Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Zákon o zdravotních službách

80 %

Znění návrhu

Změna zákona o zdravotních službách


80 %

Váš názor nás zajímá

Je vhodné úplně zrušit dětské domovy pro děti do tří let jako zvláštního zdravotnického zařízení?

Návrh směřuje ke dvěma hlavním cílům: k úplnému zrušení dětských domovů pro děti do tří let jako zvláštního zdravotnického zařízení a současně ke zřízení center pro komplexní péči pro děti se zdravotním znevýhodněním. Centrum pro komplexní péči pro děti se zdravotním znevýhodněním má představovat zcela nový typ zařízení, které bude poskytovat zdravotně-sociální služby rodinám dětí se závažnými zdravotními problémy s cílem nabídnout jim komplexní pomoc a umožnit těžce zdravotně postiženým dětem zůstat v jejich biologických rodinách. Návrh zákona však zároveň neruší možnost umístit dítě do tří let do ústavní péče podle jiných právních předpisů - pouze ruší dětské domovy pro děti do tří let věku jako zařízení podle zákona o zdravotních službách.

Hlasování je anonymní a nelze jej odvolat.
Hlasovat můžete pouze jednou.
Hlasuji pro ANO (9) Hlasuji pro NE (36) Komentovat

MŮŽETE HLASOVAT ANO NEBO NE, PŘÍPADNĚ MŮŽETE po odhlasování ano/ne JEŠTĚ VLOŽIT KOMENTÁŘ.


Komentáře ostatních hlasujících

NE, nerušte to. Je to zaběhnuté, funguje. Proč se pořád chce rušit něco, co běží, a proč se neustále vymýšlí voloviny. Kdo si ty děti vezme domů??? Bože chraň nás od těchto vymýšlejících a nedomýšlejících lidí

Proč rušit to, co funguje. Koho tohle vůbec napadlo, asi od stolu! Kam by se ty děti dávaly, samozřejmě nejlepší by bylo si miminka odebírat náhradní rodiče hned po narození. Ale naše byrokracie to nedo*****, bohužel.

Beru jako užitečnou technikálii.

Co by s těmi dětmi asi tak potom bylo?

Ne opět za mne mluví pan Svozil. Co dobře funguje nechme to.

Bože, kterého chytrolína to zase napadlo. Ať si děti vezme domů, a hned ho to přejde. Co fungovalo a funguje, NECHEJME.

Ne. Dětské kojenecké ústavy a dětské domovy jsou zařízení, která dobře fungovala a splňovala svůj účel. Proč je rušit ?

Jsem proti, bože, nechejme co funguje. Pořád se najdou chytráci, že chtějí co dříve fungovalo rušit. Kdo se bude o ty děti starat? Ti křiklouni, jistě ne. Totéž platí o přijetí migrantů, jak neustále vykřikuje pí. Šojdrová a spol. Ona si je domů nevezme, a starat se nebude, vhodí to na stát.

On vždycky přijede nějaký aktivista ze stáže v zahraničí a začne tady prosazovat věci aniž si srovná, že možná jsme už dávno dál, než ta země odkud radostně přijel. :-)

Není to rozumné.

Tenhle problém kolem malých dětí, je dávno. Proč někdo nevymyslí správný systém, kdy se mohou malinké děti dávat do rodin, ale připadá mi to, že je v tom úplně jiný záměr a zájem. Je tolik rodin, co má zájem o dítě, čím menší, tím lépe, ale nějak není ****e tohle podporovat.

Jsem proti. Nevím, jak tím pomůže dítěti do tří let. A zůstává formulace, že podle jiných zákonů dítě do tohoto zařízení může být odesláno. Není to příliš provázané.

Podaří-li se tento návrh bez dalších příloh a přílepků doslovně uvést do praxe tak s tím nemám problém.

Pokud bude záruka, že bude možné tyto děti umisťovat do ústavní péče, nemusel by to být špatný návrh. Věřím, že návrh byl dost dobře prodiskutovaný, protože se řeší již delší dobu...

Souhlasim s pany hemzalem a svozilem, myslim,ze vic nez o deti jde o boj o financni prostredky. Je to smutne,ale o prachy se ted strhne nelitostni boj.

Stát by měl upřednostňovat péči děti v rodinách vlastních nebo náhradních. Doporučuji nebudovat další zařízení typu Klokánek.

NE, který ******ní poslanec, nebo ministr zase vymyslel tuto věc. Po revoluci je móda rušit vše, i to co funguje, a toto funguje, proč to rušit. Je skutečností, že poslanci, nebo někteří tzv. odpovědní ministři za tento rezort asi nemají co na práci, tak vymýšlí osloviny. Toto je jedna z nich

Dítě ve svém ranném věku nutně potřebuje citové zázemí, jinak skončí za 20 let v kriminále. Ale to se přece ví ! V nemocnici by byl jen další klient k nakrmení a přebalení.

Plný souhlas s předcházejícími příspěvky, i zde se jeví větší zájem o skupinový boj, než zájem o děti

Co s dětmi, které nikdo nechce ?

Dávám Ne. Návrh zákona je nesrozumitelný. Nerušte něco, co dobře fungovalo. Až bude fungovat něco lepšího pro malé postižené děti nebo všeobecně řečeno pro děti opuštěné, tak předložte nový srozumitelný zákon.

Napište ve srozumitelštině o co komu vlastně jde. Z toho komentáře je to naprosto nejasné, vzbuzuje to oprávněný pocit, že jde především o rozpor mezi různými skupinami zainteresovaných sociálně-zdravotnických skupin kdo se dostane ke zdrojům a ty děti jsou jaksi nějak vedlejší...

Napište ve srozumitelštině o co komu vlastně jde. Z toho komentáře je to naprosto nejasné, vzbuzuje to oprávněný pocit, že jde především o rozpor mezi různými skupinami zainteresovaných sociálně-zdravotnických skupin kdo se dostane ke zdrojům a ty děti jsou jaksi nějak vedlejší...

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..