Slovo úvodem

Vážení a milí členové Senior parlamentu,

máme 9. volební období Poslanecké sněmovny.

Na pondělí 8. listopadu je svolaná ustavující schůze v rámci, které proběhne slib poslanců.

Dále navrhneme ustavení mandátového a imunitního výboru, stanovíme počet místopředsedů Poslanecké sněmovny a navrhne se jejich volba.

Dalšími body programu budou návrh na volbu předsedy Poslanecké sněmovny a návrh na zřízení sněmovních výborů.

Vážení a milí,

velmi rád bych navázal na setkání, které jsme měli ještě před covidem. Věřím a snad nám tentokrát i osud bude nakloněn, že se to konečně podaří a ve Sněmovně se opět sejdeme.

Přeji vám pěkné podzimní dny, hodně zdravíčka a opatrujte se!

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Kuloáry

Další témata:

Vyjádřete svůj názor ve volné diskuzi - v kuloárech.

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.


Alois Kupsa
23.01.22

O m*****ních vlastnostech pana Farského a strany STAN mám značné pochybnosti. Ostatně problém „Farský“ byl také dobře rozebrán dnes na Primě v pořadu PARTIE bývalou i novým ministry spravedlnosti. A ano. Problematika s energiemi je velmi aktuální.

Alois Kupsa
23.01.22

Na facebooku byl 17.12.21 uveřejněn otevřený dopis KSČM nové vládě, který celou vámi pane Koplíku popisovanou problematiku vládě sděloval. V závěru obsahoval výzvu, aby vláda okamžitě zastavila obchodování s emisními po****nkami a další. Dnes v otázkách

Alois Kupsa
23.01.22

V.Moravce o tom hovořil i ministr pro evropské záležitosti. A v neposlední řadě v Parlam. listech dnes také poslanec Foldyna. A tento pán se také vyjádřil k problematice, na kterou jsem se níže dotazoval i já – Ukrajina a ČR. Mám za to, názory ve jmenovaném rozhovoru stojí všem za přečtení.

Copak jsme se Slovenskem vyhlásili Rusku válku??? Byli jsme pro ně vždy jen vázaly což nám sdělili už i oficiálně. Tragedie Slovanů byla v r.1968, tehdy jsem se opravdu bál. Dnes už by sem neměli odvahu páchnout.

Je třeba připomenout či vláda a kdo podepsal evropskou dohodu o přístupu k šílenosti zvané Green Deal. Najednou to příznivcům Babiše vadí a chtějí nápravu od nové vlády. Svět je globalizovaný a představa o kupování energetických komodit u sousedů je úsměvná. S Ruskem nesousedíme.

2) a nebezpečného a to je případný válečný konflikt!!!! Nejen naše Amazonka s nezkušeným ministříkem ZV, ale i na Slovensku i jinde ve světě se už k tomu dělají přípravy. Tragedií Slovanů by bylo, kdyby nás vehnali do bratrovražedného boje.

Pane Koplíku naprosto souhlasím s vašimi příspěvky. Co se týká zdražení energií, obávám se že si vláda nedovede představit ani spočítat, jak velkého množství rodin a lidí se to bude týkat. Zdá se mi, že krom energii, ohrožení inflací i blackoutem máme před sebou něco příšerně hrozného a

Myslím si že v současné době by naší hlavní starostí měly být energie. Jednak jejich zdražení pro domácnosti ale také v důsledku jejich zdražení, stoupnou ceny všeho. Potravin, textilu, jízdného, vody, nájemného, prostě všeho.

Nemyslím, že by vláda měla všechno kompenzovat, to je totiž pouze odstraňování následků, které jen zvýší inflaci, ale měla by už konečně dát zelené lobby u nás i v EU jasně najevo že jejich blbnutí už překročilo únosnou mez a že prozatím všechny zelené projekty nás stály šílené peníze,

Ale efekt je většinou pro ekologii záporný. Je třeba urychleně vybudovat několik bloků atomové elektrárny a prvním hlediskem při jejich výstavbě by mělo být hledisko ekonomické a nikoli politické. Také je nutné zrušit po****nky na CO2 které ovládají spekulanti a které energie prodražují.

Energie vyrobené v ČR by měly přednostně vykrývat spotřebu ČR a ne aby byly předmětem spekulací na zahraniční burze která tyto energie jenom prodražuje. Také plyn bychom měli odebírat přímo z Ruska a nikoli přes pofiderní burzy kde je opět předmětem spekulací.

Také bych každému doporučoval, aby se v rámci svých možností každý připravil na blackout (dlouhodobý výpadek elektřiny) aby se každý seznámil jaké následky takový blackout bude mít. Většina odborníků v energetice už nepochybuje že se jej brzy dočkáme.

Odstoupení Farského není důsledkem nějakého ovlivnění občan. veřejnosti ale o m*****ních vlastnostech jeho i strany. Což však není vlastní trestně stíhanému poslanci který nikdy neodstúpí. Dění ve státě lze společným postupem ovlivňovat jen plebiscitem a ne peticemi na nějakých PL či této "platformě"

Alois Kupsa
22.01.22

Díky za info, paní Hereinova. Bydlím ve střed. čechách a Kroměříž tak mám z ruky. Kdyby někdo z nás bydlel blíž a byl by ochoten cestu absolvovat, myslím, že bychom mu byly všichni ( nebo alespoň většina z nás ) vděčni. Klidně bych mu cestu uhradil.

Pane Kupso, pan Radek má posl. Kancelář v Kroměříži, Masarykovo nám.

Paní Kapalova, vše ostatní vím diky

Alois Kupsa
22.01.22

Vzdání se mandátu Farským je výsledkem tlaku, vytvořeného občanskou veřejností. Podvod na ****čích

Alois Kupsa
22.01.22

****čích, kterého se pan F. dopustil byl jako takový společností pochopen a její reakce prokázala, že lze dění ve státě společným postupem ovlivňovat. Proto jsem rád, že tato naše platforma existuje. Zajímá mne, zda všichni členové SP souhlasí

Alois Kupsa
22.01.22

s posledními vyjádřeními ministryně obrany k Ukrajině, kdy říká, že na dodávkách zbraní a munice na Ukrajinu je v pětikoalici shoda.
Jestliže Česko nově dodá zbraně a munici Ukrajině, právě teď, když konflikt okolo Ukrajiny a

Alois Kupsa
22.01.22

Ukrajině je opět blízko, tak se nejen zařadí po bok USA a Velké Británie, které zbraně Kyjevu dodávají, ale vzdálí se od pozice Evropské unie. EU se dodávat zbraně Ukrajině bojující s vlastním lidem zdráhá a za mne – nesouhlasím.

Alois Kupsa
22.01.22

A chci poděkovat všem, kdo usilují o obnovení plného fungování této platformy, zvláště paní Kapalové. Zamýšlím se nad tím, zda by nestálo za to navštívit Mgr. Vondráčka v jeho poslanecké kanceláři ve Zlíně.

Paní Hereinová, potřebujete ještě i jiné informace, např. sídlo spolku nebo adresu a plné jm. předsedy?

Paní Kapalova, díky za info

Zájemcům o info z ARESu : jmenujeme se Seniorský parlament IČO 07132051 jsme zájm spolek , předseda je otec pana Vondráčka (r. 1943) .... možná i věk a event zdrav. potíže předsedy mohou být důvodem současného stavu.

3) Určitě by z nás radost neměla, ale možná z důvodů získání lepší a pozitivní prezentace své osobnosti (např. viz projevy a postoje k Maďarsku i další nenávistné výlevy vůči opozici, hraničící se slušným chováním nejen politika, ale i občana).... potřebuje vyretušovat.

2) zadávala do systému příspěvky do okénka a bohužel mi zatím neodpověděla (ale je možné že je nem. nebo na dov., uvidíme. Byl zde dotaz na financování SP, je to zájm. spolek a jako takový by mohl zažádat a dostat dotace na provoz. Dotazuji se, už jste se někdo pokoušel zainteresovat pí Pekarovou,

Souhlasím s předchozími příspěvky a názory na p. Farského- už bylo vyřešeno i na korespondeční volby a to se obávám, že většina ve sněmovně i v senátu prosadí, bohužel bude to prohra, lidově řečeno bude to prů---švih. Před několika dny jsem se obrátila s dotazem na pí Gabrielu Kňourkovou, která nám

Kauza Farský skončila takže teď je na řadě kauza trestně stíhaného poslance Babiše jehož neúčast na jednáních sněmovny dosahuje skoro 80%. To však jeho licoměrným příznivcům, na rozdíl u Farského, nevadí. Na toto téma určitě prezidentské PL petici neorganizují

Alois Kupsa
19.01.22

Odkázal jsem na ně proto, že Farský je aktuální i podle reakcí samotných vládních stran. Diskuse na Seniorparlamentu – paní Slavíková – zatím běží jen na této stránce, t.j. v kuloárech.

Alois Kupsa
19.01.22

které se nás dříve nebo později budou dotýkat, jako třeba pronájem slovenských letišť Američanům. To samé navrhuje Vondra z ODS s naším letištěm v Mošnově, Odkázal jsem na ně proto,

Alois Kupsa
19.01.22

Zdanění důchodů vyslovil prezident jako jednu z mnoha daňových výjimek a já se zrušením zrovna této výjimky nesouhlasím. A je pravda, že PL se tím v současnosti nezabývají. Ale zabývají se mnoha jinými věcmi,

Takový dotaz musíte adresovat na [email protected] Ale má zkušenost je taková, že je to mrtvý email.

Takový dotaz musíte adresovat na [email protected] Ale má zkušenost je taková, že je to mrtvý email.

Prosím info, zda pokračuje diskuze naSeniorparlamentu.
Dekuji

Prosím info, zda pokračuje diskuze naSeniorparlamentu.
Dekuji

Prosím info, zda pokračuje diskuze naSeniorparlamentu.
Dekuji

Prosím info, zda pokračuje diskuze naSeniorparlamentu.
Dekuji

Prosím info, zda pokračuje diskuze naSeniorparlamentu.
Dekuji

Prosím info, zda pokračuje diskuze naSeniorparlamentu.
Dekuji

Když tak chcete rozjet diskuzi tak jste zapomněl stanovisko ke ZD (zdanění důchodu) což však není povinné. O tom určitě PL žádnou anketu nevedou. Děkuji za hodně přínosné upozornění na změnu statusu Radka v PS.

Alois Kupsa
19.01.22

Nyní bych ale chtěl informovat, že v Parlamentních listech.cz (dále jen PL) běží petice za odstoupení J. Farského z postu poslance. Jsem pro, aby odstoupil a petici jsem podepsal. V uvedeném médiu běží i další ankety, které umožní se aktivně zapojovat. Beru to jako výzvu.

Alois Kupsa
19.01.22

Z posledních příspěvků je zřejmé, že sice funkčnost SP je administrativně omezena, ale to nám nebrání v diskusi. Není jasné jak dlouho, ale využijme toho. K VRT: moje stručné stanovisko – proti. Stejně tak ke korespond.hlasování – 10x proti.

Radek už není šéfem Ps

Je jasné, že řadový poslanec Radek to zde z pozice šéfa PS už nerozhýbe. Projevuje se teď už jen opozičně, změnil image a kdoví s jakou rolí teď spekuluje. Otázkou také je určitě financování SP.

Alois Kupsa
17.01.22

Má někdo z Vás nějaký účet na soc. sítích? Třeba by zareagoval. Ale i kdyby ne, souhlasím s Vámi, paní Kapalová, že bychom mohli diskutovat sami. Jak k těm vysokorychl. tratím (VRT), tak ke koresp. hlasování a dalším námětům.

Alois Kupsa
17.01.22

Z diskuse od listopadu 2021 je vidět, že „vedení“ Senior parlamentu (SP) přestalo fungovat. Jsem přesvědčen, že funkční SP měl a má smysl. Paní Pekarová jej ale určitě nerozhýbe. Nezbývá, než jej rozhýbat přes Vondráčka a to jen pomocí sociál.sítí.

Návrh hlasovatkorespondencne se mi nelibi, t tom se daji dělat podfuky

Myslím, že by bylo lepsi napsat panu
Vondrackovi co s tím bude, protože to byla jeho iniciativa jako predsedy Ps.

Možná je jen někdo kdo sem technicky zadával diskuze dlouhodobě nemocný, nevím, a nebo o nás není zájem. Mám chuť obrátit se na Pekarovou s dotazem, byla bych zvědavá jestli by odpověděla a co by odpověděla.

No taky to vidím, že se nic nového k diskuzi nepředkládá. Možná bychom mohli diskutovat sami, před časem jsem se ptala na názory na tu vysokorychlostní trať a teď mne napadá názor na ten zákon o korespondenčním ****bním hlasování.

Vypadá to podivné, i úvodní slovo se nemění, poslední v listopadu hm, hm...

Alois Kupsa
16.01.22

Dne 4.1.22 zde byl vložen poslední příspěvek. Na stránce „Diskuze" byl poslední zápis dne 8.7.21. Máte také dojem, že senior parlament asi skončí.? Dotázal bych se na to pana Vondráčka, ale bohužel, nemám na něj kontakt. Fejsbuk ani jinou síť nevedu. Co vy na to?

Alois Kupsa
16.01.22

Dne 4.1.22 zde byl vložen poslední příspěvek. Na stránce „Diskuze" byl poslední zápis dne 8.7.21. Uvedené skutečnosti mne vedou k domněnce, že senior parlament asi skončí. Dotázal bych se na to pana Vondráčka, ale bohužel, nemám na něj kontakt. Fejsbuk ani jinou síť nevedu. Co vy na to?

Tímto vlakem se já nesvezu. Mne spíše zajímá názor na to, že ten, vámi zde nedotknutelný, soudruh a jediný pacient LDN v Lánech navrhnul premiérovi zdanit důchody.

peněz už i jen na výstavbu (měla by vést mimo dnešní železnici, u ná asi 20 km od současné trati), ale pak hlavně na provoz a údržbu..... Co za tímto nápadem vězí? bojím se o tom přemýšlet, ale nedá mi to, nechce někdo přesouvat voj. techniku alias .... Drank nach Osten! ? Doufám, že ne!

Také mi chybí ank. a disk. a proto bych měla pro všechny takový návrh na dis.: Co soudíte o plánu vybudovat vysokorychlostní železniční trať z Prahy do Brna? Pravděpodobně by nestavěla ani v Jihlavě a já se ptám,kdo by tím jezdil, zvláště v době lokdaunu, 4-6 manažeru? Myslím, že je to vyhazov.

Kde jsou ankety, diskuse?

Také bych chtěla všem popřát klidné a pohodové vánoční svátky a mnoho štěstí a zdraví v Novém roce 2022 .....a mám pro nás pro všechny i jedno neskromné přání.... nashledanou v lepších časech....

Také Vám přeji, aby se Vám splnila všechna Vaše přání, pokud jsou rozumná a já doufám paní Hereinova že jsou. Popřát některým lidem, aby se jim splnila jejich přání by bylo zákeřné. „Tragédie života někdy spočívá v tom, že dosáhneme toho, po čem toužíme“. Maugham 😊

I Vám pane Kašpare a i všem ostatním bez ohledu na politické postoje přeji aby Vám bylo po všech stránkách líp. S tolerováním nové vlády to bude horší. 😊

Všem členům Seniorparlamentu přeji klidně vánoce a dobrý nový rok 2022. Ačkoli jsme různých politických názorů, jsme v první řadě lidé!!

Nevím zda to vy všichni opoziční ode mne příjmete ale i přez to vám všem upřímně přeji krásné vánoční svátky prožité pokud možno ve zdraví a co nejmenší problémy s tolerováním nové vlády v nastávajícím roce.

Strana, která aby nebyla pod 5% hranicí vstupu do poslanecké sněmovny se musela spojit s jinými stranami do před****bní koalice by se měla snažit získat další ****če. Příště si to silnější strany rozmyslí brát pod ochranná křídla slabší strany. Ony ty silnější na tom prodělaly.

Taky je podle mne chyba distancovat se od politiků které moc nemusím. Je to krátkozraké zvlášť když jsou u moci. Říkat jim názory občanů kteří je ne****li je dobré pro obě strany. Nekomunikovat je vždy horší než komunikovat.

Jak vidno, p. Koplíku není to dobrý nápad obzvláště když už předem víte o nezájmu nové šéfky parlamentu o vás důchodce. Otázka také zda by ona po těchto komentářích měla zájem o některé nepřátele. Takže "Radek" vás třeba někde možná pozve a vyřeší vaše problémy.

Ja bych se ale setkala ráda s Radkem a ne s Pekarovou, kterou nemohu ani videt

Souhlasím s Vámi paní Hereinová že nynější předsedkyně parlamentu o problémech seniorů neví nic. Právě proto by bylo zapotřebí abychom ji s tím, jak si žijí senioři seznámili. Abychom ji seznámili s tím, že v ČR jsou i jiné skupiny obyvatel, než ty co žijí v Praze a než ty co se živí politikou.

Navíc pro vedení těchto stránek jsou zapotřebí určité finance. Pokud vznikne tradice že nad těmito stránkami bude mít záštitu předseda parlamentu, a to ať je z kterékoli strany, bude k tomu mít větší možnosti.

Seniorparlament by měl dirigovat dal Radek Vondracek, ,pekarova mě vůbec nezajímá a navic senioři nejsou její krevní skupina

Já předpokládám že senior parlament byl zřízen panem Vondráčkem pro seniory všech politických názorů, a měl by pokračovat pod záštitou paní Pekarové Adamové, opět pro seniory všech politických názorů.

Já si docela dobře dokážu představit exkurzi do sněmovny, i setkání s paní Pekarovou Adamovou, a právě té bych se rád zeptal na mnoho věcí, a nijak bych neskrýval že mé názory jsou úplně odlišné. Případné exkurze bych se nezúčastnil proto, že je to daleko.

Ani ve svém mailu jsem neskrýval že mám jiné názory, a nijak jsem paní předsedkyni sněmovny nemazal med kolem pusy. Dnes jsem poslal mail stejného znění její asistentce. Pokud mi některá z nich odpoví, dám tu jak můj mail tak i odpověď.

A to jako se teď p. Koplíku všichni odvrátíte od ANO, Babiše, Vondráčka a hodláte vzývat novou šéfku parlam. a koalici Spolu? No, fakt je, že hromada komoušů-důchodců přeběhla k jiným korytům a když ta vyschla budou opět převlékat kabáty. Netvrdím, že se to týká vás ale potrefené

husy snad zakejhají. Nedovedu si totiž dost dobře představit případnou exkurzi do sněmovny těch lidí kteří zde v minulé době nemohli opozici a třeba p. Pekarové- Adamové, přijít na jméno. To je ta neprozíravá politika? Trochu licoměrné.

20.11.2021 jsem paní Pekarové poslal mail ve kterém jsem ji blahopřál ke z****ní, upozornil ji na tento web a dotázal se, zda jej jako nová předsedkyně parlamentu převezme a bude v něm pokračovat. Doposud mi neodpověděla. Pokud by odpověděla v tom smyslu,

jak píšete, to znamená že ji nějací důchodci nezajímají, protože většina jich hlasuje pro opozici tak bych to vzhledem k názorům, které zastává pochopil, i když taková politika je dost neprozíravá ale odpovědět třeba jen jednou větou mi mohla. Mohla třeba napsat trhni si nohou.

Vy jste zase nepochopil že SP je soukromá iniciativa p. Vondráčka a nechápu důvod a smysl nějakého přebírání těchto stránek vedením nové sněmovny. Obzvláště když skladba zdejších "poslanců" je ryze probabišovská tudíž dnes opoziční.

Pane Kašpare. Nemůžu za to, že nechápete smysl napsaného textu. Já jsem ani nezmínil žádnou exkurzi ani jsem se žádné nezúčastnil. Jde jen o to, že nové předsedkyni poslanecké sněmovny nestojíme za to aby se vyjádřila zda tato stránka bude nebo nebude pokračovat.

Sarkazmus vašeho příspěvku p. Koplíku je evidentní a z mého pohledu je irelevantní. Pokud některým důchodcům exkurze do poslanecké sněmovny stačí k pocitu že se o ně p. Vondráček dobře postaral je jejich věc.

Ano, pane Kašpare, vykašlala se na tuto stránku Babišova vláda. Taky bych řekl že v tom má prsty i Putin. V žádném případě za to nemůže paní Pekarová Adamová. Přece po ní nikdo nemůže chtít aby se po svém z****ní do čela sněmovny, starala o nějaké seniory.😊

Lánská absurdita dostoupila k vrcholu. Nebyl jsem zastáncem aplikace čl.66 ústavy jen pro to aby se pacient lánské LDN historicky znemožnil sám. Ale po dnešku žádná kompetenční žaloba ale okamžité použití tohoto článku. Je to nebezpečný člověk.

Vykašlali se na to hlavně ti příznivci Babišovy vlády a vedení sněmovny.

Mám také pocit, že se zde na to všichni vykašlali, ráda bych se spletla

Zdá se, že tato stránka volbami skončila. Nebo se pletu?

Nedá se nic dělat, nic netrvá věčně. Čas oponou trhnul a SP se tak stal opozičním, seniorským "poklábosením s dvakrát nez****ným šéfem do vedení sněmovny v čele. Fantasmagorička Mudr Peková prohlásila, že mnohá covidová úmrtí jsou z vystrašení tak ať řady nepořízenou i zde.

Jsem vystrašená z vedení sněmovny , paní Pekarová se chová jak domina v erot. salonu (chybí jí jen práskání bičem) a ještě více z vlády, zejména ze dvou protiruských fanatiček Černochové a Landšáglové ( ta se mi zdá navíc ještě moc naivní a hloupá), ty dvě jsou schopné vyhlasit Rusku válku.

Zase nám bude šéfovat ta nechytřejší strana ODS. Vzpomínám na devadesátá léta ,na ty statisíce okradených v různých fondech,kampeličkách a bankách.Dnes její pohrobci,strana bankéřů,podnikatelů ,Janoušků,Nováků a jim podobných nám vykládá ,jak to bude zase fajn. Lidé skutečně mají krátkou pamět.

Taky bych se přimlouvala pro setkání, ale kdybych mohla vyslovit přání, tak až např. na duben, na dobu kdy už tolik nehrozí náledí a plískanice a jiné rozmary počasí.

Setkani probehlo jiz v roce 2019 a nedomnivam se, ze by ubralo poslancum cas na jejich praci, nebot se takove akce konaji mimo jednaci dny.

Nic proti exkurzím v dolní komoře. Jen nevím, kdyby si každý řadovÿ poslanec pozval na prohlídku parlamentu svůj fan klub, zda by zbyl ještě nějaký časový prostor pro práci poslanců.

Rovnez bych uvitala moznost setkani clenu Seniorparlamentu na pude Poslanecke snemovny.

I přes to, že SVK ukončila šetření stížnosti na volby, stále zde zaznívá zpochybňování výsledků. Pokud někdo má důkazy na jakékoli podrazy měl možnost přezkumu jinak jsou podobné výroky jen plácáním do vody na úrovni vlastního názoru. Podraz na lidi v ČR je zlodějna E-Boh. a způsob řešení této vlády

Snad se podaří realizovat setkani členů Seniorparlamentu na půdě PS, byla bych moc rada

Volby do poslanecké sněmovny? Jeden velký,velmi dlouho připravovaný podraz na obyvatele ČR. Ještě se budeme divit.

