Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Člen Olga Jandová

Hlasování


Diskuze

V r.2012 jsem nabídla své zaměstnankyni (těžce nemocné) HO, jasně měla vymezeny úkoly, které plnila 100%! Pomohlo to tehdy jí, ale i zaměstnavateli. Stejně všichni touží po kratší PD a HO je výhodný pro obě strany.

Tyto poplatky by neměli platit senioři nad 65 let.

Platím kartou i hotově, přijde mi to přirozené, někdo platby kartou nikdy nepřijme, takže jsem pro ponechání obou způsobů platby.

Hlasuji ano a souhlasím s panem Pospíšilem.

Hlasuji ano, neboť si myslím, že bude-li výrobce ekologických výrobků registrován, bude možná následná kontrola zboží, které je za ekologické vydáváno, avšak ve skutečnosti není. Mám zkušenost s vajíčky "ze slámy". které byly ve skutečnosti od slepic z klecového chovu.

Ne, neměla, alkohol za volant, řídítka ani na loď nepatří ! Ať se řidič napije po jízdě. Řidič se MUSÍ NAUČIT, že před jízdou se nepije !!! Kdekdo si myslí, že řízení zvládne i po skleničce, ale výzkumy jasně prokazují negativní vliv i malého množství alkoholu.

Před časem bývalo normální udržet nezaměstnanost na 7%, takže ano.

Domnívám se, že ano, neboť na ekonomické dopady pandemie dostaneme peníze také z EU.

Zrušení klecového chovu slepic je nesmysl, má svoje pravidla, která velkochovy zcela jistě dodržují. Tento chov umožňuje vysokou snášku vajec, která společnost potřebuje. Nesouhlasím se zrušením klecového chovu.

Vůbec se mi to nezdá reálné!

Nemovitost byla pořízena již ze zdaněných příjmů, takže šlo o další zdanění!

Domnívám se, že EU jako celek zaspala, ještě, že vláda ČR reagovala razantně včas! V současné době se EU snaží a jsem ráda, že "náš hlas" je slyšet a je respektován.

Plně souhlasím s názorem paní Exnerové, naše vláda jednala hbitě a velmi správně. Nemyslím si, že tato krize Evropu jako celek posílí.

Souhlasím s pány Kašparem a Frankem, se zřízením sportovní agentury nesouhlasím.

Ano, je třeba být obezřetný, myslím si, že dojde k dalšímu nárůstu nemocných, neboť lidé po uvolnění přestanou být opatrní.

Rozhodně ano, jde o zdraví občanů.

Spoléhat se musí každý občan ČR především na sebe a svůj ROZUM. Současnou krizovou situaci naše vláda řeší výborně, takže naše rodina spoléhá na vládu ČR.

Ano, zkušenost mám z práce na úřadě. Záleží, jak se vyjádří příslušný orgán k dané věci, kterou úřad ombudsmana obdržel jako stížnost. Pan Křeček musí rozhodovat dle vlastní m*****ky a s citem!

Myslím, že studenti, kteří poctivě "studují" po celou dobu, maturitu rozhodně zvládnou. Nápad uzavřít na jeden den celou školu (viz pan Kudrnáč), je dobrý.

Vláda koná velmi dobře, máme vynikající výsledky ve srovnání s celým světem !!!

Ano, souhlasím, neboť mám osobní zkušenosti, kdy toto "právo" bylo velice často zneužíváno opozicí před volbami. vše má své meze.

Hlasuji, ne, neboť hospodaření ÚSC podléhá kontrole mnoha jiných státních institucí.

Hlasuji ano, neboť si myslím, že třídní učitel či vedoucí studijní skupiny mají mnohem více povinností a musí vykonávat specializované činnosti.

Ne, vznik další instituce je zbytečný! Sport se řeší na MŠMT i na všech dalších ÚSC krajů i obcí.

Ano, lásce se nedá poručit! Jedinec za svoji genetickou výbavu nemůže!

Rozhodně ano! Z vlastní zkušenosti zaměstnavatele vím, jak právě ti "sociálně slabí", které jsme zaměstnávali na VPP apod., na základě reklam, si půjčovali a pak následně "chodily" zaměstnavateli exekuce na jejich nízké platy. Marná byla osobní domluva, prostě reklama je ovlivnila!

Také souhlasím s názorem pana Houžvíka

Rozhodně ano, péče v domácím prostředí nakonec pro stát vyjde méně nežli v instituci. I po zvýšení příspěvku na péči, nelze uhradit veškeré s domácí péčí související náklady. Pečovala jsem o maminku a vím, jak je právě domácí prostředí pro starého, či postiženého člověka velmi důležité!

Poukázky úsporu nepřinesou, souhlasím s některými již uvedenými názory. Ale ani přenesení pravomoci na pověřené úřady není nejlepším řešením. Dávka v hmotné nouzi by měly být finance.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..