Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Zákaz volného pohybu a maloobchodního prodeje

Další témata:

Jak vnímáte další zpřísnění pro občany v rámci nouzového stavu? Od 22. října vláda až na výjimky zakázala volný pohyb občanů a maloobchodní prodej. Od 28. října platí zákaz nočního vycházení.

Mně spíš zajímá, co za dlouhou dobu nouzového stavu udělala vláda pro to, aby zvýšila počet zaměst. a brigád. v nemoc. co udělala pro nábor žáků a studentů na zdravot. školách a fakultách. Mám spoustu otázek a rozepisuju se o nich v našem okénku. Krom zákazů a slib. nevyzkouš. pofider. vakcíny NIC.

Mnoho lidí si neuvědomuje, že tyto zákazy a restrikce budou jako na houpačce a vlastně napořád!!! Ten vir tu je a bude s námi stále a bude mutovat. Hluboce se mýlí ti , co si myslí, že kdyby se vše zavřelo a nasadila onuce všem a všude, že bude za několik měsíců klid a budeme normálně žít.

Milos Adam
12.01.21

Kdyz tak opatreni ve smyslu: povinnost dodrzovat mimo hromadnou dopravu ve venkovnich i vnitrnich prostorech rozestupy nejmene 2 metry, obchody a sluzby dodrzovat nejmene 15 m2. Pobyt ve vnitrnich prostorech dodrzovat pouziti rousek na zakryti nosu a ust. Za nedodrzeni sankce xy obcan, yz prav.os.

Milos Adam
12.01.21

Je silene, jak jsou opatreni neprehledne a kdyz je jeste kazdy ministr, namestek a politik komentuje jinak. Musi to byt jednoduche, srozumitelne, aby to pochopil kazdy. Jinak to nebudou lidi dodrzovat.

Zákaz nočního vycházení mi nelogický nepřipadá. Do zaměstnání a ze zaměstnání jít smíte, a kde jinde asi tak člověk v noci chodí? Bavit se spolu s dalšími exoty a protože taková zábava je podle mne oprávněně zakázaná, tak chodí na nelegálně provozované sešlosti.

Veškerá taková zpřísnění jsou spíš ůsměvná, pokud se dovídáme, kde a kdy jsou porušováná a jak je porušení omlouváno, místo toho, aby byla uveřejněná informace o postihu. Navíc jsou některá rozhodnutí nelogická, jako zavření maloobchodů, včetně nedělního prodeje a noční vycházení.

Vnímám to velice špatně.
Nejvíc nelogické mi připadá zavření malých krámků, zákaz nedělního prodeje a zákaz nočního vycházení!!! Logiku v tom žádnou neshledávám.

Milos Adam
02.12.20

Prusvih u nas je, ze ignorujeme jakakoli doporuceni. A zakazy pokud mozno po svejkovsku obchazime. Osobne bych schvaloval omezeni pohybu. Ale nesouhlasim s uzavrenim malych obchodu. Proste 15 metru ctverecnych na osobu a pri poruseni do konce spravniho rizeni zavrit. Jednoduche.

Paní Turkové se asi stýská po nájezdech lidí na obchody a prázdných regálech.

Když se řítíme do průšvihu, je zapotřebí zatáhnout za ruční brzdu. Udělali to všechny vlády, jen ta naše zase upřednostnila velké potravinářské firmy bez omezení prodeje nepatřícímu do potravin, drogerie, lekáren, optiky.

Pokud lidé budou seznamování s názory a rozhodnutími odborníků, a následně se budou vyjádřovat náhodní znalci se svými názory, je vše určeno v niveč, což řekl i předseda PS, kterého řeč mnozí nepochopili

Když se lidé neumí rozmně chovat na základě doporučení, je potřeba přitvrdit.

„Testování seniory nevyléčí, v srpnu by jim nepomohlo,“ tvrdí Vondráček, tč. předseda sněmovny. Prý je víc chránit nejde. Dodal, že z jeho pohledu je najednou každý epidemiolog.
Nemyslíte p. Vondráčku, že se s vašim vzděláním touto "odbornou" diagnózou řadíte mezi ty " každé epidemiology"?

Já především nesouhlasím s tvrzením toho experta. Ono totiž záleží na tom upřednostňujeme li krátkodobé nebo dlouhodobé řešení problému COVID. Taky bereme li na zřetel že COVID není první ale ani poslední pandemií a lidstvo časem vytvořilo pro pandemie ideální prostředí.

