Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Schodek státního rozpočtu

Další témata:

Kvůli ekonomickým dopadům epidemie koronaviru má letošní schodek státního rozpočtu vzrůst na 500 miliard korun. Může si podle vás Česká republika tento deficit dovolit?

Můj pohled na věci se s Vaším bude vždy lišit ,pokud se budou vytvářet pro nefachčenky, migranty a přiživníky lepší podmínky, než běžného občana A naší lidé uměli vždy ekonomiku povznést, viz hodnota koruny v minulosti a dnešní. Někde je asi chyba

Pane Franku, trochu nevíte o čem mluvíte. Migrace vždy byla, je a bude. A víte kolik cizinců u nás žije a z kterých je zemí? Sem tam si něco nastudujte. Bez práce cizinců by se naše ekonomika zastavila. A o zemědělství ani nemluvím.

O schodku rozpočtu mluvíme, ale že se vyčlenilo skoro 100 milionů na integrační centra pro migranty ,se mlčí a při tom údajně migranty nepřijímáme. Při svobodě slova jsme informování jak v Bělorusku. Bude zajímavé, co jsme slíbili návštěvě z tohoto týdne, když se tak zviditelňovala.

Pane Franku, na rozdíl od vás si ponechám názor na označení a cenu vašich názorů. Co bych si měl či neměl pamatovat je na mně a nejsem na tom tak špatně s krátkodobou pamětí abych už jen vzpomínal. Nepoužívám invektivy, jsou to mé názory, chápu, že se vám nelíbí. Nenutím vás vést debatu se mnou.

Pane Kašpare, pokud si myslíte, že máte dost argumentu proti AB, tak podejte trestní oznámen,o ostatním pro Vaše zapšklé názory nemá cenu vést debatu. A pokud jste starší jak já, tak byste si měl pamatovat, co se po prvních volbách po roce 1945 říkalo o sociálních demokratech, a to platí dodnes

Pane Franku, a právě proto, že si, dle vás, ještě moc věcí pamatujete zřejmě jste už zapomněl na dobu kterou zde prezentuje komouš AB (Agent Bureš) kterému prý nic nedokázali. Se svým aparátem zkorumpovaných právníků, zkoupených medií, parlamentní skorovětšinou dokázal ovládnout tuto společnost...

.. a zajistil si v očích "****čů" údajnou beztrestnost. Státní zástupci si klepou na čelo z neskutečného kroku co provedl Zeman. Také už dostal strach. Vaši nabídku o přijetí k vám starším nepřijmu, jsem třeba ještě starší. A uvidíme s které generace ******* potáhnou na smetiště. A že nejde o prachy?

Vracím se ještě k parafrází pana Ladislava, že systém generuje voly,zapoměl dodat z které generace, z nás starých určitě ne, protože si ještě moc věci pamatujeme. A ti, co husti do mladých tu jejich dnešní pravdu se v brzku ztratí na smetišti dějin, a možná již po volbách. Tož děj se ****e ****čů

Nevim, co se komu nelíbí na možné firmě Agrofertovo,myslíte si, že by bylo lepší Kalouskovo, Fialovo, nebo Bartošovo a Okamurovo. Njmíň dva roky se snaží mnozí kydat špínu na Babiše a dosud mu nic nedokázali. Přiřaďte se k nám starším a poznáte ,proč ****t jak *****me a nejedná se o peníze

Do*****m si parafrázovat. ANO tento systém systematicky generuje voly. Paní Ernestová se dost přiblížila smutné realitě. A bude hůř. Ještě pár úprav v ústavě, AB ( Agent Bureš) na hrad, a z Česka může být klidně Agrofertovo. Dostanete přidáno nad mandatorní rámec takže hurá k urnám ABY BYLO LÍP.

Nyní již jen můžeme sledovat, jak se penízky kutálejí. Bude zajímavé, kdo dá dohromady závěrečnou zprávu o čerpání a kde se do jakých kolonek schovají všechny bokem ulité finance. A že jich nebude málo, je od samého počátku všem občanům jasno.Asi to bude, jako s těmi nejlepšími z****nými

Pane Škromachu, jste srandista? Jak si můžeme z****t nejlepší lidi? Musíme ****t jen z těch, kteří kandidují. Opravdu si myslíte, že jsou to vrcholoví manažeři? Kdyby jimi byli, tak nepůjdou do politiky. Protože se jim to finančně vyplatí víc v podnikatelské sféře. A státní úředníky si *****me?!