2) ministra zahran. a komunisté měli být ráznější a aktivnější, měli se dříve vymezit důsledněji proti migraci i proti Covid kultu.

Myslím, že jedním z hlavních viníků současné situace je Přísaha. Šlachta se zjevil z ničeho nic, jak americký pistolník, neměl za sebou žádnou historii jen namazal mnohým na ústa med a sebral hlasy i ANO i SPD, ale i Soc. dem a komunistům. Myslím, že ČSSD se měla zbavit Hamáčka a a býv. i současn.

Josef Musil
28.10.21

Jsem přesvědčen, že Soc. dem. a komunisté jsou hlavními viníky sočasné po****bní situace.Levice se nedokázala k****i ,,malicherným" sporům sjednotit a spolu s Přísahou vytvořit koalici.V tom případě by dostali 10 -13% hlasů, což by vytvořilo jiné možnosti při setavování nové vlády.

Situace v parlamentu ? Není nic jiného, než útok pravice na životní úroveň seniorů / důchodců / .

Vám osobně pane Vondráčku děkuji za přístup a vystupování po celou dobu před****bní kampaně. Chtěl bych Vás opět vidět za pultíkem jako předsedu parlamentu.

1 - je to tak, ale život jde dál, běží čtyři roky pro další změnu.
2 - je to výhra redakce zpravodajství "veřejnoprávní" televize, kam se poděla její "objektivní proporcionální informace a komentáře
3 - zvítězilo heslo "volte změnu", které oslovilo mladé, těch přišlo ****t o 500000 víc než minule

Jinak to dopadnout ani nemohlo a nepomohly ani úplatky. Propadliště dějin konečně pohltilo komouše, a pokud nenajdou socdem jiného patolízala do vedení tak pohltí i je. To, že Babiš po dalším veletoči chce najednou do "žvanírny" je pokus o poslední imunitní záchranu i když fakt poslední.

2) někteří nově z****ní politici tváří naoko korekt. a přejí mu uzdravení, vyplouvá na povrch jejich neurvalý boj o koryta, aby jich dosáhly dřív, než se jim jeich PENTABLOCK sesype jak domeček z karet. Myslím, že se o ty koryta mezi sebou porvou. P. Zemanovi přeju klid a pohodu pro brzké uzdravení

Souhlasím se všemi příspěvky krom přisp. p. Staňka. Popsala jsem svůj pohled na volby v okénku. Tady bych se jen chtěla rozhořčeně vyjádřit k hyenismu a absolutní ztráty lidskosti především novinářů a některých politiků a rádoby odborníků v souvislosti s onemocněním presidenta Zemana!!!! I když se

Jen jásejte a ****jte hurá, hurá, hurá, na výsledky a dopady nebudete čekat dlouho a poznáte na co jste se těšili a k čemu jste se svou ******i dopracovali, pokud dojde k realizací vaších přání

Ještě není všem dnům konec,jen aby se mnozí neradovali předčasně.A panu prezidentovi přeji mnoho zdraví a mnoho sil. A těm,co by ho nejraději viděli na márách,se jejich přání hodně rychle obrátí proti nim.

Jak řekl pan Babiš, lidé mají krátkou paměť, co napáchaly pravicové vlády na těch nejslabších. Bude zle. Zkušenost je bohužel nepřenosná ...

Hurá,hurá a ještě jednou hurá

Já hodnotím letošní volby jako vítězství nenávisti nad realitou. Pan Babiš odvedl ve prospěch Česka obrovský kus práce a kdo to nevidí je prostě zaslepený nenávisti. Na druhé straně hnutí Přísaha nebylo dost silné pro vstup do sněmovny, ale dost silné nato, aby poslalo levici mimo hru.

Škoda že mají lidé krátkou paměť, je to špatný signál do řad obyčejných lidí, je tu jen pravice a nikdo se jich nezastane. Nebyly to volby ale referendum doufám že to lidem brzo dojde.

ANO vyhrálo volby i na počet mandátů, do ****b šlo samostatně, Dvě koalice jsou složeny účelově ze stran, které mají odlišné programy, ale bály se jít do ****b samostatně, protože by se některé do PS nedostaly. Proti ANO byla vedena masivní až vulgární kampaň. To podporovala i veřejnoprávní média.

Koalice měly pouze dva důvody pro svůj vznik. První, aby se do sněmovny dostali lidé ze strany, která by vůbec neměla šanci překročit hranici 5 %. A druhý důvod je porazit stranu, která šla do ****b sama za sebe. A to je hodně zbabělé.

Omlouvám se za duplicitu - opravdu to nešlo odeslat a opakované kliknutí na ULOŽIT je v podstatě odeslání...

Lituji ztracený čas účastí na volbách. Vždyť šlo de facto o nelogický podraz. I ne*****telné strany a s nimi i "neprospěšní jedinci" prolezly tichounce a skrytě do sněmovny. Že to není nikomu divné?!? Co tam budou dělat nadbytečné Ťopka, KDU, STAN... Nádherná taktika - 5 proti 1!!! Geniální!!!

Lituji ztracený čas účastí na volbách. Vždyť šlo de facto o nelogický podraz. I ne*****telné strany a s nimi i "neprospěšní jedinci" prolezly tichounce a skrytě do sněmovny. Že to není nikomu divné?!? Co tam budou dělat nadbytečné Ťopka, KDU, STAN... Nádherná taktika - 5 proti 1!!! Geniální!!!

Lituji ztracený čas účastí na volbách. Vždyť šlo de facto o nelogický podraz. I ne*****telné strany a s nimi i "neprospěšní jedinci" prolezly tichounce a skrytě do sněmovny. Že to není nikomu divné?!? Co tam budou dělat nadbytečné Ťopka, KDU, STAN... Nádherná taktika - 5 proti 1!!! Geniální!!!

Zdravím.
Omlouvám se že ten příspěvek je 3 ×
Nechápu asi volby.
Stanek

Zdravím...
Děkuji lidu České republiky že se účastnili ****b 2021 říjen. Ukazuje to na sílu občanské společnosti jit cestou kterou naznačili dnešní ****bní výsledky.To jedinou cestou je ekonomická i sociální TRANSFORMACE. 2021....2025.
Jednotlivé cíle na 4 roky .
C.O.
AC
Stanek

Zdravím...
Děkuji lidu České republiky že se účastnili ****b 2021 říjen. Ukazuje to na sílu občanské společnosti jit cestou kterou naznačili dnešní ****bní výsledky.To jedinou cestou je ekonomická i sociální TRANSFORMACE. 2021....2025.
Jednotlivé cíle na 4 roky .
C.O.
AC
Stanek

Zdravím...
Děkuji lidu České republiky že se účastnili ****b 2021 říjen. Ukazuje to na sílu občanské společnosti jit cestou kterou naznačili dnešní ****bní výsledky.To jedinou cestou je ekonomická i sociální TRANSFORMACE. 2021....2025.
Jednotlivé cíle na 4 roky .
C.O.
AC
Stanek

JIŘÍ VOGL
08.07.21

Dobrý den a nashledanou,
dosud jste nereagovali na mé připomínky k Senior Parlamentu zaslané po setkání v březnu 2019.
Vidím, že o mé zkušenosti z 41 let v diplomacii není zájem.
Proto žádám o vyřazení/vyškrtnutí ze seznamu členů Senior Parlamentu i z mailing listu.
JUDr Jiří Vogl

Nechce se mně uvěřit tomuto titulku: Půjčil si 120 tisíc. Předseda Sněmovny od něj vymáhal o 100 tisíc víc. Spolupráce s finančními šmejdy a tato funkce se minimálně m*****ně vylučují ale to nám snad p. Vondráček nějak vysvětlí.

Proč se stále ve sněmovně vyhlašuje stav nouze. myslím si, že je to účelové, aby se protáhly ve zrychleném řízení nepopulární zákony , tedy takové, pro které by byl nucen v normálním stavu kompromis. Už mi ten stav nouze připomíná diktaturu. Zdá se, že za chvíli se nebude jednat, jen nařizovat

Proč se stále ve sněmovně vyhlašuje stav nouze. myslím si, že je to účelové, aby se protáhly ve zrychleném řízení nepopulární zákony , tedy takové, pro které by byl nucen v normálním stavu kompromis. Už mi ten stav nouze připomíná diktaturu. Zdá se, že za chvíli se nebude jednat, jen nařizovat

2) už obrací a stává se kritikem současné Ukr. vlády. Buď byla podplacená, navedená nebo pomatená a konečně dostává rozum. Se vším s ní nelze souhlasit, ale kritické postřehy má. (bohužel si nemohu vzpomenout na její jméno, ale také se tu s ní někteří bratříčkovali a fotili.)

Nelíbí se mi jak všichni naši představitelé vřele vítají jakousi paní Cichonouskou. Mám obavy, abychom zase nebyli jen za užitečné *******y. Tady se stále někdo snaží pod různými záminkami rozbít naše dobré vztahy se Slovany a zbořit naše ekonomické zájmy. Vzpomínáte na tu pilotku z Ukrajiny, ona

Hloupá věta ale s poměrně optimistickým zakončením, že se už konečně nebudete navážet do mých názorů a budete si hledět svého. A doporučení o zamyslení se, vám nemohu opětovat když není čím myslet.

Připadá mi, že už jste někdy v PS seděl, nebylo to náhodou mezi těmi, kteří všemu rozumí, všechno znají, akorát, že jsou pro smích posluchačům a protože tento smích nemám rád, končím s vámi do budoucna komunikovat. A zamyslete se nad sebou !

A zde se musí o příspěvky prosit? A zrovna vás? Nechtěl bych kultůru urážet zmínkou výše vaší vyspělosti. Napadá mně parafráze z jednoho seriálu že kdyby hloupost kvetla tak by měl někdo stále jaro. Je to ale nad vaše rozlišovací schopností tak se tolik netrapte.

Nikdo se Vás o příspěvek neprosil, naopak jsem Vás prosil , aby jste příspěvky nerozváděl ve Vašem stylu, který je vhodný pro pražský bulvár a ne senior parlament. Pokud jste to nepochopil, Vaše chyba a ukázka osobní kulturní vyspělosti.

A nebyl to ten K.H. který zplodil před popravou i tohoto přizpěvatele? Hloupé přízpěvky kdo a z čích peněz jsem rentován se ani nedají komentovat protože ne každý je schopen to pochopit. Jsem-li vinen tak pouze tím, že vůbec reaguji na takové přízemnosti ale na hrubý pytel hrubá záplata.

Toho mistra snad zplodili Banderovci při osvobozování Prahy, komunisty nenávidi z přesvědčení a kopání do všeho jej oprávňuje dnešní demokracie. Škoda, že je neštve pobírat důchod od STBáka Babiše, který mu jej skoro každoročně zvýšuje. Možná, že jej štve proti všem i to vlastní příjmeni. Jeho vina.

Schází tam ...... názoru dotknout. A pokud vás p. Kapalová znechucují mé názory nenutím vás se k nim vyjadřovat. Svědčí to bohužel o nesnášenlivosti k těm kteří si do****li jiný pohled na věc než se zde předpokládá. Hýkání k Babišovi o almužnu rád přenechám skalním rentierům. Zase pro vás neslušné?

Je otázka, paní Kapalová, kdo koho znechucuje čímž se nechci jakkoli vašeho názoru.

Pane Koplík, nevzdávejte to, já Vás vždy se zájmem čtu.... i když máme někdy rozdílné názory, ale vždy oceňuji vaši slušnost a serióznost, nenechte se znechutit jedním člověkem.

Chcete-li tvrdě tak tvrdě. Jaké právo vám dovoluje se neustále otírat o mé komentáře? Kde existuje manuál co do kuloárů patří? Já se nezmiňuji o tom kam zařadit vaše přizpěvky i když vím. Hloupé soudruhy a babišovce provokuji docela rád. Uvidíme zda zakejhá.

Dnes už musím tvrdě konstatovat, že nexistuje Váš příspěvek za poslední rok ve kterém by jste do někoho slovně nekopal, a zdejší kuloáry by neměly k tomu sloužit, jsou vhodné plně pro pražský bulvár, tak Vás prosím, nerozvádějte další příspěvek ve Vašem stylu a neprovokujte. Děkuji

Žádný parlament není jednobarevný a ani tento není i když si to přejete. Nemohu za vaši neschopnost připustit i jiný názor. Sklamu p. Franka když pro hradního, oligarchu a jeho přisluhovače a lháře nelze použít lepší výrazivo. Ale nic vám p. Franku nebrání v glorifikování zhora jmenováných a já ...

...na rozdíl od vás, nebudu váš apetit komentovat. Už jsem pochopil, že chtít po vás, namísto okopávání kotníku druhým, aby jste se držel svých názorů, je nad vaše síly. S tím mrzením to nepřehánějte, já vám případný soucit nemám jak vrátit.

Souhlasím s kolegou Frankem zejména s pohledem na kolegu Kašpara i s příspěvky kolegů Koplíka a Sazečka. Co se týká ankety - hlasování na nejvyšší státní vyznamenání , stále fandím panu Gustavu Oplustilovi provázel nás zábav. pořady celé mládí, bohužel, tu paní Mauleovou neznám.

Pánové , Sazeček a Koplík odhadli zdejší příspěvky zcela přesně a mrzí mě, že zrovna pan Kašpar se ohání respektováním názorů , když sám ve svých příspěvcích doposud nenašel slušného slova pro presidenta, premiéra a vládu v celém jejich konání, což jsem již naznačil v předešlém příspěvku.

Pánové, je to škoda. Chápu, že jste zvyklí z jiných webů na větší rachot. Senior parlament není určen k babskému plkání ale právě k projednávaným zákonům a aktuálním problémům. Tento projekt je volbami omezen, mohli jste vydržet do konce. A v prvé řadě jde o respekt k jinému názoru což vždy ctím

Kolego Koplíku, souhlasím s tím co píšete o praktičnosti tohoto webu. Jen bych chtěl uvést na pravou míru můj poslední příspěvek. To za ... je můj text. Mínil jsem jím to, že máme být tolerantní vůči chybám v textu, nejdou tu dodatečně opravovat. Také mám spíše chuť se nadále zdržovat příspěvků.

Vážené dámy a pánové. Toto je nadlouho můj poslední příspěvek. Myslím si že tu nezapadám a že pokud tu nebudu, bude debata probíhat tak jak si přestavujete. Nejsem nijak uražený ani se na nikoho nezlobím. Občas se tu podívám ale po dobu několika měsíců tu nebudu psát a možná ani potom.

Já jsem totiž přesvědčený že tento Web, tak jak je uspořádaný, nemůže dobře fungovat. Témata by měla být podle zájmu diskutujících, a ne podle projednávaných zákonů. Příspěvky jsou krátké, a to neumožňuje se ke složitějším problémům vyjádřit.

Představa, že je možné udržet zajímavou debatu přesně v daném tématu je nereálná. Pokud by se nesnažili usilovně vtěsnat debatu do daného tématu, ona by se tam za čas vrátila sama. Původně jsem si představoval že tu bude většina témat o problémech starších lidí. Například o tom že mnoho

lidí, já patřím mezi ně, teď vyhazuje ještě zánovní kotle ústředního topení, aby dodrželi zákon. Nejde jen o peníze, ale to by bylo nadlouho. Taky jsem si představoval že tu bude legrace což neznamená, že problémy k nim se vyjadřujeme nejsou vážné. Takže mějte se hezky a pan Kudrnáč mi odpustí

nějakou tu pravopisnou chybu. Jsem dělník, který, než šel do důchodu, se živil fyzickou prací. Pokud se podíváte na diskuze mladších ročníků středoškoláků a vysokoškoláků zjistíte že co se týče pravopisu jsou tyto jejich diskuse podstatně horší. Ještě jednou všechny zdravím a mějte se fajn.

😊 😊 😊

Petr Kudrnáč 06.05.21
Sazečku a Kopilíku. Velice se Vám omlouvám, ale možnost diskuze v kuloárech si špatně vykládáte. V této lince...
Již několikrát jsem na ten problém upozorňoval. Je to těžké, stejně jako chtít, abysme zde nepsali s pravopisnými chybami a chybami nebo korektně vůbec!

Přemýšlím o tom, jak vrátit všeobecnou debatu sem a tematické kapitoly zachovat jejich tématům!

Ono má vše své. Nejsem takový odborník, abych mohl tvrdit něco o vině toho, nebo toho. Takže jestli byla rychlost zavádění solárů tlakem EU, nebo omezeným počtem možným realizovat neposoudím! Jak dlouho vám ta se kačka na vysokooktanový benzin vydržela? A bylo to jen tím benzinem nebo i jiná značka?

Pane Sazečku, ono to bylo všechno dohromady. Jak tlak EU, aby soláry byly zavedené co nejrychleji, snaha některých politiků se EU zavděčit, taky hloupost a neznalost problému u některých poslanců a taky hamižnost, jak píšete. Jenže prvotní byl tlak EU.

Podobné je to s řepkou a lihem do „biopaliv“. Taky tlak EU na jejich rychlé zavedení, aby se za pár roků zjistilo že řepka a líh životnímu prostředí neprospívají a množství CO nesnižují. Teď se od biopaliv ustupuje. No co hodíme to na Babiše, že ten za to může.

Koupil jsem novou sekačku na trávu. Ta stará už žrala olej a bylo jasné že už mele z posledního. Prodavač v odborném obchodu mi řekl že za rychlejší opotřebení motoru mohou biopaliva, povinně přidávaná do benzinu. Doporučil mi vysokooktanový benzin do kterého se líh nepřidává.

https://auto.tn.nova.cz/clanek/pozor-na-novy-benzin-e10-muze-vazne-poskodit-motory-starsich-aut.html

Vše se dá vyložit několika způsoby. Já například za soláry neviním EU. Její rozvoj způsobila nenažranost lidí. Víme, kolik tzv. solární baroni na jejich zavedení díky cenám jejich energie získali. A že se na tom podíleli i vrcholní politici? Množství pochybných postav až z kriminálního prostředí?...

...Od samého začátku našeho členství v EU jsme málo dávali najevo to, že navzdory členství chceme být stále suverénní stát. Bohužel, mnozí z našich politiků měli a mají zájmy státu v paži. Někteří dokonce působí v neprospěch našich lidí, to je ta tragédie. Ale stejně špatné je vázat se jen na Rusko!

Stejně jako EU bdí nad CO2 a dokopala nás k solárním panelům za které teď platíme vyšší cenou elektřiny, dělají odpůrci Ruska všechno proto, aby Rosatom nebyl v soutěži o stavbu reaktoru v Dukovanech. Doplatíme na to zase vyšší cenou elektřiny a bojím se že i velkými výpadky …

…elektrické sítě. Mne osobně EU, ekoteroristé a naši zákonodárci přinutili abych měnil kotel topení. Ten starý už prý není ekologický. No tak jsem si včera objednal nový, ovšem takový, který se také obejde bez elektřiny. Všem to také doporučuji. Nespoléhejte na to že elektřiny bude dost.

Na to že soláry tak koncipované, byla ****** už dnes ví každý, ale změnit už to nejde. Na to že vyloučit z dostavby Dukovan Rosatom byla hloupost, se taky časem přijde, bohužel zase pozdě.
https://neviditelnypes.lidovky.cz/ekonomika/energetika-dukovany-proste-nebudou.A210503_182829_p_ekonomika_wag

Omlouvám se. Mé tři poslední příspěvky patří do tématu Vrbětice.

Já se Vám to pokusím vysvětlit pane Sazečku. To že nájemce muničního skladu vstoupí do objektu který si pronajal, není nic divného ale pokud ten sklad další den vyletí do vzduchu je to důvod si toho majitele proklepnout. Místo toho jsou v podezření lidé, o kterých není žádný důkaz, že tam byli.

To samozřejmě nevylučuje možnost, že dotyčný nájemce je nevinný a že ten výbuch způsobili agenti Ruska, ale chtělo by to nějaký pádnější důkaz. Abych se přiznal tak bych to Rusku neměl za zlé, protože vyvážet zbraně komukoli kdo si zaplatí je nem*****ní a nepřímo to ohrožuje i nás.

No a pokud bychom vyčítali Rusku, že vyhazuje muniční sklady na území suverénních států, ze kterých proudí zbraně k jejich nepřátelům, tak to bychom měli odsoudit i USA. Ti to provádějí pomocí dronů a počet civilních obětí je daleko vyšší.

To, že to není někde lepší nás ovšem nemůže uspokojovat. Naopak, bysme měli usilovat o lepší svět. Vždyť to do nás denně pumpují naši skvělí politici a v příštím půlroce si toho tolik u žijeme! :-)

Ano pane Franku, úroveň našeho soudnictví je mizerná ale jinde ve světě to není lepší.

Všichni dobře víme na jaké úrovni je naše soudnictví, tak proč ty mnohé komentáře a diskuse o rozsudcích a výši trestů. Je to stejné, jako stálé uvolňování z trestu trestance Janouška, aby si mohl užívat radovánky v ALPÁCH a k soudu chodit vysmáty jak lečo.

Pane Koplíku , také s vámi souhlasím, ... ale vzpomeňte si např. na frašku s pí Salajkovou v případu MUDr. Rátha, tam jsem měla pocit, že kdo kámoše nepotopí, dostane trest nejvyšší a kdo kolegy napráská a ještě ze sebe dělá skoro pomatenou chudinku odejde s podmínkou.

V tom s Vámi souhlasím. Bohužel žádný zákon sám o sobě nezmění věci k lepšímu. K tomu je třeba rozumné justice. Když občas sleduji některá rozhodnutí našich soudů, počínaje okresními a konče tím ústavním o těch mezinárodních ani nemluvě, děsím se toho abych se někdy dostal do jejich soukolí.

Jsem rád, že jste dal do toho tu podmínku rozumného praktikování! Ale, chcete se spoléhat na rozumné praktikování čehokoliv v případě našeho soudnictví? Já v mnohých případech nevěřím ani na selský rozum, který by byl mnohdy lepší než právnický titul našich soudců a státních zástupců. O PČR nemluvě!

Paní Kapalová a pane Sazečku, nesouhlasím. Dohoda o vině a trestu, pokud bude rozumně praktikovaná bude přínosná. Hlavně v případě organizovaného zločinu vrazí klín mezi obžalované. Kdo se přizná a bude spolupracovat se státním zástupcem bude mít menší trest.

Kdo se nepřizná a spolupracovat nebude, dostane podstatně větší trest. V praxi to bude znamenat víc objasněných případů a rychlejší výrok soudu. Každý s obviněných bude mít obavu, že pokud nebude spolupracovat, začne spolupracovat jeho komplic a s ním už nikdo dohodu nebude uzavírat.

Souhlasím s kolegou Sazečkem v posledních 3 odstavcích. Tak trochu mi to připomíná kupčení s odpustky..a úplnou destrukci práva, viny, spravedlivého procesu a trestu. Nějak se nám hroutí svět, co jsme znali , svět o kterém jsme v mládí snili a později sice s trochu odřenýma ušima prožívali.....

Dnes iDNES:
Před českobudějovickým krajským soudem stojí deset lidí, kteří jsou obžalováni z výroby a prodeje pervitinu. Hrozí jim až 180 let vězení....

...Jenže v případě, že se dohodnou se státním zástupcem mohou někteří členové gangu nakonec dostat mnohem nižší tresty, dokonce i podmínky. Pomůže jim novinka v zákoně.