Taky slovo svoboda je chápáno většinou jako svoboda ve vztahu ke státu ale míru svobody nebo nesvobody neurčuje jen stát. V zemích, kde je stát velmi slabý, je míra svobody obvykle na žalostné úrovni. Taky slovo ekonomika měřená HDP je už paskvil. A dotyčný pán zapomněl na slovo etika.

Abych to nějak uzavřel, pokud lidstvo nezmění principy svého chování je celkem jedno jak se vyrovná s COVIDem. Dřív nebo později nás čeká něco mnohem horšího. Já upřednostňuji rozumná řešení s dlouhodobými účinky. I když jsem si vědom že na rozumné dlouhodobé řešení nikdo nepřistoupí.

Pane Koplíku, 7.10. jste uveřejnil po částech obsáhlý text. Mám asi jednodušší myšlení, ale z Vašeho příspěvku není absolutně zřejmé, který faktor uvedený v mém textu z 6.11. byste u sebe byl ochoten potlačit ve prospěch ostatních faktorů, aby to umožnilo rychlejší řešení pandemie Covidu.

Pane Kudrnáč.

To co tu uvádíte není svoboda ale parodie na svobodu, neboli anarchie. Kdysi dávno jsem četl knihu , bohužel už nevím název, jejíž autor zkoumal chování mladých lidí v šedesátých letech, v USA kteří vytvořili zcela „svobodné“ komunity, kde si každý mohlo dělat co chtěl.

Mladá maminka nechala řvoucího kojence a byla v drogovém opojení. Všechno bylo všech, nikdo nikomu nic neporoučel, nikdo nikoho v ničem neomezoval. Když do takové komunity přišli agresivní výrostci „černí panteři“ znásilňovali děvčata, brali si co je napadlo,

zmlátili toho kdo se jim nelíbil, zkrátka dělali si co chtěli, protože všichni v komunitě byli „svobodní“ a nikdo nic neorganizoval nikdo neměl právo nikomu poroučet a tak nikdo nemohl zorganizovat odpor proti násilníkům. Autor končil knihu slovy že pobyt v takové komunitě je ideální pro

mladé a zdravé, ale ne pro staré, malé děti a nemocné. I dnes se postupně prosazuje „liberální demokracie“ kdy si pubertální jedinec sám rozhoduje a nikdo mu v tom nemůže bránit. Každý si může z****t studijní obor, i když lidí vystudovaných v tomto oboru je nadbytek atd.

Řešení Covidu je dáno 3 faktory. Zdraví, ekonomika, svoboda lidí. Tak to řekl jeden světový expert. Zároveň řekl, že neexistuje ŽÁDNÉ řešení, které vyhoví všem hlediskům. Nejdále s řešením jsou v Číně, potlačili faktor svobody. Každý z nás si musí z****t, který faktor je v sobě ochoten potlačit.

Stánky i obchody prodávající pietní zboží, jako jsou věnce či svíčky, a provozovny na zpracování kamene mohou být otevřeny i v neděli. Výjimku s ohledem na blížící se Dušičky schválila dnes na mimořádném jednání vláda.

Na památku zesnulých se nezapomnělo, právě proto mohou být květinářství otevřená. Zapomnělo se na to, že značná část výzdoby hrobů pochází od prodejců z ulice. Vzhledem k tomu že situace s koronavirem se mění každý den a předpisy se mění ve spěchu bych to vládě neměl za zlé.

Vždyť běžné zákony se připravují mnoho měsíců, procházejí třemi čteními a senátem a je v nich kolikrát mnoho kiksů a mnohem závažnějších. I když chápu že pro ty výrobce a prodejce je to velký problém a měl by se rychle napravit.

Na vše se myslelo, i na kordon policie v Praze, ale že je před námi památka zesnulých ,kdy rodiny po celé vlasti budou chtít na své zesnulé vzpomenout aspoň položením květin, tak na to se zapomělo a dnes policie chce trestat prodejce květin u hřbitovů, kteří výrobě věnovali svůj volnýčas, OSTUDA

Omezení otvírací doby (úřadů i obchodů) povede jen k větší kumulaci lidí, a tedy k většímu ri***u nákazy. Totéž zákaz nočního vycházení. Ti, co o sebe mají strach, se chodili vyvětrat v noci, kdy je na ulicích pár lidí. Takhle budou jen zavření doma, to jim ku zdraví neprospěje.

