Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Koronavirus v Evropě

Další témata:

Jak si podle vás poradily jednotlivé státy Evropské unie s pandemií koronaviru? Posílí současná krize Evropu jako celek?

Kdybychom znali pravý důvod, proč slyšíme každý den o koronavíru, byla by diskuse o něčem jiném, ale ten nám nikdo nepoví, tak si žijme občané této země ve stresu, obavě a napětí o své zdraví. To nás drží v kondici a spokojenosti. Skutečnost nám může být ukradena

Pane Hemzal, i na chřipku tato opatření zabírají a letos byl výrazně nižší výskyt. Ale ona to asi nebude jen tak nějaká chřipka. Podívejte se do Švédska jak to zpackali. A o USA a jiných zemích ani nemluvě.

Pak se vás, pane Františku Koplíku ptám, proč stát při výskytu chřipky na kterou ročně umírá 2000 lidí, dělá "jen velmi malá opatření", jak píšete. Proč stát nedělá "velmi velká opatření"? Nebo chcete říci, že státu 2000 každoročně zemřelých nestojí za to? Tak to mi hlava nebere.

Pane Hemzale, srovnáváte nesrovnatelná čísla. Srovnáváte oběti koronaviru, proti jehož šíření byla přijata drastická opatření a tím se počet obětí minimalizoval, s chřipkou, při jejímž výskytu se až při velkém výskytu provádí jen velmi malá opatření, většinou žádná.

. Opatření nebyla zbytečná. Varováním je podcenění tzv. Španělské chřipky s desítkami milionů obětí. I dalších chřipkových epidemií.
https://www.nasezdravotnictvi.cz/aktualita/pred-sto-lety-uderila-spanelska-chripka-proc-byla-tak-smrtici

https://www.lidovky.cz/svet/svet-pred-koronavirem-zazil-pet-chripkovych-pandemii-podivejte-se-jak-dopadly.A200311_192853_ln_zahranici_ele#paginationtop
(Tento odkaz má pět částí.)
V dnešní „cestovatelské“ době jsou podmínky pro šíření takových nemocí ideální.

Nemyslím si, že by současná krize posílila Evropu, a EU,aby přikryla své nedostatky v jejím řešení, tak dnes prosazuje rychlé otevření hranic a společný finanční fond,takže další bouda na společenství Evropy. Bude zajímavé,jak se tomu budou bránit naší europoslanci

Naše vláda spolu s odborníky zvládla pandemii koronaviru rychle a dobře i s ohledem na první zkušenost takové pandemie. Nejsem přesvědčena, že současná krize posílí Evropu. Každý stát si hájí svoje zájmy. Bohužel ani neslyšíme, že čeští europoslancu hájí zájmy České republiky.

Evropská unie není schopna zvládat ani problémy s nelegální migrací ani problémy s tzv. pandemii! Oni totiž mají jiné starosti, aby lidé nemohli volně přicházet k informacím, aby náhodou neměli sympatie k Rusku nebo Číně. Potřebují jen poslušné otroky, kterým milostivě po***** olomoucké tvarůžky.

Souhlasím s panem Hemzalem, také jsem zděšena z toho, co se dělo a děje a možná i bude dít. Jaký strach a paniku (ale i zlobu a nenávist proti oponentům) to vyvolalo v lidech, kteří si nehledali jiné informace a jiná srovnání, kteří slepě věří médiím. Byly a jsou to "válečné zprávy "z bojiště?!!

Hysterie kolem koronaviru je varováním jak je snadné bez argumentů mediálně ovládat lidstvo. Dosud na chřipku umíralo v ČR ca. 2000 lidí ročně, následkem koronaviru zemřelo "jen" 300. Projevuje se jako chřipka, neví se co to vlastně je, ale lidi jsou vystrašení jako ovce co uvidí vlka. Chápete to?

Naše vláda, naši lidé, tedy my jsme situaci od samého začátku pandemie zvládli výborně. Nastavení opatření v krizové situaci bylo velmi dobré, samozřejmě s odstupem času mohou být výhrady, ale co nezvládáme je vracení se do normálu, zejména komunikaci. A EU to je organismus naprosto neschopný reakce

EU není absolutně připravená řešit něco konstruktivně a jednotně! Vždyť už se to ukázalo v řadě jiných věcí. Je to mimo jiné i tím, že v čele "odborných orgánů" nejsou ti nejschopnější lidé, a že spíš převládá kvantita nad kvalitou. Reakce je pomalá a neodborná, jednotlivým zemím prakticky nepomáhá

Domnívám se, že EU jako celek zaspala, ještě, že vláda ČR reagovala razantně včas! V současné době se EU snaží a jsem ráda, že "náš hlas" je slyšet a je respektován.

Nebuďte nespravedliví k EU. Ona má přece na starosti jiné problémy. Například pod vedením Grety Thunbergové řeší globální změny klimatu a ve spolupráci s Greenpeace energetickou politiku a taky veřejné genderově neutrální toalety. A další stejně závažné problémy.

