zesměšňovat svými úvahami kdo to zavinil.
https://www.kudyzkrize.cz/2021/11/05/novesky/

Kuloáry
06.02.22

Pane Kašpare čtete jen velmi povrchně a nechápete smysl. Pokusím se Vám to znovu vysvětlit, ale velké naděje si nedělám.

Kuloáry
06.02.22

Já nechci po vládě žádný doplatek, ale to, aby její rozhodnutí byla ekonomická, nikoli „politická“. Tím „politická“ míním to, že někomu leze do zadku ať to stojí, co to stojí. Aby vládní politika byla ve prospěch naší země, a ne v zájmu cizích mocností a hloupé zelené ideologie.

Kuloáry
06.02.22

Na D-test ani na svého dodavatele jsem vinu nesvaloval. Nevím v čem vidíte problém s energiemi Vy ale já jej vidím ve vrcholných strukturách EU, která jede na vlně Ekologistického náboženství. Miliardy které by se měly účelně vynaložit do energetiky se pod tlakem EU a zelených svazáků

Kuloáry
06.02.22

vkládají do velmi drahých a nesmyslných projektů a tak jako kdysi byl naším velkým vzorem SSSR také je to nyní Německo, vůdčí země EU. Přitom ekologické projekty bychom potřebovali jako sůl ale ne ty pseudoekologické do kterých se vráží šílené peníze a výsledek je přesně opačný než ten zamýšlený.

Kuloáry
06.02.22

Co se týče Gren Dealu a podpisu pana Babiše, tak pokud skutečně sledujete co se v EU děje, tak nemůžete očekávat že tak malá země jako ČR může v EU prosadit vše. Už tak byl pan Babiš pod tlakem jak zvenku, tak hlavně zevnitř ČR že s EU nespolupracujeme. Tak jim podepsal nezávazný

Kuloáry
06.02.22

papír a na druhé straně prosadil alespoň něco co je v našem zájmu. To že by Staré země doplácely na to že ČR přijaly do EU to už snad nemůžete myslet vážně. Podívejte se na to kolik peněz z naší země odchází a kolik přichází.

Kuloáry
06.02.22

Vzhledem k malému prostoru který tu na příspěvky je, nemohu jít do detailů ani co se týče „zelených“ projektů ani těch peněžních toků ale budete li chtít klidně to začnu rozebírat jedno po druhém.

Kuloáry
05.02.22

Nevím, co je špatného na tom, když jsem před několika lety vyměnil dodavatele plynu, a elektřiny za jiného dodavatele, který byl oficiálně registrovaný a který vyhrál soutěž renomovaného časopisu D-test o nejlepšího dodavatele energií. Jen za první rok jsem za plyn i elektřinu ušetřil 8 420 Kč.

Kuloáry
05.02.22

Další roky jsem už nepočítal jen jsem porovnával ceny dřívějšího a nového dodavatele a vždy byly ty od nového dodavatele lepší. To že tento dodavatel zkrachoval nebylo jeho vinou. Pokud se ceny plynu i elektřiny které on dále prodává zákazníkům změní několikanásobně, tak to ustojí pouze

Kuloáry
05.02.22

Dodavatelé se stamiliardovými majetky, kteří jsou schopni takovou ztrátu odepsat, a i oni zvýší ceny. Já nechci po státu žádné doplatky, ale chci, aby se stát staral o to, aby energie v ČR byly na úrovni, která odpovídá jejím skutečným cenám, a ne cenám které do neskutečných výšin vyhnala EU spolu s

Kuloáry
05.02.22

Jejími poskoky na naší politické scéně. Asi moc nesledujete, co se v oblasti energií děje, jinak byste nenapsal tak hloupý příspěvek. A ohledně toho socializmu, tak ten je v hlavách EU papalášů a jejich příznivců. Jen je trošku jiný. Vše v zemích EU je buďto bohatě dotované, nebo tvrdě finančně

Kuloáry
05.02.22

Znevýhodněné. Zvýhodněné jsou většinou nesmysly a postižené základní lidské potřeby. Státy EU představovaly kdysi světovou špičku, nyní je pomalu předbíhá jedna kdysi rozvojová země za druhou. Pomalu se propadáme i když to zatím není tak moc znát, protože žije na dluh nejen ČR ale celá EU.

Kuloáry
02.02.22

Někdejší místopředseda Energetického Regulačního Úřadu.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Odrbali-vas-na-elektrine-Tajna-dohoda-Znalec-hledal-Zminka-Bursika-691299

Kuloáry
02.02.22

Z odkazu:
Proč Česko překupuje v Německu elektřinu, kterou samo vyrobí, zatímco okolní země pro své spotřebitele její cenu regulují? „Já jsem se k této smlouvě nikdy nedostal. Vůbec se neví, za kolik se tato česká elektřina prodává,“

Kuloáry
22.01.22

Myslím si že v současné době by naší hlavní starostí měly být energie. Jednak jejich zdražení pro domácnosti ale také v důsledku jejich zdražení, stoupnou ceny všeho. Potravin, textilu, jízdného, vody, nájemného, prostě všeho.

Kuloáry
22.01.22

Nemyslím, že by vláda měla všechno kompenzovat, to je totiž pouze odstraňování následků, které jen zvýší inflaci, ale měla by už konečně dát zelené lobby u nás i v EU jasně najevo že jejich blbnutí už překročilo únosnou mez a že prozatím všechny zelené projekty nás stály šílené peníze,

Kuloáry
22.01.22

Ale efekt je většinou pro ekologii záporný. Je třeba urychleně vybudovat několik bloků atomové elektrárny a prvním hlediskem při jejich výstavbě by mělo být hledisko ekonomické a nikoli politické. Také je nutné zrušit po****nky na CO2 které ovládají spekulanti a které energie prodražují.

Kuloáry
22.01.22

Energie vyrobené v ČR by měly přednostně vykrývat spotřebu ČR a ne aby byly předmětem spekulací na zahraniční burze která tyto energie jenom prodražuje. Také plyn bychom měli odebírat přímo z Ruska a nikoli přes pofiderní burzy kde je opět předmětem spekulací.

Kuloáry
22.01.22

Také bych každému doporučoval, aby se v rámci svých možností každý připravil na blackout (dlouhodobý výpadek elektřiny) aby se každý seznámil jaké následky takový blackout bude mít. Většina odborníků v energetice už nepochybuje že se jej brzy dočkáme.

Kuloáry
24.12.21

Také Vám přeji, aby se Vám splnila všechna Vaše přání, pokud jsou rozumná a já doufám paní Hereinova že jsou. Popřát některým lidem, aby se jim splnila jejich přání by bylo zákeřné. „Tragédie života někdy spočívá v tom, že dosáhneme toho, po čem toužíme“. Maugham 😊

Kuloáry
24.12.21

I Vám pane Kašpare a i všem ostatním bez ohledu na politické postoje přeji aby Vám bylo po všech stránkách líp. S tolerováním nové vlády to bude horší. 😊

Kuloáry
15.12.21

Strana, která aby nebyla pod 5% hranicí vstupu do poslanecké sněmovny se musela spojit s jinými stranami do před****bní koalice by se měla snažit získat další ****če. Příště si to silnější strany rozmyslí brát pod ochranná křídla slabší strany. Ony ty silnější na tom prodělaly.

Kuloáry
15.12.21

Taky je podle mne chyba distancovat se od politiků které moc nemusím. Je to krátkozraké zvlášť když jsou u moci. Říkat jim názory občanů kteří je ne****li je dobré pro obě strany. Nekomunikovat je vždy horší než komunikovat.

Kuloáry
14.12.21

Souhlasím s Vámi paní Hereinová že nynější předsedkyně parlamentu o problémech seniorů neví nic. Právě proto by bylo zapotřebí abychom ji s tím, jak si žijí senioři seznámili. Abychom ji seznámili s tím, že v ČR jsou i jiné skupiny obyvatel, než ty co žijí v Praze a než ty co se živí politikou.

Kuloáry
14.12.21

Navíc pro vedení těchto stránek jsou zapotřebí určité finance. Pokud vznikne tradice že nad těmito stránkami bude mít záštitu předseda parlamentu, a to ať je z kterékoli strany, bude k tomu mít větší možnosti.

Kuloáry
13.12.21

Já předpokládám že senior parlament byl zřízen panem Vondráčkem pro seniory všech politických názorů, a měl by pokračovat pod záštitou paní Pekarové Adamové, opět pro seniory všech politických názorů.

Kuloáry
13.12.21

Já si docela dobře dokážu představit exkurzi do sněmovny, i setkání s paní Pekarovou Adamovou, a právě té bych se rád zeptal na mnoho věcí, a nijak bych neskrýval že mé názory jsou úplně odlišné. Případné exkurze bych se nezúčastnil proto, že je to daleko.

Kuloáry
13.12.21

Ani ve svém mailu jsem neskrýval že mám jiné názory, a nijak jsem paní předsedkyni sněmovny nemazal med kolem pusy. Dnes jsem poslal mail stejného znění její asistentce. Pokud mi některá z nich odpoví, dám tu jak můj mail tak i odpověď.

Kuloáry
13.12.21

20.11.2021 jsem paní Pekarové poslal mail ve kterém jsem ji blahopřál ke z****ní, upozornil ji na tento web a dotázal se, zda jej jako nová předsedkyně parlamentu převezme a bude v něm pokračovat. Doposud mi neodpověděla. Pokud by odpověděla v tom smyslu,

Kuloáry
13.12.21

jak píšete, to znamená že ji nějací důchodci nezajímají, protože většina jich hlasuje pro opozici tak bych to vzhledem k názorům, které zastává pochopil, i když taková politika je dost neprozíravá ale odpovědět třeba jen jednou větou mi mohla. Mohla třeba napsat trhni si nohou.

Kuloáry
12.12.21

Pane Kašpare. Nemůžu za to, že nechápete smysl napsaného textu. Já jsem ani nezmínil žádnou exkurzi ani jsem se žádné nezúčastnil. Jde jen o to, že nové předsedkyni poslanecké sněmovny nestojíme za to aby se vyjádřila zda tato stránka bude nebo nebude pokračovat.

Kuloáry
11.12.21

Ano, pane Kašpare, vykašlala se na tuto stránku Babišova vláda. Taky bych řekl že v tom má prsty i Putin. V žádném případě za to nemůže paní Pekarová Adamová. Přece po ní nikdo nemůže chtít aby se po svém z****ní do čela sněmovny, starala o nějaké seniory.😊

Kuloáry
06.05.21

Vážené dámy a pánové. Toto je nadlouho můj poslední příspěvek. Myslím si že tu nezapadám a že pokud tu nebudu, bude debata probíhat tak jak si přestavujete. Nejsem nijak uražený ani se na nikoho nezlobím. Občas se tu podívám ale po dobu několika měsíců tu nebudu psát a možná ani potom.

Kuloáry
06.05.21

Já jsem totiž přesvědčený že tento Web, tak jak je uspořádaný, nemůže dobře fungovat. Témata by měla být podle zájmu diskutujících, a ne podle projednávaných zákonů. Příspěvky jsou krátké, a to neumožňuje se ke složitějším problémům vyjádřit.

Kuloáry
06.05.21

Představa, že je možné udržet zajímavou debatu přesně v daném tématu je nereálná. Pokud by se nesnažili usilovně vtěsnat debatu do daného tématu, ona by se tam za čas vrátila sama. Původně jsem si představoval že tu bude většina témat o problémech starších lidí. Například o tom že mnoho

Kuloáry
06.05.21

lidí, já patřím mezi ně, teď vyhazuje ještě zánovní kotle ústředního topení, aby dodrželi zákon. Nejde jen o peníze, ale to by bylo nadlouho. Taky jsem si představoval že tu bude legrace což neznamená, že problémy k nim se vyjadřujeme nejsou vážné. Takže mějte se hezky a pan Kudrnáč mi odpustí

Kuloáry
06.05.21

nějakou tu pravopisnou chybu. Jsem dělník, který, než šel do důchodu, se živil fyzickou prací. Pokud se podíváte na diskuze mladších ročníků středoškoláků a vysokoškoláků zjistíte že co se týče pravopisu jsou tyto jejich diskuse podstatně horší. Ještě jednou všechny zdravím a mějte se fajn.

Kuloáry
06.05.21

😊 😊 😊

Vrbětice
06.05.21

Já se na Vás pane Sazečku určitě zlobit nebudu. Jsem zvyklý na mnohem tvrdší diskuze. Ale jak už tu bylo řečeno toto fórum je nevhodně uspořádáno a problémy se s přibývajícím časem a množstvím příspěvků zvětšují a zvětšovat budou.

Vrbětice
06.05.21

Je těžké dodržovat téma i u lépe uspořádaných Webů natož u tohoto. Jen pro příklad. Pokud Vám někdo v rámci tématu okrajově sdělí něco, s čím nesouhlasíte a je to mimo téma, ale má to návaznost, co uděláte? Odpovíte mu samozřejmě mimo téma a rozvine se diskuze mimo téma?

Vrbětice
06.05.21

Nebo v množství témat vyberete to nejbližší a odpovíte mu tam? Dokážete si představit jaký tím vznikne zmatek, když souvislou odpověď roztrhnete na dva díly a když by tak postupovali všichni? Udělal byste totéž i v běžném hovoru?

Vrbětice
06.05.21

Já bych navrhoval, nesnažme se prosazovat něco o čem dopředu víme, že to nebude fungovat, to nechme politikům, je to jejich oblíbená činnost a získávají tím mnoho ****čů. Já vím že upozornění na něco co vypadá pěkně ale je nefunkční není populární, ale já už jsem takový.

Vrbětice
06.05.21

No tak to je zajímavá úvaha pane Kašpare. Na diskuzním fóru budeme komunikovat tak že vyčkáme až se nás někdo na něco zeptá a následně mu odpovíme. To tu bude hodně živo.

Vrbětice
05.05.21

1. Já Vám to objasním. Když například v diskusi napíšu že do 4.5.2021 zemřelo v ČR 29 479 lidí v souvislosti s onemocněním COVID, tak se mne přirozeně zeptají, jak to vím, a já jim dám odkaz: https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19 a tím dokážu že „nevařím z vody“.

Vrbětice
05.05.21

Samozřejmě že je možné o věrohodnosti odkazu pochybovat ale to už je jiná věc.

Vrbětice
05.05.21

2. Každý, kdo se zúčastní jakékoli diskuse ať už ústní nebo přes internet sděluje svůj názor a tím se snaží přesvědčit o správnosti svého názoru. Pokud tomu tak není…………….Nebudu domýšlet.

Vrbětice
05.05.21

3. Opak je pravdou nechápání bývá velmi nebezpečné, ale doživotní být nemusí.

Vrbětice
05.05.21

Já pana Hamáčka ani ČSSD nemám v oblibě ale přece jen ………………Tak podle Kroupy a spol. měl jet do Ruska s tím, že když nám Rusové pošlou Sputnik, tak on se postará aby se nikdo nedověděl, že Vrbětice vyhodilo do luftu Ruské komando.

Vrbětice
05.05.21

1. Za současné situace dovést Sputnik do Česka by se rovnalo politické sebevraždě.
2. V době, kdy tam údajně měl jet už si o tom podezření cvrlikali vrabci na střeše, a on nemá pravomoc nařizovat novinářům co smí nebo nesmí psát.

Vrbětice
05.05.21

3. Takže mám věřit tomu, že Hamáček udělá úmyslně něco, co zapříčiní jeho konec v politice a aby to posichroval udělá něco jiného co by způsobilo totéž.
4. Nezlobte se, ale tomu opravdu nerozumím.

Vrbětice
04.05.21

Nic ve zlém pane Franku ale soutěžit o to kdo první napíše pětistý příspěvek mi nepřipadá jako dobrý nápad. Nevím, proč jsou na tomto Webu tak zatracovány odkazy. Zvlášť když příspěvky musí být tak krátké. Jinde na diskuzních fórech, pokud uvedu nějakou informaci, ihned se ostatní ptají, ….

Vrbětice
04.05.21

…odkud to víš, uveď zdroj, uveď odkaz. Už vůbec nechápu diskutující, kteří odkazy ze zásady nečtou. Chtěl bych mít jejich sebevědomí, protože tím dávají najevo že oni už všechno ví a už se nic nového nemohou dovědět. Já jsem vděčný za každý odkaz, který mi poskytne zajímavou informaci.

Vrbětice
04.05.21

Bohužel pro mnoho lidí se politika změnila v náboženství. Náboženství má svá neměnná dogmata. Mezi taková dogmata patří že Rusko je říše zla, a nejen je, vždy bylo a vždy bude, a Putin je Ďábel. Každý, kdo vysloví, byť jen pochybnost, o těchto neměnných dogmatech patří podle nich na hranici.

Vrbětice
04.05.21

Samozřejmě tím nemíním Vás. 😊 A ještě něco. Samozřejmě že je tu několik témat a je dobré se jich pokud možno držet, ale rozhovor mezi lidmi ať už v hospodě nebo kdekoli jinde, pokud je to normální rozhovor, nejde udržet u jednoho tématu. Zkuste si při jakékoli příležitosti stanovit zásadu že se …

Vrbětice
04.05.21

…nikdo z diskutujících ani na okamžik neodchýlí od tématu. Postupně debata sklouzne do nekonečné řady sporů. Je li to pořád dané téma nebo už není, jak velká nebo malá je souvislost za velmi krátkou dobu samovolně vznikne nuda. A promiňte mi že můj příspěvek, který se vůbec netýkal tématu ….

Vrbětice
04.05.21

…zakončím citátem: Pokládám šíření nudy za nejtěžší hřích po modloslužebnictví, krvesmilství a vraždě, vysoko nad krádeží, křivým svědectvím a požádáním manželky bližního svého. 😊
Benjamin Kuras

Kuloáry
04.05.21

Pane Sazečku, ono to bylo všechno dohromady. Jak tlak EU, aby soláry byly zavedené co nejrychleji, snaha některých politiků se EU zavděčit, taky hloupost a neznalost problému u některých poslanců a taky hamižnost, jak píšete. Jenže prvotní byl tlak EU.