Z dnešního tisku! Naše zákodárství namísto aby pokročilo v potírání trestní činnosti a kriminalitě, jde přesně proti proudu! Takže se možná brzy dočkáme, že za nejtěžší zločiny budou následovat napomenutí a za krádeže do sto tisíc pochvala za dodržení hranice škody!

Kolego Sazečku, děkuji za informaci. Stejný návod jsem již obdržel mailem i z ústředí Senior parlamentu. Tuhle informaci tam také mohli napsat hned spolu s dopisem na státní vyznamenání. Nikomu by ruka neupadla.

Kolego Sazečku, děkuji za informaci. Stejný návod jsem již obdržel mailem i z ústředí Senior parlamentu. Tuhle informaci tam také mohli napsat hned spolu s dopisem na státní vyznamenání. Nikomu by ruka neupadla.

Kolego Pospíšile, nalevo pod sloupkem !Slovo na úvod" pana předsedy PS dole, je tzv. "Anketa". Tam si na jednoho v návrhu klikněte!

Vážení přátelé.
Nejvyšší státní vyznamenání - Gustav Oplustil, nejvyšší státní vyznamenání - Olga Mauleová, nejvyšší státní vyznamenání - Jan Polášek . Podle obdrženého dopisu se mám vyjádřit, ale nevím, kam to vyjádření napsat. Tak jsem moje vyjádření napsal sem. Souhlasím !

Vítr teprve příjde až oligarcha bude muset vracet peníze České republice za neoprávněně vyplacené dotace. Ale nebudu zde reagovat na podivnou rétoriku. Staré pořekadlo, chytrému napověz a hloupého trkni, by zde už nepomohlo. Všeho do času.

A teď jsem zvědav, kdo z těch , co nemohli Babišovi přijít na jméno, do čeho se budou trefovat teď,když jim z EU vzali vítr z plachet, ale česká nátura ve své zášti a závisti dokáže z mnohých udělat něco, co je neslučitelné s člověkem, tak nejásejme

Tak s tím "lidsky líto" se dá souhlasit. Protože nebýt toho covidu, tak byl suverénně nejlepší premiér od 90. Během pandemie příliš podléhal tlakům opo a veřejnosti, kteří ho za to nyní chtějí roztrhat. Postupoval stejně jako jinde, někdy i lépe! Čili, ty po mě chlebem, já do tebe kamenem!

O tom jeho problému s dotacemi si myslím, že kdo chce psa bíti, vždycky si najde hůl. Žádosti o dot. procházejí takovou byrokrat.mašinérií, že pochybuji, že by všichni ti úřed. jednali na povel Babiše, a pokud ano, proč nejsou stíháni medializováni a odsuzováni oni? To je asi závist, že Babiš vadí

Babiše jsem ne****la, ale...ale v této těžké a po všech stránkách složité době, si nedovedu představit
nikoho jiného v této funkci. Lidsky je mi ho líto a obdivuji jeho odolnost, protože už tak dlouho musí čelit stresu a nenávistným útokům mnohdy i od lidí, kteří mu nesahají ani pod kotníky.

Vyhvězdičkované je drž kovali!

Primárně jsou zlem dotace. U nás řešíme následek, nikoli příčinu, tak jak je často zvykem. Jejich zavedení zřejmě předcházel dobrý úmysl. Ovšem jako vždy se to poněkud vymklo. Silnější a rychlejší si shrábli co se dalo. Kdo zaváhal, nebo byl v druhé řadě utřel lusk! Způsob jejich přidělování a...

...jejich pravidla neurčoval mnohými nenáviděný Babiš, ty pravidla pro dotace určovali jiní. Ale nyní, když je může brát i on, tak to mnozí nemohou přenést přes srdce. Přitom od 90. roku bylo ve střetu zájmu x lidí a všichni mlčeli, maximálně ******vali u piva! Nakonec ani LexBabiš se vůbec nepovedl!

Babiš přes svoje firmy požádal stát vedený Babišem o peníze. Stát vedený Babišem Babišovi podnikateli peníze dal. A protože bylo Babišovi premiérovi jasné, že kdyby tyto peníze stát chtěl následně získat z EU, bude s tím problém, prostě o ně nepožádal. Tak je to jednoduché.

Česko nemusí na základě auditu firem okolo Agrofertu vracet Evropské unii žádné peníze. Novinářům to v pondělí řekl mluvčí Evropské komise, podle něhož české úřady nepožádaly o proplacení žádných dotací, které byly předmětem auditu. Dnes - iDNES

Pro kolegu Koplíka. Celý svět obchoduje se zbraněmi. Je to smutné, ale je to fakt. Zbraně jsou nejlepší komoditou k obchodování a patří mezi tři nejlukrativnější, zbraně, ropa a medikamenty. Zároveň nejhorší skupinou ve společnosti škodící, poškozující vztahy mezi lidmi jsou novináři!

Nebyl bych tak kategorický, ačkoli ono to k tomu svádí! Pokud jsou doložené souvislosti s bulharskými explozemi muničáků, pohybu osob patřících k ruským rozvědkám, tak je těžké tvrdit, že to je výmysl, nebo fobie. Jak poznamenáno, nevyšší představitelé by do toho jinak nešli, dodávám za podpory opo.

Pane Kašpare, od doby kdy se provalilo že USA a jeho spojenci včetně nás napadli Irák na základě pofiderních informací, a lidu tvrdili, že ty informace které mají jsou stoprocentní, už nikdo rozumný politikům nevěří že něco vědí stoprocentně ale ze závažných důvodů nemohou říct všechno.

Tehdy jsme se také ze solidarity zapojili do nesmyslné války, která rozvrátila Irák a způsobila mnoha lidem velké utrpení. Obvinění musí být podloženo fakty Taky bych rád věděl, o jaké zbraně šlo, komu patřily a kam je dotyčný chtěl vyvést

Pokud patřily tomu Bulharskému hoštaplerovi, měli bychom se ptát kdo od nás něco takového po****l. To že sklad výbušnin začne hořet a vybuchne až 20 min po zpozorování požáru a příjezdu hasičů je podivné. To na profesionální sabotáž nevypadá.

Klesá počet nově nemocných a tak chytrolínci vystrkují růžky. Stejně jako loni na jaře v létě, po částečném uklidnění situace. Tehdy dokonce uspořádali provokační žranici na Karlově mostě. Na podzim a před Vánocemi opět útočili na opatření, aby nám zajistili další vlnu...

...šíření nemoci. Podařilo se jim to. Dnes už zase blbnou, protože hrozí, že by to rozvonění mohla vyhlásit vláda, a to se asi nesmí dopustit! Připomínají zmiňované "kazítko", které má zajistit, aby se kupovala stále nová elektronika a elektrospotřebiče! Snaží se ukrást výsledek vládních opatření!

Kdo dnes sledoval přenos z PS musel být u vytržení. To co dokáže taképoslanec p. Volný, to tu ještě nebylo. Ani republikán Sládek nedokázal podat ty své stupidity. Nevěděl jsem, jestli mám v pořádku sluch, ale ono to bylo asi zkratem v hlavě páně Volného!

Zdá se, že exministrovi Blatnému jeho opatření víceméně vychází, respektive poslední výsledky tomu naznačují. A to navzdory neustálé kritice jak politické tak občanské opozice. Asi bude vždy důležitější názor a postup z odborné strany spektra, než laický, nebo pseudoodborný!

Zde je vidět, že jedincům nestačí ani fakta celodenním zíráním na ČT. Bez rozumného uvažování kam svou soudružskou vlezlostí nás zatahují. Právě se konečně podařilo zabránit tomu abychom nebyli zatažení do někam. Chápu, že pro soudruhy je to rána.

Dnes jsem slyšel nejlepší rozhodnutí z min. zdravotnictví o rozvolnění salonu pro pejsky, což je více potřeba, než otevřít školy a reagovat tak na protesty rodičů, které jsou po celé vlasti. Nový ministr má své nové priority a svůj postoj k řešení problému, za toto mu rodiče dětí budou jistě vděční.

Zde je vidět, že mnohým stačí povšechné řeči a hodnocení ve zprávách ČT a prohlášení k nastalé možnosti pitvat událost 7 let starou a kritizovat mnohé zdejší příspěvky, aniž by uvažovali nad pravou příčinou sáhodlouhých skoro celodenních debat. Opět jsme se přiřadili svou vlezlostí do někam

Hradní trouba večer vyřkl něco ve smyslu společného postupu nejvýšších ústavních činitelů. Asi tím nemyslel nejvyššího když ten si dává týden na reakci. Co když na vydýchání podrazu týden nebude stačit a nepříjdou noty z Moskvy. Na webu čtu: Prezident je bezpečnostní hrozba. To je vrchní velitel o.s

Nevím odkud berete informace o všech možných selháních ve skladech když se jednalo, jak se dozvídáme, o spackanou, špatně nastavenou, teroristickou akci který měla mít cíl v Bulharsku i s odstraněním obchodníka které nakonec také zpackali. Nevím za co dostali vyznamenání. A obchodní vztahy jsou ....

....zcela marginální a stačí si to ověřit na netu. Já si, na rozdíl od vás, zase dovedu představit konec hradního poklonkování, havlíčkovského prosazování Rosatomu a podobných šaškáren. Proti tomu je třeba brojit a ne zbrojit. Ale chápu, že to někteří nechápou a míchají putina a covid .

Samozřejmě, že ekonomická provázanost dnešního světa je tak obrovská, že jakákoliv roztržka mezi státy k ochladnutí obchodních kontaktů vede vždy. Tomu se asi následně nevyhneme. Nelze ale strpět zasahování do chodu státu takovým způsobem, jaký zde byl v tomto případě naznačen. ...

...Předpokládám, že k tomu oznámení vedly dostatečné důkazy a není o tom pochyb. Také bych chtěl upozornit na to, že dnešní rozvědné služby jsou tak sofistikované, že by šlo jen těžko zabránit penetraci do našeho prostředí i. A i kdyby se všichni potrhali tak při dokonalém krytí na agenta...

...těžko přijdete. A plést do toho coronavirus je totéž, jako pátrat, proč byla ta informace oznámena včera. Vše má své postupy a pro kolemjdoucí mohou být nepochopitelné, pro ty zasvěcené, normální. Počkejme si nějakou dobu, vše se jistě dozvíme!

2) pokud si ještě v lepším případě přetrhá dobré obchodní vztahy s Ruskem. Já si to osobně vůbec nedovedu představit ... a ani by nemusela začít válka. Dnes jdou velké peníze do zdravotnictví na zbytečné testování a po tomto konfliktu by se minimálně začalo zbrojit ...a jsme v háji....

Pro pana Kašpara vysvětlení: šáškárnou jsem myslela jen toho Skrípala, ve Vrběticích selhalo vedení a bezpečnostní opatření organizací, které munici skladovali i úplná absence kontrolních orgánů! Pro oba pány: myslím, že budoucnost ukáže to, kam dojde naše hospodářsky zdecimovaná země Covidem

Při vší úctě k jiným názorům však musím poznamenat, že některé soudružské a rusofilské se dají pochopit vzhledem k lásce k sovětském svazu. Avšak slova která zde zazněla jsou nepřátelská vůči naší rep. a stejná zní i od čučkařů z hradu. Díky za váš výborný komentář p. Sazeček s připomínkou r. 68....

....Je jasné z komentáře paní na jaké straně barikády jsme tehdy stáli. A ještě pro její informaci. Na tiskové konferenci po druhém výbuchu ve Vrběticích sdělil M. Stropnický, že tento nemohl vzniknout samovolně. Jsou-li Vrbětice šaškárna pak to není na 10 let v base ale na doživotí v Bohnicích

Paní kolegyně, vaše úvahy jsou hodně přitažené za vlasy. Nepředpokládám, že by to bylo jen z vaší neznalosti světa. Při vědomí toho, že jsme tu senioři se mohu domnívat, že si 68. také pamatujete! To byl také záměr zlých imperialistů zaútočit na Rusko? Tehdy naší generaci ti "hodní" Rusové...

...zničili život. Šetřete předjímáním toho co bude zítra. Rusko jako mírumilovný národ nevystupovalo nikdy. A jen proto, že jsme se dostali díky Churchillovi do jeho područí tu žije hafo rusofilů, kteří se nedokáží zbavit nahlížení na toho svého miláčka. Doufám, že i prezident trochu couvne!

síly, kterým se chce zaútočit na Rusko a nás by chtěli využít jako užitečné *****y. Vůbec nebudu překvapená, až zítra někdo vytáhne zprávu, např. že nám sem Covid posílají Rusové ropovodem. Naši politici i média jsou na takové zprávičky fundovaní. Bojím se války, a nechci v ní stát proti Rusku!

Obávám se, že nás chtějí "přátelé ze západu a z NATO" nahnat do války s Ruskem . Vytahuje se šaškárna se Skrípalem a Vrbětice, kde se prokázal takový ****** v zajištění bezp. práce a bezp nakládání s nebezpečnými látkami a výbušninami, že už mělo celé vedení bručet 10 let v base! Ve světě jsou

Tak jsem se těšil z klidu TV mě z toho vyvedla. To co vyšlo najevo o muničáku Vrbětice, je docela děsná skutečnost. Předpokládám, že premiér s Hamáčkem mají neprůstřelné důkazy, že se z toho nestane fraška. Ono stačí to, že ty dvě fotografie jsou identické s těmi, kteří měli otrávit ve VB Sripala.

Nepředpokládám totiž, že ti Rusové nejsou padlí na hlavu (i když ani to co měli udělat u nás není normální), aby poslali do zahraničí dva agenty dvakrát! Zřejmě tím skončí na nějaký čas diplomatické vztahy mezi našimi zeměmi a začne vzájemné obviňování. Nečeká nás nic pěkného!

Počasí mizerné, situace s Coronou se lepší, zařadil jsem se mezi oočkované a zatím bez větší reakce. Pohřeb ve Velké Británii důstojný a tak ještě uklidnění pro pseudokauzu s rasizmem našeho fotbalisty a potom pomalu do boje o parlamentní volby!

Po****bní kolaps Hamáčka byl zřejmě většího rázu a měl být lékařsky vyšetřen i s hospitalizací protože nelze jinak pochopit jeho myšlenkové pochody s návštěvou země pro kterou jsme nepřátelé. Anebo to byl příkaz z hradu? Ještě že máme Babiše a pomalu jej "zbavuje" svéprávnosti.

A po webu a emailech se šíří zprávy že navrhli seniorům nad 70 let odebírat ****bní právo, řidičská oprávnění či například chtějí rušit důchody. Asi zůstaneme u Babiše. Ten vytiskne další peníze a bude zase mejdan.

Tak nám zase Piráti zvyšují daně a stále ještě nejsou ve vládě. Jejich sebestřednost je neskutečná. A osobní, nebo spíše útočný, přístup používající jméno premiéra si nedo****l ani Babiš, ani nikdo jiný předtím!

2) že za tím stojí všechny ty neziskovky, aktivisté /nevím přesně jak se to jmenuje asi LGBT/ ti pomatenci, co požadují několik desítek pohlaví , pořádají duhové pochody a blbnou naše děti a rozvracejí a pohrdají tradiční rodinou. Ono by se TO asi stydělo za to, že by se z RČ poznal muž nebo žena

Já si myslím, že v mnoha státech EU je nic nevypovídající iden. čís., v Itálii to je a při bližší identifikaci
se to dopln. se to datem nar. a místem bydliště v době narození. Všimněte si že toto poslední po nás chtěli při letošním sčítání. Myslím, že EU to chce mít jednot. a troufnu si spekulov

Ten nápad, zrušit rodná čísla vypadl z které hlavy, nebo instituce, to již nemají nic jiného na projenávání ??? Chudí duchem, bohatí na nápady a novely.

Zrušení rodných čísel jako takových nepovažuji za rozumné. Nevím sice jaké systémy mají jinde, ale zaběhnutá věc, fungující desetiletí by se rušit neměla. Za nějaký čas mohou přijít na řadu čísla domů, nebo názvy ulic!

Klobouk dolů před min. kultůry, jméno napsat nelze, že se nezůčastnil Hamáčkovy vládní šaškárny. U mne stoupl o dva stupínky. Škoda, že to nelze napsat o jiných.

2) jejich zrušení to budou mít podobné profese těžké. nehledě na to až s přidělováním identifikačních čísel začnou podobné zmatky a ****** jako s registracemi na očkování, na sčítání i na dálniční známky. atd. Proto považuji zrušení r.č. v souč. chaosu, kdy vše zařizují spřátel. firmy za špat. krok.

Zajímal by mě Váš názor: Od roku 2024 budou v ČR zrušena rodná čísla, ta čísla, ze kterých se dalo poznat, zda se jedná o ženu, muže a i datum narození. Protože jsem musela vždy dopředu odhadnout s jakými klienty mám co do činění, a připravit se na to, bylo pro mne r.č. užitečné. myslím, že po

Zajímal by mě Váš názor: Od roku 2024 budou v ČR zrušena rodná čísla, ta čísla, ze kterých se dalo poznat, zda se jedná o ženu, muže a i datum narození. Protože jsem musela vždy dopředu odhadnout s jakými klienty mám co do činění, a připravit se na to, bylo pro mne r.č. užitečné. myslím, že po

A dodávám, že potom, co jsem tento text odeslal, mi přišla SMS s druhým kódem na registraci!

Tak jsem se právě dočetl, že nás nad 70 čeká ještě asi 270.000. Což je tady dost! A druhá zpráva je nepříjemnější, J&J vakcína prý také způsobuje krevní sraženiny. Vláda USA měla snad zastavit její užívání!

Pravda, že to očkování probíhá přinejmenším podivně. Já osobně čekám už sedmý týden po registraci, ale nijak si nezoufám. Přitom jiní příbuzní ve stejné věkové kategorii už očkovaní byli. Jde asi o kapacity jednotlivých okresů a počtu čekajících.

Chudák ministr kultůry. Už ani jeho jméno se sem nesmí psát😭👎

Zemanův vládní pudl splnil příkaz nedávno vyřčený jmenovaným. Druhý vyhazov těžce zapáchá Hamáčkovou pomstychtivostí ale zabil dvě mouchy jednou ranou. Nepochopil jsem kde najednou vzal koule Za*****ek a alespoň na chvíli dělá drahoty. Ale on se brzy poddá. Zdejším estétům: Neslušnosti jsou z tisku.

Máte pravdu pane Adame. Rezervační, očkovací systém je nefunkční, v mých očích podvodný a nedůvěryhodný. Já čekám pátý týden a znám seniory pod 70 let, zdravé a po týdenní registraci i naočkované. Nějaký podvod nedokázali vyvrátit ani na 1221. O těch "prioritních" si myslím své.

Milos Adam
13.04.21

Strategicky plan ockovani se zmenil na tragicky. Ockovani hlavne politici, umelci, kamaradi, okresni a krajska honorace. Lidi 65+ a nemocni jsou stale odsouvani do cekarny na smrt, i kdyz politici vedi, ze se jedna o nejvice ohrozene skupiny. Hamba politikum, kteri to pripustili.

Pro spoustu zemřelých v posledních týdnech a těch, co smrt díky neomluvitelné absenci vakcín čeká, bylo a je členství v EU prokletí, stejně tak jako tvrdošíjné protiruské paradigma části naší politické elity. A ještě ten alibismus! "Nesmí se umírat po Sputniku, ale podle pravidel EU".

Pro spoustu zemřelých v posledních týdnech a těch, co smrt díky neomluvitelné absenci vakcín čeká, bylo a je členství v EU prokletí, stejně tak jako tvrdošíjné protiruské paradigma části naší politické elity. A ještě ten alibismus! "Nesmí se umírat po Sputniku, ale podle pravidel EU".

To, že se ministři opotřebovávají je fakt. Ovšem tento použitý způsob asi není to nejlepší řešení. Svědčí to o Hamáčkově přehnaném sebevědomí. Nehledě k tomu, že ten argument s rozpracovanými projekty na kultuře je správný argument!

Přeji si, aby se nám všem podařilo snížit počet nakažených a hospitalizovaných. Přeji si, aby se podařilo zvýšit počet očkovaných a byl dostatek vakcín. Každý den je ojedinělý a nelze ho vrátit a zopakovat a tak Vám všem přeji krásné jaro

Přeji si, aby se nám všem podařilo snížit počet nakažených a hospitalizovaných. Přeji si, aby se podařilo zvýšit počet očkovaných a byl dostatek vakcín. Každý den je ojedinělý a nelze ho vrátit a zopakovat a tak Vám všem přeji krásné jaro

Přeji si, aby se nám všem podařilo snížit počet nakažených a hospitalizovaných. Přeji si, aby se podařilo zvýšit počet očkovaných a byl dostatek vakcín. Každý den je ojedinělý a nelze ho vrátit a zopakovat a tak Vám všem přeji krásné jaro

Přeji si, aby se nám všem podařilo snížit počet nakažených a hospitalizovaných. Přeji si, aby se podařilo zvýšit počet očkovaných a byl dostatek vakcín. Každý den je ojedinělý a nelze ho vrátit a zopakovat a tak Vám všem přeji krásné jaro

Přeji si, aby se nám všem podařilo snížit počet nakažených a hospitalizovaných. Přeji si, aby se podařilo zvýšit počet očkovaných a byl dostatek vakcín. Každý den je ojedinělý a nelze ho vrátit a zopakovat a tak Vám všem přeji krásné jaro

Přeji si, aby se nám všem podařilo snížit počet nakažených a hospitalizovaných. Přeji si, aby se podařilo zvýšit počet očkovaných a byl dostatek vakcín. Každý den je ojedinělý a nelze ho vrátit a zopakovat a tak Vám všem přeji krásné jaro

Přeji si, aby se nám všem podařilo snížit počet nakažených a hospitalizovaných. Přeji si, aby se podařilo zvýšit počet očkovaných a byl dostatek vakcín. Každý den je ojedinělý a nelze ho vrátit a zopakovat a tak Vám všem přeji krásné jaro

Přeji si, aby se nám všem podařilo snížit počet nakažených a hospitalizovaných. Přeji si, aby se podařilo zvýšit počet očkovaných a byl dostatek vakcín. Každý den je ojedinělý a nelze ho vrátit a zopakovat a tak Vám všem přeji krásné jaro

Přeji si, aby se nám všem podařilo snížit počet nakažených a hospitalizovaných. Přeji si, aby se podařilo zvýšit počet očkovaných a byl dostatek vakcín. Každý den je ojedinělý a nelze ho vrátit a zopakovat a tak Vám všem přeji krásné jaro

Ministři přicházejí a odcházejí. To je normální koloběh života.

Nakonec se ukazuje, že pan Hamáček nejen rozvrátí ČSSD, ale i vládu. Prostě volby přede dveřmi a politické tanečky propuknou v plné síle!

Na naší politické scéně nikdy nebude nuda (ani tady). P. Hamáček tahá řešení podobná návrhům z ODS. Ani přehazování ministerských křesel, ani předčasné volby, nejsou dobré nápady!

Nikdy jsem nenapsal nic sprostého jen citoval vyjadřování hradního pána což je nad chápání jeho poddaného čili potrefené husy. Pokud nejsou protiargumenty tak se vyhrožuje žalováním ať zasáhne SP. Nevím jak by zasáhla proti potrefeným, hloupým komentářům k mé inteligenci. Nebudu na rozdíl od vás...

...zjišťovat tu vaši. Už ta věta kde se těšíte na další příspěvky s mou neinteligencí je protimluv a svědčí o mnohém. Nejprve žaloba a pak se těšíte co napíší??? A píši bez slovníku. Schopnost rozumné oponentůry není dána bohužel všem.