Pane Němečku, já jsem naopak přesvědčený, že si své nejlepší lidi, které jsme si společně z****li, měli zaplatit na úrovni vrcholových managerů. Jsou to přece ti nejlepší. Nebo Vy snad systémově *****te voly? :-)

Pánové , vy poslední tři, popisujete to krásně, souhlasím. Myslíte, že ti o kterých píšete hovořili před volbami jinak? Nééé. Zajímalo by mne kdy příjde ten zlom a zapomenou na před****bní sliby.

Utáhnou opasky všem. Začít z vrchu , snížení platů poslancům , politikům , úředníkům státní správy kromě zdravotníků , učitelů a hasičů , zrušit senát ( drahá cestovní kancelář) , přehodnotit platy starostům a dalším na OÚ . Daňe ať platí každý , potřebuje hasiče , komunikace a zdravotní péči .

Ne, že nemají ekonomické znalostí, ale mnozí., v tu dobu žijí v jiných svérách a ostatní problémy jdou mimo ně, stačí se na ně dívat při jejich projevech u pultíku v PS. A mají imunitu, tak kdo jim chce něco vyčítat a nakonec, nemusí sahat do vlastní kapsy, tak o co jde ?

Rozpočet schvalují poslanci, kteří nemají základní ekonomické znalosti a myslí si, že co chybí, to se bez problému vypůjčí. Je to to samé jako poručit si v hospodě, sníst a pak říci "nemám peníze, půjčte mi". Říká se tomu podvodná útrata a pro všechny kromě těchto vy****ných je to trestný čin.

Kdo si myslí, že tento rozpočet pomůže naší ekonoomice , je idealista. Spíš dopadnem jak Řecko a kdo poslouchal dnešní jednání v PS, tak se v tom může utvrzovat

Deficit je skutečně velký, může ale umožnit při dobrém využití restart ekonomiky v ČR.

Asi tak. Vystoupení technických v parlamentu je delší. :-)

Kolego Franku, ony ty příspěvky zase tak dlouhé tady nejsou! Zatím se domnívám, že to je spíše kratší než by mělo být!

Tak zjišťuji, jak jsme se tento týden pěkně rozkecali. Asi dám návrh, aby příspěvek mohl být v délce 1 souvětí, nebo 2 rozvinutých vět. Co myslíte, projde? Příští týden bude v Praze Frank-Walter Steinmeir, pak začnou teprve diskuze a dohady, pokud se u***** ČT, nebo 24

Myslím všechny ty, co rozhazují z našich kapes a všeho, co se nahospodařilo v minulosti. Je to lumpárna, ale je to naše celonárodní specialita, tak musíme počkat, až nám zde někdo udělá pořádek a asi jako takoví, jsme plně platní hlavně v EU

Jaroslave máte pocit, že firmy jsou "ti nahoře?"

Jsme na tom blbě, když už se v parlamentu diskutuje, že firmy nemají ani na toaleťák, tož abychom vyhlásili celonárodní sbírku, ať mají nahoře ještě víc z čeho rozhazovat.To je na po**áni, a proto asi není ten toaleťák

Jedno to asi nebude. Ale peníze je možné vyhodit za různé ******i, a nebo smyslplně. :-)

O tom, jak budou tyto peníze rozděleny by měl existovat veřejný soupis všech zůčasněných, ale zatím se o nich jen mluví a nikdo jej nezpracovává, což svědčí o tom, že to bude opět levárna, a všem je to jedno. A tak je to i s naším hospodářstvím

Každopádně by tyto peníze měly být využity pro investice do infrastruktury. A při zadávání veřejných zakázek jednoznačně stanovit jako podmínku, že budou jen pro firmy, které platí řádně daně v ČR.

Jde o obrovské peníze z našich daní. Důležité je je smysluplně využít. Zatím mám dojem, že všichni jen rozdávají a zároveň nesouhlasí s dluhem.

Udivuje mě bene****ntni přístup jak politických stran, tak poslanců k takovému zadlužení. Snad je to proto, že až bude zle, tak všichni prohlási, že ONI za nic nemohou a na NĚ nikdo nemůže, jako vždycky

Domnívám se, že ano, neboť na ekonomické dopady pandemie dostaneme peníze také z EU.

Do****t nebo nedo****t si dluh je špatně položená otázka. Správně položená otázka je , co my občané ČR z toho dluhu budeme mít. Pokud ten dluh přinese jasné ekonomické výsledky, tak proč ne ? Dělají to tak USA, Japonsko, nejnověji i Německo.