Nejen, že u soudů jsou více chránění a obhajování lidé, kteří se dopouštějí přestupků, ale ani policie nemůže plně konat ve věcech pomoci a ochrany občanům .K tomu jsme se za dobu od cinkání klíčů dopracovali. Hlavně, že stále řešíme Babiše a nekonečné připomínky opozice, včetně platů poslancú

Po shlédnutí dnešní demonstrace v Praze, lze konstatovat. Prachsprostý VÝSMĚCH VŠEM OBČANŮM, DEGRADACE SLUŽBY POLICIE, a volný přenos vulgárních názvů v ČT, a projevy neindikovaných řečníků s řečmi pro občany banánové republiky.Pomalá změna demokracie v anarchii, a odpovědné složky jsou v klidu

Tato opatření jsou s v různých modifikacích uplatňována ve všech státech a proto není třeba o nich polemizovat. Hlavní bude poučení pro budoucnost, aby opět nepřevládl tlak na předčasná uvolnění.Změna životního stylu lidstvu jedině prospěje.

Co je platné, že vláda zpřísnila volný pohyb a maloobchodní prodej, když už dnes víme o zítřejším manifestačním protestu v Praze, který neskončí jinak, ,jak minulý,opět bude obviněná policie z vyprovokování incidentů a jednání výtržvníků bude hájeno právem pořádat demonstrace. Opět pražská šaškárna

Před chvilkou jsem došel z obchodu. Sousedka byla před domem, a tak jsem se jí zeptal, jak to vypadá s jejím manželem. Před pár dny v nemocnici zjistili že má COVID, předtím mu lékařka mylně určila že má angínu. Po týdnu se situace silně zhoršila a sousedka jej jen stěží dostala do auta

a zavezla do nemocnice. Sám toho nebyl schopný. Teď už je doma ale není mu nic moc. Silný průjem, nic nejí, jen leží. Je to šedesátník, předtím fyzicky fit, žádné problémy. Měli bychom si uvědomit že přísná opatření nejsou proti nám, ale mají nás seniory chránit.

Nejhorší vlastností pana Flégra je že má pravdu. Sleduji pana Flégra už několik roků. To nynější COVID 19 ještě neexistoval a on už tehdy předpověděl že vzhledem k tomu, jak se naše civilizace chová, je jen otázkou času kdy se něco takového jako COVID 19 objeví

a je jen otázkou vezmeme li si z toho poučení, nebo se budeme po překonání tohoto problému chovat stejně jako předtím a budoucí, ještě horší virus už lidstvo nezvládne. Co dodat, p******* špatných zpráv nebývají oblíbení, i když říkají pravdu.

Souhlasím. Navíc je podzim, to i zahrádkáři sklízí a na další rok budou nakupovat na jaře. Bez elektra také vydržím, navíc na objednávku prodávají u okénka.

Už nic nezdraží paní Kapalová. Voda se už uvařila jen řezníci z hradu budou nad mrtvolou držet ještě nějakou dobu tryznu jak nad Staňkem. Pán Bůh s námi.

2) varianta je ta, že nám plukovník tak hrozně zdraží zdravotní služby, že na to především my důchodci nebudeme mít. Takže se bojím obrovského propadu do chudoby a teď ještě frustrace z uzavření všeho. Štve mne, že nás zatím ještě nenechají normálně žít, že nás budou houpat jako na houpačce.

Když vidím kolik peněz se utrácí za nesmyslné testování , vojenské manévry v nem. cca 40% lidí tam nemusí být. vyplácení peněz každému, nejen těm,kdo odvádí daně, obávám se, že úplně zkra****eme nebo, že vše směřuje k tzv. nepodmíněnému příjmu = peníze bez práce pro všechny /život. min/Druhá

Dnešní info o pomoci vojenských lékařů z USA a NATO mne opět přesvědčuje o megalomanství pana plukovníka, který si chce stále hrát na vojáčky (polní nemocnice) a obávám se že bude následovat voj. základna USA a možná nás ten člověk vtáhne i do války s Ruskem, což bude horší než coronek.

Protože dlouhodobě nevěřím předloženým číslům, statistikám, strašení a frustrování společnosti /Flegr, Prymula apod/ tak to vnímám velice špatně. Nepopírám existenci viru, ale vadí mi dlouhodobá účelová mediální masáž, která směřuje k proočkování obyvatel = pokusní králíci pro farmaceutické firmy.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..