...vysoký a, že zadlužujeme naše děti. Přitom základem problému je všeobecná nedisciplinovanost obyvatel, nechuť respektovat autoritu, jako projevy bezmezného sobectví! A PES? Dopadl jako všechna předchozí opatření, ale to už bylo zásluhou zodpovědných na MZd, hygieniků a chytračících epidemiologů.

K tomu rozvolňování. Je to těžké, protože nekonstruktivní opozice skrz veřejnost tlačila na vládu, aby se se obchody a drobní podnikatelé neomezovali. Když to vláda vyřešila náhradami, zase volali po náhradách vyšších a ještě vyšších. Neskutečná spirála ždímání rozpočtu a výsledek? No křik že je moc

PES to byl od začátku nesmysl. Sloužil jen k uspokojení „pravicové“ opozice která urputně toužila naplánovat něco co naplánovat nelze.

Současné rozvolňování a posílání dětí do škol je další nesmysl, uskutečněný pod tlakem opozice. Pořád jsme na číslech, které by jinde byla považována za pohromu a následovaly by tvrdé restrikce. Pokud se to povede a neskončí krachem, tak za cenu toho,

že se ještě dlouhou dobu budeme pohybovat na nesmyslně vysokých číslech, které by nemusely být pokud by se rozvolňování a posílání dětí do škol odložilo i za cenu toho že by naopak první měsíc obvyklých prázdnin chodily do školy a měly by jen jeden měsíc prázdnin.

Tak jsme se pane Lubomíre dočkali, trefená husa se ozvala a jak je vidět, tak ve svém novém příspěvku ještě přitvrdil. Myslím, že požádám vedení senior parlamentu, aby se sprosta slova nemohla používat, ale nakonec je to projev inteligence člověka, tak se těším na další příspěvky z jeho slovníku

Situace s šířením covidu se nám lepší, stavy nemocných klesají a za dveřmi je jaro, sice uplakané, ale je. Doufejme, že zlepší náladu nám všem! Hezký den!

Jsem rád, že jsem potěšil p. Sazečka. Netušil jsem jak málo stačí k radosti. Ale důchodci se prý radují i z maličkostí. Nevadí mně určitý tón jízlivosti ve vašem přízpěvku ale mám starost o to zdá je můj přízpěvek veden dost elegantní mluvou. Na Novinky.cz jste si na tamní mluvu nikdy nestěžoval.

Putinův otrok. Měl jsem napsat hyena? Hnůj, povl nebo něco o jeho likvidaci a použít jeho mluvu? Cítíte ten rozdíl? Ne? Ne každý má ten dar obzvláště ne obdivovatel a sympatizant.Na jeho úroveň nesestoupím. A ani na vaši p. Franku s vaším zájmem o mé živobytí. Zřejmě se nemůžete zbavit zátěže.

....minulosti což je zase vaše tragedie. Nemohu vám doporučovat napřímit pozornost do míst na hradě odkud takové jazykové perly vycházejí pokud nejste schopen připustit jejich existenci. Je mně líto, že jsem vaši zvědavost neuspokojil ale zkuste hledat na správných místech mezi soudruhy. NAJDETE???

Těším se na reakci hledaného kolegy. Zejména na reakci na příspěvek p. Franka! :-)

Buďme kolego Franku tolerantní. Prostě i mezi námi mohou být ti, kteří mají jiné názory než my. Je fakt, že bysme tady mohli ****t elegantnější mluvu.

Již dlouhou dobu sledují při čtení názorů nás seniorů, že máme mezi sebou velmi tvrdého oponenta naší vlády a presidenta , vůči kterým používá nejen tvrdá, ale i nevhodná slova a téměř nic se mu nehodí. Bylo by zajímavé vědět, jakou profesi dělal, nebo dosud dělá, což by byla tragédie. NAJDE SE ???

V poslední době se velmi často argumentuje, zejména v HSP, tím, jak si vedou jinde. Přitom stačí poslechnout si vysílání STV, která je nám nejbližší, abysme zjistili, že to co se tvrdí u nás, není až tak pravda! K útokům na vládu to však stačí! Jak hanebné!

Máte pravdu p. Koplíku. ÚS napadl zákon a nyní jsou svým způsobem poškozeny samostatné strany. Potřebují 5 % a 3koalice např. každá jen 3,7! Uvidíme, jak tu nerovnost p. Rychetský vyřeší!

Izrael zaplatil za všechny předešlé dodávky vakcín. Nezaplatil pouze tu poslední. Důvodem jsou neshody ve vládě po volbách. Na to že nám Izrael 5 000 vakcín dal to nemá vliv.
https://www.israel.cz/lang_cs/aktualita/1/14838/

Pro nás by to mohlo být poučením, že roztříštěný parlament s mnoha politickými stranami je neakceschopný. U nás se o větší politickou roztříštěnost postaral ústavní soud. Po zkušenostech z jiných zemí měl ústavní soud postupovat opačně.

I o tom co jste napsal dále, bych Vám mohl oponovat, ale nechci dráždit zdejší stoupence krátkých nic neříkajících vyjádření. Aby má odpověď měla hlavu a patu, musel bych toho napsat hodně.

Izrael poslal ale ještě je nezaplatil. A já jsem neslyšel, že by z Francie nedošly. Ale už to není relevantní protože teď po té hradní šaškárně s odvoláním ministra budeme zavaleni sputnikem a očkování budete do konce dubna. Na kterou další se už vaří voda je nasnadě. Paralela se Slovenskem po....

...dodávce sputnika se nabízí. Tam ovšem nemají putinovského otroka na hradě. Otroka, který hned při jmenování novému ministrovi řekl proč byl jmenován a jaké jsou jeho úkoly aby nebyl zodpovědný za mrtvé jako Blatný. Spekulace o pádu na politické dno byly liché a z hrůzou ani nedomýšlím čeho....

je ještě schopna hradní sebranka s ohařem v čele vlády. Kostlivci ze skříní vylézají, viz prostějovský šíbr, ale voda asi ještě dobře nevře.

Trošičku se mýlíte pane Kašpare. Izrael je sice západní země ale s tou jsme vyjma určitého období kdy naše země byla pod kuratelou SSSR měli oboustranně korektní a přátelské vztahy a Izrael skutečně těch 5 000 dávek poslal.

S Francií je to trošku jinak. Francie toho 26. 2. 100 000 dávek přislíbila s tím, že je dodá do 15.3. a že to bude půjčka kterou ČR v dubnu vrátí. Zatím jsem neslyšel o tom že by těch 100 000 dávek do ČR dorazilo. Pokud máte lepší informace pošlete prosím odkaz.

Myslíte p. Koplíku ten podraz západních zemí když Babiš škemral v EU o vakcíny a Francie nám poslala 26.2. 100000 dávek a Izrael 5000. Myslel jsem, že to víte. Ale nevadí. Pro vás rád připomenu.

Vzhledem k dodávkám jak od jednotlivých výrobců chodí, tak ani ty nadhodnocené objednávky nic neřeší!

Však ona EU není v této složité situaci bez chyb. Všichni jsme v současnosti vazalem výrobců vakcín a jak je vidět ještě dlouho budeme. Jen to řada lidí nechce brát v potaz a domnívají se, že jiná parta ve Strakovce by nás už měla proočkované. Nevím ovšem čím?

No jo pane Kašpare. Podle Vás je Babiš největší podrazák. Škoda že jste nevyvrátil podraz západních zemí ( podobně jako Dánsko postupovaly i jiné země).

No to je ta strašná EU. Udivuje mne, že náš pan premiér nepoužil své zbraně jako zaklekávání, zastrašování, manipulace bankami a to co umí nejlépe , násilné převzetí. To poslední mohl použít na převzetí vakcín. Ale EU dobře ví kdo je největší podrazák.

Od západních států se máme ještě hodně co učit, hlavně to jak se dělají podrazy.

Situace s onemocněním COVID se v ČR pomalu zlepšuje ale jak jsem už dříve napsal je nutné hledat nějaké jiné zápory. Bohužel naše sdělovací prostředky asi záměrně vytvářejí, co se týče očkování zmatek.

Přečtěte si jak to ve skutečnosti s objednáváním vakcín a její spotřebou je. Přitom je nutné si uvědomit že v době kdy se vakcíny objednávaly, nikdo nevěděl, které a kdy budou schváleny a taky nikdo nepředpokládal výpadky dodávek jednotlivých firem.

Po bitvě je každý generál ale co by se stalo, pokud by ČR objednala v poměru k počtu obyvatel, stejné množství vakcín jako Dánsko, to znamená 60 milionů dávek a firma by je skutečně ve stanovený čas v objednaném množství dodala? To by bylo řevu, jak mizerně hospodaří vláda se státními prostředky.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/koronavirus-cesko-evropska-unie-dodavky-vakcin-ockovani_2103231850_aur

Z odkazu:
V praxi to znamená, že do Skandinávie očkovací látky míří víc než dvojnásobným tempem oproti Bulharsku nebo Lotyšsku. Například Dánsko si objednalo přes 36 milionů dávek vakcín pro necelých šest milionů obyvatel, tedy několikanásobně víc, než potřebuje.

Dosavadní systém distribuce tak zvýhodňuje bohatší státy, které si mohly do****t objednat více dávek, které nepotřebují.

Sčítání obyvatel a před tím i registrování jednotl. skupin k očkování ukazuje, jak jsou celé slavné digisystémy choulostivé. Z logických důvodů docházelo k výpadkům a následně nekvalifikovaným kritikám. S těmi výpadky se, pokud nebudou ty systémy chráněny vůči přetížení, bude muset prostě počítat.

Zapomněl jsem poděkovat panu Koplíkovi za info. Asi mi ten mail nepřišel, nebo zapadl do spamu!

Pomalu začínám chápat proč je část některých slov vyhvězdičkovaná. Ve slově v.o.l.e.b.n.í. je vyhvězdičkováno v.o.l.e. ve slově p.o.s.l.o.v.é. je vyhvězdičkováno o.s.l.o.v.é., slovu d.o.v.o.l.e.n.á.

vahvězdičkováno v.o.l.e. Nejpikantnější je slovo m.o.r.á.l.k.a. kde bylo vyhvězdičkováno o.r.á.l. Na co ten cenzorský automat nemyslí?

A to už pane Pachnere včera zaznělo od někoho, že by se to % mělo snížit na 3! Budeme se asi hodně divit!

A to už pane Pachnere včera zaznělo od někoho, že by se to % mělo snížit na 3! Budeme se asi hodně divit!

Poněkud mne vyděsilo dnešní rozhodnutí Ústavního soudu o zrušení násobků 5% pro vstup do parlamentu koalicím. Určitě chtějí vytvořit koalici všech proti p. Babišovi. Využijme tuto příležitost k zákazu koalic, jak to je i jinde. Když strany chtějí, ať se sloučí. Vezměme to vážně. [email protected]

2.je velmi důležitý odborný psycholog a pedagog. přístup. Vzpomeňte na rodilé uč. AJ po revoluci kdy učit mohl i taxikář nebo umývač nádobí a jaké to nadělalo škody , hlavně odborné, protože ti lidé neumí vést děti a neumí je naučit, i kdyby jejich odbornost oproti těm "angličtinář." byla na výši.

Zaráží mne schvál. zák. o možnosti , aby na 2. st. ZŠ a na SŠ vyučovali odborníci. bez pedagog. vzdělání. Myslím, že toto pedagog. vzděl. je pro práci s dětmi mnohem důležitější než odbornost. V letech, kdy se děti dostávají do puberty a do adoloscence, v době, kdy si hledají své místo mezi lidmi

Nepochopil jsem proč je nutné příspěvky do této sekce lze zadávat jen přez tento email. Kdo je na této adrese? Admin, cenzor............?

Pane Sazečku. To jak se přispívá do Vašeho okénka bylo v Mailu. Cituji: texty do Vašeho okénka můžete zasílat na emailovou adresu [email protected]

Věřím, že to bude rok, kdy se zase budeme moci všichni sejít. A to i díky očkování, které se už rozbíhá.

Přeji vám všem vše nejlepší hlavně hodně zdraví a životní pohody v novém roce 2021.

Ještě mám kolegové dotaz. Jak se přispívá do "Našeho okénka"? To musím mít FB nebo jiný účet?

opozičních politiků, nakonec ani členů ČSSD, kteří věrni historii podkopávají autoritu vládě, zejména premiérovi. Namísto, aby se situace ve společnosti uklidnila, tak do toho přijdou volby a bude asi dost horké léto. Pomáhejte prosím ke kultivaci.

čtěte zespoda!

zástupců, aby tento termín přestali používat. Zároveň by se mělo působit podobně na HSP, které rýpou do věcí do kterých ani pořádně nevidí, včetně toho označování "skupin", dávání prostoru pseudoodborníkům, kteří spíše zhoršují náladu ve společnosti, než aby ji řešili!
Jistě se neubráníme vyjádření

Ještě k mému příspěvku o seniorech. Nejde jen o ČT "kdo seje vítr". Zaznamenali jsme přece již sílící averzi vůči starším občanům. Je to nechtěná reakce na věčně používaného termínu "ohrožená" nebo "ri***ová" skupina obyvatel. Bylo by dobré, kdyby většina z vás zaintervenovala u svých ****ných pokr.

Všem spolu diskutujícím přeji hezké prožití svátků vánočních, dárky pod stromkem takové, jaké si přejí, a nemusí to být jen dárky hmotné. Nový rok ať je hezčí než ten minulý a těm které jsem svými příspěvky v tomto roku ještě nestihl naštvat, slibuji že se vynasnažím to v novém roku napravit. 😊

Totéž přeji panu Vondráčkovi i všem kteří se o tento Web starají a i jim slibuji že to se mnou nebudou mít v příštím roce lehké.
😊

Souhlasím s Vámi pane Sazečku. ČT z nás seniorů dělá hlupáky. Dřív byli starší lidé uznáváni pro své životní zkušenosti, dnes nás chtějí poučovat. Přitom když se některé TV dotazují v anketách na ulici, ukazuje se, že mládež ve věku absolventů gymnázií netuší,

kdy byla první nebo druhá světová válka, a to tápou i ve kterém století, natož aby věděli kdo s kým bojoval, a proč. Většina neví, co to byla Velká říjnová revoluce, Vítězný únor o srpnu 1968 nemají tušení. A tito mladí nás chtějí poučovat.

Své PODĚKOVÁNÍ za přání k vánocům a novému roku od pana Radka Vondráčka jsem vyjádřil i se stejným přáním panu předsedovi PS již včera, ale e-mail pro neznalost jiné adresy jsem odeslal na [email protected] s prosbou o přeposlání na pana předsedu.Věřím, že prosba byla vyslyšená. Děkuji.

Své poděkování za přání k V

Děkuji za přání z PS PCR podepsané RADKEM Vondrackem a přeji brzké uzdravení a hezké vanoce

Letošní vánoce pro hodně lidí krásné bohužel nebudou. Nechci vidět to, co přijde v lednu, to bude mazec

Ct považuje seniory asi za naprosté blby nemam slov

A jinak kolegyně a kolegové. Řešili jsme TV poplatky. Co říkáte geniálnímu nápadu ČT zavést extra výkladové zpravodajství pro seniory. Jakoby senioři nebyli schopno pochopit to, co nám předkládají v běžných zprávách! Jakoby nestačili ty vrcholně odpudivé pořady typu OVM, nebo 168 hodin!

Přeji všem, kolegům Senpar, panu předsedovi Vondráčkovi, prostě všem dobrým lidem krásné vánoční svátky. Všem přeji aby se svět dostal co nejdříve ze současné zdravotní krize. Všem rovněž přeji, aby se pochybovačům vrátil zdravý rozum a začali se chovat tak, aby z toho měli prospěch všichni!

Děkuji, alespoň touto cestou, Radkovi Vondráčkovi za vánoční přání a také já jemu a celé rodině přeji pohodové vánoce a trochu lepší, nastávající, rok 2021.

Pokud si pamatuji, tak v minulosti každý podnjk, který hospodařil s vodou, musel mít před vypouštěním vody mimo závod kontrolní šachtici pro odběr vzorků. Je zajímavé, kdy se tato povinnost vytratila, že se zde doporučuje dle vzoru DDR

Vtéto zemi si v poslední době protiřečí nejen vědci, ale i politici a hlavně ti, co čekají vždy na nějaké prohlášení, nebo rozhodnutí, aby mohli okamžitě vystartovat ze zálohy a všechno kolem sebe znevážit, napadat a podobně, jen se hlavně svým rozumováním zviditelnit, k čemu jsou asi dnes vedení

A online. pan Raclavský dobrý nápad.

Pane franku vědci si často protiřečí. Zkoumají, ale nemají patent na rozum. Tak je potřeba je brát opatrně.

Pane franku vědci si často protiřečí. Zkoumají, ale nemají patent na rozum. Tak je potřeba je brát opatrně.

Na výstupu z každého podniku, firmy či živnosti by měla být povinně osazena kontrolní šachta pro kontrolu / monitorování vypouštěné odpadní vody bez ohledu zda voda jde přímo do krajiny nebo na ČOV.. Je to např. v Německu a pak není nutná diskuze kdo co zavinil a čím otrávil řeku / krajinu.

Sami změnu neuděláme, k tomu musí dospět většina společnosti, která nebude spokojená a bude bojovat o změnu.To co jsme si vycinkali klíči je pouze převzatá konzumní sobecká společnost, pro kterou snad mají uši jen věční nespokojenci, tak uvidíme kde to dovedou. Tohle určitě normální Čech nechtěl

Josef Musil
02.12.20

Vážení! Je nutné si uvědomit, že za socialismu nás učili,že je nutné pracovat pro společnost a potom očekávat odněnu a uznání. Nyní taková ,,hloupost"neplatí. Každý se musí starat sám o sebe a na společnost nehledět.Stím nic neuděláme! Nebo ano?

Ano, přirozený strach máme ve vínku, ale v současné době nás straší mnoho znalců , vědátorů a jim podobných, kteří si v mnohém protiřečí, stačí jen pozorně poslouchat, strašit se dají děti a lidé, kteří pořádný život neprožili, což v současnosti asi ani nejde.

Pane Frank, lidé, kteří nemají strach, jsou asi potenciální pacienti psychiatra. Strach nám dala příroda do vínku, jako prvek našeho přežití.

Tajné služby státu mají zajišťovat naši bezpečnost a ne hrát podivné hry s novináři, či ovlivňovat konkurenční státní zakázky veřejnými projevy. Toto by měly řešit příslušné parlamentní instituce. Včetně vládních.

Tajné služby státu mají zajišťovat naši bezpečnost a ne hrát podivné hry s novináři, či ovlivňovat konkurenční státní zakázky veřejnými projevy. Toto by měly řešit příslušné parlamentní instituce. Včetně vládních.

BIS je tajná služba. Komunikace s ústavními činiteli je tajná. Nechápu, že média řeší jakési údajné zadání tajné službě od prezidenta ČR. Možná jde jde o řízenou provokaci ze strany BIS nebo naprostou neprofesionalitu.

Doba jakéhos tvoření by měla VÝRAZNĚ svítit na informační tabuli po celou dobu jednání parlamentu PS,případně zvyrázněná výstražným majáčkem

Když začnou poslanci tvořit, je potřeba vyhlásit stav národního ohrožení.

Za zbytečnost považuji i vytvoření chráněného účtu pro dlužníky. 1) dlužníci s několika exekucemi žijí obvykle z ruky do huby a peníze se jim na účtu ani neohřejí a 2) "nezabavitelnou částku " měli za úkol hlídat banky i mzdové účtárny zaměstnavatelů. Asi banky potřebují nějaký haléř za vedení účtu.

Zákon o náhradním výživném...., není mi jasné, zda částka 3000,- Kč se bude týkat jen jednoho dítěte nebo na všechny děti a co bude po vypršení těch 2 let? Bude si moci matka zažádat znova? Myslím, že je to zbytečná práce zákonodárců, lepší by bylo zajistit skutečnou vymahatelnost práva!!!

Omlouvám se. Tento můj příspěvek patří do jiné rubriky, bohužel v této rubrice nejde smazat.

Pane Kašpare. Kde jsem patřil Vám mohu říct. Já ani nikdo z mé rodiny nikdy nebyl v komunistické straně. To že jsem byl trošku ironický, je proto že Vaše hodnocení lidí je příliš povrchní. Za svých 71 let života jsem poznal mnoho komunistů i nekomunistů a mezi jedněmi i druhými

se najdou lidé slušní, stejně jako darebáci. STB to taky nebyla jednolitá struktura, ale byla tam i ochrana letišť i ochrana ekonomických zájmů republiky. Ani tady bych neházel všechny do jednoho pytle. Život je mnohem složitější, než jak jej vidíte Vy a jednoduchá klišé moc nefungují.

Ten můj předešlý příspěvek je omyl, bohužel nejde opravit ani smazat

Tak nám "zastřelili Ferdinanda"!?

Pane Koplíku, myslím si, že dnes, kdy si mnoho vědeckých i opozičních diskutérů v opatřeních proti COVIDU protiřečí, tak dnešní občan přestává mít zájem o čtení dalších podobných statí a stává se při slově corona alergickým. Pravdu zatím nikdo nezná, jsou to jen úvahy, matení myslí a šíření strachu

Počet nakažených COVID 19 v jednotlivých obcích od 1.10. do 17.10.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/mapa-ukazuje-pocet-nakazenych-v-jednotlivych-obcich-40339586#seq_no=1&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=Xr311tYsu5e-202010181446&source=article-detail

Myslím že v dnešní době je největší problém COVID 19. Právě jsem si přečetl výborný článek na toto téma. Je hodně dlouhý ale je to to nejlepší, co jsem zatím na toto téma přečetl. Neodolal jsem možnost se o něj s vámi podělit. Doporučuji přečíst celý.

https://www.nihilistanabalkonu.cz/l/covid-a-matematika-aneb-koho-poslouchat-a-koho-neposlouchat-v-casech-pandemie/?fbclid=IwAR0oNdUEeRbq9jyFdwz0mWFAoryGP3VeRwUGNQ5021Ik040V_xRTn2UwJ8U

Výborný článek, jenže většina lidí bude líná si jej celý přečíst, tak tady dám jen ten nejdůležitější odstavec:

Epidemie se dá ukočírovat i bez drastických opatření. Nemusí to být sinusoida, ale velmi mírně stoupající přímka. Bez velkých zákazů, bez velkých dopadů na ekonomiku, bez velkých ztrát na životech. To bychom ale nesměli být úplní pitomci. O to větší je škoda, že úplní pitomci jsme.

Pane Koplík, děkuji za pochopení a povzbuzení.

Pane Koplík, děkuji za pochopení a povzbuzení.

Paní Kapalová.
Docela Vás chápu, žiji taky na vesnici, taky nemám auto, ale na rozdíl od Vás žiji ve čtyřčlenné rodině a jsem poměrně zdravý.

Výroky imunologů o povinném očkování berte s rezervou. Zatím žádná očkovací látka není po****ná, než bude, a to v dostatečném množství, uplyne ještě hodně vody a kdoví co všechno se do té doby změní.

Povinné očkování je jen málo pravděpodobné. Ve sdělovacích prostředcích sledujte jen hezké věci a ty špatné hoďte za hlavu. Přeji pevné nervy, zdraví a hodně optimismu.