Kuloáry
04.05.21

Podobné je to s řepkou a lihem do „biopaliv“. Taky tlak EU na jejich rychlé zavedení, aby se za pár roků zjistilo že řepka a líh životnímu prostředí neprospívají a množství CO nesnižují. Teď se od biopaliv ustupuje. No co hodíme to na Babiše, že ten za to může.

Kuloáry
04.05.21

Koupil jsem novou sekačku na trávu. Ta stará už žrala olej a bylo jasné že už mele z posledního. Prodavač v odborném obchodu mi řekl že za rychlejší opotřebení motoru mohou biopaliva, povinně přidávaná do benzinu. Doporučil mi vysokooktanový benzin do kterého se líh nepřidává.

Kuloáry
04.05.21

https://auto.tn.nova.cz/clanek/pozor-na-novy-benzin-e10-muze-vazne-poskodit-motory-starsich-aut.html

Kuloáry
04.05.21

Stejně jako EU bdí nad CO2 a dokopala nás k solárním panelům za které teď platíme vyšší cenou elektřiny, dělají odpůrci Ruska všechno proto, aby Rosatom nebyl v soutěži o stavbu reaktoru v Dukovanech. Doplatíme na to zase vyšší cenou elektřiny a bojím se že i velkými výpadky …

Kuloáry
04.05.21

…elektrické sítě. Mne osobně EU, ekoteroristé a naši zákonodárci přinutili abych měnil kotel topení. Ten starý už prý není ekologický. No tak jsem si včera objednal nový, ovšem takový, který se také obejde bez elektřiny. Všem to také doporučuji. Nespoléhejte na to že elektřiny bude dost.

Kuloáry
04.05.21

Na to že soláry tak koncipované, byla ****** už dnes ví každý, ale změnit už to nejde. Na to že vyloučit z dostavby Dukovan Rosatom byla hloupost, se taky časem přijde, bohužel zase pozdě.
https://neviditelnypes.lidovky.cz/ekonomika/energetika-dukovany-proste-nebudou.A210503_182829_p_ekonomika_wag

Vrbětice
03.05.21

Hezky jste zdůvodnil Muslimský terorizmus. Dávám tu pár odkazů abyste pochopil, jak to v Muslimských státech funguje. Až budete mít někdy čas, přečtěte si Korán. Zjistíte, že muslimové se cítí nadřazeni nemuslimům a cítí se povolaní ovládnout svět kde nevěřící či lidé jiné víry budou jen otroky.

Vrbětice
03.05.21

K****i těm kteří jejich zvrhlé činy omlouvají se jim to daří. Ještě bych dodal že výsek těch zrůdností které uvádím je malý a například v Nigérii kde muslimové přepadávají školy, znásilňují dívky a chtějí za ně výkupné a v mnoha dalších zemích je teror muslimů masový.

Vrbětice
03.05.21

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/za-hadku-o-vodu-ji-hrozila-smrt-krestanka-stravila-osm-let-n/r~f3a0b1b0dcf111e8a9cf0cc47ab5f122/

Vrbětice
03.05.21

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/test-nabozenske-tolerance-nevysel-krestansky-guverner-jakarty-jde-do-vezeni-za-hanobeni-koranu-31136?seq-no=6&dop-ab-variant=&source=article-detail

Vrbětice
03.05.21

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/pakistan-mardan-lync.A170414_065515_zahranicni_cen

https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost/spolecnost-skutecna-tvar-islamu.A140701_205531_p_spolecnost_wag

Vrbětice
03.05.21

https://www.youtube.com/watch?v=XAc0VEr8ees


https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/meriam-trest-bez-zlocinu.A140528_000231_p_zahranici_wag

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/svet-josefova-kolonie-je-ukazkou-co-ceka-evropu.A130312_171628_p_zahranici_wag

Vrbětice
03.05.21

Ne pane Sazečku, já jsem to pochopil dobře. Pokud by Rusko přistoupilo na podmínky útočníků, byla by to jen pobídka pro další takové útoky. Anglie Španělsko a Portugalsko byly kdysi imperiální velmoci ale nyní už nejsou. Úbytek jimi ovládaných území je toho dokladem.

Vrbětice
03.05.21

Rusko je na tom stejně, jenže jemu je imperiální politika neustále vyčítána. Záměrem západních mocností bylo, aby se Rusko úplně rozpadlo a bylo zcela pod jejich kontrolou. Hlavně jejich přírodní bohatství.

Vrbětice
03.05.21

To se nepovedlo, hlavně zásluhou Putina. Proto jej tak nenávidí. Značná část lidí u nás si neuvědomuje, co by rozpad Ruska znamenal pro nás. Destabilizace této části Evropy by pro nás byla zničující.

Vrbětice
02.05.21

Pane Sazečku. To snad nemyslíte vážně že teroristické činy islamistů v Breslanu a Moskevském divadlu přičítáte Rusku. Zásah Ruského protiteroristického komanda lze sice označit za sporný ale je otázkou, zda šlo v takové situaci něco jiného dělat.

Vrbětice
02.05.21

Takové zásahy jsou vždy riskantní, někdy se povedou tak jako to Izraelské v Ugandském Entebbe nebo, zásah na Íránském velvyslanectví v Londýně.

Vrbětice
02.05.21

Byly tu ale také nezdařené protiteroristické zásahy jako americká Operace Orlí spár v Íránu, nebo Německá při Mnichovské olympiádě.

Vrbětice
02.05.21

Ne Sovětskou okupaci v roce 1968 nepovažuji za internacionální pomoc. Jen bych k tomu dodal že od té doby uteklo hodně vody a Putin není Brežněv a Rusko není Sovětský svaz.

Vrbětice
02.05.21

Pokud považujete Rusko za imperiální mocnost, tak se podívejte na mapu a porovnejte kolik měl Sovětský Svaz spojenců (lépe řečeno satelitů) v roce 1980 a kolik jich má v roce 2020. Myslíte, že něco takového by imperiální mocnost připustila.

Vrbětice
02.05.21

A taky je dobré porovnat vojenské rozpočty Ruska a USA. Je dobré taky říct že Rusko už dávno nebuduje komunismus, ale USA a EU budují společnost komunismu hodně podobnou.
https://infografiky.ihned.cz/vyzbrojovani/r~ef491c746ff911e9819e0cc47ab5f122/

Vrbětice
02.05.21

Pane Kašpare, chtělo by to stejný metr.
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/amnesty-amerika-pacha-skrze-drony-valecne-zlociny/r~7809322e3b2611e3807b0025900fea04/

Vrbětice
02.05.21

Nevím jsem li Rusofil ale podle Vašich měřítek asi ano. Naše členství v NATO se mi skutečně nelíbí, protože NATO nebo jeho jednotliví členové destabilizovali několik zemí. Sýrii, Afghánistán, Irák, Ukrajinu atd. Výsledkem těchto akcí je utrpení jeho obyvatel.

Vrbětice
02.05.21

Místo jednoho krutého diktátora je tam teď několik diktátorů kteří válčí mezi sebou a životní úroveň už předtím špatná je teď ještě mnohem horší. Pokud by účelem NATO byla ochrana demokracie, tak už dávno nemohlo být jeho členem Turecko.

Kuloáry
02.05.21

Omlouvám se. Mé tři poslední příspěvky patří do tématu Vrbětice.

Kuloáry
02.05.21

Já se Vám to pokusím vysvětlit pane Sazečku. To že nájemce muničního skladu vstoupí do objektu který si pronajal, není nic divného ale pokud ten sklad další den vyletí do vzduchu je to důvod si toho majitele proklepnout. Místo toho jsou v podezření lidé, o kterých není žádný důkaz, že tam byli.

Kuloáry
02.05.21

To samozřejmě nevylučuje možnost, že dotyčný nájemce je nevinný a že ten výbuch způsobili agenti Ruska, ale chtělo by to nějaký pádnější důkaz. Abych se přiznal tak bych to Rusku neměl za zlé, protože vyvážet zbraně komukoli kdo si zaplatí je nem*****ní a nepřímo to ohrožuje i nás.

Kuloáry
02.05.21

No a pokud bychom vyčítali Rusku, že vyhazuje muniční sklady na území suverénních států, ze kterých proudí zbraně k jejich nepřátelům, tak to bychom měli odsoudit i USA. Ti to provádějí pomocí dronů a počet civilních obětí je daleko vyšší.

Kuloáry
01.05.21

Ano pane Franku, úroveň našeho soudnictví je mizerná ale jinde ve světě to není lepší.

Ano pane Sazečku. V případě dlouhodobého výpadku el proudu budou větší starosti. Ve většině domácností přestane jít topení, voda i plyn. Zavřená bude většina obchodů hned některé po pár dnech nebo spíš hodinách. Přestane fungovat většina továren, dojde benzín a nafta.

Přestane fungovat chlazení ve velkoskladech. Bez vody nám přestanou fungovat WC a koupelny. Ano to jsou ty velké problémy, tak proč bychom si sami nepřidělali jeden malý problém, že když máme chatu nebo chalupu na vesnici, a mohli bychom si topit dřevem, nebudeme mít peníze

na to abychom jej zaplatili a když místní sedlák bude prodávat brambory i ten bude chtít hotovost. Jsou to maličkosti ale ta fůra dřeva a pytel brambor Vám v takovém případě jako maličkosti připadat nebudou.

P.S. Já vím hodně jsem ty problémy zkrátil, bude jich podstatně víc a jen bych ještě dodal že pokud se energetická politika ČR i celé EU bude ubírat tak jak to EU prosazuje, dočkáme se velkých výpadků elektřiny zcela určitě.

Kuloáry
30.04.21

V tom s Vámi souhlasím. Bohužel žádný zákon sám o sobě nezmění věci k lepšímu. K tomu je třeba rozumné justice. Když občas sleduji některá rozhodnutí našich soudů, počínaje okresními a konče tím ústavním o těch mezinárodních ani nemluvě, děsím se toho abych se někdy dostal do jejich soukolí.

Kuloáry
30.04.21

Paní Kapalová a pane Sazečku, nesouhlasím. Dohoda o vině a trestu, pokud bude rozumně praktikovaná bude přínosná. Hlavně v případě organizovaného zločinu vrazí klín mezi obžalované. Kdo se přizná a bude spolupracovat se státním zástupcem bude mít menší trest.

Kuloáry
30.04.21

Kdo se nepřizná a spolupracovat nebude, dostane podstatně větší trest. V praxi to bude znamenat víc objasněných případů a rychlejší výrok soudu. Každý s obviněných bude mít obavu, že pokud nebude spolupracovat, začne spolupracovat jeho komplic a s ním už nikdo dohodu nebude uzavírat.

Vrbětice
28.04.21

A nejen to pane *****ku. Bez Rosatomu bude další blog Dukovan postavený za horších podmínek a patrně i později. Na to doplatí všichni odběratelé dražší elektřinou a pokud se bude stavba protahovat i výpadky v dodávkách.

Vrbětice
27.04.21

p.Kašpare
Do dvou vláken jsem svůj příspěvek dal nedopatřením. Nejdřív jsem jej napsal do Wordu a hned odeslal, po delší činnosti na počítači jsem na to zapomněl a odeslal jej znovu na jiné vlákno. Omlouvám se.
https://www.youtube.com/watch?v=YjmgPdLN4_0

Vrbětice
27.04.21

Problém s USA má celý svět, jen někdo si myslí že jej nemá. Má připomínka týkající se války v zálivu, souvisí s Vrběticemi byť nepřímo. Ukazuje nám, že nemáme věřit všemu co nám politici nakukají a poukaz že politikové nám nemohou všechno říct protože je to tajné, nebrat.

Vrbětice
27.04.21

Nad Vaší poslední větou jsem chvíli dumal co vlastně znamená. Až pak jsem pochopil že jste patrně nepozorně četl mou poslední větu v příspěvku a vyvodil z toho neodpovídající závěr.

Kuloáry
25.04.21

Pane Kašpare, od doby kdy se provalilo že USA a jeho spojenci včetně nás napadli Irák na základě pofiderních informací, a lidu tvrdili, že ty informace které mají jsou stoprocentní, už nikdo rozumný politikům nevěří že něco vědí stoprocentně ale ze závažných důvodů nemohou říct všechno.

Kuloáry
25.04.21

Tehdy jsme se také ze solidarity zapojili do nesmyslné války, která rozvrátila Irák a způsobila mnoha lidem velké utrpení. Obvinění musí být podloženo fakty Taky bych rád věděl, o jaké zbraně šlo, komu patřily a kam je dotyčný chtěl vyvést

Kuloáry
25.04.21

Pokud patřily tomu Bulharskému hoštaplerovi, měli bychom se ptát kdo od nás něco takového po****l. To že sklad výbušnin začne hořet a vybuchne až 20 min po zpozorování požáru a příjezdu hasičů je podivné. To na profesionální sabotáž nevypadá.

Vrbětice
25.04.21

Pane Kašpare, od doby kdy se provalilo že USA a jeho spojenci včetně nás napadli Irák na základě pofiderních informací, a lidu tvrdili, že ty informace které mají jsou stoprocentní, už nikdo rozumný politikům nevěří že něco vědí stoprocentně ale ze závažných důvodů nemohou říct všechno.

Vrbětice
25.04.21

Petrov a Boširov se přiznali, že útok na americkou základnu v Pearl Harboru 7. prosince 1941 provedli oni.
V únoru 1848 mohli napsat i Komunistický manifest, jen byli označeni jako Karel Marx a Bedřich Engels.

Vrbětice
25.04.21

„Kde byli Petrov a Boširov v době vraždy Kennedyho? Všichni vědí, že Oswald nemohl zabít Kennedyho.“
„Kde byli Petrov a Boširov, když propukla epidemie koronaviru v Číně?“
A poslední slova Julia Ceasera podle ruské verze ve skutečnosti zněla: „I ty, Boširove a Petrove?!“

Samozřejmě že při dlouhodobém výpadku proudu bude těch starostí hodně. To že u lidí kteří přešli na bezhotovostní placení a nebudou mít čím zaplatit, nebude pro ně zanedbatelný problém.

Nové metody začínají pomalu převažovat nad těmi tradičními, a to nejen při platbách ale například ve vytápění i jinde. Nikdo se nestará o to, co se stane přijde li něco nestandardního, například rozsáhlý, déle trvající výpadek elektrického proudu.

Co udělá takový COVID s oblibou cestování po celém světě to už víme ale pořád jsme nepochopili, že COVID je jen slabým odvarem mnohem horších pandemií a chceme cestovatelskou vášeň co nejrychleji vrátit do „normálu“.

Svět se překotně vyvíjí v mnoha desítkách směrů. Zatím si uvědomujeme pouze pozitiva těchto změn. Bohužel většina těchto změn má i svá negativa která se projeví dříve nebo později. V současnosti je lidstvo závislé na mnoha vyspělých technologiích, jejichž narušení bude znamenat katastrofu.

Kuloáry
11.04.21

PES to byl od začátku nesmysl. Sloužil jen k uspokojení „pravicové“ opozice která urputně toužila naplánovat něco co naplánovat nelze.

Kuloáry
11.04.21

Současné rozvolňování a posílání dětí do škol je další nesmysl, uskutečněný pod tlakem opozice. Pořád jsme na číslech, které by jinde byla považována za pohromu a následovaly by tvrdé restrikce. Pokud se to povede a neskončí krachem, tak za cenu toho,

Kuloáry
11.04.21

že se ještě dlouhou dobu budeme pohybovat na nesmyslně vysokých číslech, které by nemusely být pokud by se rozvolňování a posílání dětí do škol odložilo i za cenu toho že by naopak první měsíc obvyklých prázdnin chodily do školy a měly by jen jeden měsíc prázdnin.

S nepřiměřenými podporami současných solárních a jiných „ekologických“ zdrojů elektrické energie už nic nenaděláme. Měly by být zastaveny všechny nové podpory. Taky různé nepřímé podpory, jako emisní po****nky, kterými se používání tradičních zdrojů elektrické energie a tepla finančně

prodražuje, a tak zvané „ekologické“ zdroje energie se zvýhodňují. Ostatně všichni ekologičtí aktivisté tvrdí že výroba elektrické energie z „ekologických“ zdrojů je konkurenceschopná, tak žádnou podporu nepotřebují. Mám obavu že tak jako při rozhodování o výhodnosti nebo nevýhodnosti solárů

rozhodovalo především politické hledisko, stejné to bude i při dostavbě dalšího jaderného bloku. Nejvýhodnější varianta bude politicky nepřijatelná, a tak z*****me tu pro nás nejméně výhodnou. No a všichni budeme platit jako mourovatí, a navíc se budeme muset smířit i s výpadky elektrické sítě.

Kuloáry
07.04.21

Izrael zaplatil za všechny předešlé dodávky vakcín. Nezaplatil pouze tu poslední. Důvodem jsou neshody ve vládě po volbách. Na to že nám Izrael 5 000 vakcín dal to nemá vliv.
https://www.israel.cz/lang_cs/aktualita/1/14838/

Kuloáry
07.04.21

Pro nás by to mohlo být poučením, že roztříštěný parlament s mnoha politickými stranami je neakceschopný. U nás se o větší politickou roztříštěnost postaral ústavní soud. Po zkušenostech z jiných zemí měl ústavní soud postupovat opačně.

Kuloáry
07.04.21

I o tom co jste napsal dále, bych Vám mohl oponovat, ale nechci dráždit zdejší stoupence krátkých nic neříkajících vyjádření. Aby má odpověď měla hlavu a patu, musel bych toho napsat hodně.

