Slovo úvodem

Vážení a milí přátelé,

v legislativní nouzi jsme schválili bonus k nemocenské. Ten má činit až 370 korun denně. Příspěvek má motivovat občany k tomu, aby po setkání s nakaženými nemocí covid-19 nastoupili do karantény a hlásili své kontakty. V nařízené karanténě by příspěvek měli dostávat lidé prvních 14 kalendářních dnů. Nárok na něj mají i dohodáři. Předloha bude posouzena ještě senátory.

Co se týká projednávání vládního návrhu zákona o opatřeních k přechodu České republiky k nízkouhlíkové energetice, takzvaný nízkouhlíkový zákon.

Tento návrh prošel prvním a druhým čtením. Nyní jsme ve čtení třetím. Osobně nepatřím k těm politikům, kteří hledají viníky, ale v souvislosti s projednáváním nízkouhlíkového zákona se musím vyjádřit.

K této předloze se koná rozprava ve třetím čtení, díky některým opozičním kolegům, několik dnů. Zde, na tomto fóru, jsem již jednou zmínil jednací řád Sněmovny. Opět se k němu vrátím a ocituji přesné znění rozpravy ve třetím čtení: „Ve třetím čtení se koná rozprava, ve které lze navrhnout pouze opravu data účinnosti návrhu zákona, legislativně technických chyb, gramatických chyb, chyb písemných a tiskových, úpravy, které logicky vyplývají z přednesených pozměňovacích návrhů, popřípadě podat návrh na opakování druhého čtení.“

Maximálně v takovýchto dimenzích by měla probíhat rozprava návrhu zákona ve třetím čtení.

Radek Vondráček

Anketa

Podporujete přísná opatření, která vláda zavedla, a která budou platit do 21. března 2021?

Archiv anket

Vyhledat diskuzi

Člen miroslav frajbiš

Hlasování

  • Žádný hlas

Diskuze

  • Žádná diskuze
Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..