Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Novela zákona o platu představitelů státní moci

96 %
08.07.21   32   Rozpočtový výbor

Znění návrhu

Poslanecký návrh změny zákona.


96 %

Váš názor nás zajímá

Mají být zmrazeny platové základy pro představitele státní moci, některých státních orgánů a soudců?

Cílem předloženého návrhu je zmrazit platové základy pro představitele státní moci, některých státních orgánů a soudce v roce 2022 na úroveň roku 2021 a dále od roku 2023 stanovit nový způsob výpočtu platových základen. Růst platů by se měl dle návrhu v zásadě odvíjet od vývoje průměrné mzdy v národním hospodářství.

Hlasování je anonymní a nelze jej odvolat.
Hlasovat můžete pouze jednou.
Hlasuji pro ANO (55) Hlasuji pro NE (2) Komentovat

MŮŽETE HLASOVAT ANO NEBO NE, PŘÍPADNĚ MŮŽETE po odhlasování ano/ne JEŠTĚ VLOŽIT KOMENTÁŘ.


Komentáře ostatních hlasujících

Ano, bez pardonu, ale protože má tento slepenec v parlamentu většinu, a největší kecálkové, vševědci jsou v předsednictvu, tak si odsouhlasí co chtějí. Jo, jo, co si lidé z****li, to mají, hlavně vše na Ukrajinu

Senát to zarazí, dělá to dojem, že je to domluvená komedie se Sněmovnou. Pro příště raději ****t řešení : růst platů představitelů..... svázat s průměrným příjmem ve společnosti.

Jiz se stalo predpokladane, Senat zmrazeni odmitl, platy poslancum atd. naopak vyrazne porostou.
Tady zacina setreni a rozpoctova odpovednost.

Predstavitele statni moci si nakonec platy nezmrazi. Senat predlohu vrati a nova Snemovna uz zadne zmrazeni nelpripusti, takze jim platy vyrazne narostou.Jejich heslo Spolecne to dokazeme.

Predstavitele statni moci si nakonec platy nezmrazi. Senat predlohu vrati a nova Snemovna uz zadne zmrazeni nelpripusti, takze jim platy vyrazne narostou.Jejich heslo Spolecne to dokazeme.

Vzhledem k současné finanční situaci je to jistě nutný krok, který není rozpočtově významný, ale je významně symbolický. Do budoucna bude nutné a vhodné odměňování představitelů státní moci být pevně navázat na růst příjmů občanů naší země.

Vzhledem k současné finanční situaci je to jistě nutný krok, který není rozpočtově významný, ale je významně symbolický. Do budoucna bude nutné a vhodné odměňování představitelů státní moci být pevně navázat na růst příjmů občanů naší země.

Stále se někdo ohání 1. republikou. To se poslancům platily pouze diety. Udělat to tak znovu, tak by se ukázalo, kdo si jde do politiky jenom nahrabat.

Celý platový systém by stálo zato přepracovat a zreálnit! Občas by stálo za to, veřejně ukázat, kolik kdo bere a co za tu sumu vykoná. Aby tolik citovaní ****či věděli, co který poslanec nebo senátor odvede během měs. docházky do "práce"! Produktivitu vidíme v TV - je to ostuda! To je jiné téma...

Souhlasím plně s paní Malinkovičovou.Jen bych dodal: Většina dnešních důchodců si svůj důchod
poctivě odmakala za mizerný bolševický peníz. Režim živý statisíce netahačenků,kterým vadí práce i když ji dělá někdo jiný. Doufám,že to Adamové,která tam sedi minimálně za sto papírů ****či spočítají.

ANO, neboť se rozmohlo, že kdo se nechce živit pořádnou prací, nebo je blb apod., jde do politiky. Tam nemůže nic pokazit. Nikomu se nemusí zpovídat co za den, měsíc apod., udělal. No nekupte to.

Např. když jdu na úřad k****i 1 ks razítku tak z povinně vyplňovaných papírů, mám hlavu jako koš, ( leckdy jim nerozumím a úředník mně mnohokrát nechce poradit). Ani se nedivím je z těch papírů sám nešťastný a agresívní. Z vlastní zkušenosi bych tedy byla pro nějakou antibyrokratickou revoluci.

Souhlasím s p. Hemzalem-za Masaryka se poslanci živili svoji profesí a posl.plat byl symbolický. Stát.úředníci, mnohdy bez osobní odpovědnosti za svá rozhodnutí, musí jít příkladem ostatním - i tak se získává důvěra ve stát. Třeba Senát je úplně zbytečný.