Kuloáry
07.04.21

Trošičku se mýlíte pane Kašpare. Izrael je sice západní země ale s tou jsme vyjma určitého období kdy naše země byla pod kuratelou SSSR měli oboustranně korektní a přátelské vztahy a Izrael skutečně těch 5 000 dávek poslal.

Kuloáry
07.04.21

S Francií je to trošku jinak. Francie toho 26. 2. 100 000 dávek přislíbila s tím, že je dodá do 15.3. a že to bude půjčka kterou ČR v dubnu vrátí. Zatím jsem neslyšel o tom že by těch 100 000 dávek do ČR dorazilo. Pokud máte lepší informace pošlete prosím odkaz.

Kuloáry
05.04.21

No jo pane Kašpare. Podle Vás je Babiš největší podrazák. Škoda že jste nevyvrátil podraz západních zemí ( podobně jako Dánsko postupovaly i jiné země).

Kuloáry
05.04.21

Od západních států se máme ještě hodně co učit, hlavně to jak se dělají podrazy.

Kuloáry
05.04.21

Situace s onemocněním COVID se v ČR pomalu zlepšuje ale jak jsem už dříve napsal je nutné hledat nějaké jiné zápory. Bohužel naše sdělovací prostředky asi záměrně vytvářejí, co se týče očkování zmatek.

Kuloáry
05.04.21

Přečtěte si jak to ve skutečnosti s objednáváním vakcín a její spotřebou je. Přitom je nutné si uvědomit že v době kdy se vakcíny objednávaly, nikdo nevěděl, které a kdy budou schváleny a taky nikdo nepředpokládal výpadky dodávek jednotlivých firem.

Kuloáry
05.04.21

Po bitvě je každý generál ale co by se stalo, pokud by ČR objednala v poměru k počtu obyvatel, stejné množství vakcín jako Dánsko, to znamená 60 milionů dávek a firma by je skutečně ve stanovený čas v objednaném množství dodala? To by bylo řevu, jak mizerně hospodaří vláda se státními prostředky.

Kuloáry
05.04.21

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/koronavirus-cesko-evropska-unie-dodavky-vakcin-ockovani_2103231850_aur

Kuloáry
05.04.21

Z odkazu:
V praxi to znamená, že do Skandinávie očkovací látky míří víc než dvojnásobným tempem oproti Bulharsku nebo Lotyšsku. Například Dánsko si objednalo přes 36 milionů dávek vakcín pro necelých šest milionů obyvatel, tedy několikanásobně víc, než potřebuje.

Kuloáry
05.04.21

Dosavadní systém distribuce tak zvýhodňuje bohatší státy, které si mohly do****t objednat více dávek, které nepotřebují.

Hlasoval jsem pro NE. Pro bych byl, pokud by to co rodič dostane bylo určeno procentem z daní které to dítě platí.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/soudce-fenyk-us-vstoupil-do-politiky-to-mu-neprislusi-40351762#seq_no=2&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=y13QdrjLzg3-202102221900&source=article-detail

Pane Škromachu Zdejší cenzurní automat nemá problém se slovem V.O.L.E.b.n.í. Ale s tím co jsem napsal velkými písmeny, stejné je to se slovy p.O.S.L.O.V.É., k.r.a.*******.í.c.í, nebo m.O.R.Á.L.k.a.

Pane Kudrnáči laskavě si přečtěte, co je na úvodní stránce tohoto Webu. Vyjímám: Senior parlament je diskuzní a názorová platforma určená všem, kteří se zajímají o politické a společenské dění….

Základní myšlenkou Senior parlamentu je vytvořit prostor pro diskuzi a názorovou výměnu starších občanů, kteří disponují životními zkušenostmi a znalostmi, na základě kterých obohatí relevantními myšlenkami celospolečenskou diskuzi nad konkrétními tématy a problémy.

Věřte že mne mrzí, že tu mám 366 komentářů a řadím se s velkým předstihem na první místo i když jsem tu přišel jako jeden z posledních. Věřte, že by mne potěšilo, pokud by ostatní byli aktivnější než

já a taky aby někdo zorganizoval uspořádání Webu tak, aby umožňoval širší diskuzi o různých tématech a byl přehlednější. Potom by určitá část byla vyhrazena pro puntičkáře jako jste Vy a bavili byste se tam pouze o nesmrtelnosti chrousta nebo o něčem podobném.

Tak pojďme na ty odkazy p. Kapalová. Dva Vám na ukázku posílám.

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Horor-kolem-vanocnich-trhu-v-Chebu-nebere-konce-Mame-video-Oni-tam-udelali-koncert-Petra-Kotvalda-a-jeste-si-to-nahravali-654295

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/cheb-covid-19-zdravi-smrt.A210219_202112_domaci_kzem

Otevřete je tak že najedete kurzorem (to je ta čárka na obrazovce která se ovládá myší) na začátek, nebo konec odkazu, zmáčknete levé tlačítko na myši a kurzor pomocí myši táhnete přes celý odkaz.

Ten odkaz celý zmodrá. Následně opět najedete pomocí myši na zmodralý odkaz a kliknete do něj pravým tlačítkem na myši. Objeví se několik nápisů, a Vy najedete šipkou ovládanou myší na „otevřít odkaz“ a zmáčknete levé tlačítko na myši.

Odkaz se vám otevře a Vy si jej budete moci přečíst. V tom otevřeném odkazu je ještě několik dalších odkazů, které poznáte podle toho, že při najetí kurzoru na ně se tento změní v ruku, potom stačí klik levou myší a odkaz se otevře.

P. Kapalová. Nic ve zlém. Jsem sice ateista ale ode dneška se začínám modlit za to, aby se někdo s Vašimi názory nedostal do vedení této společnosti. To by byl teprve malér. I když možná bychom posloužili celému světu, jako odstrašující příklad. Jo a otevřela jste si ty odkazy? 😊

Paní Kapalová. Neomlouvejte se, já nejsem žádná netykavka, já něco vydržím. Spíš si já nevím rady, jak mám, na tak malém prostoru, formulovat odpověď, která by vyžadovala několik stránek a desítky odkazů. A navíc ji formulovat tak abych Vás neurazil, ale zkusím to. Jistě že většina lidí si chce

vydělávat na chléb svůj vezdejší, a taky se chce bavit. Taky chce, aby děti chodily do školy a vzdělávaly se. Jenže pokud přijde pandemie, je třeba si uvědomit co je možné v zájmu celku odložit a co ne. Taky zvážit ri***a při různých činnostech. Je třeba přiznat že na začátku pandemie byly znalosti

o tomto viru mizivé a že se dělaly a doposud dělají chyby, protože mnohé o nebezpečnosti, způsobu šíření a mutování není jasné ani odborníkům. Teď je jasné jedno, pokud se nebudou dělat opatření proti šíření COVID nebo nebudou dostatečně účinná, přeplní se lůžková oddělení pro nejtěžší

pacienty (a my senioři mezi pacienty z nejtěžším průběhem patříme) a potom dojde na to co se Vám tak nelíbilo, že lékaři budou rozhodovat koho připojí na plicní ventilátor a koho ne, podle toho kdo má větší šance na přežití. Pokud se Vám to nelíbí, tak řekněte, co byste dělala v takovém případě Vy?

Že jsme blízko této hranice to není mediální propaganda. Co se týče zvýšené úmrtnosti stačí když si otevřete odkazy, který jsem tu minule dal. Pokud nevíte jak, zeptejte se, já Vám to vysvětlím. A na závěr jednoduchý citát: Chléb a hry. To přece zná každý vladař a zvlášť tam kde jsou vladaři

****ni, tak nebude lidi jen tak z plezíru, připravovat o tyto požitky. Každý si je vědom že by se mu to vymstilo. A přitom chléb a hry omezují všude kde se podíváte. Myslíte, že všichni současní vládci jsou hlupáci? Já si myslím že pro takové jednání už musejí mít hodně velký důvod.

Ano, ale na Vaši zodpovědnost pane Sazeček.

Vítězství za která se lidé modlí….

. Lidé kteří usilují o rozvolnění v době kdy na to nejsou podmínky, mohou, pokud zvítězí jejich názor, onemocnět s těžkými následky na celý život nebo i zemřít, případně mohou zemřít jejich blízcí.

Jestliže dav někoho nenávidí …………….
Hodně lidí nenávidí ty politiky, kteří prosazují zpřísnění opatření proti COVID. Hodně lidí fandí těm, kteří chtějí rozvolnění těchto opatření. Chtělo by to otevřít si tyto odkazy a zamyslet se.
https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/takto-jsme-se-stali-nejhorsimi-animace-ukazuje-selhani-ceska/r~e849f4fe71d011ebb98b0cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=default&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne

„Viděl jsem houf hrobařů. Tancovali držíce se za ruce a volali: vítán buď mor!“

Na všem se dá vydělat. Někdy finančně a někdy tak že COVID pomůže shodit vládu která se někomu nelíbí. U menšinové vlády to není takový problém. Opozice bere COVID jako dar seslaný z nebe.

Cílem mnoha milionů lidí je svobodně si dělat co se jim zachce a nechat za to pykat jiné.

Mladí lidé chtějí jezdit do zahraničí, na hory pořádat mejdany chodit do kin, divadel atd. Jsou přesvědčeni že těžký průběh COVID jim nehrozí a na ostatních jim nezáleží.

Pane Kudrnáč, tentokrát jsem v tom nevinně bylo to na žádost pana Sazečka. Do parku pošlete jeho, já už tam nejdu je tam zima.

P.Kudrnáč. Nejdemokratičtější to ještě neznamená funkční. Bohužel většina „vyspělých demokracií“ se snaží být co nejvíc „demokratická“ na úkor funkčnosti a paradoxně u nich demokracie postupně zrychlujícím se tempem upadá, o ekonomice ani nemluvě. Nebude to dlouho trvat

a autoritativní státy nás převálcují ekonomicky, vojensky, a nakonec se v nich lidem bude žít líp než v kra****ících demokraciích. Pokud se ocitnete mezi lidožrouty, tak si taky zcela demokraticky odhlasují že Vás sežerou k večeři. To se pod tlakem EU pomalu stává realitou.

Pane Kašpar. Nedo****l bych si vůbec představit, že jste ty citáty nepochopil. Něco takového by byla z mé strany urážka, a i když máme velmi odlišné názory o Vaší inteligenci nepochybuji.

P. Kapalová. Ministr zdravotnictví má zodpovědnost, a tak musí v případě maléru, mít velkou pravomoc. Určitě tato pravomoc není neomezená. Jen by měla umožnit rychlé jednání. Horší je to s Ústavním soudem. Ten si osobuje právo neomezené moci ale za výsledek nenese odpovědnost.

Pane Kudrnáč. S posledními dvěma větami souhlasím. To co jste napsal před nimi s tím určitě ne. Mohu tu samozřejmě přestat psát ale vejít se do stanovených mezí aby to dávalo smysl neumím. Myslím že by spíš bylo žádoucí změnit parametry tohoto webu, ale nebudu o tom nikoho přesvědčovat.

Pane Kudrnáč, naprosto s vámi souhlasím.

Pane Kašpare. Přečetl jsem si ten článek, a pokud jej vztahujete k mnou uvedeným citátům tak jste ten článek nepochopil. Doporučuji přečíst ještě jednou a důkladně. 😊

Původně jsem chtěl reagovat na pana Kašpara a paní Kapalovou svými slovy ale nakonec jsem k vyjádření svých názorů použil moudré citáty známých osobností. Já bych to totiž líp říct nedokázal.

Cílem mnoha milionů lidí je svobodně si dělat, co se jim zachce, a nechat za to pykat jiné, když se něco pokazí.
Theodore Dalrymple

„Viděl jsem houf hrobařů. Tancovali držíce se za ruce a volali: vítán buď mor!“
Niccolò Machiavelli

Jestliže dav někoho nenávidí, je třeba, dříve, než jej odsoudíme, dobře uvážit, proč je tomu tak. Jestliže je dav někomu nakloněn, je třeba rovněž, dříve než si učiníme úsudek, dobře uvážit, proč je tomu tak.“
Konfucius

Vítězství za která se lidé modlí často znamenají jejich zkázu.
L. Feuchtwanger

Tak vypadal Cheb na vánoce.
https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-At-jde-ten-deb-l-do-pr-ele-Ziskali-jsme-sokujici-fotky-z-vanocnich-trhu-v-Chebu-Stovky-lidi-zadne-rousky-zpev-alkohol-653863

A tak vypadá teď.
Situace v nemocnici v Chebu zůstává kritická. K dnešku tam leží 63 pacientů s koronavirem,

dosud nejvíce, 77, jich měla nemocnice v neděli. K****i nedostatku lůžek musí zdravotníci pacienty s covidem-19 převážet do jiných nemocnic. Při nejkritičtější situaci musela nemocnici přesunout až 15 hospitalizovaných za den.

Přesun pacientů je stále složitější, protože všechny nemocnice i covidová centra v kraji jsou plná. Musíme hledat volná lůžka mimo kraj," řekl Podracký. Pacienti jsou nejčastěji transportováni letecky armádním vrtulníkem i pozemně do Plzeňského, Středočeského, Jihočeského kraje nebo do Prahy.

Pane Skalo, co navrhujete, není proveditelné. Je proveditelné že vláda vládne po jedno v.o.l.e.bní období, opozice jí nehází klacky pod nohy a jen říká co by udělala jinak a jak jinak. Na konci v.o.l.e.bního období, ******či spočítají vládě i opozici a podle toho co se jim víc líbí toho ******.

To, co navrhuji je bohužel možné, pokud ****či nejsou zaslepení nějakou ideologií a pokud nehlasují podle stranických dogmat. Taky je to možné jen v případě že se občané zajímají o politické dění a jsou ochotni věnovat tomu určitý čas a nepředpojatě sledovat různé informační zdroje.

Ano pane Kašpare souhlasím, pojďme se o problému bavit vážně.

Znamená rozvolnění nynějších restriktivních opatření nárust nebo pokles lidí kteří onemocní? Myslím, že se snad shodneme, že určitě znamená nárust. Dá se diskutovat o tom která opatření by znamenala nárust minimální a která hodně velký.

Jsme v situaci kdy bychom si mohli nárust nemocných do****t? Myslím si že určitě ne. Jsme v situaci kdy některé nemocnice už situaci nezvládají. Zatím jsou místa v jiných nemocnicích, kde je lze převést. Zrušení nynějších restrikcí je hazard. Snadno se může stát že se během krátké doby

Zaplní všechna místa. Restriktivní opatření fungují s určitým zpožděním a jejich nové zavedení by znamenalo že ještě asi 14 dnů bude tlak na přeplněné nemocnice stoupat i když restrikce budou mnohem větší než dnes.

Vláda určitě udělala chyby. Ta největší bylo odvolání restrikcí v době, kdy bylo ještě hodně nemocných. Odvolání restrikcí, pokud má mít smysl je možné až po radikálním poklesu počtu nemocných.

On totiž nárust nemocných z malého počtu, probíhá docela jinak než nárust z velkého počtu nemocných. Odvolání některých opatření bylo před vánocemi vyvoláno tlakem veřejnosti i opozice, byla to chyba která jen prodloužila všechny potíže.

Opozice zcela jasně hraje na to, že se situace ještě zhorší, a protože má na své straně většinu sdělovacích prostředků přičte své pochybení v před****bní kampani vládě. Opozice ukázala že ji na tom, kolik lidí zemře a kolik jich skončí s celoživotními následky vůbec nezáleží.

Pane Skalo. Odborníci u nás ani na celém světě nejsou schopni se dohodnout co by se mělo, a co nemělo ohledně COVIDu dělat. Jeden tvrdí to a druhý opak. A to jsou ty největší světové kapacity.

Navíc se COVID rychle mění, nikdo není schopen říct co na něj zabírá a co ne a na účinnost vakcín na různé mutace existují také různé názory. Řekněte mi jeden jediný názor na COVID, na kterém se renomovaní vědci shodují.

A vy byste v takto nejisté době s tak nejistým nepřítelem ve stále se měnících podmínkách chtěl zákon, který by něco takového zohlednil. Je to nereálná hloupost. A vůbec co nového oproti stávajícímu stavu by se za pomocí toho zákona dalo řešit? Nic.

Lidé jsou náchylní věřit každému kdo jim slíbí něco co si přejí. Před pár desítkami let jistý muž s knírkem sliboval Němcům, že budou vládnout světu že jsou ti nejlepší a že si to zaslouží, a masy lidí mu uvěřily a nadšeni šly na jatka.

Teď jsou tu zase politikové, kteří tvrdí že si přece zasloužíme pobavit se v kinech, divadlech, hospodách, barech, sjezdovkách, do****ných v zahraničí, a že žádné omezování takových radovánek není potřeba a že jen zlá vláda ve své sobeckosti nám je nechce dopřát.

A opět masy jako dobytčata půjdou na porážku, tentokrát se budou bezmocně dusit v přeplněných nemocnicích. Nezažít tuto dobu nevěřil bych že se lidé zase nechají tak z.b.l.b.n.o.u.t.

Souhlasím s panem Kašparem, že sněmovna která dává přednost politické propagandě před životy a zdravím lidí, by se měla rozpustit.

Nynější opozice možná bude moci po příštích volbách realizovat své plány, pokud vyhraje volby. Tak je to pane Skala zvykem v demokratických zemích. Nebývá zvykem, aby opozice, která volby prohrála realizovala svou politiku a vláda za ni byla zodpovědná.

Doufám, že po příštích volbách sestaví novou vládu nynější opozice a že také sestaví vládu menšinovou. Pokud sleduji, co pro nás připravují, tak hodně se jim nelíbily slevy pro důchodce v hromadné přepravě a také jednorázový příplatek pro důchodce.

Zato naši Piráti chtějí, abychom přijali větší množství migrantů, zlegalizovali marihuanu, nejen pro léčebné účely. Taky abychom přijali euro. Abychom podpořili LGBT komunitu, například po****ním sňatku homosexuálů a možností adopce dětí.