Každý stát jinak, řekla bych, že hůře než my.Vláda v čele s kriz.manažerem AB+kriz.štáb+občané výborně. EU dle zkušeností z koronakrize neposílí, např. nyní z Fondu pomoci pro pandemii dostane, dle různých tisk.vyjádření méně postižené Německo 52%ˇ, poničená Belgie 3%, Itálie či Španělsko ani ne 2%.

EU nemá minist. zdraví. Proto zcela v působnosti členských států zůstává stanovení zdravotní politiky, organizace zdravotnictví a poskytování zdravotní péče, včetně rozdělování na ně vyčleněných zdrojů. Než zde trousit bludy je dobré si přečíst smlouvu hlava 14, článek 168. A zase o psovi a holi.

Neposílí. Spíše naopak. V době koronakrize bylo vidět, že sjednocená Evropa ( nebo EU, jak chcete ), nemá potřebné schopnosti něco zkoordinovat k vyřešení takového problému. Záleží na každém státu zvlášť, jak má schopnou svoji vlastní vládu a vlastní obyvatele.

Pane Kašpare, problém EU a tedy i našeho státu je v tom, že se musí rozhodnout v jaké podobě chce existovat. Vytvořit „Sjednocené evropské státy“ ze samostatných suverénních evropských států, o které byrokracie EU usiluje, je možno pouze prosazením systému diktatury po vzoru Ruské federace.

Vznik USA nemůže být našim vzorem z důvodu, že v jejich případě jde v podstatě o „jeden národ“ s krátkou historií vzniku, se stejnou kulturou a tradicemi. Při dodržování demokratických „evropských hodnot“ je vytvoření jednoho evropského státu nereálné. Pod diktátem jednoho státu

státu jsme již žili a říkáme, že to nebylo dobře. Tak proč podporovat snahy dostat náš národ opět pod diktát největšího státu EU a námi ne****né evropské byrokracie?

Jsem zvědav na reakce po druhé vlně čínské chřipky. Dle některých odborníků bude třeba nechat společnost tzv. promořit a pak bude pohled na "nezodpovědné státy" možná jiný. EU je jako řetěz tak silná jak jsou silné jednotlivé články. Náš článek je jeden z nejslabších i dle zdejších názorů

Neporadily, jak jednoduché!

Souhlasím s pane Jaroslavem Frankem. To, že vláda plně zvládla nástup pandemie a EU zcela zklamala musí konstatovat každý nezaujatý člověk. Vládu teď čeká nelehký úkol – řešit priority ve třech oblastech jichž se pandemie dotýká a to zdraví obyvatel, ekonomika státu a lidská práva.

Plně souhlasím s názorem paní Exnerové, naše vláda jednala hbitě a velmi správně. Nemyslím si, že tato krize Evropu jako celek posílí.

Je to 27 států , každý stát chránil své občany, některý lépe některý hůře. Naše vláda hned od samého začátku byla rychlá a razantní v přijatých opatřeních a tím se dostala mezi nejlepší . Určitě se EU z této pandemie od nás má co učit, jsme manažerský lepší a to je cesta k posílení spolupráce.

To, jak jsme si poradili s pandemii bude hodnotit budoucnost. Dnešní hodnotitelé jsou ti, kteří se chtějí pouze zviditelnit, aniž přiložili ruku k nějaké pomoci a EU se svým přístupem ohodnotila sama

Ještě je příliš brzy na hodnocení, jsme teprve na začátku a nejdříve až tak za půl roku se budou sčítat dopady epidemiologické a ekonomické. Pak bude možná možné hodnocení. Nicméně už nyní začínají vyplouvat na povrch chyby, které byly skryté.

Naše vláda se zachovala úplně nejlíp jak mohla, nikdo nevěděl co bude následovat, jak pokračovat. A díky tomu jsme na tom , tak jak jsme. Některé státy to podcenily, a bohužel, odneslo to mnoho lidí.Takže ,dík patří naší vládě, aby lidem ,kteří jsou pokorní.

Státy se s tím vyrovnávají podle toho, kolik do toho chtějí dát peněz. (nákup ochrany, testovací vybavení, vybavení léčebných míst, mzdy, propagace činnosti). Evropské struktury nejsou žádný stát a není správné od nich očekávat pomoc. Každý se s tím musí vyrovnat podle poměrů na svém území.

Bohužel Evropská komise zcela zklamala a situaci podcenila, její členové žijí v bruselské izolaci mimo realitu. Velmi oceňuji přístup vlády Rakouska a Slovenska a jejiich výsledky. Naopak katastrofální byl přístup vedení Velké Británie.

Všechny státy byly vystaveny situaci, kterou v novodobé historii nebyla. Správnost/nesprávnost boje s pandemií bude možno posoudit až za rok nebo i později. Stejně tak hodnocení, zda Evropa posílí. Podle mého názoru se oslabí. Bruselská centrála EU se asi řídí heslem, kdo nic nedělá, nic nezkazí.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..