V rubrice Naše okénko jsem asi jediná, kdo popsal trávení léta syrově, drsně a pesimisticky. Pro vysvětlení uvádím, že je to asi je to tím, že bydlím sama v malé vesničce bez občanské vybaveností, nemám auto a velice špatně chodím.

Dnešní tiskovka po jednání vlády k problému corony nás ubezpečíla,že může být ještě hůř, tak že by se naplnily řečí o pokusných králicích, asi splňujeme požadavky této doby

Obávám se, že se občané ČR stanou pokusnými králíky farmac. firem, že vakcína bude zprvu dobrov. později podmíněná a nakonec povinná. Tělo člověka po 50 si neumí vytvořit protilátky, proto je pro senior. přímo nebezpečná. mám os. zkuš. s očk. proti chřipce- týd. hosp. + měsíc vážn. neurolog. potíže

Jsem v šoku, jakým způsobem je vedena masáž lidí za účelem přijímání vakcinace. Prymula zvyšuje hrůzy a paniku lidí čísly nemocných /kterým většinou nic není/ i počty hospitalizovaných kdy údajně cca 42% zabírají místa v nem. protože nemohou být v karanténě, místě pobytu je nelze oddělit od zdrav.

Jsem v šoku, jakým způsobem je vedena masáž lidí za účelem přijímání vakcinace. Prymula zvyšuje hrůzy a paniku lidí čísly nemocných /kterým většinou nic není/ i počty hospitalizovaných kdy údajně cca 42% zabírají místa v nem. protože nemohou být v karanténě, místě pobytu je nelze oddělit od zdrav.

Aktuálnější jsou však dodávky rouše k do schránek důchodců. Jsou určeny k volbám a ne do konzumu pro rohlíky. Pokud jsou to ty vadné jejíchž reklamaci Čína odmítla a vláda nemá jinou možnost jak se jich zbavit tak je v podstatě jedno zda ****t ANO v rouše či bez ní. Obojí je infekční.

Mám tam bohužel ve jméně překlep. To jen aby mne zase někdo nevyučoval ze slušnosti.

V PS je těch adeptů sice více ale nechápu jak chce někdo nasadit na Babice nějaký kodex obzvláště jde-li o etický.

Ten etický kodex jim příliš nevoni

Dne 8.9.2020 zaslal předseda PS poslaneckým klubům iniciativu , kde žádá o podporu novely zákona o soudcích a soudnictví ve všech oblastech a současně i návrh Etický kodex poslance. Bude zajímavá reakce všech, kteří se svou spravedlnosti ohánějí a splňují i Etický kodex poslance

Dnešní příspěvek zde nepatří,ale přesto musím se vyjádřit k aroganci soudcovské mafie, která dnes v rozhodnutí pádu mostu ve Studence citovala ve zprávách ČT, že není možno zjistit viníka.Asi se o most opřel kolemjdoucí opilec a most spadl. Vrchol arogance vůči nám občanům, kteří tu mafii platíme

Pane Miroslave, co jste od našeho penzijního zajištění čekal. Buďte rád, že jste se vůbec penze dožil, když denně vidíme jak ze života odcházejí mladí lidé jen k ****i své nerozvážnosti a hazardování, nebo, že jsou v práci celý den jen pro pěknou výplatu. Radujte se s vnoučaty a važte si života

Došel jsem k velmi zajímavým číslům. Kdyby neexistoval první důchodový pilíř, ale třeba jen ten třetí , tzv. Penzijní připojištění" , tak bych měl s nynějším důchodem peněžní zásobu na 30 let života v penzi. No toho se nedožiji. Takže občasná prémie důchodcům neuškodí a nikomu neublíží.

Ty neustálé diskuze ohledně toho tzv. třináctého důchodu už jsou omleté a unavující. Já jsem si letos udělal takový svůj vlastní výpočet, kolik že jsem vložil do čsl. a českého důchodového systému za 43 roků práce, ale také výpočet toho, jak mně stát tyto peníze "zhodnotil" za tu dobu.

Mám od března dvě vnoučata, tak jezdím za vnoučaty a vnoučata jezdí s mými syny a s maminkami k nám. Je to pěkná do****ná. Okolí našeho města je pěkné a skýtá dostatek prostoru k rekreaci. Pokud mně ještě nějaký čas zbude, tak se věnuji muzice a chodím hrát. Neměnil bych.

Formulář se mě ptá, ať napíši něco o tom, jak jsem strávil letošní do****nou. Od té doby, co jsem v důchodě, tak jsem slovo "do****ná" vymazal ze svého slovníku. Na do****nou nemám a když na něco nemám, tak to nechci. Byl jsem doma, máme svůj rodinný domek a v něm spoustu práce.

Byli jsme jediní, kdo měl jistý příjem. Jaký to je ta otázka a proto je úplatek 13.důchod, namístě by bylo je zvýšení nejnižších důchodů, jenže to je dražší a nebyl by to politicky výnosné. Na pováženou je, že nás to jako skoro 3 milionovou skupinu staví proti zbytku obyvatelstva

Pane Škromachu, jmenuji se Verbický. Na rozdíl od vás si myslím, že je rozumné, aby stát, ale i rodiny, pokud nenastaly výjimečné situace, hospodařily s „vyrovnaným rozpočtem“. Byl zde jeden předseda vlády, který taky tvrdil, že „státní dluh se běžně nesplácí“. Ale zkuste to říci věřitelům.

Zřejmě „státní bankrot“ vám nic neříká, stejně tak jako Fond obnovy EU (750 miliard eur). Pokud se týká výstavby sociálních bytů není problém v kompetencích, ale v zajištění financování. To, že stát deleguje pravomoc na nižší články státní správy neznamená, že se zbavil zodpovědnosti.

Pane Zdeňku, pokud můžete,tak prozradte, která skupina občanů dospěla k výši částky 6000 kč potřebné ke kompenzaci za dobu koronaviru, a o kolik je předpoklad dalšího zvýšení při případné další vlně, to budou finance potřebné na vánoční dárky,tak začněme slibovat.

Pokud jsou řeči v parlamentu ,podobné naším debatám v kuloárech, tak se nedivím tomu, že čím menší problém, tak tím více potlachu , a čím výše postavení, tak zazní odkaz a přenesení odpovědností na nižší stupeň, proto nedochází k potrestání pravých viníků. To je náš dnešní systém

Tech šest tisíc je skutečně minimum

Tech šest tisíc je skutečně minimum

Tech šest tisíc je skutečně minimum

Ale zpátky k důchodům. Osobně považuji jednorázový "třináctý" důchod ve výši 6000 Kč jako minimální kompenzaci seniorům za vyvolané náklady a zvyšování cen v době koranavirové. Ostatní občanské skupiny dostaly mnohem více.

Pane franku a plná nádrž do Mustanga stála 10 Kč. :-)

Pane Vrbický neprodereme. Státy prostě s dluhy pracují a nemusí to vůbec nic znamenat. Jaké závazky prosím přijímáme? To mi vysvětlete. Děkuji.

Pane Vrbický, bytová problematika patří do kompetence měst a obcí. Takže se musíte obrátit na Vašeho starostu a zastupitele s otázkou" "Proč nestavíte malometrážní dostupné bydlení pro mladé rodiny a seniory?" :-)

Pane Verbický, promluvil jste mi z duše . dnes se řeší věcí, které byly minulé době vyřešeny a jen proto jsme je zavrhli a zapoměli. V 70tých létech trvalo stavební po****ní 3 měsíce, mladí dostali novomanželskou i stavební půjčku nejen od státu, ale i podniků, ONV A OBCÍ ,ale i bank s úrokem 1,7%

Pane Škromachu, říká se, že stát se má chovat jako rodina. Tak vy tvrdíte, že když mají vaši sousedi dluhy, je normální si je pořídit také? Při stávajícím tempu zadlužení a přijímání závazků za nesplatitelné dluhy jiných států se brzy „prodereme“ na přední místa. Investice ano, ale důležité je

jejich zaměření. Proč místo zbraní nestavíme sociální byty pro mladé? Zaměstná to více pracovníků, přinese to větší výběr daní do rozpočtu státu a sníží neúměrně vysoké nájmy. Proč náš stát podporuje politické neziskovky u nás, ale i v zahraničí a místo toho neposkytuje bezúročné půjčky mladým,

aby mohli založit vlastní rodinu? Pokud se týká zahraničních obchodních řetězců a firem, ty se u nás chovají jako na „dobytém území“, jinak než ve vlastní zemi. A proč ne, když jim to naše vláda do*****? A vy souhlasíte s tím, aby byly ze státního rozpočtu hrazeny aktivity soukromých firem?

. Patřím ke starodůchodcům,kdy se důchody vypočitávaly jinak, než v současné době,náklady na pokrytí životních potřeb máme s manželkou souhlasné s mladopensisty, přesto jsem proti nějakému třináctému důchodu a dalšímu zvýšování dluhu v rozpočtu.Spíš učme lidí vážit si peněz a denního života

A zpět k seniorům. Souhlasíte s jednorázovým vyrovnáním nákladů seniorů na opatření spojená s dopadem koronavirové epidemie na jejich náklady? Jste pro "třináctý důchod" . Zatím nejvyšší nabídka je 6000 Kč. Kolik byste dali Vy?

Pane Verbický, řetězce se stejně jako jiné podnikatelské subjekty chovají tržně. A to ne jen u nás. Svého času propagoval pan Čuba projekt, kdy prvovýrobci mají svoji vlastní síť zpracovatelů i prodejců. Což se mi líbí. A je otázkou proč to nedělají.

Všechny země mají dluhy. A Česko je jednou z nejméně zadluženějších zemí. A to nemáme žádné velké zásoby ropy nebo jiných přírodních produktů. Takže to není žádný problém. Důležité je kam se peníze investují.

Máte pravdu pane Franku, nežijeme si špatně, ale na dluh. A ten bude muset někdo zaplatit. Jen nevím proč musíme mít útočné vrtulníky a houfnice jen proto, že dostřelí o dvacet kilometrů dá než ty co máme.
A pokud se týká pana Babiše, tak v řízení platí, že kdo má pravomoc, má i zodpovědnost.

Neházejte všechnu vinu v zadlužování pouze na Babiše. Plnou spoluvinu nese většina poslanců v parlamentu, lidé, kteří pro své platy dnes již ani neznají hodnotu naší měny a je jim jedno, jak obyčejný člověk žije, a i přes to si myslím, že si nežijem špatně

Při vstupu na politickou scénu se pan Babiš prezentoval jako „bojovník proti korupci“ a úspěšný podnikatel, co bude řídit stát jako své firmy. Dnes, kdy se mu podařilo zadlužit tento stát způsobem přímo unikátním, již korupce není jeho hlavním tématem. Volání Katalánců po svobodě, tvrdé zásahy

státní policie a věznění národních představitelů nechalo pana Babiše zcela „imunním“. Výzvou ke státnímu převratu v Bělorusku plní pouze zadání. Ze sebevědomého politika, s přímo revolučními názory, se stal „služebníček“ bruselské byrokracie, vedoucích evropských politiků a našeho velkého bratra.

Pánové Zdeňku a Květoslave, rozebírat ZDE obchodní politiku, a proč jezdí naší občané do sousedních státu, je tak trochu mimo mísu, prostě , lidé mají auta a spojují poznání kraje s užitečným nákupem, a navíc, se to stalo asi modou pro určitou kastu lidí, kteří se tímto presentují ve svém okolí

Máte pravdu pane Škromachu, určitá společenská vrstva obyvatel skutečně kupuje nejlevnější potraviny. Problém však vidím v něčem jiném. Zahraniční obchodní řetězce „tlačí“ zemědělce k cenám, které v mnoha případech jsou na hranici výrobních nákladů. Ovšem cena na prodejně je obvykle vyšší

než z „dovozu“. Tím zvyšují svoji marži a ničí schopnost konkurence našich zemědělců. O dvojí kvalitě některých „dovozových“ potravin snad není třeba hovořit. Zamyslel jste se proč v příhraničí jezdí naši občané nakupovat do Rakouska a Německa? Proč jsou tam potraviny a některé jiné zboží

zboží levnější a kvalitnější? Přitom kupní síla v těchto zemích je několikrát vyšší než u nás.

Své postřehy z tohoto místa parkoviště bych mohl zdokumentovat i po jiných stránkách a věřte , že nejsou hezké, spíš smutné na dnešní dobu. Pro jistotu upustím od dalšího komentáře, abych se nedočkal toho, že tento můj příspěvek nebude otištěn a budu zařazen do určité kolonky, jako mnoho jiných

Ještě jednou ke Zdeňkovi. Pokud by jste chodil nakupovat do marketu mimo Prahu asi by jste se divil co dnes lidé kupují. Sedávám v autě na parkovišti pro vozítkáře a čekám celou dobu na manželku, tak vidím ty propastné rozdíly v naplnění nákupních vo****ů obvzlášť v době pobírání sociálních dávek

To jestli jsme mezi zeměmi s nejmenším zadlužením je věc jiná, zde se jedná o to proč a kdo u nás se snaží rozhazovat co nejvíc, a to od dávných dob, dělají líbivou politiku , ala hlasy do ****b nezískávají, což je dobře, jen tak dál.

Tablet se zasekl, proto tolik kopii na vysvetlenou

Květoslave trochu se mýlíte. Řetězce prodávají, co lidé kupují. Zkuste se někdy prodavačů zeptat zda zákazníci kupují zboží označené Českou vlaječkou nebo to co je nejlevnější. Co myslíte, že se dozvíte?

Jaroslave i tak budeme patřit mezi země s nejmenším zadlužením.

Proč to tady Evo tolikrát kopírujete? Nám to stačí jednou. :-)

Je to smutné, čeho se člověk dožil. Souhlasím s vámi pane franků a pane verbicky

Je to smutné, čeho se člověk dožil. Souhlasím s vámi pane franků a pane verbicky

Je to smutné, čeho se člověk dožil. Souhlasím s vámi pane franků a pane verbicky

Je to smutné, čeho se člověk dožil. Souhlasím s vámi pane franků a pane verbicky

Je to smutné, čeho se člověk dožil. Souhlasím s vámi pane franků a pane verbicky

Je tristní, když pan Babiš předstírá lidovládu a ve skutečnosti o našich životech rozhodují zaměstnanci EU. Referenti Evropské komise již dali vědět, že návrh zákona o podílu českých potravin na pultech obchodních řetězců v ČR je v rozporu s jednotným evropským trhem. EK nemá zájem vyřešit dvojí

kvalitu potravin, aby k nám nadnárodní řetězce nevozily „odpad“, ani zabránit znevýhodnění našich zemědělců, což je běžná praxe zahraničních obchodních společností. Je smutné, že z průmyslově vyspělého státu se stala montovna, že o podmínkách našeho života rozhodují zaměstnanci EU.

O vliv na ekonomiku státu a suverenitu jsme již přišli, pokud se proti tomu národ nepostaví, přijdeme i o svobodu a nakonec i národní identitu.

Nám nestači nejvyšší zadlužení, které jsme si na sebe doma upekli, tak proč bychom nemohli ještě příjmout další částku upečenou v EU a možná i bez našeho souhlasu,však to budou splácet naše děti, vnuci a pravnuci, tak současníkům to "může být jedno". ŽE ?

Pane Verbickyperfektni

Ano pane Verbický, popsal jste to naprosto přesně.

Pokud naše vláda je schopna překonat koronavirovou pandemii vlastním zadlužením státu, proč nám má EU poskytovat prostředky, které nutně nepotřebujeme? Je evidentní, že cílem tzv.fondu obnovy je „přivázat“ jednotlivé země k ideji společné EU.

Za tento dluh, 750 miliard eur (cca 20 bilionů korun, 750 miliard Kč/stát) budou ručit všechny země, tedy i Česká republika. Skutečností je, že naše děti a vnuci budou ručit za nesplatitelné dluhy především nejbohatších států EU.

Dále už bez komentáře.

Pane Kašpare. Já doufám že moderátor nemá právní odpovědnost za to, co řekne v jeho pořadu zpovídaný host. Nějak nerozumím souvislosti mezi tím že někdo byl nebo nebyl zavražděný komunisty. Jakou to má souvislost s tím, že pokud říkáme pravdu můžeme kritizovat kohokoli.

Pane Franku. Evu budeme kritizovat za to že kousla do jabka a že ukecala Adama aby si kousl taky. Adama za to že se ukecat nechal. Stvořitele za to že při stvoření nás lidí to hodně odflákl. No a s vlastní kritikou bych nespěchal. Zatím je dost lidí kteří mne kritizují, netřeba abych jim pomáhal.

Co takhle debata v kuloárech o použití střelné zbraně v sebeobraně,schválemo v
minulém týdnu v PS. To bude pro všechny, nebo jen pro vy****né, případně jen VIP ? Nebo, kdo může prohlásit za nesvépravného člověka, který se dopustil trestního činu,viz střílející řidič z vozidla BMV , A JEHO POSTIH ?

Kritizujme, kritizujme, jsem zvědav co budem kritizovat až dojdem k Evě a k Adamovi, asi budem pokračovat u pána BOHA , ALAHA a jím podobným, neměli bychom s kritikou začít sami u sebe ? K tomu tento národ už asi nikdy nedospěje

Vzal jste to hodně zeširoka. Jen si marně vzpomínám, určitě mne poučíte, že by jmenování byli zavražděni komouši. Semelová vystoupila, plácala nesmysly, a zesměšnila všechny komouše. Takže moderátor veř. práv. tv si musí dávat pozor jaké exoty zve do studia s vědomím právní odpovědnosti.

Já si naopak myslím že každý člověk by měl být kritizovatelný. Jeho kritik by měl objasnit proč dotyčného kritizuje a jaké má zdroje informací k jeho kritice. I Karel IV i Matka Tereza měli své stinné stránky, jen se o nich moc nemluví. O paní Miladě Horákové žádné negativní informace nemám

alespoň ne z věrohodných zdrojů ale pokud je někdo má ať je mu umožněno vystoupit na veřejnosti, pokud bude plácat nesmysly, zesměšní sám sebe. Moderátor ve veřejnoprávní TV by neměl selektovat lidi, podle jejich politických názorů. Umožnit vstup do sdělovacích prostředků jen lidem se

správnými názory, znamená že tu někdo předem rozhoduje, jaký názor je správný a jaký špatný.

Nevím v jakém hnutí figuruje jmenovaný Železný ani neznám, mimo zpravodajství, jeho tv. pořad. Ale byl by blízko inzultaci člověk který by se v mé blízkosti k dotyčné vyjádřil stylem nějaké nicky jménem Semelová čímž se zařadila mezi mršiny. Co čekat od komoušů.

Říká tento poslanec Afd něco nerozumného? Proč se nedozvíme skutečné názory poslanců této strany, ale naše veřejnoprávní sdělovací prostředky nám tvrdí že jsou to fašisté.
https://www.youtube.com/watch?v=r8S8ULuRZd0

V EU se vytvořila „jednotná fronta“ usilující o změnu původních obyvatel tzv. novými evropany, zrušení a podřízení nezávislých států byrokratickému vedení Spojených států evropských. V ČR se do tohoto proudu začlenila většina politických stran, některé před veřejností „klamou tělem“, soudy, policie

a fakticky všechny sdělovací prostředky. O úloze jednotlivých politických stran a objektivnosti a nezávislosti soudů se snad nemusím ani zmiňovat. Policie chtěla stíhat poslankyni vyhrožování za přirovnání imigrantů k invazivním druhům rostlin. Osoby veřejně vyhrožující vraždou, mimo jiné i našemu

prezidentovi nebo ministrovi zahraniční vlády, přešla nezájmem. Vlastenectví se pro ni stalo sprostým slovem. Sdělovací prostředky „zprivatizovali“ miliardáři nebo bezúplatně ovládli „soukromí podnikatelé“. Jak jinak hodnotit např výrok pana Železného, že vyhodí ze studia každého, kdo se v jeho

pořadu, byť jen slovem dotkne památky Milady Horákové. Pokud se většina národa tomuto hnutí nepostaví, staneme se cizinci ve vlastní zemi, pokud ještě jako národ budeme existovat.

Pane Franku. Nemyslím si že k jednostranné a mnohé zamlčující informovanosti našich hlavně veřejnoprávních médií dal někdo příkaz. Příkazu totiž netřeba. Každý novinář i politik ví že se může zařadit do dvou proudů. Buď do toho „proevropského“ rozumějte podporujícího byrokracii

současné EU a tím i zmatenou genderovou, zelenou a multikulturní politiku. V tom případě mají prostor pro své příspěvky do všech médií hlavně do těch veřejnoprávních, nebo se zařadí do proudu která podle mne právem poukazuje na to, že politika těchto aktivistů vede Evropu k

ekonomickému zaostávání, rozvratu, chaosu a v konečném důsledku k totalitě, horší než byla ta předchozí, a v tom případě budou označováni za xenofoby, homofoby, fašisty a rasisty. Jako takoví nebudou mít přístup do médií a pomalu se začínají rozbíhat i soudní procesy za „šíření nenávisti“.

v zahraničí,nebo ze zpráv kolujících po internetu, které mnohdy nejsou pravdivé. Kdy se dočkáme nápravy a kdy tyto instituce budou pravdivě informovat občany. Je jasné, že za tímto jednáním je určitá osoba, nebo spolek. Kdo může, ať se přidá a odpoví bude to zajímavé .

Dnes se ptám, proč se už konečně v PS neřeší informovanost z ČT a rozhlasu o dění kolem nás, bez nás a o nás. Je to horší, jak za okupace a totality. Měli bychom se aspoň dovědět, na čí pokyn, příkaz, nebo přání je tato situace. Je trapné se dovídat věcí z cizích teleizí, rozhlasů,nebo od známých

To dnešní vynášení rozsudků a tresty připomíná chování soudů po roce 1945 Kolaboranti byli omlouvání za své činy, soudy se oháněly demokratickým postojem a výsledek je to, že mnozí kolaboranti dodnes pracují na místech, kde nemají co dělat a navíc i rozhodují. Tak dopadá spravedlnost s omlouváním.

Pane Škromachu, nesouhlasím. Trest smrti neměl být zrušený a ten ****** měl dostat trest smrti.

Humanita dnes už pokročila tak daleko že zachraňuje životy vrahů. Jen obětem zachránit život neumí.
Gabriel Laub

Problém se týká především soudů, kdy soudní případy nejsou posuzovány z hlediska spravedlnosti, ale zřejmě z pohledu politického názoru soudce nebo „politického zadání“. Věří někdo, že soudci soudí „podle svého nejlepšího svědomí“? Jaký by byl rozsudek v případě, že poškozená by byla dcerou soudce?

Toho cizince měli vyhostit bez možnosti návratu. A u těch housek se určitě ještě pán odvolá. myslím, že to není pravomocné rozhodnutí. U más nikdo krást nemusí. práce je stále dost. jen chtít.

O české společnosti se často píše v souvislosti s narůstajícím extremismem a netolerancí. Okr.soud v Litoměřicích odsoudil Abdallaha Ibrahima Dialla k trestu dvou let vězení za znásilnění nezletilé dívky a z krádeže jejího mobilního telefonu i s tím, že dívka bude mít celý život psychické následky.

Krajský soud v Brně odsoudil bezdomovce na 1,5 roku vězení k****i krádeži housek. Není to první případ naší justice, který má vliv na nárůst extremismu a netolerance a může skončit tím, že někdo vezme zákon „do svých rukou“.