Taky prý dáváme málo peněz na větrníky a soláry a taky pokud vůbec postavíme atomovou elektrárnu, tak jedině politicky spolehlivou zemí, jak z ní bude elektřina drahá, na tom nezáleží. Jojo nynější opozice v tom má jasno, určitě se Vám to pane Skala bude líbit.

Rád bych toto rozhodnutí naší poslanecké sněmovny okomentoval ale bohužel vzhledem k tomu, že jsou na tomto webu sprostá slova zakázaná, nebylo by mé vyjádření takové, jak si jej skutečně myslím.

Kuloáry
07.02.21

Pomalu začínám chápat proč je část některých slov vyhvězdičkovaná. Ve slově v.o.l.e.b.n.í. je vyhvězdičkováno v.o.l.e. ve slově p.o.s.l.o.v.é. je vyhvězdičkováno o.s.l.o.v.é., slovu d.o.v.o.l.e.n.á.

Kuloáry
07.02.21

vahvězdičkováno v.o.l.e. Nejpikantnější je slovo m.o.r.á.l.k.a. kde bylo vyhvězdičkováno o.r.á.l. Na co ten cenzorský automat nemyslí?

Poslední odstavec z „Neviditelného psa“ pana Ondřeje Neffa
Závěrem uveďme otázku, která musí napadnout každého, kdo sledoval Pavla Rychetského, kterak prohlašuje za protiústavní ****bní systém, který on sám coby vicepremiér a ministr spravedlnosti a

předseda Legislativní rady uváděl v život. Podle toho – nyní neústavního – systému bylo ustaveno pět parlamentů. Jsou zákony těmito parlamenty schválené v souladu s ústavou?

Nejsou soudně napadnutelné? To není tak absurdní otázka za situace, kdy Rychetský roku 2021 napadá za neústavnost dílo Rychetského z roku 2002. Po třetím únoru jednadvacet je už u nás možné prakticky všechno.

Takže dosavadní ****bní zákon byl nespravedlivý. Tak přemýšlím nad spravedlností ****bních zákonů v zemích, které jsou „kolébkou demokracie“ a mají být naším vzorem a kde mají většinový systém.

V určitém ****bním obvodu získá jedna strana 49% hlasů a druhá strana 51% hlasů a vítěz bere vše. To je spravedlivý ****bní systém? A nikomu z lidskoprávních organizací to nevadí, už dávno jsme je za to měli pokárat a vyhlásit sankce.

Teoretikové si nějak neuvědomují že volby musí mít taková kritéria která umožní po volbách sestavit akceschopnou vládu. „Spravedlivé“ volby které to neumožní jsou k ničemu. Takové volby upřednostňují strany které mají velký vyděračský ….opravuji koaliční potenciál.

Vždy je příčina a potom následek. Nedostatek odborně vzdělaných učitelů je jen následek. Příčina je přebytek: Herců, zpěváků, hudebníků, profesionálních sportovců, úředníků, politologů atd, atd. Nic proti těmto profesím, jen je jich neúměrně mnoho.

Potom je samozřejmě nutné přijímat i učitele méně kvalifikované. A nejen učitele ale i odborníky v jiných profesích.

Ptáte se jaký mám názor na tuto změnu? To nemyslíte vážně. Pokud bych upřímně řekl svůj názor na tuto změnu, a tím i na ústavní soudce kteří takovou zhovadilost odhlasovali, bylo by to žalovatelné. Navíc toto opravdu slušně vyjádřit ani neumím.

Pane Romane. Souhlasím s Vámi ohledně netransparentnosti hospodaření ČT ale mýlíte se v tom že soukromé TV a rádia jsou zadarmo.

Jejich provoz si platíte prostřednictvím ceny zboží, které kupujete a do jeho ceny se promítne i cena za reklamu. Navíc, platíte i svým časem který strávíte sledováním bezduchých reklam.

Určitě byste věděl o lepším způsobu využití tohoto času, který Vám reklama zničí. Je to podobné jako za minulého režimu jsme si museli ke kousku pěkného masa přibrat i flaxu. Teď když se chcete dívat na film, chtě nechtě Vám vnutí stupidní reklamu.

Myslím, že se mýlíte paní Kapalová. Zákonem je pro všechny pojišťovny dané, jaká péče musí být zdarma. To musí každá pojišťovna dodržet.

Může poskytnout i víc ne však méně, než určí zákon. Pokud by nebylo očkování zdarma určeno zákonem, záleželo by jen na libo****i pojišťovny, zda to zaplatí nebo ne.

Myslím si, že současné znění zákona je, co se týče poplatků dostačující. Problém vidím spíš v neobjektivním zpravodajství a neprůhledném hospodaření ČT. Změna by co se týče financování měla být spíše u komerčních TV.

Současné neustálé vpády reklam a upoutávek do programu už přesáhly únosnou hranici. Počet TV stanic je zbytečně velký, a tak se perou o peníze z reklam které když se rozdělí mezi tolik stanic se pochopitelně zmenšují.

Zadavatelé reklam si peníze, které na reklamu věnují odečítají ze základu daně, a to pochopitelně promítnou do ceny svých výrobků a služeb. Vzniká tím situace, že si v cenách výrobků platíme reklamu, která nás otravuje.

Do toho ještě upoutávky mnohdy naprosto nesmyslné a mnohokrát často opakované. Zákon by měl stanovit čas reklam na hodinu programu a do tohoto času by se započítaly i upoutávky.

Kuloáry
12.01.21

Pane Sazečku. To jak se přispívá do Vašeho okénka bylo v Mailu. Cituji: texty do Vašeho okénka můžete zasílat na emailovou adresu [email protected]

Kuloáry
25.12.20

Všem spolu diskutujícím přeji hezké prožití svátků vánočních, dárky pod stromkem takové, jaké si přejí, a nemusí to být jen dárky hmotné. Nový rok ať je hezčí než ten minulý a těm které jsem svými příspěvky v tomto roku ještě nestihl naštvat, slibuji že se vynasnažím to v novém roku napravit. 😊

Kuloáry
25.12.20

Totéž přeji panu Vondráčkovi i všem kteří se o tento Web starají a i jim slibuji že to se mnou nebudou mít v příštím roce lehké.
😊

Kuloáry
25.12.20

Souhlasím s Vámi pane Sazečku. ČT z nás seniorů dělá hlupáky. Dřív byli starší lidé uznáváni pro své životní zkušenosti, dnes nás chtějí poučovat. Přitom když se některé TV dotazují v anketách na ulici, ukazuje se, že mládež ve věku absolventů gymnázií netuší,

Kuloáry
25.12.20

kdy byla první nebo druhá světová válka, a to tápou i ve kterém století, natož aby věděli kdo s kým bojoval, a proč. Většina neví, co to byla Velká říjnová revoluce, Vítězný únor o srpnu 1968 nemají tušení. A tito mladí nás chtějí poučovat.

Proč má být na očkování proti COVID zákon? Protože očkování je ve veřejném zájmu. Na očkování „vydělají“ i ti kteří se očkovat nebudou chtít, a to tím že pokud se tato akce povede, sníží se rapidně počet nakažených a tím i možnost že se nakazí oni i když očkovaní nebudou.

Že je tu určité ri***o? Jistě že je, ale nenaočkovat se je také riskantní. Celý život je jedno velké ri***o a člověk nikdy nezná všechny důsledky svého chování. Pokud my nezničíme COVID tak COVID zničí nás. A nejen COVID. Vzhledem k zpupnému chování celého lidstva, nás čekají ještě mnohem

horší pandemie, než byla tato. Pandemie ještě horší než COVID, tu byly i v minulosti, například morové, ale tehdy lidé netrpěli takovou cestovatelskou vášní jakou trpí teď. Pokud si lidstvo neuvědomí svou zranitelnost, tak je další mnohem horší pandemie skolí celé, nebo skoro celé.

Pane Škromachu. To co jste napsal v posledním příspěvku je velká hloupost. Bezhotovostní placení mi vadí. Mám 71 let, a už jednou jsem si zkusil u banky otevřít platby po internetu. Pokud bych zasílal i přijímal peníze každých pár dnů, jistě bych se to naučil ale protože používám SIPO a výběry

z bankomatu, bych internetové bankovnictví použil tak jednou za rok. Pochopitelně už bych zapomněl, jak se to dělá a při mé zapomětlivosti a roztržitosti bych z toho měl víc problémů než užitku. Další výhody placení v hotovosti, poznají lidé až nastane dlouhodobý blackout

a že nastane to je jasné každému kdo se zajímá o energetiku a energetické šílenství mladé garnitury politiků a nátlakových skupin. Nepřipravenost se projeví stejně jako se projevila ohledně COVID. Bezhotovostní placení bude jedním z mnoha problémů.

Nedávno jsem četl rozhovor s významným Švýcarským bankéřem. Reportér se jej ptal, zda by nám doporučil Euro. Ten bankéř mu řekl že bychom byli hloupí, pokud bychom jej přijali. Podobným způsobem se vyjadřují i mnozí další významní odborníci, ovšem, pokud jsou skutečně nezávislí

a na „jejich názorech“ nezávisí jejich funkce. Stát, který nemá vlastní měnu, není samostatný ale vazalský stát. Nechci, aby se o nás rozhodovalo někde jinde. Rozhodování našich politiků je sice mizerné ale rozhodování na úrovni EU je neskonale horší ať už se týká čehokoli. ☹

Myslím si že smlouvy po telefonu by neměly platit. Po telefonu by bylo možné se předběžně domluvit s tím že následně přijde poštou smlouva se všemi podmínkami a až po podpisu smlouvy má tato platnost.

Zákaz nočního vycházení mi nelogický nepřipadá. Do zaměstnání a ze zaměstnání jít smíte, a kde jinde asi tak člověk v noci chodí? Bavit se spolu s dalšími exoty a protože taková zábava je podle mne oprávněně zakázaná, tak chodí na nelegálně provozované sešlosti.

Často energie od distributora, nebo výrobce, představuje jen jistotu přemrštěné ceny.

Já především nesouhlasím s tvrzením toho experta. Ono totiž záleží na tom upřednostňujeme li krátkodobé nebo dlouhodobé řešení problému COVID. Taky bereme li na zřetel že COVID není první ale ani poslední pandemií a lidstvo časem vytvořilo pro pandemie ideální prostředí.

Taky slovo svoboda je chápáno většinou jako svoboda ve vztahu ke státu ale míru svobody nebo nesvobody neurčuje jen stát. V zemích, kde je stát velmi slabý, je míra svobody obvykle na žalostné úrovni. Taky slovo ekonomika měřená HDP je už paskvil. A dotyčný pán zapomněl na slovo etika.

Abych to nějak uzavřel, pokud lidstvo nezmění principy svého chování je celkem jedno jak se vyrovná s COVIDem. Dřív nebo později nás čeká něco mnohem horšího. Já upřednostňuji rozumná řešení s dlouhodobými účinky. I když jsem si vědom že na rozumné dlouhodobé řešení nikdo nepřistoupí.

Pane Kudrnáč.

To co tu uvádíte není svoboda ale parodie na svobodu, neboli anarchie. Kdysi dávno jsem četl knihu , bohužel už nevím název, jejíž autor zkoumal chování mladých lidí v šedesátých letech, v USA kteří vytvořili zcela „svobodné“ komunity, kde si každý mohlo dělat co chtěl.

Mladá maminka nechala řvoucího kojence a byla v drogovém opojení. Všechno bylo všech, nikdo nikomu nic neporoučel, nikdo nikoho v ničem neomezoval. Když do takové komunity přišli agresivní výrostci „černí panteři“ znásilňovali děvčata, brali si co je napadlo,

zmlátili toho kdo se jim nelíbil, zkrátka dělali si co chtěli, protože všichni v komunitě byli „svobodní“ a nikdo nic neorganizoval nikdo neměl právo nikomu poroučet a tak nikdo nemohl zorganizovat odpor proti násilníkům. Autor končil knihu slovy že pobyt v takové komunitě je ideální pro

mladé a zdravé, ale ne pro staré, malé děti a nemocné. I dnes se postupně prosazuje „liberální demokracie“ kdy si pubertální jedinec sám rozhoduje a nikdo mu v tom nemůže bránit. Každý si může z****t studijní obor, i když lidí vystudovaných v tomto oboru je nadbytek atd.

Stánky i obchody prodávající pietní zboží, jako jsou věnce či svíčky, a provozovny na zpracování kamene mohou být otevřeny i v neděli. Výjimku s ohledem na blížící se Dušičky schválila dnes na mimořádném jednání vláda.

Na památku zesnulých se nezapomnělo, právě proto mohou být květinářství otevřená. Zapomnělo se na to, že značná část výzdoby hrobů pochází od prodejců z ulice. Vzhledem k tomu že situace s koronavirem se mění každý den a předpisy se mění ve spěchu bych to vládě neměl za zlé.

Vždyť běžné zákony se připravují mnoho měsíců, procházejí třemi čteními a senátem a je v nich kolikrát mnoho kiksů a mnohem závažnějších. I když chápu že pro ty výrobce a prodejce je to velký problém a měl by se rychle napravit.

Před chvilkou jsem došel z obchodu. Sousedka byla před domem, a tak jsem se jí zeptal, jak to vypadá s jejím manželem. Před pár dny v nemocnici zjistili že má COVID, předtím mu lékařka mylně určila že má angínu. Po týdnu se situace silně zhoršila a sousedka jej jen stěží dostala do auta

a zavezla do nemocnice. Sám toho nebyl schopný. Teď už je doma ale není mu nic moc. Silný průjem, nic nejí, jen leží. Je to šedesátník, předtím fyzicky fit, žádné problémy. Měli bychom si uvědomit že přísná opatření nejsou proti nám, ale mají nás seniory chránit.

Nejhorší vlastností pana Flégra je že má pravdu. Sleduji pana Flégra už několik roků. To nynější COVID 19 ještě neexistoval a on už tehdy předpověděl že vzhledem k tomu, jak se naše civilizace chová, je jen otázkou času kdy se něco takového jako COVID 19 objeví

a je jen otázkou vezmeme li si z toho poučení, nebo se budeme po překonání tohoto problému chovat stejně jako předtím a budoucí, ještě horší virus už lidstvo nezvládne. Co dodat, p******* špatných zpráv nebývají oblíbení, i když říkají pravdu.

Kuloáry
27.10.20

Omlouvám se. Tento můj příspěvek patří do jiné rubriky, bohužel v této rubrice nejde smazat.

Pane Kašpare. Kde jsem patřil Vám mohu říct. Já ani nikdo z mé rodiny nikdy nebyl v komunistické straně. To že jsem byl trošku ironický, je proto že Vaše hodnocení lidí je příliš povrchní. Za svých 71 let života jsem poznal mnoho komunistů i nekomunistů a mezi jedněmi i druhými

se najdou lidé slušní, stejně jako darebáci. STB to taky nebyla jednolitá struktura, ale byla tam i ochrana letišť i ochrana ekonomických zájmů republiky. Ani tady bych neházel všechny do jednoho pytle. Život je mnohem složitější, než jak jej vidíte Vy a jednoduchá klišé moc nefungují.

Kuloáry
27.10.20

Pane Kašpare. Kde jsem patřil Vám mohu říct. Já ani nikdo z mé rodiny nikdy nebyl v komunistické straně. To že jsem byl trošku ironický, je proto že Vaše hodnocení lidí je příliš povrchní. Za svých 71 let života jsem poznal mnoho komunistů i nekomunistů a mezi jedněmi i druhými

Kuloáry
27.10.20

se najdou lidé slušní, stejně jako darebáci. STB to taky nebyla jednolitá struktura, ale byla tam i ochrana letišť i ochrana ekonomických zájmů republiky. Ani tady bych neházel všechny do jednoho pytle. Život je mnohem složitější, než jak jej vidíte Vy a jednoduchá klišé moc nefungují.

Vaše výhoda pane Kašpare je že nepotřebujete kapesní svítilnu, na cestu Vám svítí Vaše svatozář. 😊

Kuloáry
18.10.20

Počet nakažených COVID 19 v jednotlivých obcích od 1.10. do 17.10.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/mapa-ukazuje-pocet-nakazenych-v-jednotlivych-obcich-40339586#seq_no=1&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=Xr311tYsu5e-202010181446&source=article-detail

Kuloáry
17.10.20

Myslím že v dnešní době je největší problém COVID 19. Právě jsem si přečetl výborný článek na toto téma. Je hodně dlouhý ale je to to nejlepší, co jsem zatím na toto téma přečetl. Neodolal jsem možnost se o něj s vámi podělit. Doporučuji přečíst celý.

Kuloáry
17.10.20

https://www.nihilistanabalkonu.cz/l/covid-a-matematika-aneb-koho-poslouchat-a-koho-neposlouchat-v-casech-pandemie/?fbclid=IwAR0oNdUEeRbq9jyFdwz0mWFAoryGP3VeRwUGNQ5021Ik040V_xRTn2UwJ8U

Kuloáry
17.10.20

Výborný článek, jenže většina lidí bude líná si jej celý přečíst, tak tady dám jen ten nejdůležitější odstavec:

Kuloáry
17.10.20

Epidemie se dá ukočírovat i bez drastických opatření. Nemusí to být sinusoida, ale velmi mírně stoupající přímka. Bez velkých zákazů, bez velkých dopadů na ekonomiku, bez velkých ztrát na životech. To bychom ale nesměli být úplní pitomci. O to větší je škoda, že úplní pitomci jsme.