Je to takové letité plácání prakticky však o ničem jelikož stále platí rčení o kypřících a nevypustitelném rybníku. Nakonec nám to zde osvětlil bývalý (budoucí?) poslanec, .....

....zřejmě z vlastní praxe, že je nutno je přeplatit aby nemuseli chudáci hledat přivýdělek u lobbistů, šíbrů a jiné pakáži kterými se ve sněmovně tak rádi obklopují

Vypočítat spravedlivý plat pro státní zaměstnance není až tak těžké. Výpočet platů stanovilo do tabulek představenstvo firmy porovnáváním náročnosti jednotlivých profesí mezi sebou a zákonem nabídky a poptávky na trhu práce pro jednotlivé profese. Fungovalo to docela dobře.

ako aj schopnosti vžiť sa do situácie občana - ****ča, ktorý je svojou poctivou prácou pre spoločnosť rovnako doležitý, ale nie je schopný dosiahnúť ani odmeny, ktorá prevyšuje minimálnu mzdu. Priemerná mzda, sa tak stáva zavádzajúcou, pretože sa zvyšuje vďaka najvyšším mzdám a príjmom.

Domnievam sa, v súlade s kolegami predrečníkmi, že zmrazenie platového základu pre predstaviteľov štátnej moci, (neviem prečo iba niektorých a nie všetkých štátných orgánov) a sudcov je dobrý návrh a PS PČR, by ho mala prijať. Zvyšovanie totižto nad určitú hranicu vedie tiež k možnosti zdražovania..

Nejen zmrazit, ale zároveň snížit na úroveň průměrné mzdy. Služba vlasti nesmí být prostředkem ke zbohatnutí.

Nejen zmrazit, ale zároveň snížit na úroveň průměrné mzdy. Služba vlasti nesmí být prostředkem ke zbohatnutí.

Potíže dopadly na všechny, všichni by měli nést i řešení.

Je zajímavé, že se paní poslankyně Pekárová Adamová ptá, kde vezme vláda na zvýšení
důchodů, ale nezaregistrovala jsem, že by se ptala, kde vláda vezme na jejich zvýšení
a na sociální dávky pro cikány a imigranty, kteří nikdy nepracovali a nikdy pracova
nebudou.

Petr Téra
08.07.21

Není třeba komentáře myslím, že platy jsou neúměrné

Omezit růst všem, kteří mají více než trojnásobek průměrné mzdy. Nepřidávat v procentech. Protože 10% navýšení z důchodu je cca 1500,-, 10% z úřednické mzdy je cca 5400,-. Nebo s růstem mzdy snižovat procento. Ano soudci to tak nenechají a vysoudí si to

Diskutovat o platech je skoro "neslušné"! Platy by měly být stanoveny znovu a reálně!!! Začít zvýšením požadavků na kvalitu politiků (zvýšit požadavky na kvalifikaci, na počet let v komunál. politice, psycho+ IQ testy atd.). Dnes se do politiky dostane i nevzdělanec, neslušný člověk, diletant atd.

V prvé řadě by měli být honorování podle odvedené práce, ale to nejde připustit pro nárust nezaměstnaných. Dnes i ten noční hlídač, nebo uklízečka musí vykázat jistý výkon, ale u těchto orgánů nejsou výsledky ani po 7 létech, viz Vrbětice a dnes už i řeka BEČVA. ZMRAZIT NEJMÍŇ NA POLOVINU !!!

Souhlas s panem Škromachem. Odměny politikům podle stanovené průměrné mzdy. A soudcům také. Proč by soudci měli být nějakou zvláštní kastou v této společnosti !

Souhlasím s oběma předchozími přispěvateli ..... ale přece jen platí, že sytý hladovému nevěří a ti naši papaláši by se měli umět vžít do pozic a rolí těch nejchudších... i když by zmrazením platů přišli jen o třešničku na dortu.

Myslím si, že o platech by nikdy neměli rozhodovat ti. kterých se to týká.

A pokud jde o soudce a spol, ti vždycky přes ÚS takové opatření pro sebe zrušili. A jejich platy rosou veselé dál. Děj se co děj.

A občan si ve svobodných volbách rozhodne o tom, kdo ho bude zastupovat s vědomím toho, že je za to i přiměřeně honorován. nepřeji si špatně zaplacené zákonodárce, které si někdo privátně bude platit.

Je to neustále se opakující populismus před volbami. Odměňování představitelů státní moci má být pevně navázáno na růst příjmů občanů naší země. Jednou pro vždy.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..