Pane Koplíku, za včerejší jednání o rozpočtu VÁM DÁM ZA PRAVDU. I MŮJ KOMENTÁŘ BY MUSELY BÝT SAMÉ *********

Pane Franku. Doporučujete zabývat se tu závažnými problémy, jako je např. státní rozpočet. Současně se nemáme vykecávat a komunikovat nejlépe jednou větou. Taky nemáme být vulgární. Nezlobte se ale tato tři kritéria současně v tomto případě opravdu nelze dodržet. 😊

Žil jsem v domění, že tento senior parlament se bude zabývat připomínkami k jednání v PS, vlády a senátu, ale zatím to vypadá ns soutěž, kdo napíše víc připomínek a strefí se do kolegy. Jsme schopni pokazit všechno. Dohadujem se o ******i a podstata věcí nám uniká, viz státní rozpočet.

Mám velkou důvěru v demokratickou diskuzi, věřím v různorodou diskuzi, tříbení politických názorů a postojů, zcela odmítám demagogii a značkování oponentů. Neuškodí větší odstup a nadhled

Asi je dobré si uvědomit, že parlamentní demokracie je jen mírovou formou občanské války. Ti, co vládnou, se snaží moc udržet a opozice se snaží vládu povalit a získat moc vládnout. trocha chladného rozumu neuškodí. :-)

Trochu se musím usmívat. Proč podceňujete zdraví selský rozum občanů? Stejně tak podceňovat politiky a myslet si, že jsou to samí blbci. Kdyby tomu tak bylo, tak by se nikdy nestali zastupiteli ani ministry.

Pane Pospíšil. Je rozdíl jsou li tu napadáni jiní diskutující nebo jiné názory. Říct že s tím nebo oním názorem nesouhlasím je přece účel diskuze. Na případné odpovědi ze strany vlády bych spíše preferoval systém v němž by jednotliví účastníci diskuze vzájemně hodnotili příspěvky pomocí lajků

ty nejvíc kladně hodnocené by byly teprve předloženy členům vlády.

Pane Frank. Váš návrh na snížení rozsahu jednoho příspěvku do diskuze na jedno souvětí nebo dvou rozvinutých vět by se spíše hodil na transparenty do průvodu na Prvního máje nebo nověji do průvodu „Milionu chvilek pro demokracii“. Tam úderná věta zaujme dav ale v diskuzi jednou větou

toho moc nesdělíte. O tom že jsme postiženi komunistickou výchovou a bude dlouho trvat než si zvykneme na demokracii slyším každou chvíli. Tak přemýšlím, který národ či stát takovou výchovou disponuje. Myslíte že současný vývoj v USA ukazuje, že je tam větší demokracie než u nás?

Nebo Německo kde starší lidé v našem věku mašírovali v Hitlerjugend? Nebo ve Španělsku pod generálem Frankem? Nebo v Portugalsku pod vládou Salazara? Nebo v Itálii za Duceho? Nebo v Řecku v průběhu masakrů za občanské války? Tam všude mají demokratickou minulost?

Hnus. Tahle stránka se po krátké době trvání zvrhla v kecání a vzájemné napadání. Co takhle, kdyby každý člen seniorského parlamentu napsal otázku na předsedu PS nebo na libovolného člena vlády a musel by od něj dostat odpověď. Pak taková diskuze má smysl.

Naše společnost není vychovávaná v duchu demokracie, po roce 1989 si mnoho lidí plete demokracii s anarchií, proto to u nás tak vypadá a bude trvat dost dlouho,než se budeme ohánět demokracii oprávněně. Bohužel.

Pane Verbický. Pokud by se někomu podařilo dostat na náměstí většinu obyvatel a to za situace kdy si svobodně mohou svou vládu z****t, tak by to znamenalo že je většina obyvatel mdlého rozumu, protože jinak by místo na náměstí šli k volbám a z****li si někoho jiného. 😊

Pane Kašpare, váš předpoklad, že většině národa stačí slíbit vyšší důchody a „vítězství je jisté“ svědčí o podcenění inteligence našeho národa. Pokud by se někomu podařilo „dostat na náměstí“ většinu obyvatel, jako v roce 1989, pak by to znamenalo, že je v naší společnosti „něco špatně“.

V demokratické společnosti je běžné, že existuje část nespokojených obyvatel. To souvisí i s tím, že jsou lidé „zahleděni do minulosti“ a lidé „zahleděni do budoucnosti“. V tom se spolu asi lišíme.

Vypadá to tak že nemáte důvěru ve ****če. To znamená že nemáte důvěru v demokracii, protože ta je založena na svobodných demokratických volbách. I ty mohou selhat zpravidla proto že před nimi pochodovaly v ulicích davy a zastrašovaly ty politiky kteří se tomu kdo dav řídil nelíbili.

Stačí tomu davu slíbit vyšší důchody a vítězství je jisté. Pak se spaktujeme s komunisty a to už je jen krůček k totalitě. Nechápu proč bych nemohl proti komunistům bojovat jako v 89. Ovčane dej sem hlas a pak drž čtyři roky hubu. Super demokracie.

Můj názor je že smysluplná debata na náměstích většinou nebývá. Na náměstích se schází dav a kdo umí zacházet s davem ten je vítěz. Můj názor je že na náměstí mají právo jít lidé, když nemají možnost svobodně si z****t své vedení jako například v roce 89.

Do skály vytesat pane Verbický.

Pokud chce být naše společnost skutečně demokratická, bez jakýchkoli přívlastků, pak všichni obyvatelé mají právo vyjádřit svůj názor, třeba protesty i demonstracemi. Nebezpečí vidím v tom, že si někteří politici, redaktoři a dnes i státní úředníci přivlastnili právo nás, obyvatele a jejich

zaměstnavatele, „cejchovat“, cenzurovat a omezovat na občanských právech. Toto zneužívání politické moci, funkce ve státní správě a námi placených sdělovacích prostředcích, je jen krůček k zákazům, diskriminaci nepohodlných a v důsledku k totalitě.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Dienstbier-by-v-takovy-moment-byl-za-zbran-v-ruce-rad-Policejni-expert-Cerny-k-tomu-jak-manzele-v-USA-ubranili-dum-proti-horde-demonstrantu-629225

To co se nyní odehrává v USA přijde i k nám. Tam přece nejde o spor mezi černými a bílými. Tam jde o spor mezi zdravým rozumem a šílenstvím. O tom kdo je extremista a kdo zastánce demokracie si bude muset rozhodnout každý sám. Někdo podpoří Tomio Okamuru, nebo jinou stranu která

prosazuje názor, že demokracie funguje jen prostřednictvím ****ných zástupců, nebo podpoří například Milion chvilek pro demokracii, která je přesvědčena že ta pravá demokracie se děje prostřednictvím davu v ulicích. Následky bohužel ponesou i ti kdo se rozhodli správně.

Ve zprávě, k extremistické scéně, označilo Min.vnitra ČR stranu SPD za „jedničku“ v šíření extremismu a xenofobie. Jsem překvapen arogancí státních úředníků, kdy „nálepkováním“ za extremistickou a xenofobní označí politickou stranu, kterou ****lo téměř 10% obyvatel a to bez důkazů. Pokud tato strana

provádí činnost v rozporu se zákonem, má MV ČR povinnost zasáhnout. Nevím, kdo dal právo státnímu zaměstnanci rozhodovat o tom, kdo je xenofobní a kdo je extremista. Je zřejmé, že ve státě, kde ministrem může být kde kdo, první koho potkáte na ulici, je možné všechno.

Omlouvám se. Ten příspěvek měl přijít jinde. Škoda že tu nejde mazat vlastní příspěvky.

Pane Sazečku. A mohl byste Vy mi říct ve které zemi se nyní meze tvoří? V mém příspěvku z 24.6. je několik odkazů, ve kterých uvidíte, jak hospodaří ve „vyspělých“ zemích, Německu, Francii, Holandsku atd.. Otevřel jste si je a podíval se. Jistě Vám poté naskočí i několik dalších podobných.

Jak. je to s migranty všichni víme ze všech medii, ale zkuste určit někoho a jak s nimi zatočit, tak v ten moment bude s Vás ras**ta, což umožňují lidská práva, naše zákony a demokratické smýšlení těch správných ve vedení našeho státu. Jsme ostudný stát uprostřed Evropy. A bude hůř.

EU toleruje přísun „uprchlíků“ ze zemí s naprosto odlišnou kulturou a náboženstvím. Integrace takových přistěhovalců je jen zbožným přáním. Tito lidé žijí ve svých komunitách a jsou stále početnější a agresivnější. Podmínky pro takové přistěhovalce může vymyslet jen šílenec.

V TV nám ukážou hladové, podvyživené děti, na které máme přispívat, ale přijedou sem zdraví mladí muži, kteří mají tisíce dolarů na zaplacení převaděčům. Zahodí pas a lžou o své identitě o svém věku i o své zločinecké minulosti, když se výjimečně zjistí že jsou to zločinci a oni někoho na území EU

znásilní nebo zavraždí, není je možné vyhostit, protože v jejich zemi by jim hrozilo pronásledování. Když už se podaří je vyhostit, tak se jim to jen oznámí a oni zmizí a žijí tu stejně na falešný pas. Policie se bojí zasáhnout a politici se bojí aby nebyli označeni za rasisty.

Pokud nevěříte, zeptejte se našich cestovatelek „Hanči a Anči“. Taky nezaškodí přečíst si Korán. A budování „multikulturní společnosti“ je jen jedna z šíleností za které vděčíme EU. Ve Státech bývalé Jugoslávie Vám jistě potvrdí, jak multikulturní společnost funguje. I hromadné hroby Vám ukážou.

Souhlasím v plném rozsahu s p. Škromachem a podobné ,vlastenecké výkřiky ve stylu poločecha z SPD jsou nebezpečné, zavádějící a zcestné. Někdo zde napsal, že je třeba číst ten správný tisk. Tak to bych mu vřele doporučoval.

Pane Škromachu. Většina lidí nevnímá postupné změny v čemkoli a vždycky je překvapí konečný dopad takových zdánlivě malých dlouhodobých trendů. My to nezažili ale většina lidí si nedovedla představit, že by nastalo něco takového jako první světová válka. Nepoučeni si lidé nedokázali

představit, že bude druhá světová válka. Kdysi na začátku osmdesátých let se mi známí smáli, když jsem jim řekl, že v nedaleké budoucnosti se můžeme dočkat radikálních politických změn. Na začátku let devadesátých jsem se smál já jim, když za mnou přišli s peticí za zachování Československa.

Teď říkám že EU je organizace nereformovatelná a čím dřív se rozpadne tím líp. Nechci se pouštět do podrobností, ale každý z nás starších, kdo sleduje vývoj a nenechá se opít rohlíkem, si stejně jako já přeje, aby zemřel pokud možno před tím než to všechno praskne.

Jinak si myslím, že EU na principu zemského uspořádání, je mnohem lepším řešením. Takové Spojené státy Evropské - USE. :-)

Pane Františku, z osobní zkušenosti vím, že členství v EU je velkým přínosem při jednáních v zahraničí. Tak to prostě je. V zahraničí je vždy v úvodu při jednání konstatováno, že jsme členskou zemí EU. To má váhu i v USA, Číně nebo Rusku. A samozřejmě i v dalších zemích.

Pane Koplíku, omlouvám se za jemné přejmenování, ale o redukci se ani nepokusím, protože při dočtení jsem zapoměl, co bylo na začátku. Zklamal jsem.

Pane Franku. Nejmenuji se Koptík ale Koplík (všimněte si že reaguji až na třetí takový omyl).
Zkuste prosím zredukovat můj poslední příspěvek který jsem vkládal na šestkrát tak, aby informace v něm obsažené byly zachované a vešel se do jednoho vložení.

A prosím neváhejte ten příspěvek sem po Vámi provedené redukci dát abych se poučil, jak se to dělá. 😊
Velmi se na to těším a doufám že mne nezklamete. 😊

Pane Koptíku, měl jsem za to, že v senior parlamentu se nebudeme vykecávat jako v tom normálním parlamentu. Někdy míň, může znamenat více a čtenář spíš pochopí, co chtěl básnik říci

Průzkumy ať už jakékoli většinou mají s realitou jen málo společného. Ostatně průzkumy ****bních preferencí nám to dokládají. Každá agentura má jiné a většinou hodně jiné výsledky a skutečné volby ukážou zase něco jiného, a nejen v rámci „statistické chyby“.

Taky je důležité, aby případní odpůrci i příznivci dosavadního směřování EU měli stejný přístup do sdělovacích prostředků. Ruské federaci vyčítáme v nynějším referendu nerovný přístup do sdělovacích prostředků, ale u nás je to přinejmenším stejné, ne li horší.

Důležité při jakémkoli průzkumu je, jak je zformulovaná otázka. Podle mne by bylo nejlepší více otázek typu: Jste pro to aby se EU reformovala a většina rozhodování by se vrátila na úroveň jednotlivých států? Jste proti masivnímu přijímání migrantů ze zemí s velmi odlišnou kulturou

a náboženstvím? Měla by být ČR v nastavení příjmu uprchlíků zcela nezávislá? Má být ekologická politika včetně legislativy podřízená EU nebo jen zákonům ČR? Atd. Závěrečná otázka: Má ČR v případě nesplnění těchto požadavků z EU vystoupit?

Formulace „těch správných komentátorů, politiků a politologů“ že ten či onen politik je proevropský a jiný je protievropský je lživá a manipulativní. Útočí na naše podvědomí. Do češtiny by se dala přeložit:

Kdo je pro byrokratickou a nefunkční EU a kdo je pro volné sdružení vzájemně spolupracujících svobodných evropských států.

O práci neziskovky svědčí nedávné vykázání Pánka z Ruska.Poměr neziskovek, které žijí ze společnosti, než které pro společnost pracují, byl v nedávné době z veřejněn, stačí číst a poslouchat ta správna media. Je to ostuda naší společnosti

A některé se podílejí (samozřejmě za dobré peníze) na obchodu s běženci z různých zemí a jejich nelegálním pašování do EU.

A zase, není neziskovka jako neziskovka. Spousta z nich dělá charitu, pečují o potřebné, věnují se dětem. A je několik, které za různě transformované peníze přímo vstupují do politiky a intenzivně ovlivňují demokraticky ****né orgány.

Podpora EU v Česku výrazně stoupla, pro setrvání by hlasovalo 68 % lidí, tvrdí průzkum. Odchod z EU si přeje jen desetina Čechů. ‚Většina ji chce reformovat a zůstat,‘ tvrdí autoři průzkumu. To je realita.

Koplík: EU se skutečně zasekla uprostřed procesu. Od volného hospodářského sdružení ke konfederaci - Spojeným státům Evropským. A začala vláda byrokratů. A ti si to hlídají. A není žádný lídr, který by to někam vedl. Klasické politické strany jsou v krizi vlastní identity.

Naše neziskovky nemají žádné pravomoci. Jen jsou dobře organizovaní a napojeni na různé zahraniční instituce od EU až po různé odnože OSN. A tyto instituce je vždy a ve všem podpoří. Každý politik v ČR i v jiných zemích to ví a mají z nich strach, že by zase žalovali.

Časem si prosadili zákony, které znemožňují rozumné vládnutí. Pokud se některá vláda vzbouří a chce, aby rozhodovaly ****né orgány a ne ne****né neziskovky a sebranka v ulicích, narazí na mezinárodní instituce, jako například Maďarsko.

Pane Verbický, naše neziskovky mají větší pravomoce ,než státní orgány. Všichni o tom vědí, ale nikdo nic nekoná, vypadá to na zařazení do složky TABU, o které ví jen premiér a vláda

Policie zajistila pět údajně nezletilých Afghánců a podle vzhledu, bez posouzení kostního věku, je předala do zařízení určeného pro dospělé muže. To se jim nelíbilo, a proto neziskovka Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) tento případ zažalovala a Nejvyšším správním soudem jim vyhověl a označil

zásah nezákonným. NSS však policii neporadil jak udělat posouzení kosterního věku „na počkání“. Dnes se může i vousatý a na třicet let vypadající nezletilý imigrant dožadovat umístění mezi děti a s tím i spojené výhody.

Opět změna od 1.7.2020 k****i koronavíru. Jediný a každodenní problém,nejen medii.Co budeme řešit.až koronavír zmizí ? Ještě že máme parlament, senát a pana Babiše.

Je zbytečné se dohadovat zda v EU,nebo bez, každý pakt je určen jednou k zániku a pokud jsou představiteli Merklová aMakron, tak se nemusíme starat,dlouho to trvat nebude. Opět představy třetí říše

Pane Škromachu není důležité kolik procent občanů hlasovalo pro vstup do EU ale kolik procent by nyní hlasovalo pro setrvání. Ve sdělovacích prostředcích nám prezentují: Pomazánkové máslo, Rum, banány a podobné nezajímavé prkotiny. Důležité je zaostávání EU v celosvětové ekonomice,

zvětšující se zadlužování jednotlivých členů EU (neberu v úvahu dopady koronaviru ale to co bylo před ním), šílená migrační politika, stejně šílená podpora LGBT komunity, neefektivní až zvrácená podpora menšin všeho druhu, zvrácený systém ekologie který se skutečnou ekologií

nemá nic společného atd. To jsou skutečné problémy EU a trend v EU nesměřuje k odstranění těchto nedostatků, ale naopak podporuje drahá a nesmyslná opatření která problémy jen prohlubují.

Jinak pro vstup do EU hlasovalo 77,33% ****čů. Každé volby se počítají ze zúčastněných. Ti co nejsou ****t, tak souhlasí. Nespokojenost je motivací k aktivní účasti.

Pro ČR není jiné řešení než EU. Přes všechny problémy, je to nejlepší varianta. naše aktivní politika v Eu musí přispět k reformaci fungování EU. Z hlediska hospodářského i bezpečnostního je dobré být součástí velkého celku přes všechny dětské nemoci.

Pro vstup do EU jsme byli přesvědčování lidmi, kteří se už viděli u pořádného kor..a, a nemají zájem o chránění našich pozic v Evropě a potřeb národa, což vidíme z jejich dnešních postojů.Měli by referendum vyhlásit dnes a bylo by jasno. Prostě, spadli jsme z jednoho područí do druhého.

Pro vstup do EU hlasovalo 41.73% všech oprávněných ****čů . Asi tak málo to není ale přesto zbývá více než 58% ****čů . Z dnešního pohledu velmi lituji svého souhlasu a cítím se být podveden . Ve své rodině bych nikdy nepřipustil aby o nás rozhodoval soused . Bohužel .

Proč už několik týdnů není aktualizovaná diskuze s hlasováním o návrzích zákonů?

Z jiného soudku. Stále běží diskuze o tom, že ve střetu zájmu je konečný beneficient, protože má zájem na tom, aby "jeho" firma vytvářela zisk. Všichni (každý akcionář), kdo mají jakoukoliv akcii ČEZu nebo ....... jsou také koneční beneficienti a jsou tedy také ve střetu zájmů, pokud mají funkci.

Pane Musile, skutečné referendum považuji po vzoru Švýcarska, za omezené považuji návrh zákona SPD, předložený do poslanecké sněmovny, „upravený“ poslaneckými návrhy oponentů SPD. Podle vašeho vyjádření o 100% účasti a 75% souhlasu pak nelze volby do poslanecké sněmovny, senátu a natož

do evropského parlamentu vůbec považovat za přínos pro demokracii. A co není možné referendem řešit? Myslím si, že pouze to čeho se dobrovolně vzdáte.

Josef Musil
29.06.20

Pane Verbický. Měli bychom si ujasnit co je to skutečné a omezené referendum a co je možné a co je nemožné referendem řešit. Aby ref. bylo přínosem pro demokracii musela by účast být 100% a pro hlasovat 75% . Hlasování poloviny a 51% pro je cesta do pekel. Nic neřeší, jen komplikuje.

Pokud vím, tak skutečné referendum požaduje pouze SPD. Některé strany jsou pro referendum, ale pouze pro „omezené“ a s kvórum, které činí referendum fakticky nereálným. Je to hra na demokracii. Důvody? Asi to, co se říká o kaprech a rybníku. Např. předseda parlamentu pan Vondráček vylučuje

z referenda oblast zahraniční politiky, naše zahraniční závazky, smlouvy a jejich směřování a hlavně o vystoupení z EU. Proto jsou v „Kuloárech „ témata“ typu „Bude sucho, když neprší?“ nebo zda slepice mají snášet bílá nebo hnědá vejce. Nevím proč si každý politik myslí, že když mu ****č a Bůh

dal funkci, dal mu i rozum. Je to arogance podceňující ****i a schopnost obyvatel tohoto státu rozhodovat o svých záležitostech. Prezident Havel by řekl, „to jsou paradoxy“. Ti, které si platíme, aby nám „sloužili“, nám nařizují a zakazují co smíme a co ještě můžeme.

Je na čase zrevidovat naše předchozí rozhodnutí o vstupu do EU . Tato organizace se neustále vyvíjí a dnes je to pro nás totéž co SSSR , tedy opět totalita jako za komunistů . Každá má své zastánce ty kteří z ní profitují a ostatní ? Tedy jsem pro nové referendum a uvidíme . Těším se na reakce .

Střet zájmů je klacek který se dá použít všude. Poslanci EP za opoziční strany jsou ve střetu zájmů když na půdě EP vystupují proti vládnoucímu premiérovi své země. Jejich zájem je potopit premiéra a dostat se k moci. Bývalý předseda vlády Lucemburska Jean-Claude Juncker, po skončení

funkce okamžitě jmenovaný do funkce předsedy Evropské komise. Úspěšně blokuje snahy o zrušení daňových rájů, jejichž prostřednictvím Lucembursko legálně okrádá o daně jiné země, Europoslanec Fabio de Masi, který je místopředsedou Vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu pro praní

peněz, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (PANA), uvedl: „Je absurdní, že milióny Evropanů, kteří trpěli k****i úsporným politikám, mají nyní za předsedu Komise EU kmotra daňového dumpingu.“ A dalo by se pokračovat ve hře vadí nevadí.

Josef Musil
26.06.20

Diskutovat s lidmi, kteří nepochopili principy demokracie, nebo je nechtějí pochopit je těžké. Tito lidé používají jako hlavní metodu pol. boje pomluvu. Té je těžké se ubránit a to ikdyž rozhodne soud, nebo jeho rozhodnutí trvá10 let.Proto byl zřejmě problém přenesen opozicí na EU ! O nás bez nás?

Pane Kašpare, rozdíl mezi námi je v tom, že já neuznávám vaši logiku „když oni, tak já taky“. Pokud někdo používá „nálepky“ obvykle je důvodem, že došly argumenty. A jinak, na rozdíl od vás, já nestojím v žádné řadě, vždy jednám sám za sebe. Nepotřebuji být součástí „stáda“.

Máte problém? Není zde místo pro popis toho jak se o svých oponentech vyjadřuje ten na hradě, jeho hlasná Trouba, Babiš, někteří poslanci z Ano. Např. Schillerová označuje opozici špínou. Takže nechte na hlavě a mrkněte také do vlastních řad jak se snažíte tuto populaci do třetího světa dostat.