Tak jsem si oba ty výroky našel na internetu sám. Podle mne jste je vytrhl z kontextu ale to už nechám na posouzení ostatním. Pokud někdo neumí otevřít odkaz, rád mu to vysvětlím.
https://tn.nova.cz/clanek/chybi-ventilatory-stare-a-nemocne-nechavame-zemrit-zlobi-se-lekar.html

Smyslem nových opatření proti koronaviru je zamezit kolapsu zdravotního systému. Bez nich v Česku reálně hrozí situace jako v Itálii či New Yorku. Bez přísných opatření budou stát v ulicích mrazáky na mrtvoly, řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Pane Kašpar
Mohl byste tu dát odkaz kde jste nabral ta vyjádření vládních politiků o nepřipojování starých pacientů, o těch mrazácích a kafilerii? Díky.

Kuloáry
11.10.20

Paní Kapalová.
Docela Vás chápu, žiji taky na vesnici, taky nemám auto, ale na rozdíl od Vás žiji ve čtyřčlenné rodině a jsem poměrně zdravý.

Kuloáry
11.10.20

Výroky imunologů o povinném očkování berte s rezervou. Zatím žádná očkovací látka není po****ná, než bude, a to v dostatečném množství, uplyne ještě hodně vody a kdoví co všechno se do té doby změní.

Kuloáry
11.10.20

Povinné očkování je jen málo pravděpodobné. Ve sdělovacích prostředcích sledujte jen hezké věci a ty špatné hoďte za hlavu. Přeji pevné nervy, zdraví a hodně optimismu.

Šmejdi nabízejí nejen energie ale také podvodné finanční investice, a hlavně léky. Děje se tak prostřednictvím inzerátů na internetu. Nechápu, jak je možné nechat bez povšimnutí takové množství na první pohled zřejmých podvodů.

Odpovědné osoby říkají že tyto šmejdy nelze vypátrat, protože mají sídlo v zahraničí. V tom případě, co dělá EU. Zakazuje pomazánkové máslo, rum a podobné malichernosti ale na druhé straně je nevšímavá k podvodníkům.

Po delším pobytu v nevětrané místnosti není problém zvýšený obsah CO2 ale snížený obsah kyslíku.
Ano, jak CO2 tak pana Babiše jsem nazval zloduchem ale předpokládal jsem že ironie tohoto mého příspěvku je zřejmá. 😊

Takto se chovali opoziční poslanci, kteří dnes kritizují vládu. S nimi i tisíce Pražanů. Ale samozřejmě za všechno může Babiš.
https://www.info.cz/zpravodajstvi/cesko/festival-lehkomyslnosti-na-karlove-moste-v-cervnu-slavili-konec-korona-krize-a-ted-tisice-nove-nakazenych-denne

Pane Kašpar.
Definovat CO2 jako plyn škodlivý může jen někdo kdo nezná základy biologie na úrovni základní školy. Pokud by se podařilo odstranit z ovzduší veškerý CO2 zničíme tím i veškerou vegetaci. Ona totiž CO2 nezbytně potřebuje.

S Babišem mají problém lidé jejichž znalosti politiky jsou na úrovni těch jejichž znalosti biologie jsou takové, že CO2 považují za plyn škodlivý. 😊

Je zajímavé sledovat jak mnozí politici a po nich i někteří diskutující na diskuzních fórech plynule přecházejí od obviňování vlády že nesmyslně uvolnila protikoronovirová opatření až po obviňování vlády, že opatření jsou nesmyslně přísná a ohrožují naši demokracii.

Pokud tyto dvě krajní polohy střídá jeden a týž politik, je na pováženou že mu někdo pořád ještě věří.Ať už momentálně zastávají tu či onu krajní polohu vždy jim nakonec vyjde že za to může BABIŠ. Původce všeho zla na této planetě možná i v celém vesmíru.

Podobně univerzální zloduch je snad jen CO2. Taky může za to že prší nebo že neprší, že je příliš teplo, nebo že je příliš chladno. Suma sumárum je to nepochybně tak že pokud z povrchu planety odstraníme CO2 a Babiše bude tu konečně ráj na zemi. 😊

Pane Franku.
Nemyslím si, že změnou dodavatele nedosáhnete na slevy. Opak je pravdou. Většina dodavatelů snižuje sazby sama od sebe jen výjimečně a je dobré si čas od času prověřit za jaké ceny dodávají energie jiní dodavatelé.

Například já jsem si v roce 2016 spočítal že roční náklady za elektřinu a plyn dohromady jsou 30 207Kč. D test mi vyhodnotil nejlepšího dodavatele při stejném odběru na 21 787Kč. Takže roční úspora 8 420 Kč. Přepočítal jsem si to podle ERU, zjistil že je to pravda a změnil dodavatele.

Ono neškodí si občas vzít kalkulačku nebo zajít na stránky ERU a zjistit, jak výhodné jsou sazby dodavatele.

Myslím si že stanovení norem pro potraviny, nesouvisí s tím je li v dané zemi kapitalizmus nebo socializmus. Pokud vím tak i Mc Donalds má předpisy pro to jaké složení musí mít jeho výrobky. Dokonce si zakládá na tom, že když si objednáte určité jídlo kdekoli na světě, vždy bude stejné.

Takové předpisy byly po počátečních zmatcích stanoveny i u nás. Detaily neznám ale myslím si že je dobré, pokud si koupíte například salám Vysočina, měl by mít stejné složení od kteréhokoli výrobce. Pokud chce některý výrobce vyrábět salám s jiným složením ať jej nazve jinak, třeba Nížina. 😊

Pane Franku
Nemám sice osobní zkušenost s Tarifomatem ale podíval jsem se na to co o něm píší jeho zákazníci. Převážná většina reakcí na tuto službu je negativní. Jeden názor, který vystihuje podstatu jsem tu dal:

Dobrý den, tarifomat se vyznačuje nekalými obchodními praktikami jako nátlak, nedostatek času na promyšlení nabídky, záměrně klamavé informace a nucení uzavření objednávky bez možnosti zaslání nezávazné nabídky na email.

Tarifomat je totiž s.r.o. a tedy je založena za účelem zisku, podle toho se taky chová.

Pane Houžvík
Odbornost není to podstatné. Naučit se to co prodejce energií potřebuje lze během krátkého času, podstatná je motivace. Prodejce je placen dodavatelem a čím víc odběratelů získá, tím víc vydělá.

Oni vůbec nemusí lhát. Řeknou li vám že když jim to podepíšete budete pořád pod stejným distributorem, říkají pravdu, jen neřeknou že distributora si ani vybrat natož změnit nemůžete a podstatnou část ceny určuje dodavatel.

Taky vám neřeknou že levnější energii získáváte jen na určitou dobu, ale k odběru od tohoto prodejce jste se podpisem zavázali na několik let.

Nebo že úsporné žárovky, které od prodejce dostanete jako dárek mají několikanásobně nadhodnocenou cenu, dostanete je sice zadarmo ale v případě zrušení smlouvy musíte dárek vrátit ale už ne ty žárovky ale peníze.

Pane Franku
Domlouvat dodavatele energií přes podomní prodejce je ten nejhorší způsob, v tom s Vámi souhlasím.

Zvlášť když se lidé většinou v této oblasti neorientují. Zavolat na zákaznickou linku není o mnoho lepší způsob. Každý dodavatel má snahu Vás přesvědčit o tom, že právě on dodává tu nejlevnější energii a přesvědčí Vás argumenty vytrženými ze souvislosti.

Dobrý způsob je přesvědčit se na stránkách ERU (energetický regulační úřad) o tom který dodavatel ve vaší oblasti je nejlevnější a za jakých podmínek. Já jsem ****l způsob výběru dodavatele přes D test, to je seriózní časopis, který čas od času provádí soutěž o nejlepšího dodavatele

a toho Vám doporučí. Přihlásil jsem se a doporučeného dodavatele jsem si ještě ověřil na stránkách ERU. Všechno souhlasilo, a tak už tři roky odebírám plyn i elektřinu od tohoto dodavatele a čas od času si na stránkách ERU ověřuji že jsem nepochybil. Mohl bych tu dát Odkaz

jak na ERU ( což je státní úřad) tak na D test, ale vy odkazy nemáte rád, tak je tady nedám. Kdo je znalý vyhledávání, najde si je sám a kdo není svěří se do rukou podomních prodejců nebo telefonním linkám dodavatelů, nebo neseriózním stránkám na internetu, je jich tu opravdu hodně. 😊

Všimněte si kolik bank ruší své pobočky. Buď úplně, nebo pobočka sice zůstane, ale zruší peněžní přepážku. Naštěstí zatím bankomaty neruší ale za čas dojde i na ně.

Abych byl konkrétní tak v mém okolí. Pobočka Komerční banky v Bystřici p/H zrušena, Spořitelna zrušila pokladnu. Holešov, zrušena pobočka Moneta Money Bank, Komerční banka tamtéž zrušila pokladnu.

Mám velké problémy s hlasováním a velmi mi vadí že do diskuze se mohu přihlásit až po tom co hlasuji. Na většinu otázek nemohu odpovědět, protože odpověď neznám. Plácnu tam co mne napadne abych se mohl diskuze zúčastnit. Kromě ANO a NE by mělo být i NEVÍM.

Zrovna v otázce solárních elektráren je to tak. Myslím si, že tato otázka je pro právníky, a ne pro laiky. Co pomůže, když parlament odhlasuje snížení podpory solárních elektráren a jejich majitelé se budou soudit a soud vyhrají? Poté co majitelům solárních elektráren byla parlamentem

garantovaná nepřiměřená podpora, už o tom nerozhoduje parlament ale soudy. Další otázkou je má li stát podporovat solární panely na střechách veřejných budov a na střechách soukromých osob vyrábějících elektřinu pro vlastní spotřebu.

V tomto případě bych souhlasil ale až po dořešení požární bezpečnosti jak panelů, tak baterií. Málo se o tom mluví ale v případě požáru se elektřina nedá odpojit, protože zdrojem je právě panel. Taky baterie jsou v tomto případě zdrojem velkých problémů.

Před časem mi přišlo upozornění, že jeden můj pozemek v sousedním katastru je předmětem změn a já jakožto soused jsem zván na vyměření pozemků v terénu. Vyměřování proběhlo minulé úterý a předmětem změn bylo vytyčení nové cesty. Nová cesta byla do map zanesena v souvislosti s

pozemkovými úpravami katastru v roce 2007 proto aby vlastníci jednotlivých pozemků měli ke svým pozemkům přístup. Jenže téměř všichni vlastníci dali své pozemky do pronájmu jednomu nájemci a ti kteří je chtěli obdělávat sami, se dohodli s nájemcem a on jim uvolnil pozemek jinde.

Pokud vím k žádným sporům nedošlo a cestu od té doby nikdo nepotřeboval, a tak zůstala jen na papíře. Až zelená starostka obce spolu s jedním taky zeleným vlastníkem iniciovali vznik této cesty, a tak středem pole povede cesta která zabere asi tak hektar orné půdy.

Ten hektar je teoretický ale traktoristé jen těžko budou orat jen těsně vedle zpevněné cesty, a tak to bude o něco víc. Zeleného cíle bude dosaženo a lán pole bude rozdělen napůl, a ještě několika bočními cestami. Při dělení velkých pozemků se argumentuje biodiverzitou ale vzniklá

pole budou jistě oseta stejnou plodinou, taky aby se měla kde schovat zvěř, no já myslím že na té cestě se těžko schová a taky k****i zadržení vody v krajině, ale toto pole je na rovině, nevím jak cesta přispěje k zadržení vody. Jediné, k čemu tato cesta přispěje bude větší spotřeba

nafty při najíždění točení a couvání traktorů. Do budoucna se dá očekávat že další a další vlastníci budou půdu prodávat nájemci, a tak se zbytečnost cesty bude umocňovat. Takže orné půdy nám ubývá nejen stavbou dálnic ale i výstavbou zbytečných polních cest.

Pane Franku, píšete:
A .okolní státy jako správní ekologové určité zdroje ruší. To je přístup v EU k problému

Doufám že to co tu píšete míníte ironicky a že naši energetickou politiku nechcete předělat tak jak ji v sousedním Německu předělává šílená Angela nebo jak to navrhují místní ekologisté, jako Kaťuška Jau jau řečená Biomasa.

Paní Ernestová. Souhlasím s tím že se naši zákonodárci příliš často zabývají hloupostmi, ale v tomto případě se jich musím zastat. Jsou země, například Švédsko, které o zrušení plateb v hotovosti uvažují a mnoho obchodů už hotovost nebere.

I u nás jsou zastánci zrušení plateb v hotovosti, i když v praxi je toto zatím výjimka. Bohužel, pokud nebude zákonem stanoveno, že každý obchodník musí přijímat i platby v hotovosti, může být takových obchodníků víc a víc a za čas už hotovými penězi nezaplatíte nikde.

Souhlasím s panem Frankem.

Stejně jako naší civilizaci zaskočila epidemie koronaviru a způsobila značné materiální i nemateriální škody, stejně nás může zaskočit dlouhodobý výpadek bankovních služeb, nebo což by bylo mnohonásobně horší výpadek elektrovodné sítě. Při neexistence peněz v materiální formě

ale pouze ve formě elektronické, by to byl jeden z mnoha problémů, které by nastaly. Klasické peníze by mohly alespoň částečně umožnit chod obchodu a i některých dalších částí ekonomiky. Jinak souhlasím s paní Kapalovou a panem Frankem.

Pane Jaroslave. Otevřít si odkaz to není nic složitého. Já se naučil obsluhovat počítač v padesáti, předtím jsem neuměl ani psát na stroji. Teď je mi 71. Taky se už nesnažím proniknout do nových technologií, ale základy není problém zvládnout. 😊

Pane Jaroslave. Je trochu paradoxní, když se spolu bavíme po internetu a Vy mi napíšete že Vás zajímají osobní zkušenosti. Když Vám tu já napíšu osobní zkušenost, po internetu, tak pro Vás už je to informace získaná přes internet.

Mám ale takový dojem, že spousta z vás si odkazy nedokáže přehrát. Pro ty dám návod. Kurzorem najedete na začátek odkazu, zmáčknete levou myš a přejedete celý odkaz až zmodrá. Potom najedete kurzorem na kterékoli místo do modře označeného, zmáčknete a pustíte pravou myš.

Levou myší kliknete na otevřít odkaz no a potom už jen kliknete na šipku ve středu obrázku a začne přehrávání. Někdy se vloudí reklama. A ještě pro pana Jaroslava i jiné. Odkaz má tu výhodu, že místo tu napsaných tří řádek nám poskytne informace o daleko větším rozsahu navíc i zvuk a obraz.

Před chvilkou jsem se díval v ČT2na pořad Nedej se. Je to taková zelená svazácká agitka. Po skončení dávali devátý díl dokumentu Trvalé bydliště venkov. Docela zajímavé. Našel jsem to i v archivu ČT2. Tak tady dávám odkaz.

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12840158344-trvale-bydliste-venkov/219562221360009-kdyz-neprsi-a-uschne

Toto je typické řešení EU. Asi tak jako za minulého režimu. Do roku toho a toho dostihneme a předstihneme nejvyspělejší kapitalistické státy. Napřed dáme závazný termín a teprve potom se začneme zajímat o to, je li takový termín splnitelný. No a většinou zjistíme že není.

O tom, kdy zrušíme skládkování, se bavme až zajistíme vše pro to, abychom nic skládkovat nemuseli. Stanovovat dopředu termíny je mlácení prázdné slámy. Pokud si pozorně přečtete otázku, zjistíte že nemáte možnost vyjádřit v hlasování názor, že žádný termín se zatím stanovovat nemá.

V tom případě by měla být dána možnost nesouhlasím se stanovením jakéhokoli data a to tam není.

Krizové situace mohou být různé. Jednu z nich tu dávám.
https://www.youtube.com/embed/-RjAcYbSWfQ

Kuloáry
18.07.20

Ano pane Verbický, popsal jste to naprosto přesně.

Myslím si že masivní krize už probíhá v současnosti a zachvátila nejen ČR ale celou euroatlantickou civilizaci. Dávám tu odkaz na článek který podle mého nejlíp popisuje to co se tu vlastně děje a co nás ohrožuje a co způsobuje tu největší krizi. Odkaz je poněkud delší ale určitě stojí za přečtení.

https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost/esej-opet-se-nikdo-nevyhne-volbe.A200717_103104_p_spolecnost_wag
Ještě bych dodal že nikoho nechci provokovat, ani nikoho urážet. Jen píšu to co si myslím a pokud to někdo formuluje líp než já, dám tu odkaz na jeho článek, což tímto činím.

Pane Kašpare. Mládež prý těžko chápe psaný text. Po přečtení Vašeho příspěvku mám takový dojem že i mnoho seniorů psaný text není schopno pochopit. Nic si z toho nedělejte, nespěchejte a přečtěte si můj příspěvek pomalu a několikrát. Pokud nepochopíte, ani potom, co se dá dělat. 😊

Kuloáry
15.07.20

Pane Kašpare. Já doufám že moderátor nemá právní odpovědnost za to, co řekne v jeho pořadu zpovídaný host. Nějak nerozumím souvislosti mezi tím že někdo byl nebo nebyl zavražděný komunisty. Jakou to má souvislost s tím, že pokud říkáme pravdu můžeme kritizovat kohokoli.

Kuloáry
15.07.20

Pane Franku. Evu budeme kritizovat za to že kousla do jabka a že ukecala Adama aby si kousl taky. Adama za to že se ukecat nechal. Stvořitele za to že při stvoření nás lidí to hodně odflákl. No a s vlastní kritikou bych nespěchal. Zatím je dost lidí kteří mne kritizují, netřeba abych jim pomáhal.

