Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Člen Růžena Malinkovičová

Hlasování


Diskuze

Zbytečný nárůst státních úředníků. Většinu věcí se dá vyřídit na Městských a Obecních úřadech.

Jen pro pracující´
rodiče.

Je zajímavé, že se paní poslankyně Pekárová Adamová ptá, kde vezme vláda na zvýšení
důchodů, ale nezaregistrovala jsem, že by se ptala, kde vláda vezme na jejich zvýšení
a na sociální dávky pro cikány a imigranty, kteří nikdy nepracovali a nikdy pracova
nebudou.

Proboha, jen ne bez poplatků. U nás mají i lidé v bytech dva psy. I tak jsme už národ pejskařů. Nejvíce se mluví o tom, jak někdo týrá psa, nejsem zastánce týrání, ale už máme psů a koček, že se to vymyká kontrole. O lidech bez domova se už tolik nemluví.

Lidé by se neměli bát oznámit protiprávní jednání. My jme však jako celek národ velmi netečný a nevšímavý.Naopak ten, který si všímá, většinou nic nesvede a špatně dopadne. Mohla bych uvést na své případy a vlastní skutečnost. Obrátilo se proti mně.

Není možno se zarezervovat ani na internetu ani na telefonním čísle 1221. A teď jsme se dověděli, že v Praze očkovali i kolemjdoucí, kteří neměli na přednostní očkování nárok. Jen aby vybrali injekce. Hlavně se očkuje v Praze, aby mohli demonstrovat proti vládním nařízením.

Moje diskuze se týká očkování proti korona viru. Přihlásili jsme se 15.1.2021 v 8 hod. Manžel na internet a já na telefon č.1221. Doposud nemáme termín, i když oba máme nad 80 let. V Břeclavi se neví, kde bude očkovací místo. Nedokázali nám to řict na nemocnici, na MěÚ ani u obvodní lékařky.

Stačí jedno kolo. Senátor je z****n maximálně 20 % občanů. To přece není žádná demokracie, znamená to, že většina občanů senát vnímá jako zbytečnou instituci a ubírá peníze ze státního rozpočtu. Slováci nemají senát a o co méně mají pojistky demokracie.

Jsem pro zrušení. Pana Křečka si vážím, ale vzhledem jeho věku se domnívám, že je to pro něho trafika.

Ano, také se jim skládáme na jejich zisky, tak jako ČT našimi poplatky. Divili jsme se, že ještě se dále rozšiřují solární elektrárny, to byl jistě někdo velmi dobrý známý. ˇUrodná pole zastavená solární elektrárnou.

Ano souhlasím. A ještě se vrátím ke konci roku k hlasování o příspěvku 5000 Kč. Nehorázné byly příspěvky některých poslanců TOP 09, kteří se ptali, kde na to vláda vezme. A že se neptají, kde vláda vezme na sociální dávky těm, kteří nikdy nepracovali a na SD imigrantům.

Zrušit poplatky. ČT je velmi protivládně zaujatá. Např. v nedělním pořadu "Otázky Václava Moravce,když tam sedí jeden poslanec za vládní stranu a jeden z opozice, hned je vidět na čí je straně. Moderátor by měl být nestranný. Máme mnoho televizí a všechny fungují bez poplatků.

Nebude se kupovat oběd, ale potraviny i třeba cigarety a lihoviny.

Jen těm, kteří mají důchody pod 10 000 Kč. Je nespravedlivé všem důchodcům přidávat procentuelně, rozevírají se nůžky mezi výší důchodů.

Musí být zavedena účinná kontrola. Možná se konkurencí sníží ceny pro pacienty ,kteří konopí potřebují k léčení svých nemocí a nebudou je shánět pokoutně.

V této podobě nemá žádnou pravomoc a je to ůřad , který odčerpává peníze ze státního rozpočtu a trafiky pro polityky.

Hlasuji ano,stím že bude zavedena následná kontrola a uzákonit také postihy a plnou zodpovědnost konkrétního obědnavatele. Tím se zamezí velkohubé projevy opozičních pedsedů stran a straniček poukazovat jak by se to mělo dělat.

Mělo by být dříve.

Já jsem měla špatné zkušenosti s paní Šabatovou. Pan Křeček se mně zdá rozumnější, než paní Šabatová, ale domnívám se, že už mu ujel vlak, roky neodpovídají takové funkci.

Zabránit tzv. "šmejdům" vystupovat i v televizi. Tam se to jen hemží "šmejdy", nekoupíte ani za 5000, ba ani za 4ooo, \ni za 3000 a pod., ani za 3500 a pod.

Domnívám se, že lidé s nižšími příjmy by vážili, zda by ten poplatek byl pro rodinu únosný.

Ano, pokut není jiné řešení,ale za náhradu.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..