Tento deficit je katastrofa. Kdybych měl možnost, zeptal bych se ministryně financí ,jestli zná pojem ,,BANKROT". Ono je lehké tisknout peníze, ale jednoho dne dojde v tiskárně papír a barva , elektrárna vypne proud, protože za něj nikdo neplatí a pak nastane doba, kdy se bude platit tvrdými.

Vypůjčte a rozhažte kolik to jde, je to naprosto bezpečné, dosud ještě nikdo z těch, kteří to opakovaně odhlasovávali, za to nebyl stíhaný a jistě nebude ani v budoucnu. A projezené peníze nám taky nikdo nevezme. Suverenitu státu věrchuška předala do EU, tak jaký strach?

Sám za sebe jsem schopen se uskromnit ale to dnes není v módě . Také je mi jasné že čím větší částky budou k dispozici tím více se těch peněz kamsi ztratí . Zaplatit se budou muset . Vím že při sebelepší ****i se nadělají chyby tak bych byl opatrný .

Otázkou je jak bude využita ta polovina, která nejde na nahrazení výpadku příjmu z daní. Pokud ji využijeme na investice, které v budoucnu ponesou zisk a podporu firem, které následně nezkra****ou, je to dobře. Pokud budeme jen rozhazovat peníze z vrtulníku všem je asi něco shnilého ve státě českém.

Včerejší dlouhodobé hlásání oponentů v PS, proč nesouhlasit se schodkem až 500 mld. v rozpočtu, s čím souhlasí i většina národa, je zbytečné. Jen pohled na pana Hamáčka a jeho zdůvodnění dával jasně najevo, že vše je již předem dohodnuto, ale ON za nic nemůže, jako vždycky a názor? Po nás potopa

Vzpomněl jsem si na jedno doporučení Miloše Zemana: Přijmout zákon, že funkce Senátora bude čestná. Senát by sice zákon vrátil, ale poslanecká sněmovna by jej přehlasovala. Byla by to úspora, která by všechny potěšila (kromě 81 Senátorů).

Náklady na armádu bohužel nejsou daná realitou, ale již dříve přijatými pravidly! Původně mohla být objektivní, nyní to je již diskutabilní!

Josef Geier
22.06.20

Náklady na armádu jsou neúměrně vysoké a na co je armáda, když není schopná ochránit naše hranice. Poláci obsadí naše území a armáda nefunguje. Jinak je armáda jen na přehlídky nebo aby se předváděla v někde v cizině. Poslanci raději zabývají klecovým chovem slepic, než by řešili co lidi pálí.

Teď se ukázala sociální vyspělost našeho parlamentu, když premiér pronesl myšlenku o snížení platů, ale při tom se svým sociálním myšlením ohánějí od rána do večera a čekají na chvalozpěvy od normálních občanů. Je vidět, že o své posty jsou schopni bojovat do posledniho dechu, a za každou cenu

Jde o obludný způsob jak v 21. století zotročit nás, lidi. Věrchuška si u bank vypůjčí "peníze", které neexistují a banky je vyrobí v počítači, následně je rozháže a lidi = my, budeme doživotně splácet bankám nesplatitelnou "půjčku", kterou udělala věrchuška. Geniální, že?

Nemůžeme dluh nechat svým potomkům. Omezit vše, co není nezbytně nutné. Pomáhat a dávat finanční prostředky jen tam kde to má smysl a přináší to naopak zisk nebo alespoň zmírňuje sociální dopady. Nedávat finance všem, kteří v této době natahují ruce. zachovat chladnou hlavu a používat selský rozum.

Souhlasím s tou většinou které se tato nehospodárná politika nelíbí. Vše podstatné už bylo popsáno jen bych dodal, že právě ti nedostudovaní faráři z tribuny a jejich děti budou muset utahovat opasky a proklínat naší rozhazovačnost. Nedivím se jejich volání po nějaké změně.

Schodek státního rozpočtu bych parafrázoval výrokem jednoho nejmenovaného důstojníka s k*****kem kolem krku v nejmenovaném díle : „To se nám to holduje, když nám "banky" půjčují peníze“. A já dodám : Zvláště, když je budou splácet až naše děti.

Zredukovat výdaje státu, např,nesunout peníze polit. neziskovkám, na GDPR, aj. rozmarné vymyšlenosti,snížit přebujelou byrokracii i počty poslanců a jejich příjmy, zrušit Senát. Vzhledem k následkům pandemie by naši europoslanci jako předvoj měli prosadit snížení plateb do EU- nastolit hospodárnost

Peníze se dají získat jinak. Zavřít dotace různým příživnickým organizacím, snížit náklady na armádu a kulturu. V neposlední řadě je nutné snížit úřednická místa, ozbrojené složky nemusí mít tolik plukovníků a generálů. Přehnané výdaje státu nás ženou všechny do záhuby.