Kuloáry
15.07.20

Já si naopak myslím že každý člověk by měl být kritizovatelný. Jeho kritik by měl objasnit proč dotyčného kritizuje a jaké má zdroje informací k jeho kritice. I Karel IV i Matka Tereza měli své stinné stránky, jen se o nich moc nemluví. O paní Miladě Horákové žádné negativní informace nemám

Kuloáry
15.07.20

alespoň ne z věrohodných zdrojů ale pokud je někdo má ať je mu umožněno vystoupit na veřejnosti, pokud bude plácat nesmysly, zesměšní sám sebe. Moderátor ve veřejnoprávní TV by neměl selektovat lidi, podle jejich politických názorů. Umožnit vstup do sdělovacích prostředků jen lidem se

Kuloáry
15.07.20

správnými názory, znamená že tu někdo předem rozhoduje, jaký názor je správný a jaký špatný.

Nynější předseda Ústavního soudu zastával celou dobu od let devadesátých, po dnešek, jedny z nejvyšších míst ve vládě i justici a tak měl snad velký vliv na to jaké zákony se tu vytvářely a jaké právní prostředí tu bylo. Samozřejmě že zákony a jejich uplatňování mělo vliv na všechny oblasti

života, včetně hospodaření s vodou a tedy i sucho. Pana Rychetského jsem uvedl jen jako příklad a samozřejmě mu nekladu za vinu všechno špatné ale jeho podíl na špatných zákonech a na jejich prosazování u soudů má a velký. Hlavně jsem chtěl poukázat na vliv celé justice na nynější situaci.

Kuloáry
12.07.20

Říká tento poslanec Afd něco nerozumného? Proč se nedozvíme skutečné názory poslanců této strany, ale naše veřejnoprávní sdělovací prostředky nám tvrdí že jsou to fašisté.
https://www.youtube.com/watch?v=r8S8ULuRZd0

Kuloáry
12.07.20

Pane Franku. Nemyslím si že k jednostranné a mnohé zamlčující informovanosti našich hlavně veřejnoprávních médií dal někdo příkaz. Příkazu totiž netřeba. Každý novinář i politik ví že se může zařadit do dvou proudů. Buď do toho „proevropského“ rozumějte podporujícího byrokracii

Kuloáry
12.07.20

současné EU a tím i zmatenou genderovou, zelenou a multikulturní politiku. V tom případě mají prostor pro své příspěvky do všech médií hlavně do těch veřejnoprávních, nebo se zařadí do proudu která podle mne právem poukazuje na to, že politika těchto aktivistů vede Evropu k

Kuloáry
12.07.20

ekonomickému zaostávání, rozvratu, chaosu a v konečném důsledku k totalitě, horší než byla ta předchozí, a v tom případě budou označováni za xenofoby, homofoby, fašisty a rasisty. Jako takoví nebudou mít přístup do médií a pomalu se začínají rozbíhat i soudní procesy za „šíření nenávisti“.

Pane Němečku. V podstatě se vším co jste teď napsal souhlasím. Jen tu neviditelnou ruku trhu jste špatně pochopil. Neviditelná ruka trhu, zkráceně znamená že na to kolik se má vyrábět ledniček, praček, televizorů nebo toaletního papíru, není třeba Ústřední plánovací komise ale že dostatek

těchto věcí zařídí trh. Co ale určitě třeba je, jsou dobré zákony a dobrá justice, která je realizuje v praxi. To nikdo nezpochybňuje. Takže za vzniklou situaci nemohou ekonomové ale právníci. Stačí si projít ty kteří zastávají vysoké funkce od roku 90 po dnešek. Například předseda Ústavního soudu.

Kuloáry
10.07.20

Pane Škromachu, nesouhlasím. Trest smrti neměl být zrušený a ten ****** měl dostat trest smrti.

Humanita dnes už pokročila tak daleko že zachraňuje životy vrahů. Jen obětem zachránit život neumí.
Gabriel Laub

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uz-jste-cetli-Farmar-dostava-za-kilogram-jablek-5-50-Kc-A-ted-se-podivejte-proc-nakonec-jedno-kilo-koupite-za-desitky-korun-630087

Není krize jako krize. Ta koronavirová je prkotina v porovnání s jinými možnými celosvětovými krizemi. Nechci strašit ale za nejpravděpodobnější a co do důsledků opravdu katastrofální si můžete přečíst pokud otevřete odkaz. Pro ty, kteří se bojí že odkazy jsou od ďábla tak tento je z National

Geograpic. https://www.national-geographic.cz/clanky/slunecni-erupce-mohou-ochromit-civilizaci-za-par-hodin.html Zabývá se vůbec někdo touto možností? Snaží se někdo, aby následky této pohromy byly co nejmenší? Řekl bych že vývoj jde spíš opačným směrem tak aby dopady byly

co největší. Jedna z největších dokumentovaných slunečních bouří přišla v roce 1859. A další v roce 2012 jen těsně minula naši planetu. V roce 1859. nebyly dlouhá vysokonapěťová vedení ani transformátory, ani všeovládající elektronika. Dnes by výpadek elektrické energie znamenal

katastrofu kterou neumíme domyslet. Výpadek elektřiny by mohl trvat roky i desetiletí. Přestal by jít plyn, topení, benzin, zásobování obchodů, bankovní služby, voda. Městské domy by byly neobyvatelné a vesnické ve kterých si zavedli moderní ekologická topení taky.

Nestálo by zato, zeptat se vlády, jak je proti takové pohromě zabezpečená rozvodná síť, elektrárny atd.? Nebo počkáme až bude pozdě?

Kuloáry
09.07.20

Pane Franku. Doporučujete zabývat se tu závažnými problémy, jako je např. státní rozpočet. Současně se nemáme vykecávat a komunikovat nejlépe jednou větou. Taky nemáme být vulgární. Nezlobte se ale tato tři kritéria současně v tomto případě opravdu nelze dodržet. 😊

Všem, kdo doporučují zvýšit množství vody na našem území pomocí mokřadů, doporučuji shlédnout zprávy v TV. Ještě líp by bylo pokud by se rozhodli pro lepší orientaci v problému, strávit do****nou, s celou rodinou v městě či vesnici poblíž takového mokřadu zamořeného obrovskými hejny komárů.

Kuloáry
08.07.20

Pane Pospíšil. Je rozdíl jsou li tu napadáni jiní diskutující nebo jiné názory. Říct že s tím nebo oním názorem nesouhlasím je přece účel diskuze. Na případné odpovědi ze strany vlády bych spíše preferoval systém v němž by jednotliví účastníci diskuze vzájemně hodnotili příspěvky pomocí lajků

Kuloáry
08.07.20

ty nejvíc kladně hodnocené by byly teprve předloženy členům vlády.

Kuloáry
08.07.20

Pane Frank. Váš návrh na snížení rozsahu jednoho příspěvku do diskuze na jedno souvětí nebo dvou rozvinutých vět by se spíše hodil na transparenty do průvodu na Prvního máje nebo nověji do průvodu „Milionu chvilek pro demokracii“. Tam úderná věta zaujme dav ale v diskuzi jednou větou

Kuloáry
08.07.20

toho moc nesdělíte. O tom že jsme postiženi komunistickou výchovou a bude dlouho trvat než si zvykneme na demokracii slyším každou chvíli. Tak přemýšlím, který národ či stát takovou výchovou disponuje. Myslíte že současný vývoj v USA ukazuje, že je tam větší demokracie než u nás?

Kuloáry
08.07.20

Nebo Německo kde starší lidé v našem věku mašírovali v Hitlerjugend? Nebo ve Španělsku pod generálem Frankem? Nebo v Portugalsku pod vládou Salazara? Nebo v Itálii za Duceho? Nebo v Řecku v průběhu masakrů za občanské války? Tam všude mají demokratickou minulost?

Pane Škromachu. Myslím, že jste si přečetl pouze můj poslední příspěvek. Bez několika předchozích, včetně těch pana Kašpara, dává docela jiný smysl. Já si nemyslím že by se naše zemědělství mělo mít více mezí a že by vůbec bylo reálné, aby většinu polí obdělávali drobní sedláci.

Přiznám se že tentokrát Vám moc nerozumím. Ptal jste se na meze. Množství mezí závisí hlavně na tom, kolik polností připadá na jednoho majitele (mimo jiného). Množství polí na jednoho majitele závisí (mimo jiného) na tom kolik dotací dostanou malí sedláci a taky jaká cla je chráním proti

zahraniční konkurenci. Pokud malí sedláci nedostanou velké dotace a nejsou chráněni cly, tak je zahraniční konkurence hospodařící na velkých lánech smete. O dotacích i clech v EU nerozhoduje vláda daného státu ale evropská komise. Švýcarsko není členem EU a tak si rozhoduje samo.

Navíc je bohatší než ČR a tak může dát i vyšší dotace. Je to hodně zjednodušené ale doufám srozumitelné. Velikost pozemků ovlivnila i pozemkové reforma z roku 1919 a po roce 1948 kolektivizace. Následné vrácení zemědělské půdy po roce 1990 už nemohlo zvrátit daný stav.

Kuloáry
07.07.20

Pane Verbický. Pokud by se někomu podařilo dostat na náměstí většinu obyvatel a to za situace kdy si svobodně mohou svou vládu z****t, tak by to znamenalo že je většina obyvatel mdlého rozumu, protože jinak by místo na náměstí šli k volbám a z****li si někoho jiného. 😊

Kuloáry
06.07.20

Vypadá to tak že nemáte důvěru ve ****če. To znamená že nemáte důvěru v demokracii, protože ta je založena na svobodných demokratických volbách. I ty mohou selhat zpravidla proto že před nimi pochodovaly v ulicích davy a zastrašovaly ty politiky kteří se tomu kdo dav řídil nelíbili.

Kuloáry
06.07.20

Můj názor je že smysluplná debata na náměstích většinou nebývá. Na náměstích se schází dav a kdo umí zacházet s davem ten je vítěz. Můj názor je že na náměstí mají právo jít lidé, když nemají možnost svobodně si z****t své vedení jako například v roce 89.

Kuloáry
06.07.20

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Dienstbier-by-v-takovy-moment-byl-za-zbran-v-ruce-rad-Policejni-expert-Cerny-k-tomu-jak-manzele-v-USA-ubranili-dum-proti-horde-demonstrantu-629225

Kuloáry
06.07.20

To co se nyní odehrává v USA přijde i k nám. Tam přece nejde o spor mezi černými a bílými. Tam jde o spor mezi zdravým rozumem a šílenstvím. O tom kdo je extremista a kdo zastánce demokracie si bude muset rozhodnout každý sám. Někdo podpoří Tomio Okamuru, nebo jinou stranu která

Kuloáry
06.07.20

prosazuje názor, že demokracie funguje jen prostřednictvím ****ných zástupců, nebo podpoří například Milion chvilek pro demokracii, která je přesvědčena že ta pravá demokracie se děje prostřednictvím davu v ulicích. Následky bohužel ponesou i ti kdo se rozhodli správně.

Jo, rozumím Vám velmi dobře. Jakmile dojdou argumenty, řeknete že si nenecháte žádné názory vnucovat. Jinak, nezpochybňuji že znáte situaci na statku Vaší dcery ve Švýcarsku, ale statek Vaší dcery není celé Švýcarsko a Švýcarsko není v EU. Švýcarsko je daleko bohatší než ČR.

Dotace do zemědělství a celní politika jsou vzhledem k tomu že Švýcarsko není členem EU docela jiné. Doufám, že když jste ve Švýcarsku tak Švýcarům doporučujete, aby vstoupili do EU, stejně jako nám v ČR doporučujete v něm zůstat. 😊 Nebo se mýlím a jste pro naše vystoupení?

Pane Kašpare, logika nastupuje teprve až známe fakta. Z nich teprve můžeme logicky něco odvodit. Podívejte se prosím na mé dřívější odkazy na tomto tématu. Pokud si pořád ještě budete myslet že v zemědělsky vyspělých státech mají víc mezí než u nás, dám tu statistiky.

Já vím že mnoho zelených argumentuje statistikami, které podle nich dokazují, že v zahraničí jsou rozlohy polí mnohem menší než u nás. Je ale třeba si dávat pozor na to o čem vlastně daná statistika vypovídá. Nechci se moc rozepisovat, ale klidně to udělám, pokud Vás nepřesvědčí ty odkazy.

Kuloáry
04.07.20

Omlouvám se. Ten příspěvek měl přijít jinde. Škoda že tu nejde mazat vlastní příspěvky.

Pane Sazečku. A mohl byste Vy mi říct ve které zemi se nyní meze tvoří? V mém příspěvku z 24.6. je několik odkazů, ve kterých uvidíte, jak hospodaří ve „vyspělých“ zemích, Německu, Francii, Holandsku atd.. Otevřel jste si je a podíval se. Jistě Vám poté naskočí i několik dalších podobných.

Kuloáry
04.07.20

Pane Sazečku. A mohl byste Vy mi říct ve které zemi se nyní meze tvoří? V mém příspěvku z 24.6. je několik odkazů, ve kterých uvidíte, jak hospodaří ve „vyspělých“ zemích, Německu, Francii, Holandsku atd.. Otevřel jste si je a podíval se. Jistě Vám poté naskočí i několik dalších podobných.

Kuloáry
04.07.20

EU toleruje přísun „uprchlíků“ ze zemí s naprosto odlišnou kulturou a náboženstvím. Integrace takových přistěhovalců je jen zbožným přáním. Tito lidé žijí ve svých komunitách a jsou stále početnější a agresivnější. Podmínky pro takové přistěhovalce může vymyslet jen šílenec.

Kuloáry
04.07.20

V TV nám ukážou hladové, podvyživené děti, na které máme přispívat, ale přijedou sem zdraví mladí muži, kteří mají tisíce dolarů na zaplacení převaděčům. Zahodí pas a lžou o své identitě o svém věku i o své zločinecké minulosti, když se výjimečně zjistí že jsou to zločinci a oni někoho na území EU

Kuloáry
04.07.20

znásilní nebo zavraždí, není je možné vyhostit, protože v jejich zemi by jim hrozilo pronásledování. Když už se podaří je vyhostit, tak se jim to jen oznámí a oni zmizí a žijí tu stejně na falešný pas. Policie se bojí zasáhnout a politici se bojí aby nebyli označeni za rasisty.

Kuloáry
04.07.20

Pokud nevěříte, zeptejte se našich cestovatelek „Hanči a Anči“. Taky nezaškodí přečíst si Korán. A budování „multikulturní společnosti“ je jen jedna z šíleností za které vděčíme EU. Ve Státech bývalé Jugoslávie Vám jistě potvrdí, jak multikulturní společnost funguje. I hromadné hroby Vám ukážou.

Kuloáry
03.07.20

Pane Škromachu. Většina lidí nevnímá postupné změny v čemkoli a vždycky je překvapí konečný dopad takových zdánlivě malých dlouhodobých trendů. My to nezažili ale většina lidí si nedovedla představit, že by nastalo něco takového jako první světová válka. Nepoučeni si lidé nedokázali

Kuloáry
03.07.20

představit, že bude druhá světová válka. Kdysi na začátku osmdesátých let se mi známí smáli, když jsem jim řekl, že v nedaleké budoucnosti se můžeme dočkat radikálních politických změn. Na začátku let devadesátých jsem se smál já jim, když za mnou přišli s peticí za zachování Československa.

Kuloáry
03.07.20

Teď říkám že EU je organizace nereformovatelná a čím dřív se rozpadne tím líp. Nechci se pouštět do podrobností, ale každý z nás starších, kdo sleduje vývoj a nenechá se opít rohlíkem, si stejně jako já přeje, aby zemřel pokud možno před tím než to všechno praskne.

Pane Kašpare. Je sice možné že všechno vráceno nebylo, slyšel jsem o několika takových případech ve sdělovacích prostředcích, ale to byly většinou nějaké sporné případy. Určitě bylo i někomu ublíženo ale většinou vrácení proběhlo bez problémů.

To je moje osobní zkušenost a neznám nikoho ve svém okolí komu by pole nevrátili. Něco jiného je vložený majetek do JZD ale to je velmi složitá problematika a jsem tu kritizovaný za dlouhé příspěvky, tak to rozvádět nebudu.

Kuloáry
03.07.20

Pane Franku. Nejmenuji se Koptík ale Koplík (všimněte si že reaguji až na třetí takový omyl).
Zkuste prosím zredukovat můj poslední příspěvek který jsem vkládal na šestkrát tak, aby informace v něm obsažené byly zachované a vešel se do jednoho vložení.

Kuloáry
03.07.20

A prosím neváhejte ten příspěvek sem po Vámi provedené redukci dát abych se poučil, jak se to dělá. 😊
Velmi se na to těším a doufám že mne nezklamete. 😊

Kuloáry
03.07.20

Průzkumy ať už jakékoli většinou mají s realitou jen málo společného. Ostatně průzkumy ****bních preferencí nám to dokládají. Každá agentura má jiné a většinou hodně jiné výsledky a skutečné volby ukážou zase něco jiného, a nejen v rámci „statistické chyby“.

Kuloáry
03.07.20

Taky je důležité, aby případní odpůrci i příznivci dosavadního směřování EU měli stejný přístup do sdělovacích prostředků. Ruské federaci vyčítáme v nynějším referendu nerovný přístup do sdělovacích prostředků, ale u nás je to přinejmenším stejné, ne li horší.

Kuloáry
03.07.20

Důležité při jakémkoli průzkumu je, jak je zformulovaná otázka. Podle mne by bylo nejlepší více otázek typu: Jste pro to aby se EU reformovala a většina rozhodování by se vrátila na úroveň jednotlivých států? Jste proti masivnímu přijímání migrantů ze zemí s velmi odlišnou kulturou

Kuloáry
03.07.20

a náboženstvím? Měla by být ČR v nastavení příjmu uprchlíků zcela nezávislá? Má být ekologická politika včetně legislativy podřízená EU nebo jen zákonům ČR? Atd. Závěrečná otázka: Má ČR v případě nesplnění těchto požadavků z EU vystoupit?