Pan Vrbický trefil hřebíček na hlavičku. Věc, která chybí celému demobloku a oponentům je, zbavit ostatní všeho, včetně ****bního práva a nastolit jejich právo VETA. Pracně se dopracováváme do třetího světa

Pokud ANO ***** přes 30 % ****čů, jsou to podle vašeho vyjádření, pane Kašpare, hlupáci. Nejste jediný, kdo se takto vyjadřuje o oponentech. Dokonce někdo navrhoval zbavit ty s „nesprávným“ názorem ****bního práva.

P. Musil. Agrofert zaměstnává 22000 lidí. Platí daně ? Kolik nás stojí na dotacích? Nula od nuly pojde. Jen jeden má však profit. Jen doufám, že né všichni důchodci jsou tak naivní a podporují zlodějnu v domnění, že nějaký drobeček dopadne i k nim. ANO, je to velká šaškárna na zhlouplých ****čích

Z nedávné diskuze v Českém rozhlasu vyplynulo že EU podporovaná Českými politickými stranami usiluje o to aby pan Babiš nebyl ve střetu zájmů, ale nikdo zatím neví jak by se to mělo prakticky realizovat. V podstatě jediné reálné řešení je že by Babiš odstoupil o což vlastně v podstatě jde.

Opozici se nedaří vyhrát volby, a tak usiluje o to aby její politický konkurent vyklidil politický prostor, a chce to za každou cenu i za cenu materiálních ztrát ČR. Dotace z EU už samy o sobě zajistí korupční prostředí. Zrušit je, by byl záslužný čin ale zrušit pro všechny.

Souhlasím s Vámi pane Sazečku. Chtělo by to převzít systém jaký mají už déle trvající diskuzní fóra. Podstatně delší příspěvky, rozdělení do jednotlivých témat, které si po schválení otevřou sami diskutující a taky systém kladných a záporných lajků které ukážou souhlas či nesouhlas s názorem.

Josef Musil
23.06.20

Žádná šaškárna pane Kašpare, ale vážná věc.Uvědomte si,že Agrofert je český kapitál a firma , která zaměstnává 35000 lidí a která platí státu velké daně. Důchodci si zřejmě uvědomují, že by ty peníze mohly chybět na zvyšování důchodů. Zřejmě také proto ***** ANO a údajný střet premiera tolerují.

Celý tento diskuzní prostor je velice nepřehledný! Stálo by za to, oddělit jednotlivá diskuzní témata tak, aby se tu neprolínala!

Pár poznámek-možný střet zájmů (zatím ani jeden prokázaný)
NATO- čl.1 Státy mají spory řešit jednáním.
čl.3.Každýstát je odpovědný za svou bezpečnost.
čl.5. V případě napadení státu NATO ostatní přijmou opatření..(třeba zašlou diplomatickou nótu).
500 leté sucho nám vytopilo sklepy.

Stačí po volbách 2021 nová politická reprezentace, stačí prohlásit Benešovy dekrety za zrušené a sudetští Němci se mohou stěhovat. Co bude potom s českými vlastníky půdy ? To všechno závisí na vás na ****čích., zvláště na vašich dětech, které jsou zblblé propagandou.

Hodně se začíná v politických kruzích diskutovat o soběstačnosti ČR ve výrobě potravin. To ano, ale řešit zákonem nějaké povinné kvóty potravin v obchodech je ******. Není to jednoduchá věc. Víme někdo např. která zemědělská půda se bude vracet sudetským Němcům ?

Je smutné, tolik "politiků" už roky nedokáže sestavit jednoduchá pravidla, aby se předcházelo střetu zájmu! Všem - hlavně ****čům ANO - je zřejmé, že tady už vůbec nejde o "pravidla", ale od samého počátku vadí "opozici" premiér. Je to tak "dětinské" a naivní, což potvrdí volby! Lidé vidí a slyší!!

ANO. Souhlasím. Neměli bychom v tom případě hrdě jako lokajové přijímat z EU žádné groše. Mně chybět nebudou. Ale ten, komu chybět budou a určitě se nedopočítá bude Agrofert. Jen nevím proč se oligarcha čertí když mu ten nepatří. Nebo patří? Komu vlastně patří? Šaškárna o vlkovi a koze. ......

Všem je to jasné jen né důchodcům, ****čům ANO. Ale respektují pluralitu jak názorovou tak ****bní.

Jsme suverénní země a o tom kdo je náš premiér nebude rozhodovat německá EUposlankyně s pomocí některých českých EUposlanců. Má-li jet předseda senátu Vystrčil na Tchajwan, aby ukázal, že "nejsme ničí lokajové a nepočítáme groše", ať to vezme přes Brusel a vysvětlí to taky v Bruseli.

Nevím, zda má cenu komentovat spor p. Babiše s EU. Je však jasné, že i kdyby na něj nic nemělí, tak si něco přes noc vymyslí. Jen doufám, že když se teď seznámil s hospodařením v EU, bude víc bojovat za naší suverenitu při jednáních a nebude si brát servítky

Pan AB splnil podmínku našeho zákona a vložil svůj majetek do svěřenec. fondu. Pokud komise EU opatření považuje za nedostatečné, pak je nutné rozhodnou, zda její usnesení je nadřízeno našim zákonům. Německý soud a snad i francouzský, odmítl nadřazenost „unijního“ práva nad zákony uvedených států.

Deklarace EP - tak nějak se zapomíná, že by se náš odpovědný soud již konečně měl vyjádřit k souladu nebo rozporu jednání AB s naším zákonem. Nová fakta pro rozhodnutí soudu se již nevynoří. A soud je to proto, že MUSÍ mít názor na skutek, který posuzuje. Patrně čeká, až mu ten názor někdo napoví.

Zvýšené výdaje na zbrojení slíbila dnešní vláda a to bez ohledu na ekonomickou situaci státu a jeho obyvatel, kdy například na léčení našich dětí musí dotyčná rodina doslova žebrat. A pokud se týká NATO?28.května překročila polská armáda hraniční řeku Hrozová a obsadila část území Slezska,

patřící ČR. Zde si zřídila stanoviště a českým občanům zakázala vstup pod hlavněmi samopalů. Reakce vlády a ministerstva zahraničí na okupaci našeho území spojencem v NATO-žádná, ani ČT. Kde byla naše armáda? Na hranicích Ruska pod velením generálů bundeswehru. A jak to funguje mezi spojenci v NATO?

Turecká armáda odstřeluje řecké pohraničníky a řecké rybáře v pobřežních vodách Řecka, turecká stíhačka málem sestřelila vrtulník s řeckým ministrem obrany a jeho doprovodem. A tak mohu pokračovat, např. o prohlášení USA o úloze jejich vojsk v Německu.

Josef Musil
18.06.20

Názor , že zbrojit musíme proto, že to někdo někomu slíbil a ne že to
potřebujeme je zcela mimo realitu.Je zřejmé,že diskutující nechápe a nedoceňuje vliv mocenské politiky USA,EU a NATO. Proč se bude se stěhuje US arm do Polska? Je Polsko skutečně ohroženo Ruskem?

zbrojení. V nejbližší době jistě přezbrojovat nemusíme. Auta- možná? Samohybná děla- jistě ne! Vojáci si z nich v době životnosti nikdy v bojovém nasazení nevystřeli. A to by si asi každý z nás přál. Nevidim světově nebezpečného hráče, na jehož území bychom děla dopravili a rozstříleli ho na padrť.

Po vyslechnutí zdůvodnění poslanců k modernizaci armády je jasné, proč musíme být moderní , i když současná technika má snad jen 20% opotřebení a svou výspělostí je dosud žádaná na trhu mnoha zemí za dobrých tržních cen Navíc,pamatujeme někdo, kdy naposledy u nás bojovala ?

V dnešní době je mnoho i jiných věci k nepochopení ,než financování Smartwingsu, jako nákup samohybných děl, vozidel pro pěchotu a podobně, což svědčí o kvalitě naší generality a vedení ministerstva

Hlava mně nebere proč má český stát garantovat úvěr firmě, kterou skoro z poloviny vlastní čínská státní firma s viceprezidentem pro Evropu a čínskou spojkou prezidenta Zemana J. Tvrdíkem. Proč Citik celou částku zhruba 2,5 miliardy korun, nebo svůj podíl, která Smartwings chybí, nanalije ze svého?

Pane Musile, zbrojit musíme proto, že to někdo někomu slíbil, ne že to potřebujeme. V situaci masívního zadlužování státu, kdy nám porodnost „zachraňují“ imigranti a bydlení pro naše mladé je cenově nedostupné, pořídit si „hračky“ pro armádu je luxus, který budou muset zaplatit ze svých daní.

Josef Musil
13.06.20

Máte pravdu pane Verbický,bylo by to pěkné a já bych to pochválil. Buďme však realisté. Proto by bylo třeba říci, který stát v Evropě takovou věc již uskutečnil a s jakým výsledkem. Skutečnost je taková, že zbrojit jsme museli v minulosti a zbrojit musíme i nyní.Někomu to určitě prospívá. Komu?

Myslím si že ČR by si v prvé řadě měla ujasnit v čem spočívá skutečné, reálné nebezpečí pro naši vlast a teprve potom investovat. Teď se ukazuje že například USA hrozí reálné nebezpečí zevnitř a ne z venku. Proti tomuto nebezpečí jsou jim letadlové lodě a jaderné ponorky houby platné.

Pane Musile, podíl ČR na uvedené investici bude pouze tím, že děla budou namontována na vozidla Tatra. Přitom děla naší výroby DANA budou uskladněna. Pokud vím, střílelo se z nich pouze na cvičných střelbách. Víte kolik sociálních bytů by bylo možno za šest miliard postavit a kolik mladých rodin

by si mohlo v těch bytech pořídit děti? V tom případě by byla celá částka proinvestována v tuzemsku.

Josef Musil
12.06.20

Investice do zbrojení považuji v případě, že jsou zbraně vyrobené alespoň z 50% v našich závodech, za pro stát výhodné. Zajišťují výrobu, práci pro naše dělníky a daně pro stát. Proč jsou USA největším výrobcem a prodejcem zbraní na světě ? Proto aby prodělávaly?

V době, kdy na „rekonvalescenci“ ekonomického sektoru se stát zadlužuje v řádech bilionů korun, pořizuje si armády nová děla za šest miliard Kč z Francie. Ne, že děla v armádě nemáme, ale ty francouzské dostřelí o 20 km dál. Předseda vlády při každé příležitosti konstatuje, že chce stát

řídit jako firmu. Která firma, když se dostane do ekonomických problémů, si pořídí nová služební auta z důvodu, že jezdí a 20 km rychleji?

O Izraelcích a Palestincích by se toho dalo napsat hodně. Pokud si mám vybrat komu z nich budu fandit, tak Izrael má takovou sílu že pokud by chtěl mohl by vyvraždit veškeré palestinské obyvatelstvo (míněno teoreticky) ale neudělal to.

Palestinci pokud by měli tu sílu, by neváhali ani minutu a udělali by to. Jak to vím? Oni se tím vůbec netají a učí to své děti v učebnicích financovaných EU.

Troufám si tvrdit že podobný poprask by ztropilo Španělsko, pokud by pan Kubera jako předseda senátu jel na státní návštěvu Katalánska, po referendu, které Španělská vláda neuznala. Žádnému státu není milé, pokud je zpochybňována územní celistvost státu.

https://www.sinoskop.cz/analyzy-komentare/vysoci-ustavni-cinitele-jezdi-na-tchaj-wan-naprosto-vyjimecne

Izraelský nejvyšší soud v úterý nařídil zrušit kontroverzní zákon, který měl umožnit legalizovat židovské osady vystavěné na soukromých palestinských pozemcích na Západním břehu Jordánu. Podle soudu tato norma odporuje ústavě. Zase jedno ***** patolízalství vlády ČR. Petříček měl pravdu.

A ještě zde nebyla zmíněna paralelní vláda s vrchním velitelem ozbrojených sil, ministrem zahraničí Indrákem, ministrem bez portfeje Nejedlým, ministrem pro vepřovou výživu Minářem, ministrem pro nic Tvrdíkem a zbytečně mluvícím kronikářem a praporečníkem Ovčáčkem. Zde není odpověď vyžadována.

Může mně někdo odpovědět kdy skončí odporné vměšování Ruska do naši vnitřní politiky? Kdy skončí diktování Číny s kým se můžeme scházet a s kým třeba obchodovat? Anexe je odporný akt. A hodlá-li se jej provést náš spojenec podporovaný šílencem z US je naše povinost na to upozornit.

Vláda považuje anexi Izraelem za oprávněnou, ministerstvo zahraniční ji odsuzuje. Vláda, primátor a jeden starosta Prahy vytváří napětí ve vztahu s Ruskem, ministerstvo zahraničí vyzývá k jednání. Prezident a vláda jsou pro udržování dobrých vztahů s Čínou a předseda senátu prosazuje „jinou cestu“.

V teorii řízení platí – kdo má pravomoc, má i zodpovědnost. Může mi někdo odpovědět, kdo vlastně má pravomoc a tedy i zodpovědnost za zajištění bezpečnosti a zahraniční politiku našeho státu?

Milos Adam
09.06.20

Ja si myslel, ze mame jednu zahranicni politiku. A ted se dozvidam, ze zahranicni politiku ma i Praha a dalsi zahranicni politiku dela Senat. Alespon to tvrdil nekdo ze Senatu. Takovej ten malej a jezatej. Nevim jak se jmenuje, a ani mne jeho jmeno nezajima.

Dnes mě spíš zaujalo prohlášení předsedy senátu o svém rozhodnutí o cestě na Tchaj-wan a dalších zájemců , kteří nemají nám co říci, natož lidem na Tchaj-vanu.Typický výlet senátu za naše peníze

Z pohledu na celkový počet zaměstnanců ambasády se jeví vyhoštění 2 pracovníků jako nepodstatné, a určitě nezáleželo jen na rozhodnutí pana Babiše.Stejně tak nemůže vyhoštění změnit pohled na naše osvoboditele z řad pamětníků roku 1945, i když dnes se to mnoho lidí snaží znevážit a překroutit

Jsem zklamán jednáním vlády v souvislosti s vyhoštěním dvou ruských diplomatů. Nevím proč pan Babiš má potřebu dělat z českého národa národ hlupáků.

Na pořad pana Moravce se dívám málokdy, a tak nemohu komentovat. Ani mne tak nepobuřuje jeho zaujatost tu už u něj považuji za samozřejmost ale nuda, která pořad nedílně provází. Raději jsem se díval na Barrandov Krimi, kde v tu dobu dávali Svět podle Putina. Je to už starší dokument ale já jej

ještě neviděl. Kdo by jej chtěl shlédnout, na netu jsou i předchozí tři díly.
Svět ruského prezidenta Vladimíra Putina očima oscarového režiséra Olivera Stonea.
https://www.youtube.com/watch?v=4A1ZZ7dx5EE

P. Vondráčku, zpochybnil jste, že by slova placeného estebáka falmera v ruských novinách byla autentická. Proč potřebuje dotyčný soudruh překladatele a mluvčího ve vaši osobě? Čím jste mu zavázán? Máte to m*****ně zapotřebí?

Oceňuji vystoupení předsedy parlamentu pana Vondráčka v nedělní Partii. Mohl by upřesnit svá názory? 1) Pokud má samospráva Řeporyj právo odstranit památník Koněva, mají stejná práva i samosprávy oblastí v Rusku k odstranění památníků legionářů? 2) Souhlasíte s anexí území jiným státem?

p. Sazečku. Já bych problém viděl někde jinde. Uspořádání diskuze v senior parlamentu je nevhodně uspořádané. Vyhovovalo, pokud ze dvou set lidí diskutovalo pouze několik a ti jen velmi málo. Při větším počtu diskutujících se takové uspořádání stane brzy nepřehledným a upadne do chaosu.

Tvůrci tohoto diskuzního webu si bohužel nevzali příklad z jiných fungujících dizkuzních fór. Kuloáry by bylo vhodné rozdělit na několik sekcí které by si postupně za souhlasu zřizovatele vytvářeli jednotliví diskutující. Také zřízení lajků by nebylo od věci.

Nechtěl jsem se nikoho dotknout. Jen si myslím, že zaplevelování toho prostoru dvojicí hádajících se kolegů, nebylo asi účelem zřízení tohoto prostoru. Ale proti gustu...

Souhlasím pane Kašpare. Já mám také raději tvrdého oponenta než ………………………………..
😊

Netušil jsem, že zde budu potřebovat mentora. Dokonce gramatického. Ale objevují se všude. ANO už budu psát velká písmena ANO vždy ANO. Kde nejsou argumenty, přichází útok. Pane Koplíku, vše dobré. Sejdeme se někde na pivě, dáme řeč a nenecháme si do toho kecat. Á jej zase slovo co se nebude líbit.

https://karelsykora.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=492777

p. Sazečku. Určitě by bylo dobré, aby provozovatelé těchto stránek předem prověřovali, zda kandidáti na diskutující ovládají gramatiku a pravopis. Asi bych neprošel. Téma pravopisu by tu mělo mít svou

stránku, kde by se soustředili ti pro které je forma daleko důležitější než obsah. Také bych rád poznamenal že většinou diskutují lidé různých názorů. Diskuze lidí stejných názorů musí být hrozná nuda. A bylo by možné nějaký mnou použitý nevhodný výraz připomenout? 😊

Nezpochybňuji vaši znalost strategie opoz. stran. Žádná opoziční strana nepůjde hlavně proti svým ****čům. Alespoň to. A zájem o stát v podání ANO respektive Babiše? Ještě tu nebyl premiér s takovými problémy. Klaus kradl jen pera. A s pragmatismem proto do vlády vstoupila právě rozpolcená ČSSD.

Pánové Kašpar a Koplík (navzdory názorů jednoho z nich mají právo na velké začáteční písmeno) by se měli někde sejít, vyjasnit si postoje, ne se hádat zde. Předvádí pouze mizernou gramatiku a někdy i nevhodné výrazy!

Pane Kašpare podpořit nebo nepodpořit ANO, to není otázka m*****ky, ale pragmatického uvažování. Všechny strany mají máslo na hlavě, všechny mají své oligarchy. Mají nebo nemají vstoupit do vlády s Babišem je otázka co preferují. Zájem své strany, nebo zájem státu. Ony jasně ukázaly, že preferují

zájem své strany, a dokazují to stále. Jejich strategie je: Čím bude hůř, tím líp pro nás. Dělejme všechno proto, abychom znemožnili Babišovi vládnout, občanům se bude dařit hůř, a příště si z***** nás. Zatím jim tato taktika nevychází i když se snaží ze všech sil.

Bravo p. Kroutile. ksčm (nemají právo ani na velká písmena) se svými přisluhovači jsou mafiáni a jako takoví nemají místo v žádném demokratickém parlamentu natož dokonce ve vládě. Podporovatele stalinismu jsou zločinci rovni fašistů a nemají právo na politický život v demokratické společnosti.

Dole jmenované opoziční strany nemohly podpořit ANO protože měly máslo na hlavě se svými oligarchy z předchozích vlád a velkou zkušenost, že by podpora nynějšího oligarchy byla polibkem smrti, jak se o tom přesvědčila nulová ČSSD. Nynější vláda už hodně poklesla pod ty předešlé.

Josef Musil
29.05.20

Vážený pane Koplíku ! Myslím,že jste mě nepochopil proto, že je délka našeho příspěvku silně omezená. Proto jsem se musel vyjádřit stručně. Pokud jde o názor tak se jistě shodneme,že nemusíme mít názory stejné. Za agitaci považuji přesvědčování všech o správosti svého názoru.

Leninský komunismus nikdy nebyl pro Evropu. On to totiž už od začátku byl totalitní systém s mafiánskými metodami a dnes už je to čistá mafie. U nás zcela, v Rusku ještě podepřený nacionalizmem. Klasická komunistická ideologie je už zcela pryč jak v Rusku tak i nás.

Víte pane Kašpare, tak jako ctím vaše právo na váš názor, ctím i právo asi deseti procent ****čů KSČM na jejich názory i když s nimi nemusím souhlasit. Jen nejsem přesvědčen, že vládu ANO s ČSSD s podporou KSČM lze označit za komunistickou.

Opravdu se Vás pane Musile nechci dotknout ale nerozumím tomu jaký je rozdíl mezi vyslovením názoru a agitací.

Josef Musil
28.05.20

Souhlasím s panem Frankem. Jen dodávám, že někteří diskutující si pletou vyslovení svého názoru na určitý problém (který nás zajímá) s agitací, která nás nezajímá. Máme pořád ještě svůj rozum a tak si umíme udělat názor svůj. Děkuji za pochopení.

p. Kašpare. Největší chyba to nebyla, ale velká chyba to byla. Největší vliv měl v té době Havel, proč to neprosadil? Proč nynější strany ODS, KDU ČSL, STAN, po posledních volbách nepodpořili ANO třeba jen vyslovením důvěry vládě? Tím by KSČM upadla do bezvýznamnosti a nebylo by co řešit.

Pane Verbický no to tak ještě; většinu v parlamentu. Jim stačí, že vládnou. Je mně líto, že váš předpoklad o mé neschopnosti vést věcné a konkrétní diskuze, nesplňuji. Země, ve které je strana s tak strašnou minulostí, klíčovou ve vládě není demokratická. Byla to největší polistopadová chyba.

Pane Kašpare, v demokratické zemi rozhoduje většina a pokud vím "komouši "většinu v parlamentu nemají. Předpokládal jsem, že jsme ve věku, kdy jsme schopni věcné a konkrétní diskuse. Čas před****bních hesel snad ještě nenastal.

Pane Verbický chcete po mně vyjmenovat všechny komouše sedící v parlamentu a podporující Babišovu vládu?

Pane Kašpare, můžete uvést konkrétní komouše, kteří jsou u vesla a brání uplatňování zákonů o propagaci nacistické a komunistické ideologie?

Pí Němečková, souhlasím s vámi. Jen je hodně licoměrné upozorňovat na propagaci nacismu a zapomínat na to stejné u komoušů. Zákony na to mámé jen je směšné volat po jejich uplatňování když druzí jmenování jsou u vesla.

Nechápu, jak je možné v liberálně demokratickém kapitalizmu uvést v život požadavek na 85% českých potravin v obchodech. To je snad možné jen v totalitně řízené společnosti. Něco jiného je legální, zdůrazňuji legální, podpora žádoucích odvětví, tedy i zemědělství nebo sofistikovaných technologií.

Určitě by měla být soběstačnost v základ. potravinách, osivu, v dřevozprac. prům. a hlavně ve fin. derivátech, aby zisky byly reinvestovány do krajiny a lidského potencionálu v naší republice.
MgA. Magdalena Bílková Tůmová, 27.6.2020

Určitou potravinovou soběstačnost by jsme určitě mít měli. Ale 85% potravin českých výrobcůje moc. Jednak rýži, citrusové plody a tropiké ovoce, zeleninu po celý rok, mořské ryby a další věci naši zemědělci nevyrobí, a jen 15% podobného dovozu by bylo velké ochuzení našeho trhu.

Přála bych si, aby Poslanecká sněmovna doporučila finanční trest za urážení a návrhy na likvidaci prezidenta, premiéra a předsedu Parlamentu. Urážky by nemusel řešit soud.

A co jsem dnes ráno četla a viděla, prodávání kalendáře s nacisty, tak to už je přes čáru. Jak je možné, že to někdo vydá, a klidně prodává, kde máme na tohle zákony. Potom se nedivim, že se mládeži vymývají mozky, a převraci se dějiny. Nezažila jsem válku,ale maminka ano. To už příliš co se děje

Dobrý den, to ,co se dnes děje, je do nebe volající, a musíte se tím něco dělat. Uzákonit hanobení presidenta, a vyhrožování, propagace nacismu, apod. To , jak si dnes někteří lidé, o někom se to snad ani nedá říct, myslící, představují demokracii.

