Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Řešení krizových situací

Další témata:

Mají občané ČR při řešení celosvětových krizových situací spoléhat na: vedení EU, Vlády ČR nebo spolupráci EU a Vlády ČR?

Pane Koplíku, prosím Vás , jste členem senior parlamentu,kde by se měla presentovat vlastní myšlenka a názory a neuvádět statě z jiných zdrojů. Je to sice můj názor, ale myslím, že mnoho členů našeho spolku se mnou bude souhlasit. Děkuji

Krizové situace mohou být různé. Jednu z nich tu dávám.
https://www.youtube.com/embed/-RjAcYbSWfQ

Myslím si že masivní krize už probíhá v současnosti a zachvátila nejen ČR ale celou euroatlantickou civilizaci. Dávám tu odkaz na článek který podle mého nejlíp popisuje to co se tu vlastně děje a co nás ohrožuje a co způsobuje tu největší krizi. Odkaz je poněkud delší ale určitě stojí za přečtení.

https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost/esej-opet-se-nikdo-nevyhne-volbe.A200717_103104_p_spolecnost_wag
Ještě bych dodal že nikoho nechci provokovat, ani nikoho urážet. Jen píšu to co si myslím a pokud to někdo formuluje líp než já, dám tu odkaz na jeho článek, což tímto činím.

Můj včerejší příspěvek ke krizí,dnes potvrdil redaktor Takáč na ČT24, když dokázal 2 hod z Ostravy rozvíjet své teorie o tom, co zanedbala vláda a vedení KHS v ochraně občanů, v čem jej podpořil v rámci ****bní kampaně i Marian Jurečka. Tento TV k***** je třeba pro zaujatost zrušit a zaměstnat v OKR

Tento stát vytváří nám každodenní krizi v tom, že denně připomíná a ukazuje v TV nehody všeho druhu ,včetně negativních komentářů,což vytváří u mnohých slabších povah stresy a úzkosti, které jsou schopny v rodinách narušit vztahy mezi dospělými , ale i dětmi

Žádnou krizi, tedy epidemiologickou, nelze podceňovat, navzdory tomu, že může hrozit ještě něco horšího!

Není krize jako krize. Ta koronavirová je prkotina v porovnání s jinými možnými celosvětovými krizemi. Nechci strašit ale za nejpravděpodobnější a co do důsledků opravdu katastrofální si můžete přečíst pokud otevřete odkaz. Pro ty, kteří se bojí že odkazy jsou od ďábla tak tento je z National

Geograpic. https://www.national-geographic.cz/clanky/slunecni-erupce-mohou-ochromit-civilizaci-za-par-hodin.html Zabývá se vůbec někdo touto možností? Snaží se někdo, aby následky této pohromy byly co nejmenší? Řekl bych že vývoj jde spíš opačným směrem tak aby dopady byly

co největší. Jedna z největších dokumentovaných slunečních bouří přišla v roce 1859. A další v roce 2012 jen těsně minula naši planetu. V roce 1859. nebyly dlouhá vysokonapěťová vedení ani transformátory, ani všeovládající elektronika. Dnes by výpadek elektrické energie znamenal

katastrofu kterou neumíme domyslet. Výpadek elektřiny by mohl trvat roky i desetiletí. Přestal by jít plyn, topení, benzin, zásobování obchodů, bankovní služby, voda. Městské domy by byly neobyvatelné a vesnické ve kterých si zavedli moderní ekologická topení taky.

Nestálo by zato, zeptat se vlády, jak je proti takové pohromě zabezpečená rozvodná síť, elektrárny atd.? Nebo počkáme až bude pozdě?

Kromě již řečeného. Churchill jednou prohlásil - Největší příkoří na koloniích jsme učinili tím, že jsme jim dali svobodu! Ony s tím stavem totiž neuměly nakládat! Ten platí dodnes. Takže si za svůj stav mohou sami!

Těžko lze operovat při krizi z pandemie koloniální historií. To bysme mohli vracet dějiny do dalších časových úseků jako je třeba třicetiletá válka. Příkladně Portugalsko opustilo své kolonie až v roce +- 1975, ale v Evropě byla chudší snad jen Albánie!

Hm, asi je potřeba otevřít i otázku koloniální minulosti mnohých zemí EU. Tyto na ní velmi zbohatly. ČR žádnou kolonii neměla.

Pane Hemzale, toho 27.5. jste nebyl sám, který začal u té debaty červeně vidět. Bohužel je pravda,že i tito lidé u nás existují a veřejně se mohou jak v rozhlase, tak ČT presentovat

27.5. odpoledne jsem poslouchal v rozhlasu interview s jedním českým EUposlancem ohledně jakési "solidarity" v EU a proč bychom měli s radostí "solidárně" platit dluhy jiných zemí. Měl jsem červené před očima. Nevěděl jsem za kterou zemi tento EUposlanec kope, Česko to určitě nebylo. Hrůza a děs.

Naší občané by se měli spoléhat v prvé řadě sami na sebe. Je však k pláči , že mnozí naší z****ní europoslanci, většinou z řady demobloku nejen, že nehájí, ale ještě kopou v EU donášením proti nám

Podle zkušeností se občané ČR musí spoléhat na sebe a vladu, která krizovou situaci řídí. S prací EU nejsme spokojeni a nelze ani v době krize počítat s pomocí v době jakékoliv krize.