Kuloáry
03.07.20

Formulace „těch správných komentátorů, politiků a politologů“ že ten či onen politik je proevropský a jiný je protievropský je lživá a manipulativní. Útočí na naše podvědomí. Do češtiny by se dala přeložit:

Kuloáry
03.07.20

Kdo je pro byrokratickou a nefunkční EU a kdo je pro volné sdružení vzájemně spolupracujících svobodných evropských států.

Pane Škromachu. Já si myslím že naše ústava a zákony obsahují hodně práv. Já bych začal postupně do ústavy i zákonů zabudovávat i povinnosti bez jejichž plnění by dotyčný občan pozbýval svých práv.

Kuloáry
02.07.20

Naše neziskovky nemají žádné pravomoci. Jen jsou dobře organizovaní a napojeni na různé zahraniční instituce od EU až po různé odnože OSN. A tyto instituce je vždy a ve všem podpoří. Každý politik v ČR i v jiných zemích to ví a mají z nich strach, že by zase žalovali.

Kuloáry
02.07.20

Časem si prosadili zákony, které znemožňují rozumné vládnutí. Pokud se některá vláda vzbouří a chce, aby rozhodovaly ****né orgány a ne ne****né neziskovky a sebranka v ulicích, narazí na mezinárodní instituce, jako například Maďarsko.

Kuloáry
01.07.20

Pane Škromachu není důležité kolik procent občanů hlasovalo pro vstup do EU ale kolik procent by nyní hlasovalo pro setrvání. Ve sdělovacích prostředcích nám prezentují: Pomazánkové máslo, Rum, banány a podobné nezajímavé prkotiny. Důležité je zaostávání EU v celosvětové ekonomice,

Kuloáry
01.07.20

zvětšující se zadlužování jednotlivých členů EU (neberu v úvahu dopady koronaviru ale to co bylo před ním), šílená migrační politika, stejně šílená podpora LGBT komunity, neefektivní až zvrácená podpora menšin všeho druhu, zvrácený systém ekologie který se skutečnou ekologií

Kuloáry
01.07.20

nemá nic společného atd. To jsou skutečné problémy EU a trend v EU nesměřuje k odstranění těchto nedostatků, ale naopak podporuje drahá a nesmyslná opatření která problémy jen prohlubují.

https://www.reflex.cz/clanek/komentare/79093/kozel-zahradnikem-na-zenska-prava-v-osn-dohlizi-saudska-arabie-ktera-je-sama-porusuje.html?fb_comment_id=1312218785521621_1313810228695810

Píšete: každá země je vázána svými zahraničními smlouvami, které podepsala nebo schválila

No a právě proto že se to neosvědčilo je nutná změna. Nebo mi chcete říct že co jsme kdysi odsouhlasili a ukázalo se jako špatné tu zůstane na věky?

PŘÍKLAD:
Nejsilnější armádu z Evropských zemí má v NATO Turecko. Takže v případě našeho napadení by nám přišla na pomoc Turecká armáda.

Do komise pro ženská práva byla z****na Saúdská Arábie.

Takových příkladů bych mohl jmenovat desítky a možná i stovky. Opravdu takové organizace jsou zárukou míru a demokracie? A opravdu máme takové organizace podporovat a být jejich členy? Potom jsme totiž i spoluviníky toho co tyto země páchají.

Ústavu bych značně zredukoval ale přidal bych do ní to, že v ČR platí a jsou soudně vymahatelné pouze zákony ČR. Také by bylo třeba zrušit všechny závazky ČR vůči zahraničním organizacím. Spolupráce je možná ale k ničemu nás nesmějí nutit.

Souhlasím s Vámi pane Vratislave (Vaše příjmení nelze použít, nějaký potrhlý automat je likviduje). Jen s menší výhradou. Spalování by mělo být řešením dočasným. EU by měla přitlačit na výrobce obalových hmot, hlavně plastů aby je bylo možno recyklovat, nebo byly z jiných materiálů než plast.

To že lidé třídí odpady je sice fajn ale bohužel málo platné. Různorodost plastových obalů způsobuje že plast z kontejnerů je v takové podobě nepoužitelný a buď se musí znova ručně třídit, nebo jde na skládku. Základ pro recyklaci je na straně výrobců. Obaly se musí změnit.

Řekl bych že naše příspěvky nikdo ze zakladatelů nečte. Teď mi vytečkovali jméno diskutujícího, kterému byl můj příspěvek určen, předtím vytečkovali slovo „zavlažovací k*****y“, *****ování a další nezávadná slova. Dělá to zřejmě nějaký špatně naprogramovaný automat.

Pane *****k. Můj příspěvek byl ironický. Přehrál jste si odkazy pod ním?

Kuloáry
27.06.20

Střet zájmů je klacek který se dá použít všude. Poslanci EP za opoziční strany jsou ve střetu zájmů když na půdě EP vystupují proti vládnoucímu premiérovi své země. Jejich zájem je potopit premiéra a dostat se k moci. Bývalý předseda vlády Lucemburska Jean-Claude Juncker, po skončení

Kuloáry
27.06.20

funkce okamžitě jmenovaný do funkce předsedy Evropské komise. Úspěšně blokuje snahy o zrušení daňových rájů, jejichž prostřednictvím Lucembursko legálně okrádá o daně jiné země, Europoslanec Fabio de Masi, který je místopředsedou Vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu pro praní

Kuloáry
27.06.20

peněz, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (PANA), uvedl: „Je absurdní, že milióny Evropanů, kteří trpěli k****i úsporným politikám, mají nyní za předsedu Komise EU kmotra daňového dumpingu.“ A dalo by se pokračovat ve hře vadí nevadí.

Jojo tak nějak to je. V zahraničí nebyli tak hloupí a doteď tam mají malá políčka rozdělená mezí. K****i biodiverzitě osázená různými plodinami. Přehrady a zavlažovací k*****y netřeba. Tu studánka, onde remízek, krajina jak z pohádky. 😊

https://www.youtube.com/watch?v=iruC9nVpAa8
https://www.youtube.com/watch?v=UKRsugmwL-8&list=RDCMUCBoXjMgqTNDcY395KJQkSRw&index=3

https://www.youtube.com/watch?v=AqC5xcHj80c
https://www.youtube.com/watch?v=g93ro1B54b4&list=RDCMUCw2il95DXcigSOEosqL8izA&start_radio=1&t=43
https://www.youtube.com/watch?v=otpQl_zxSs4
https://www.youtube.com/watch?v=1jDhnTtDd9M

Kuloáry
24.06.20

Z nedávné diskuze v Českém rozhlasu vyplynulo že EU podporovaná Českými politickými stranami usiluje o to aby pan Babiš nebyl ve střetu zájmů, ale nikdo zatím neví jak by se to mělo prakticky realizovat. V podstatě jediné reálné řešení je že by Babiš odstoupil o což vlastně v podstatě jde.

Kuloáry
24.06.20

Opozici se nedaří vyhrát volby, a tak usiluje o to aby její politický konkurent vyklidil politický prostor, a chce to za každou cenu i za cenu materiálních ztrát ČR. Dotace z EU už samy o sobě zajistí korupční prostředí. Zrušit je, by byl záslužný čin ale zrušit pro všechny.

Kuloáry
24.06.20

Souhlasím s Vámi pane Sazečku. Chtělo by to převzít systém jaký mají už déle trvající diskuzní fóra. Podstatně delší příspěvky, rozdělení do jednotlivých témat, které si po schválení otevřou sami diskutující a taky systém kladných a záporných lajků které ukážou souhlas či nesouhlas s názorem.

Paní Turková. Na hlubokou orbu a na stopnutí výstavby na zemědělské půdě máme stejný názor. Budovat znovu meze, tak v omezené míře na svažitých pozemcích snad, ale vrátit stav před scelování to už nikdo z mnoha důvodů neudělá, a pokud ano, znovu na to doplatíme.

V dnešní době malé farmy už jen těžko budou konkurovat těm velkým a když tak jen v určitých speciálních plodinách. Zahraniční konkurence by jistě ráda viděla rozparcelování na malé pozemky a malé farmáře, snáze by je převálcovala a půdu následně levně skoupila.

Taky bych rád viděl, kolik těch farmářů je ochotno se do farmaření pustit. Já žiji celý život na vesnici ,ale žádné takové tu nevidím. Moudré přísloví praví že nevkročíš dvakrát do téže řeky. Dnešní podmínky jsou zcela jiné, než byly před kolektivizací. To nelze vrátit. Mezitím uběhlo mnoho času.
😊

Paní Šímová. Škoda že jsem neznal Vaše názory na kácení lesa dřív. Měl jsem podíl na 10 ha lesa a dlouho jsem sháněl kupce. Prodal bych Vám jej levně a potom byste se mohla přesvědčit na vlastní kůži, jak to s tím kácením stromů napadených kůrovcem vlastně je. Moc by Vám to prospělo. 😊

Jakub Krčín Měl štěstí, že tehdy nebyl žádný šéf CHKO který by mu dokázal, že když nebude voda, tak velké vodní nádrže nenaplní a že takové nádrže nemají žádný význam. Tehdy byl jejich ekonomický význam daný chovem ryb, dnes jsou přehrady zásobárnou pitné vody atd. atd.

Myslíte že objem ve stovkách milionů m3 vody jednotlivých přehrad je jen kosmetika? Myslíte, že řeka jejíž stav je v době sucha částečně udržovaný z přehrady a která protéká několika městy nemá vliv na životní prostředí? Myslíte si že po nynějších deštích nebude čím přehrady naplnit?

A co vyrovnávání výkonu v elektrické rozvodné síti? Kde naberete elektřinu, když se ve špičkách zvýší odběr a současně nesvítí slunce na solární elektrárny, nebo nefouká vítr na větrníky? Jak říká jedna filmová postava: Nebudu to víckrát opakovat. 😊

Souhlasím s panem Belatkou.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Trpici-slepice-v-klecich-Expertka-Pravda-je-jina-pojdme-si-sdelit-fakta-627913

Souhlasím s Vámi pane Vybíral. Dnešní dobu charakterizuje titul knihy, Ubavit se k smrti. Lidé vkládají obrovské množství prostředků i práce do zábavy všeho druhu. Sport, divadlo, film, cestování, i nové technologie jako počítače a mobilní telefony, slouží převážně k zábavě.

Sport už není o sportování, ale je to showbyznys. Obrovské a stále stoupající počet výtečně placených „sportovců“ v dalších a dalších disciplínách. Tito „sportovci“ se prodávají a kupují jako prodejná děvčata za neuvěřitelné peníze. K tomu jejich týmy složené z trenérů, lékařů masérů,

psychologů, manažerů atd. Výstavby nových hřišť s vyhřívanými umělými trávníky, klimatizovaných hal s energeticky náročnou ledovou plochou golfových hřišť s obrovskou spotřebou vody na zavlažování a dalších a dalších sportovišť pro další a další nově vznikající sporty.

Hřišť pro děti, míněno děti, které si chtějí zasportovat, a ne se sportem v budoucnu živit, je málo. O „kultuře“ lépe řečeno showbyznysu, snad až příště. Promiňte to ošklivé slovo showbyznys ale ono nejlépe vystihuje něco čemu se říká sport, kultura, cestování i slavné nové technologie.

Paní Němečková. Souhlasím s Vámi a současně nesouhlasím. To co jste uvedla, málo dobytka, lépe řečeno jeho nerovnoměrné rozložení po republice a způsob podestýlky, stavění na úrodné půdě místo zplanýrování chátrajících fabrik a výstavby na jejich místě, pro vodu neprůchodné povrchy i

tam kde by mohlo být například toto:
https://www.ceskestavby.cz/clanky/kam-se-hodi-vegetacni-dlazba-22975.html
V čem s Vámi nesouhlasím jsou přehrady.

Ty jsou schopny pojmout obrovské množství vody, částečně omezit povodně a v době sucha ovlivnit povrchové i spodní vody, nejen v bezprostředním okolí přehrady, ale i po celém dalším toku řeky z ní vytékající, nemluvě o energetickém přínosu a zásobování pitnou vodou i zavlažování.

Kuloáry
12.06.20

Myslím si že ČR by si v prvé řadě měla ujasnit v čem spočívá skutečné, reálné nebezpečí pro naši vlast a teprve potom investovat. Teď se ukazuje že například USA hrozí reálné nebezpečí zevnitř a ne z venku. Proti tomuto nebezpečí jsou jim letadlové lodě a jaderné ponorky houby platné.

Pane Franku. Říct svůj názor, je skutečně otázkou pár řádků. Zdůvodnit proč si to nebo ono myslím a jaké by podle mého názoru mělo být řešení, to už se do tady vymezeného prostoru nevejde. Zkuste si stopnout za jak dlouho příspěvek který se vejde do požadovaného rozsahu přečtete.

Taky by neškodilo, kdyby diskuze byla rozdělena na několik skupin a v těchto skupinách by si téma diskuze ****li po schválení provozovatelem sami jednotliví účastníci diskuze. Zatím tu diskutuje pouze několik lidí, jakmile se počet diskutujících zvětší,

stane se diskuze při tomto uspořádání naprosto nepřehledná, navíc já a jistě i mnoho dalších bych se chtěl vyjádřit k mnoha společenským otázkám jejichž téma tu není. Mohl bych je sice zamíchat do Kuloárů, ale tím by vznikl dokonalý a naprosto nepřehledný zmatek.

Bylo by dobré se poučit z už fungujících diskuzních fór. Toto zůstane specifické věkovým složením diskutujících, a to je v pořádku. Kdo se už dřív zúčastnil nějakého jiného diskuzního fóra, ví o čem tu píšu.

Od devadesátých let vzniklo mnoho zákonů, které znemožňují postavit věci užitečné, a naopak umožňují stavět to bez čeho bychom se klidně obešli. Ekologická, zelená a jiná občanská hnutí prosadila za masivní pomoci EU nesmyslné zákony. Pokud je něco v zájmu těchto skupin,

může se budovat jakýkoli nesmysl. Protože jsou to mladí lidé, tak místo aby se stará průmyslová zařízení bourala a na jejich místech se stavělo něco potřebného pro společnost, třeba byty, tak se v areálu těchto staveb umístí „kulturní“ zařízení. Ta kultura spočívá

většinou v akcích, kde se mladí plouží pod vlivem alkoholu a drog. Další stavby si prosadí velmi bohatí lidé a firmy, které kašlou na zákony a raději zaplatí pokuty a nebo úplatky. Proto stát není schopen cokoli postavit a když tak za mnohonásobně delší čas než je potřeba.

Kuloáry
10.06.20

O Izraelcích a Palestincích by se toho dalo napsat hodně. Pokud si mám vybrat komu z nich budu fandit, tak Izrael má takovou sílu že pokud by chtěl mohl by vyvraždit veškeré palestinské obyvatelstvo (míněno teoreticky) ale neudělal to.

Kuloáry
10.06.20

Palestinci pokud by měli tu sílu, by neváhali ani minutu a udělali by to. Jak to vím? Oni se tím vůbec netají a učí to své děti v učebnicích financovaných EU.

Kuloáry
10.06.20

Troufám si tvrdit že podobný poprask by ztropilo Španělsko, pokud by pan Kubera jako předseda senátu jel na státní návštěvu Katalánska, po referendu, které Španělská vláda neuznala. Žádnému státu není milé, pokud je zpochybňována územní celistvost státu.

Kuloáry
10.06.20

https://www.sinoskop.cz/analyzy-komentare/vysoci-ustavni-cinitele-jezdi-na-tchaj-wan-naprosto-vyjimecne

Přehrady ať velké nebo malé jsou důležité v mnoha směrech. Částečně zmírní velké povodně, částečně pomohou v době sucha plnit alespoň trochu řeky z nich vytékající, ovlivňují spodní vody nejen v oblasti přehrady ale i v řekách, ovlivňují klima v dané oblasti, pomáhají v zásobování

pitnou vodou, Někde jsou zdrojem vody pro zavlažování, někde mají i rekreační poslání a některé nám vyrábějí elektřinu a pomáhají stabilizovat elektrickou rozvodnou síť. Přehrady určitě nedostatek vody samy o sobě nevyřeší ale při řešení mohou významně pomoci.

Souhlasím s panem *****kem že rozdělení velkých lánů bude spíš ke škodě než k užitku. Rozdělit je třeba velkochovy. Stejný majitel může mít několik chovů rozdělených v několika oblastech kde současně provozuje rostlinnou výrobu.

. Stát by neměl takové či onaké způsoby zakazovat ale ty prospěšné podporovat. Současně je třeba říct že tato změna neproběhne v řádu let ale desetiletí, pokud se s ní ovšem vůbec někdy začne.

Postavit několik velkých přehrad je rozumné. Ekologistům se to pochopitelně nelíbí, jim se žádný rozumný návrh nelíbí. Nic proti mokřadům, nebo malým rybníčkům a tůňkám, pokud jsou udělány tak že neprodukují miliony komárů, ale stačí srovnání milionu tůněk s jednou přehradou a není co řešit.

Vrátit zemědělství do období před kolektivizací bohužel propagují vlivné skupiny podporované ze zahraničí. Je to nesmysl už z toho důvodu že o práci v zemědělství nemají mladí lidé zájem a rozdrobení pozemků i farem provozujících bio výrobu, by znamenalo více lidí.

Musíme se smířit s tím že teď i v budoucnu budou zemědělskou činnost provozovat až na výjimky velké firmy. To není žádná tragédie, zákony stanovuje stát a pokud je rozumně nastaví, není co řešit. Svádět lány řepky na Agrofert je nesmysl.

Do biopaliv nás nahnala EU a i když až po letech uznala, že biopaliva přírodě škodí, přesto svá nařízení neodvolala. Rozbití velkých firem podnikajících v českém zemědělství by uvítaly zahraniční podniky. Znamenalo by to další diskriminaci českých zemědělců a jim by zmizela konkurence.

Celý život žiji na vesnici. Sucho je jistě velký současný problém. Často slyším názory „odborníků“ co s tím. Jak udržet vodu v krajině? Jejich názory mne děsí.

