Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Člen Renée Turková

Hlasování


Diskuze

Kuloáry
10.10.21

Hurá,hurá a ještě jednou hurá

Neznám ve svém okolí nikoho nad 80 let )naši rodiče), kdo byl schopný zvládnout aspoň registraci o rezervaci termínu ani nehovoře. Ti kdo toto vymysleli, schválili a zpustili tento systém jsou nezodpovědní a naprosto jim chybí empatie.

Aspoň nějaká náhrada 500,- Za minimálně tři roky na tzv. mateřské do****né, které se berou jako neodpracované = na soc. dávkách, se oproti mužům sníží podstatně výpočty výšky důchodu každé matky.

Aspoň nějaká náhrada 500,- Za minimálně tři roky na tzv. mateřské do****né, které se berou jako neodpracované = na soc. dávkách, se oproti mužům sníží podstatně výpočty výšky důchodu každé matky.

..... a zase, proč nepřevzít model z Německa? Tam funguje docela dlouho!

Když se řítíme do průšvihu, je zapotřebí zatáhnout za ruční brzdu. Udělali to všechny vlády, jen ta naše zase upřednostnila velké potravinářské firmy bez omezení prodeje nepatřícímu do potravin, drogerie, lekáren, optiky.

To není rozpočet - zákon na rok 2021, to je trhací kalendář

Úžasná ****bní agitka, důchodcům 5 tisíc, je to levnější než zvednout nejnižší důchod a bohatým přidat aby se mi ve volbách vrátili

Kuloáry
02.09.20

Byli jsme jediní, kdo měl jistý příjem. Jaký to je ta otázka a proto je úplatek 13.důchod, namístě by bylo je zvýšení nejnižších důchodů, jenže to je dražší a nebyl by to politicky výnosné. Na pováženou je, že nás to jako skoro 3 milionovou skupinu staví proti zbytku obyvatelstva

Každé omezení vyvolává reakci, většinou odpor, v případě tomto, další obří možnost korupce. Nehledě k tomu, že už dnes každý trust tlačí své dodavatel k co nejnižším cenám pro vlastní zisk a výrobce to řeší možným šizením výrobku, protože se taky musí uživit.

Pane Koptík, nechci jezdit na žebřiňáku, jen se rozhlížím okolo sebe. Bývalé Východní Německo. Polsko, Maďarsko, Bulharsko, nikde nejsou velké nepřehledné lány a pod sebemenším kopečkem obrovské splavené, louže bez porostu.

Přehrady, za 20 let, k čemu!? Co takhle rozvorat šité lány (které velkozemědělci rádi zdědili po komunistickém zcelování) vytvořit meze, polní cesty, remízky a strouhy a znovu začít s hlubokou orbou. Nepovolovat další centra nákupů s obřími parkovišti atd.. Lze začít hned s hmatatelným výsledkem.

Bohužel se stal politickou funkcí. Z****ním starého člověka, který zatvrzele stojí za svými názory z minulého století ztrácí svou věrodnost a nutnou energii.

Proč další kybernetický úřad, s dalšími státními zaměstnanci

Proč další kybernetický úřad, s dalšími státními zaměstnanci

Každý předpokládá že jím ****ní představitelé jsou elitou národa, kteří jsou schopni fundovaně předvídat a i nečekanou katastrofu zdárně vyřeší. Budou schopni sebereflexe a v případě vlastní nedostatečnosti, vyberot poradce tak kvalitní, že ti za ně zaručí kvalitní řešení.

Zbytečné, oproti parlamentu je v obcích na zastupitelstvo v každodenní práci vidět

Je pozdě, nehledě k tomu, že jde o podnikání jako jakékoli jiné a je zájmem každého najít informace a tím zlepšit svou situaci.

Ano, má-li zájem o proočkovanost obyvatel!

... že by se vracelo plánované hospodářství a to je oblast s jedním z nejnižších ročních rozpočtů!

Stát má kontrolovat a odstraňovat nepoctivost v podnikání, od toho snad podstatně zvýšil počet státních zaměstnanců. Nehledě k tomu, že ten kdo je finančně negramotný si vždy najde svého lichváře nebo šmejda.

Ne. Celý nový zákoník, to musí řešit

Je to nutné, aby se nemohlo opakovat okřídlené "klekli jsme na ně!" atd. za které zaplatíme všichni z daní na soudně přiznávané náhrady za škody způsobené finanční a celní správou

Ne. Nevidím sebemenší důvod, dokud nebude celé zdravotnictví propojené a lékaři jedním kliknutím nezjistí zdravotní zátěž a medikaci každého pacienta. Zase se budou osobní údaje zbytečně někde používat a zase bez přínosu pro pacienta

Rozhodně ano, čím víc bude možno posvítit na místní poměry a pod prsty zastupitelů, tím líp.

Nejen tyto kompetence, ale i větší pravomoce a právem veta bez možnosti odvolávání, hodnocení a komentování jeho nálezu.

Ano, stát vyhlásil kormorány před lety za chráněný druh. Přes protesty a doložená fakta o organizovanosti a žravosti tohoto ptáka od rybářů. Tedy stát je zodpovědný za několikaleté nálety tohoto nepatřičně chráněného druhu na rybníky. Stát si musí udělat jasno, kdy a co chránit a kdy nechránit.

Mám pojištění zdravotní i majetkové, odebírám elektřinu i plyn, mám telefon, jezdím vlastním autem mám živnostenský list atd., je jen otázkou času kdo, kdy a k čemu bude potřebovat moje data a bude mít finanční prostředky nebo který hacker jen tak pro radost se nabourá do některé z databází.

Ne, když přidávat, tak od 2. Stát se musí postarat o ty co nemohou pracovat. I za cenu toho, že se bude znova a nezávisle posuzovat, kdo je a kdo není oprávněn tuto pomoc dostávat.

Ne, zase se oddálí, změkčí odpovědnost každého jednotlivce za své činy. Nehledě na zvýšení počtu těch, kteří rozhoduje kdo je a není vhodným kandidátem a co je a není vhodné. Je to tak trochu plánované hospodářství!

Domnívám se, po současných zkušenostech s Evropskými fondy, je to nezbytné. Nejdou zpět peníze jen české, ale od každého jednoho obyvatele celé Unie. Důvěřuj, ale prověřuj!

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..