Ve státech, které se nyní prohlašují za demokratické, EU a USA není demokracie v kontinuálním vývoji, ale v kontinuálním rozkladu. Tak dekadentní společnost už prohrává i s diktátorskými státy. Osvícený diktátor bohužel řídí společnost líp než současné vedení těchto státních útvarů.

Vůbec si nejsem jist, že po mnoha neúspěšných pokusech o vývoz demokracie, došlo představitelům EU a USA že je to hloupost. Ovšem že naše zhouba je masivní přísun lidí z jiných civilizací, kteří se do té naší ani nechtějí začlenit, to jim nedošlo zcela určitě.

Demokracii u nás ohrožují media hlavně čt a další . Jednak nejsou objektivní a také zapomněly, že žijeme v Čechách , mluvíme česky a nepotřebujeme nějaké
Showtime a pod . převzaté USA a GB pořady , ať každý mluví jak mu zobák narostl.

Poslanci a senátoři Parlamentu nevím proč si za peníze daňových poplatníků pořádají výlety do zahraničí . Ať sedí doma na zadku a tuto zahraniční záležitost nechají na vládě a patřičných ministerstev .

Pé Koplíku a Kudrnáči, demokracie skutečně není jednoznačně definovatelná a je kontinuálně ve vývoji. Netvrdím, že naše nebo nějaká jiná je ideální, nebo alespoň dobrá. Jsem ale zastáncem spolupráce v rámci euroatlantické civilizace a věřím, že demokraté již pochopili, že demokracie se nedá vyvážet.

Tak jsem si pro zajímavost prošel všech 70 diskuzi a došel jsem k názoru, že se blížime jako senioři skutečnému parlamentu, 10 nás diskutuje a ostatní odpočívají.

Kontakt na [email protected] mi nefunguje. Nemyslíte si že je nejvyšší čas tyto stránky překopat ve stylu jiných diskuzních fór. Delší příspěvky, Kuloáry rozdělit na několik skupin různého zaměření atd?

Kdysi, to už je hodně dávno jsem několik let ****l ODS. Teď se na ODS dívám podobně jako pan Minčič.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Dlouholety-clen-ODS-uz-ma-dost-toho-co-se-deje-ve-strane-Rekl-nam-vse-co-vi-Vymyslena-volba-Fialy-co-mu-sdelili-o-Novotnem-blatotlacka-Vystrcil-624783

A vy všichni dole, mohli byste mi prosím vysvětlit demokratické fungování americké věznice na Guantanámu, prosazování prodeje modifikovaných plodin (americké soji), odmítnutí USA zásady "volného nebe". potenciální sankce USA za zdanění příjmů amerických firem. Udržování daňových rájů v zemích EU.

Navštívil jsem mnoho zemí pro jejichž obyvatele není a nebude Evropa a její hodnoty středem světa a vzorm. Je iluzorní prosazovat "naši demokracii" v saharských zemích, Jihovýchodní Asii, Blízkém Východu, všech těch královstvích, která viceméně fungují (Maroko, Jordánsko, Brunei, Tichomoří...).

Vážení, zásady demokracie nejsou nikde a nikým stanoveny. Každý má svoje měřítka a zásady evropské demokracie nemohou platit všude ve světě. Všichni můžete mluvit, číst, shromažďovat se, psát své názory, cestovat, (ne)kupovat co chcete a .... ty zásady "naší" demokracie chcete nařídit i lidem jinde.

Pane Kroutile, nevím jak rozlišujete hranici mezi kvalitní a nekvalitní demokracií. Pokud nejsou dodržovány její zásady, pak demokracie je pouze „nálepka“. Příkladem mohou být USA, které se označují za vrchol demokracie. Jejich arogance a agresivita, vměšování se do záležitostí jiných států a

povyšování svých zájmů nad zájmy i ostatních nemá s demokracií zcela nic společného. V EU, kde vládu přebírá nějaká podivná komise jen díky „povolné“ politické reprezentaci některých států a to proti ****i většiny jejich občanů, nelze přece považovat ani za „nekvalitní“ demokracii.

To jste pane Kroutile napsal moc hezky.

Kdysi totéž hlásala církev svatá. Nahoře je nebe a dole je peklo. Ti kdo tak černobílé vidění světa neměli, skončili na hranici. Po nich štafetu neomylnosti i nátlakových skupin převzali v Německu nacisté a u nás později komunisté. Teď tu místo neomylného papeže a

neomylného generálního tajemníka, máme neomylnou komisi EU a spoustu neomylných neziskových organizací a zelených nátlakových skupin, které opět vymýšlejí, jak učinit svět krásnější. Už zbývá jen aby ve spolupráci s komisí EU ustanovili ministerstvo lásky. Mohla by jej vést Greta Thunbergová.

Pane Koplíku, jak vidím Vaše příspěvky, tak se mi zdá, že nevíte kde je nahoře a kde dole, zkrátka, že se neorientujete. Základní kritérium a ukazatel směru je kvalita demokracie. Rusko s Putinem není demokracie, ale mafiánská totalita. EU není bůhvíjak kvalitní demokracie, ale demokracie to je.

p. Verbický, jak vidím jsou na nás seniory, co se týče slušného vyjadřování kladeny mnohem větší nároky než na poslance parlamentu ČR. Zřejmě má vedení těchto stránek obavu abychom tu nezvlčili.

p. Kašpare, pokud srovnám vměšování Ruska nebo Číny do vnitřních záležitostí ČR s vměšováním Německa nebo Francie je podle mne to Francouzko Německé, několikanásobné jak co do drzosti, tak co do účinků na naše hospodářství, tak i politiku.

p. Kašpare. Usilovně se snažíte nepochopit co píšu a daří se Vám to. Já srovnával co do popularity a známosti v široké veřejnosti vrcholného politika Ruska s vrcholnými politiky EU a Vy politiky Ruska na nižším stupni tj. vedení oblastí s Vrcholnými politiky EU.

Netušil jsem, že slovo m r a v n í již nepatří mezi po****ná slova.

Měl jsem za to, že vláda, která si říká demokratická ctí i m*****ní zásady. Za nem*****ní považuji přístup především minist. zahraničí ČR k řešení dopisu čínské ambasády určený Pražskému hradu, v němž vyjadřuje varování před možnými následky cesty předsedy Senátu na Tchaj-wan ve srovnání s přístupem

k dopisu amerického velvyslance v ČR pana Kinga parlamentu ČR, v němž varuje před zavedením digitální daně. V prvním případě byla reakce ministerstva i médií přímo alergická, v druhém případě zaujaly pozici „mrtvého brouka“. Tak se nechová vláda suverénního státu, za který náš stát stále považuji.

9.5. jste napsal:"Chtěl jsem tím říct, že o Putinově popularitě v Rusku se vrcholným politikům EU může jen zdát." Nebyl jsem to já kdo toto srovnání nastolil. Nechci být nikterak osobní s respektem k jiným názorům. Můj odpor k ruskému vměšování do cizích států je trvalý a z mé strany již no comment.

Nevím jsme li na opačných pólech názorového spektra. Já ani nikdo z mé rodiny nikdy nebyl v KSČ. Spíš jsem komunisty provokoval svými názory, ale jen tak aby mne nezavřeli. Svět se od té doby hodně změnil. Komunistický východ je kapitalistický a kapitalistický západ se mění na komunistický.

Zajímavé. Vy kladete co do významu na roveň ruského gubernátora se čtyřmi nejvyššími představiteli EU?

Omluva za předčasné uložení nedokončeného příspěvku. Celá tahle debata je mimo mísu na niž jsou pomíchaná jablka s hruškami. Chceteli srovnávat Putina a EU takže ještě jednou. Který ruský mužík zná všechny gubernátory ruské federace?

Celá tahle debata je mimo mísu na niž jsou pomíchaná jablka s hruškami. Tak ještě jednou. Který ruský mužík zná

A jak jsem se už jednou psal, jsme na opačných pólech názorového spektra. Před r. 89 jsem byl zaneprázdněn právě druhým břehem takže nevím, na rozdíl od vás, co psal totalitní tisk. Ale ctím pluralitu názorů.

Vyjádření o Ruských gubernátorech je nějak mimo mísu. Není obvyklé znát představitele jednotlivých oblastí jiné země ale nejvyšší představitele celku k němuž patří by znát měli, pokud je ovšem považují za své.

Vaše hodnocení Parlamentních Listů mi hodně připomíná to jak hodnotily tehdejší sdělovací prostředky před rokem 1990 Svobodnou Evropu, Hlas Ameriky, Londýn, Vatikán atd.

P. Koplíku nezpochybňuji vaše právo na čtení jakéhokoli bulváru bez ohledu kterého, z vámi jmenovaných extremistů, citují. A použii vaši terminologií. Zkuste se zeptat vašich mužíků zda znají někoho z gubernátorů Ruské federace.

Určitě projednat zrychleně, čeká na tento postup mnoho lidí.

Myslím, že by se politici měli znovu a teď už seriózně zabývat problémem výběru koncesionář. poplatků. ČT už se nedá sledovat pro jednostrannost a neprofesionalitu rádoby-komentátorů, chybí jim už i soudnost - za peníze přečtou cokoliv. Lidé UŽ Z TOHO MAJÍ SRANDU A KOALICE BODY, ale proč platit KP?

Na rozdíl od převážné části politiků, „zainteresovaných“ poslanců, bruselských byrokratů a služebníků, ztratila EU v dnešní podobě podporu u většiny obyčejných lidí a to nejen v ČR. Nařízená likvidace mlékáren, cukrovarů a dokonce i regulace sazenic vinné révy nemá se svobodným trhem a svobodnou

společností nic společného. Například nařízené omezení stavu skotu se negativně projevilo na obsahu humusu v produkční půdě a dnes nám pole vysychají. Místo integrace prožíváme diktát neschopných úředníků a prosazování zájmů především

Německa a Francie na úkor ostatních států. Řízení EU se dnes omezilo pouze na nařizování, vydírání a přerozdělování peněz podle zájmů „mocných“. Zvyšující se rozpory uvnitř EU jednotlivé státy více rozdělují než spojují. Jeden základní kámen z této „stavby“ již vypadl.

Parlamentní Listy čtu často. Je to zdroj informací, kde jsou otištěny názory nejširšího spektra politiků: Tomáš Halík i Dominik Duka, Vratislav Mynář i Mikuláš Minář, Petr Fiala i Vojtěch Filip, Pavel Novotný i Jaroslav Foldyna. Znáte jiné médium které informuje o tak širokém spektru názorů?

To není statistika ale jen můj odhad. Zkuste se zeptat jen tak namátkou svých známých, znají li jméno předsedy europarlamentu, a dva místopředsedy za ČR. Kdo je předsedou Evropské rady, předsedou Evropské komise, a kdo předsedá Radě EU? A kdo je prezidentem Ruské federace?

P.Koplíku opět máte pravdu, nepochopil . Srovnávání diktátorské popularity Putina v Rusku s politiky EU se pochopit nedají a ani se o to, při mém vzdělání, nesnažím. A odkud čerpáte statistiky jak znají občané EU své politiky? V parlamentních listech jsem to nenašel.

Já jsem také pro to, aby byla uzákoněna jednoroční základní vojenská služba. Také jsem pro to, aby si naše republika vytvořila ty dlouho už přemílané aktivní zálohy. Vzorem nám může být třeba Bulharsko. Přes Turecko- bulharskou hranici migranti nepřecházejí. Tam záložáci střílí.

Bez komentáře.
https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Vojaci-SSSR-byli-kamaradi-otec-miloval-rustinu-Karel-Schwarzenberg-prekvapil-623477

Pane Franku. První světová válka byla válkou zákopů a opevnění, generálové si takto představovali i tu druhou. Jenže to byla válka tanků a letadel. Třetí válka bude asi taky docela jiná a je reálný předpoklad že vycvičená pěchota by nebyla k zahození.

Užitečným *****em nenazývám lidi s odlišným názorem ale lidi lehce manipulovatelné byť mnohdy inteligentní a vzdělané, kteří nevědomky slouží zájmům jiných ne zrovna férových manipulátorů.

Tu mou narážku na přímé volby do EP jste špatně pochopil. Chtěl jsem tím říct, že o Putinově popularitě v Rusku se vrcholným politikům EU může jen zdát. Většinu z nich občané EU ani neznají. Snad jen bývalého předsedu Evropské komise Junckera si pamatují z odhalování Marxova pomníku.

P. Koplíku máte pravdu. Rozumný cizinec se diskuzi vyhne. Jenže naši nerozumní, prokremelští, normalizační cizinci o nich nediskutovali ale přīmo je stavěli. Vyznávali v hlubokém úklonu vnucený anal-alpinismus. A že člověka s opačným názorem nazýváte užitečným *****em mně od vás nevadí.

Z demagogie o byrokracii EU si mnozí češi udělali dogma a šíří ji jako mantru. Vláda, předsedové parlamenu a jejich výborů také neprošli přímou volbou a máme je za byrokraty? Proč jste nebyli ****t poslance do EU? Je to zde samé míchání hrušek a jablek. Hold kdo chce psa bít, hůl si vždy najde.

i nynější předsedové evropské komise byli v EU z****ni v přímých volbách a to i přes masivní ****bní kampaň. Pokud ano, tak by jejich ****bní zisk který by jim stačil k vítězství obnášel pod 10% hlasů všech právoplatných ****čů.

Souhlasím s Vámi pane Verbický, jen si myslím že to by to musela být mnohem tvrdší diktatura než v Ruské federaci. Při volbě Ruského prezidenta byly zřejmě právem výhrady vůči vedení ****bní kampaně ale vůči vlastnímu průběhu ****b výhrady nebyly. Nedokážu si představit že by bývalý nebo

Pane Kašpare, problém EU a tedy i našeho státu je v tom, že se musí rozhodnout v jaké podobě chce existovat. Vytvořit „Sjednocené evropské státy“ ze samostatných suverénních evropských států, o které byrokracie EU usiluje, je možno pouze prosazením systému diktatury po vzoru Ruské federace.

a ponoukne někoho s tak zvaných „užitečných *****ů“ aby konali ve jménu spravedlnosti. Potom se demontují sochy a taky nápisy a další užiteční *****i jim fandí. Aby bylo jasno, to platí jak pro sochu maršála Koněva, tak pro demontáž nápisu vzpomínající na Katyň.

Většina národů má své „hrdiny“ o kterých není radno říkat pravdu. Rusové mají svého Stalina, Číňané Maa, Mongolové Čingischána, Francouzi Napoleona, Japonci Hirohita atd. Rozumný cizinec se diskuzím na jejich činy vyhne. Jsou ale situace kdy někdo potřebuje dva národy poštvat proti sobě

Je evidentní p. Koplíku, že jsme každý na jiném břehu, nejen názorového, spektra. Jste-li znalcem ruské diplomacie v oblasti utužování Č-R zájmů jistě objasníte proč Rusové odstranili pamětní desku obětem Katyně s tím, že se událost nestala. Jen prosím fakta, ne ta z učebnic dějepisu ksč.

Nesouhlasím s p. Kašparem. Nynější Rusko nemá zájem na zhoršení Česko Ruských vztahů, ale jsou země nebo spíše velké a mocné skupiny lidí které na tom zájem mají. Stačí se podívat kdo z takového zhoršení bude mít prospěch. Rusko určitě ne.

Souhlasím s p. Tarabou o diplomatickém jednání. Jen nevím zda zastrašování, vyhrožování tribunálem či podkopávání komunálních orgánů patří do diplomatického jednání. Je to však jenom hra a zástěrka jiných zájmů putinova skomírajícího Ruska.

že nejlepší nabídku i nejlepší reference bude mít ruský Rosatom s čínským koncernem CGN. No a proto je nutné zhoršit vztahy s Čínou i Ruskem natolik aby někoho náhodou nenapadlo jim zakázku zadat. Jde přece o částku v řádu stovek miliard.

V poslední době bývá zdůrazňovaná nutnost co nejdřív rozhodnout o dodavateli dalšího bloku jaderné elektrárny. Těch firem, které jsou toho schopny není mnoho. Vzhledem k potížím, jaké má americký Westinghouse, francouzský Framatome a korejská KEPCO, se může stát

. Opravdu vám pan Kolář nebo pan Novotný připadají tak významní politikové světového významu, že by to Rusům stálo zato?

30 let po sametové revoluci socha Koněva nevadila ani název ulice ve které je ruské velvyslanectví . Co se stalo že to najednou někomu vadí. Taky je mi záhadou proč by vedení ruské federace chtělo vraždit nějaké české občany.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zamerne-naruseni-vztahu-s-Ruskem-General-Sedivy-exnacelnik-armady-vnasi-jasno-do-otravy-Kolare-623010

Názor, že armáda se dá vybudovat během 3 měsíců je utopie. To platilo v době, kdy byli jen pěšáci, kterí šli proti sobě. Dnešní armáda má mnoho technických profesí s požadavkem na vysoké školy a technickou vyspělost

Mně se nelíbí, jak všichni natahují ruky, státe dej! !! Ať mi někdo neříká, že žijí z ruky do huby, jak se říká. Přitom každý ví, jak si podnikatelé žijí! !!My musíme taky z našich malých důchodů vyjít, a celý život jsem naučená, i 4 dcery jsem tak učila, pamatovat na zadní kolečka.

Únik do sdělovacích prostředků je neomluvitelný . Nebo jde o cílený krok? Případná nedorozumění mají být řešena diplomatickým jednáním v souladu s uzavřenou smlouvou o přátelství z roku 1993 !

I já jsem chtěl přispět do diskuze. Bohužel rozsah příspěvků je omezený natolik, že neumožňuje vyjádření souvislé myšlenky. Vám to nevadí?

Ti zastupitelé nedostali ochranku jen za nic,tak se divím, že už není ruská ambasáda prázdná a všichni z ní vypovězeni z ČR a bez návratu, je vrchol co si ti Rusáci do*****.Nesouhlasím s p.Musilem-Jsme v NATO, tak naštěstí nemusí všichni kluci do maskáčů a dnes máme doma super profesionální vojáky.

Jsem velice zklamán přístupem vlády k „ruským vyhrůžkám“ kdy neměří každému stejně. Kdyby táhli v Plzni sochu Patona provazem „pod krkem“, jistě by USA postupovaly stejně. Podle jejich zákona, kterým stíhají občany jiných států a to i státních představitelů, jsme vydali do USA třeba Rusa Nikulina.

Souhlasím s panem Vrbiclým. A docela by mne zajímalo, z jakého zdroje novinář z Respektu čerpal. Že by únik informací z tajných služeb ?

Myslím, že všichni, ve světě otráveni ruskou gerilou, by byli rádi kdyby je kdokoli upozornil na
smrtelné nebezpečí. Bohužel neměli to štěstí. Pojem zahraniční politika vnímám jako souhrn činností se zásahem do přezhraničního dění toho kterého státu. Zde to však vidím obráceně.

Překvapuje mne, že ministr zahraničí i vláda v době, kdy zahraniční politiku dělají pražští hejtmani, považuje domněnku novináře týdeníku Respekt za skutečnost a to bez jakýchkoliv důkazů.

Josef Musil
28.04.20

Povinou vojenskou službu v současnosti nepotřebujeme a ani ji nedokážem zorganisovat - většinu kasáren a voj .zarízení jsme zrušili. Máme však brannou povinost.Nemusíme mít obavu. V případě ohrožení mohou být povováni všichni muži schopní řadové služby. Za tři měsice budou profesionály vycvičeni

Veřejnost diskutuje jednu dost kontroverzní otázku. proč mají dostat podporu od státu - ČR firmy, které nejsou registrované v Česku a neplatí daně v Česku. Vláda odsouhlasila, že i tyto firmy pomoc dostanou od ČR. Ale připravit nový zákon a příště už nepomáhat.

Vláda by měla zaujmout jasné stanovisko k čínským výhrůžkám ohledně oficiální návštěvy pana Kubery na Tchaj wanu a tvrdé stanovisko k výhrůžkám starostovi Prahy 6, pražskému primátorovi a starostovi Řeporyjí.

Mě opravdu "dojímá" jak každý podnikatel, ať OSVČ nebo malá firma naříkají a přitom léta neplatí daně, nemají žádný zisk. Ale když se na ně podíváte zblízka mají nové domy, byty, auta, jezdí na drahé do****né. Je přeci normální, že nemohu žít ze dne na den, ale připravit si finance i na horší časy.

Nechápu, proč od 20.4.2020 budou fungovat psí salony a pedikůra až 25.5. Jsem diabetik s diabet. nohou a není nikdo, kdo by mi tuto službu poskytl. Napadlo mne, že by to mohli poskytovat nějaké neziskovky, ale to jsou šašci, co jen vytvářejí projekty ale nic nechtějí dělat .

Souhlasím s paní Hereinovou s obnovením povinné vojenské služby. Vzorem by nám mělo být Švýcarsko. Naše dvacetitisícová armáda, zaměřená především na zahraniční mise, z hlediska obrany státu je nedostatečná a sledovat „třicetileté puberťáky“ neschopné se postarat o sebe, je tragické.

Období „nastartování“ ekonomických procesů bude velice náročné na veřejné investice státu. Zaměřené by měly být především na strategické podniky a to i formou vstupu státu, podporu především národních firem s perspektivními programy, na výstavbu sociálních bytů, atd. Na úspory však vláda neslyší.

Jak už jsem napsala dříve, lidé co šidili stát a nás ostatní,tím že pracovali načerno nebo naoko za min. mzdu bych odkázala jen na dávky v hmotné nouzi a neměla s nimi slitování. byla to jejich volba a všichni se kasali tím jak ojebou erár... no a teď na ně došlo.

Nelíbí se mi automatické vyplácení všech, kdo si zadupou a zařvou. U OSVČ by se měl brát ohled zda nedlužili loni na daních nebo pojistném a jaké byly jejich jimi udávané příjmy. Vůbec bych se nestarala o pracující v šedé nebo černé ekon. byť by se Člověk v tísni u ministryně fin. stavěl na hlavu.

Podle přiděl. paušál. finanč. pomocí to vypadá, že jsme nesvéprávný národ. Každý občan by měl žít racionál. a efekt. - vytvořit si rezervu. Pokud někdo živoří vlast. neschopností, tak si pomoc nezaslouží. Měla by se zjistit příč. živoření! Pomoc by měla být poskytnuta jen těm, kteří nehýří...

Ano , krizová situace . Jen se divím politikům , jak rozdávají tisíce (25) . Úspěšný podnikal .OSVČ si vytváří finanční reservu . Politickým stranám doporučuji vrátit do státního rozpočtu 50% z obdržených dotací .

Možná ze bude časem povinná vojenská služba nutnosti

Ivan Straka
05.02.20

pokud se setkávám s mladší generací a tedy dětí a vnoučat tak se domnívám, že bychom měli zavést povinnou vojenskou službu, nemusí být dva roky

Rozumím tomu dobře tak, že každý může vznést určitý problém a ostatní se k němu mohou a nemusí vyjádřit? Pokud ano mám dlouhodobý problém - život seniorů a invalidních lidí v malých obcích bez občanské vybavenosti se špatnou dostupností veřejné dopravy. Koho zburcovat pro důstojné dožití doma?

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..