Škoda že rozsah příspěvků je tak malý že nedovoluje vyjádřit se trochu obšírněji.
Problém č.1 Humus.
Myslím, že se shodneme, že vodu v půdě zadržuje humus a ten vzniká z organické hmoty dodané do půdy.

To je ale v rozporu s nynějším způsobem chovu dobytka. Dřív byl v každém vesnickém stavení nějaký dobytek a v každé vesnici (po kolektivizaci) kravín vepřín atd.
Velkochovy a způsob „podestýlky“ zaručí že do půdy dáme nanejvýš kejdu a ta humus nevytváří.

Rostoucí počet „ekologických“ bioplynových stanic zaručí že i ta organická hmota která na polích vznikala a zase se do nich vracela v bioplynkách většinu přeměníme na plyn, který spálíme a do půdy dáme jen zbytek, digestát a tím půdu o humus neobohatíme.

U tématu sucho v česku není zatím žádný komentář. Stránka nereaguje a tak tento komentář vkládám tady.
Když slyším, jaká opatření se proti suchu mají zavést, napadá mne přísloví, Nikdy nebylo tak zle aby nemohlo být ještě hůř. Rozvést by se to dalo, pokud by diskuzní příspěvky mohly být delší.

Potravinová soběstačnost se nám bude náramně hodit, až se ceny přestanou švindlovat.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Nasi-mladi-na-krizi-teprve-cekaji-Keller-uz-vi-Velka-mesta-venkov-bohati-chudi-Kdo-bude-platit-626079

Kuloáry
31.05.20

Na pořad pana Moravce se dívám málokdy, a tak nemohu komentovat. Ani mne tak nepobuřuje jeho zaujatost tu už u něj považuji za samozřejmost ale nuda, která pořad nedílně provází. Raději jsem se díval na Barrandov Krimi, kde v tu dobu dávali Svět podle Putina. Je to už starší dokument ale já jej

Kuloáry
31.05.20

ještě neviděl. Kdo by jej chtěl shlédnout, na netu jsou i předchozí tři díly.
Svět ruského prezidenta Vladimíra Putina očima oscarového režiséra Olivera Stonea.
https://www.youtube.com/watch?v=4A1ZZ7dx5EE

Pane Hemzale, srovnáváte nesrovnatelná čísla. Srovnáváte oběti koronaviru, proti jehož šíření byla přijata drastická opatření a tím se počet obětí minimalizoval, s chřipkou, při jejímž výskytu se až při velkém výskytu provádí jen velmi malá opatření, většinou žádná.

. Opatření nebyla zbytečná. Varováním je podcenění tzv. Španělské chřipky s desítkami milionů obětí. I dalších chřipkových epidemií.
https://www.nasezdravotnictvi.cz/aktualita/pred-sto-lety-uderila-spanelska-chripka-proc-byla-tak-smrtici

https://www.lidovky.cz/svet/svet-pred-koronavirem-zazil-pet-chripkovych-pandemii-podivejte-se-jak-dopadly.A200311_192853_ln_zahranici_ele#paginationtop
(Tento odkaz má pět částí.)
V dnešní „cestovatelské“ době jsou podmínky pro šíření takových nemocí ideální.

Kuloáry
29.05.20

p. Sazečku. Já bych problém viděl někde jinde. Uspořádání diskuze v senior parlamentu je nevhodně uspořádané. Vyhovovalo, pokud ze dvou set lidí diskutovalo pouze několik a ti jen velmi málo. Při větším počtu diskutujících se takové uspořádání stane brzy nepřehledným a upadne do chaosu.

Kuloáry
29.05.20

Tvůrci tohoto diskuzního webu si bohužel nevzali příklad z jiných fungujících dizkuzních fór. Kuloáry by bylo vhodné rozdělit na několik sekcí které by si postupně za souhlasu zřizovatele vytvářeli jednotliví diskutující. Také zřízení lajků by nebylo od věci.

Kuloáry
29.05.20

Souhlasím pane Kašpare. Já mám také raději tvrdého oponenta než ………………………………..
😊

Nevím jak reálné je stanovit marketům procenta českých výrobků. Já bych preferoval cla. Samozřejmě že by se musela změnit celá EU.

. Což by nebylo špatné, protože EU se buď z gruntu změní, nebo rozpadne. Toto by mohl být dobrý začátek. Dovážet maso z Argentiny nebo z USA a vozit některé druhy ovoce které si můžeme vy*****ovat tady, přes půl světa mi nepřipadá vůbec ekologické.

Kuloáry
29.05.20

https://karelsykora.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=492777

p. Sazečku. Určitě by bylo dobré, aby provozovatelé těchto stránek předem prověřovali, zda kandidáti na diskutující ovládají gramatiku a pravopis. Asi bych neprošel. Téma pravopisu by tu mělo mít svou

Kuloáry
29.05.20

stránku, kde by se soustředili ti pro které je forma daleko důležitější než obsah. Také bych rád poznamenal že většinou diskutují lidé různých názorů. Diskuze lidí stejných názorů musí být hrozná nuda. A bylo by možné nějaký mnou použitý nevhodný výraz připomenout? 😊

Kuloáry
29.05.20

Pane Kašpare podpořit nebo nepodpořit ANO, to není otázka m*****ky, ale pragmatického uvažování. Všechny strany mají máslo na hlavě, všechny mají své oligarchy. Mají nebo nemají vstoupit do vlády s Babišem je otázka co preferují. Zájem své strany, nebo zájem státu. Ony jasně ukázaly, že preferují

Kuloáry
29.05.20

zájem své strany, a dokazují to stále. Jejich strategie je: Čím bude hůř, tím líp pro nás. Dělejme všechno proto, abychom znemožnili Babišovi vládnout, občanům se bude dařit hůř, a příště si z***** nás. Zatím jim tato taktika nevychází i když se snaží ze všech sil.

Také souhlasím s paní Kapalovou. To že potřebujeme, aby všichni mladí měli vysokou nebo přinejmenším střední školu, bez ohledu na to jakou, je nesmysl, který se nám vymstí. Společnost potřebuje vysoce kvalifikované řemeslníky, lékaře, zdravotní sestřičky, techniky odborníky na zemědělství, atd.

. Absolventy filozofických fakult, uměleckých škol, profesionální sportovce je také potřeba ale nesmí tu být tak velký nepoměr mezi potřebami společnosti a množstvím škol tohoto typu.

Kuloáry
28.05.20

Opravdu se Vás pane Musile nechci dotknout ale nerozumím tomu jaký je rozdíl mezi vyslovením názoru a agitací.

Kuloáry
28.05.20

p. Kašpare. Největší chyba to nebyla, ale velká chyba to byla. Největší vliv měl v té době Havel, proč to neprosadil? Proč nynější strany ODS, KDU ČSL, STAN, po posledních volbách nepodpořili ANO třeba jen vyslovením důvěry vládě? Tím by KSČM upadla do bezvýznamnosti a nebylo by co řešit.

Myslím si že než stanovení procent českých výrobků by bylo lepší obnovit cla. Ta by se vztahovala jen na ty potraviny které jsme si schopni vyrobit sami, a výše cla by například na vepřové maso byla 15% a na pomeranče 0%.

Kuloáry
25.05.20

Ve státech, které se nyní prohlašují za demokratické, EU a USA není demokracie v kontinuálním vývoji, ale v kontinuálním rozkladu. Tak dekadentní společnost už prohrává i s diktátorskými státy. Osvícený diktátor bohužel řídí společnost líp než současné vedení těchto státních útvarů.

Kuloáry
25.05.20

Vůbec si nejsem jist, že po mnoha neúspěšných pokusech o vývoz demokracie, došlo představitelům EU a USA že je to hloupost. Ovšem že naše zhouba je masivní přísun lidí z jiných civilizací, kteří se do té naší ani nechtějí začlenit, to jim nedošlo zcela určitě.

Kuloáry
24.05.20

Kontakt na [email protected] mi nefunguje. Nemyslíte si že je nejvyšší čas tyto stránky překopat ve stylu jiných diskuzních fór. Delší příspěvky, Kuloáry rozdělit na několik skupin různého zaměření atd?

Kuloáry
24.05.20

Kdysi, to už je hodně dávno jsem několik let ****l ODS. Teď se na ODS dívám podobně jako pan Minčič.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Dlouholety-clen-ODS-uz-ma-dost-toho-co-se-deje-ve-strane-Rekl-nam-vse-co-vi-Vymyslena-volba-Fialy-co-mu-sdelili-o-Novotnem-blatotlacka-Vystrcil-624783

Kuloáry
22.05.20

To jste pane Kroutile napsal moc hezky.

Kuloáry
22.05.20

Kdysi totéž hlásala církev svatá. Nahoře je nebe a dole je peklo. Ti kdo tak černobílé vidění světa neměli, skončili na hranici. Po nich štafetu neomylnosti i nátlakových skupin převzali v Německu nacisté a u nás později komunisté. Teď tu místo neomylného papeže a

Kuloáry
22.05.20

neomylného generálního tajemníka, máme neomylnou komisi EU a spoustu neomylných neziskových organizací a zelených nátlakových skupin, které opět vymýšlejí, jak učinit svět krásnější. Už zbývá jen aby ve spolupráci s komisí EU ustanovili ministerstvo lásky. Mohla by jej vést Greta Thunbergová.

Zajímavý článek. Konečně nějaký rozumný hlas z opozice.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozhovor-martin-kuba-vyzkum-promorenosti-na-koronavirus-v-ceske-spolecnost.A200515_203625_domaci_blj

Kuloáry
16.05.20

p. Verbický, jak vidím jsou na nás seniory, co se týče slušného vyjadřování kladeny mnohem větší nároky než na poslance parlamentu ČR. Zřejmě má vedení těchto stránek obavu abychom tu nezvlčili.

Kuloáry
16.05.20

p. Kašpare, pokud srovnám vměšování Ruska nebo Číny do vnitřních záležitostí ČR s vměšováním Německa nebo Francie je podle mne to Francouzko Německé, několikanásobné jak co do drzosti, tak co do účinků na naše hospodářství, tak i politiku.

Kuloáry
16.05.20

p. Kašpare. Usilovně se snažíte nepochopit co píšu a daří se Vám to. Já srovnával co do popularity a známosti v široké veřejnosti vrcholného politika Ruska s vrcholnými politiky EU a Vy politiky Ruska na nižším stupni tj. vedení oblastí s Vrcholnými politiky EU.

Kuloáry
15.05.20

Nevím jsme li na opačných pólech názorového spektra. Já ani nikdo z mé rodiny nikdy nebyl v KSČ. Spíš jsem komunisty provokoval svými názory, ale jen tak aby mne nezavřeli. Svět se od té doby hodně změnil. Komunistický východ je kapitalistický a kapitalistický západ se mění na komunistický.

Kuloáry
15.05.20

Zajímavé. Vy kladete co do významu na roveň ruského gubernátora se čtyřmi nejvyššími představiteli EU?

Kuloáry
15.05.20

Vyjádření o Ruských gubernátorech je nějak mimo mísu. Není obvyklé znát představitele jednotlivých oblastí jiné země ale nejvyšší představitele celku k němuž patří by znát měli, pokud je ovšem považují za své.

Kuloáry
15.05.20

Vaše hodnocení Parlamentních Listů mi hodně připomíná to jak hodnotily tehdejší sdělovací prostředky před rokem 1990 Svobodnou Evropu, Hlas Ameriky, Londýn, Vatikán atd.

Kuloáry
13.05.20

Parlamentní Listy čtu často. Je to zdroj informací, kde jsou otištěny názory nejširšího spektra politiků: Tomáš Halík i Dominik Duka, Vratislav Mynář i Mikuláš Minář, Petr Fiala i Vojtěch Filip, Pavel Novotný i Jaroslav Foldyna. Znáte jiné médium které informuje o tak širokém spektru názorů?

Kuloáry
13.05.20

To není statistika ale jen můj odhad. Zkuste se zeptat jen tak namátkou svých známých, znají li jméno předsedy europarlamentu, a dva místopředsedy za ČR. Kdo je předsedou Evropské rady, předsedou Evropské komise, a kdo předsedá Radě EU? A kdo je prezidentem Ruské federace?

Přesto si myslím že je třeba určité opatrnosti, a i za cenu ekonomických ztrát, udržet koronavirus pod kontrolou. Falešnou hru možná hraje někdo při odhalování vzniku této nemoci ale v lécích a možném očkování bych žádnou falešnou hru neviděl.

Souhlasím s Vámi, že situace je velmi nepřehledná, vyjadřuje se velké množství odborníků, myslím skutečných nemyslím „odborníky“. Jejich názory jsou protichůdné, a i vlády různých zemí mají velmi odlišné názory. Nechtěl bych být v jejich kůži a činit v této situaci tak závažná rozhodnutí.

A co navrhujete Vy paní Kapalová. Koronavirus prostě ignorovat, tak jako Lukašenko?

Prodloužení nouzového stavu paradoxně umožňuje rychleji uvolňovat už přijatá opatření. Nouzový stav umožní rychleji dupnout na brzdu a znovu je zavést, pokud se ukáže že jsou stále potřeba. Všem kdo chtějí plán rozvolňování, doporučuji zavést ústřední plánovací komisi. Nebuďme troškaři.

Kuloáry
11.05.20

Bez komentáře.
https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Vojaci-SSSR-byli-kamaradi-otec-miloval-rustinu-Karel-Schwarzenberg-prekvapil-623477

Nebuďte nespravedliví k EU. Ona má přece na starosti jiné problémy. Například pod vedením Grety Thunbergové řeší globální změny klimatu a ve spolupráci s Greenpeace energetickou politiku a taky veřejné genderově neutrální toalety. A další stejně závažné problémy.

Kuloáry
09.05.20

Pane Franku. První světová válka byla válkou zákopů a opevnění, generálové si takto představovali i tu druhou. Jenže to byla válka tanků a letadel. Třetí válka bude asi taky docela jiná a je reálný předpoklad že vycvičená pěchota by nebyla k zahození.

Kuloáry
09.05.20

Užitečným *****em nenazývám lidi s odlišným názorem ale lidi lehce manipulovatelné byť mnohdy inteligentní a vzdělané, kteří nevědomky slouží zájmům jiných ne zrovna férových manipulátorů.

Kuloáry
09.05.20

Tu mou narážku na přímé volby do EP jste špatně pochopil. Chtěl jsem tím říct, že o Putinově popularitě v Rusku se vrcholným politikům EU může jen zdát. Většinu z nich občané EU ani neznají. Snad jen bývalého předsedu Evropské komise Junckera si pamatují z odhalování Marxova pomníku.

Kuloáry
09.05.20

i nynější předsedové evropské komise byli v EU z****ni v přímých volbách a to i přes masivní ****bní kampaň. Pokud ano, tak by jejich ****bní zisk který by jim stačil k vítězství obnášel pod 10% hlasů všech právoplatných ****čů.

Kuloáry
09.05.20

Souhlasím s Vámi pane Verbický, jen si myslím že to by to musela být mnohem tvrdší diktatura než v Ruské federaci. Při volbě Ruského prezidenta byly zřejmě právem výhrady vůči vedení ****bní kampaně ale vůči vlastnímu průběhu ****b výhrady nebyly. Nedokážu si představit že by bývalý nebo

Kuloáry
08.05.20

a ponoukne někoho s tak zvaných „užitečných *****ů“ aby konali ve jménu spravedlnosti. Potom se demontují sochy a taky nápisy a další užiteční *****i jim fandí. Aby bylo jasno, to platí jak pro sochu maršála Koněva, tak pro demontáž nápisu vzpomínající na Katyň.

Kuloáry
08.05.20

Většina národů má své „hrdiny“ o kterých není radno říkat pravdu. Rusové mají svého Stalina, Číňané Maa, Mongolové Čingischána, Francouzi Napoleona, Japonci Hirohita atd. Rozumný cizinec se diskuzím na jejich činy vyhne. Jsou ale situace kdy někdo potřebuje dva národy poštvat proti sobě

Kuloáry
08.05.20

Nesouhlasím s p. Kašparem. Nynější Rusko nemá zájem na zhoršení Česko Ruských vztahů, ale jsou země nebo spíše velké a mocné skupiny lidí které na tom zájem mají. Stačí se podívat kdo z takového zhoršení bude mít prospěch. Rusko určitě ne.

Kuloáry
07.05.20

že nejlepší nabídku i nejlepší reference bude mít ruský Rosatom s čínským koncernem CGN. No a proto je nutné zhoršit vztahy s Čínou i Ruskem natolik aby někoho náhodou nenapadlo jim zakázku zadat. Jde přece o částku v řádu stovek miliard.

Kuloáry
07.05.20

V poslední době bývá zdůrazňovaná nutnost co nejdřív rozhodnout o dodavateli dalšího bloku jaderné elektrárny. Těch firem, které jsou toho schopny není mnoho. Vzhledem k potížím, jaké má americký Westinghouse, francouzský Framatome a korejská KEPCO, se může stát

Kuloáry
07.05.20

. Opravdu vám pan Kolář nebo pan Novotný připadají tak významní politikové světového významu, že by to Rusům stálo zato?

Kuloáry
07.05.20

30 let po sametové revoluci socha Koněva nevadila ani název ulice ve které je ruské velvyslanectví . Co se stalo že to najednou někomu vadí. Taky je mi záhadou proč by vedení ruské federace chtělo vraždit nějaké české občany.

Kuloáry
07.05.20

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zamerne-naruseni-vztahu-s-Ruskem-General-Sedivy-exnacelnik-armady-vnasi-jasno-do-otravy-Kolare-623010

Kuloáry
06.05.20

I já jsem chtěl přispět do diskuze. Bohužel rozsah příspěvků je omezený natolik, že neumožňuje vyjádření souvislé myšlenky. Vám to nevadí?

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..