Návrh schodku je nehorázný.
Nechť stát omezí výdaje (mnozí lidé se také museli omezit). Ať propustí zbytečné úředníky, kontrolory...

Zde bych zcela uzavřel kohoutky. K čemu armáda chce nakupovat kanóny s dostřelem 80 km? Je v této vzdálenosti nějaký nepřítel? Neustále se píše, že máme asi o 30 generálů více, než odpovídá počtu vojáků. Přesto se každoročně vysvěcují noví. Byl jsem na vojně, naše armáda nebyla a není bojeschopná.

Schodek může být schválen 500 miliard. To však neznamená, že se musí vyčerpat v plné výši. Souhlasím s autory předchozích příspěvků. Po roce 1989 umělci volali, že chtějí tržní ekonomiku. Nyní volají: "Dotace!" "Dotace!". Navíc na tribuně vedle nedostudovaného faráře volají "Demisi!" "Demisi!"

Chci, aby opozice si nechala od vlády do parlamentu vypracovat a předložit podrobný rozbor o tom, na co na všechno ten schodek 500 mld. bude určen. Tak, jak to učinil prezident Roosevelt v době velké hospodářské krize. Byl za své rozhodnutí z****n potřetí americkým prezidentem.

kteří se umí přisát ke všemu, co jím dá bezpracně leckterá společnost, a mají pro to v zásobě moře důvodů, hřeší na naší solidaritu. Kdy už konečně s tím někdo udělá pořádek. Jsme skutečně jak ovce a do budoucna bude ještě hůř. O takovou budoucnost národa jsme nikdy neusilovali

Kdyby šla celá částka jen pro potřeby těm nejnutnějším, jsem pro, ale v této republice se ke každému dobru hned přidá levárna, tak jsem ZÁSADNĚ PROTI. Co ty částky do všeho, co přede mnou již napsala p. Kapalová. Pro toto nemá nikdo uši a slyšení, hlavně jen stále posloucháme bezduché nářky těch,

Směnka nejsou peníze, je to jen příslib, že v budoucnu zaplatím. Stejně tak schválený rozpočtový schodek není skutečný výdaj. V rámci jednání by mohl navrhovatel klidně ustoupit před hlasováním o 50 až 100. Když se to ukáže málo, zase může požádat. Podstatné bude o kolik klesnou příjmy rozpočtu

...cenu podporovat něco, na co nebudou zchudlí lidé mít. Nemá cenu podporovat odvětví, kde je krize z nadvýroby a není vidět výrazná inovace a pokrok, viz auta, jen pro zaměstnanost?!. Zavřela bych penězovody pro nic nedělající, neužitečné a štvavé a neziskovky.

Za vyhazování peněz oknem považuji podporu nekvalitní kultury. Dnes je za celebritu a VIP každý tetovaný drban, ženám vyklouzne prsíčko (nevím co vyklouzává mužům) ale to jsou jen samé žranice, rauty, vernisáže, křtiny, premiery, derniery, festivaly, pride marše a umělec. hodnota žádná. Nemá ..

Souhlasím s pí Obertovou i s p. Hemzalem u pí Exnerové se obávám že to budeme při té rozhazovačnosti zvládat s odřenýma ušima a schodek bude možná i vyšší..... Co mi vadí nejvíce, že děti tak dlouho nechodily do škol, že vydržujeme žoldáky v cizích zemích a že i v této situac. nakupujeme zbraně.

Situace si vyžaduje rychlá a zodpovědné řešení a to vláda dělá. Většina zemí, které jsou zasažené covidem19 , zachraňují ekonomiku a chod státu. Naše výchozí pozice je jedna z nejlepších. I s tak velkým deficitem to zvládneme. A podle vývoje ,třeba ani nemusí být tak vysoký.

Asi to není o tom, co může, ale co bude muset. Není to jednoduché a potřebných je hodně. Jde o to, stanovit priority. Zatímco někteří nemají co jíst, jiní vyžadují peníze na kůrovce. Tam bych poslala pracovat aktivisty, co se přivazovali ke stromům.

Ať stát nejprve ten důvod schodku řádně vysvětlí a zdůvodní. Zatím se stát chová nezodpovědně, vy****ným rozdává a VŠEM ostatním bere. Protože tyto rozhazované "helicopter money" VŽDY vedou ke zdražení a znehodnocení úspor. A pak vyzývá: "šetřete si na stáří", naivkové!

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..