Jediným zdůvodněním existence vlád jednotlivých zemí je zajištění bezpečnosti státu, sociální a ekonomické úrovně života jejich obyvatel a ochrany životního prostředí. Vzhledem k tomu, že o těchto otázkách dnes rozhoduje „nějaká komise“, si kladu otázku, kdo řídí a má zodpovědnost za náš stát.

Kdyby se Babiš touto radou řīdil a odstřihl se dotačně od té strašné struktůry EU tak ten, ne jeho, Agrofert by byl už jen historickým pojmem.

Normální občan NIKDY nebude spoléhat na nějaké vlády nebo nadnárodní struktury jako je EU a spol., bude spoléhat jedině na sebe. Vlády a podobné struktury si stačí samy sobě a občané je zajímají až tehdy, když je ohrožen nebo narušen tok blahobytu vytvářeného občany směrem k nim.

Naší občané poučení z minulosti by se měli zpoléhat sami na sebe, a už vůbec ne na nějakou spolupráci s EU, která se pomalu ale jistě odepisuje sama

Ideální by byla výborná činnost národních vlád i EU. Žel nestalo se. Podle výsledků a mezinárodních srovnání si naše vláda vedla velmi dobře.

Jak se ukázalo, vláda se postavila ke krizi čelem, věřím jí, i panu Prymulovi, EU nějak pokulhávala, a jak se vždycky ukázalo, nejvíce spoléhat sami na sebe. A Češi i v dějinách vždy obstáli. Líbí se mi, že pan premiér, a i v televizi se vyzývá, k podpoře Česka a Moravy !

Podporuji Vládu ČR v čele s neuvěřitelně pracovitým premiérem, který naštěstí dokázal zodpovědností a pracovitostí nakazit i celou svoji vládu. A spolupráci s EU...po zvážení atd., však on to p. Babiš moc dobře umí a to je dobře.

Babišovo před****bní heslo bylo, že nám vládnou nemehla. Má pravdu přeceda. Jen jsem nepochopil proč ty nemehla už dávno nevyhodil. Napadá mně něco o vránách sedajících si k sobě a lidech kterým stačí zobat z ruky.

Josef Musil
28.04.20

Je samozřejmé, že se musíme spoléhat sami na sebe. Mezinárodní spolupráce je však rovněž důležitá, stejně tak i vzájemná pomoc. Bes mezinárodní spolupráce nelze celosvětovou pandemii uspěšně zdolat. Jsem si jistý, že si naše vláda tuto nutnost uvědomuje.

NE, myslím si, že zkušenosti z minula nás dostatečně poučily, že se máme spoléhat nejvíc sami na sebe, což je dokázano i poslední dobou

Zkušenosti a opatření ohledně koronaviru někdy od 10. března dokazují, že v takovýchto situacích si neporadí ani občan, neporadí si ani obce, ba dokonce ani kraje. A neporadila ani EU. Daleko největší podíl práce zajistila naše vláda, která prokázala svoji důležitost.

Podporuji Vládu ČR v čele s neuvěřitelně pracovitým premiérem, který dokázal zodpovědností a pracovitostí nakazit celou svoji vládu. Svůj tým si vybral a vybral dobře. Spoléhám na něj. EU prožívá krizi. Pandemie i nastávající sucho ukáže její schopnosti. Každopádně bych jí připustil k maturitě.

Občané platí svůj stát aby je ochránil, jinak by daně ztrácely smysl. Samozřejmě Český stát jako člen EU musí spolupracovat v případě celosvětových krizí s EU, ale i s ostatními organizacemi, kterými jsme členy.

Spoléhat se musí každý občan ČR především na sebe a svůj ROZUM. Současnou krizovou situaci naše vláda řeší výborně, takže naše rodina spoléhá na vládu ČR.

Ukazuje se, že pro řešení velkých krizí zatím postupují státy nekoordinovaně, tedy musíme se spolehnout sami na sebe.určitě by to mělo být jedno z hlavním téma při hodnocení zvládnutí pandemie..role EU byla velmi slabá a nečitelná..

Vždyť počátkem koron. krize se EU chovala jako Ťulpasové a ta madam L. ta nemá jasno ani dnes. Takže se musíme spoléhat sami na sebe a obdivuji Babiše, Vojtěcha a Hamáčka jak to skvěle zvládli. jenže teď už se musíme rychle vrátit k normálu nebo z toho zblbnem.

Spoléhat se můžeme pouze na sebe a na naší vládu . Z historie velmi dobře víme jak nám na západ od nás pomohli před druhou světovou . Jak nám pomáhá EU je dnes a denně patrné . Dochází k dobývání Evropy a NATO nebo EU natož nějaké samozvané komise nic neřeší . A koronavirus a EU ? Velká bída .

Zcela jistě na vládu ČR. Jak jsme se přesvědčili, tak kroky a opatření naší vlády kopíruje už celý svět. Kdyby všichni byli tak zodpovědní, jako je ČR a její občané, mohly být dopady na nemocné a mrtvé daleko menší.

Spoléhat se musíme sami na sebe a na naši vládu,EU příliš nezajímáme jsou to příliš bohaté státy a my jsme pro ně kolonie,příliš laciná práce která jim vydělává velké zisky.No, a jestli něco dají, tak toho moc nebude.

Jedině na vládu ČR. EU nezklamala a ukázala, že krizové situace řešit neumí a pro jistotu je ani neřeší. Viz uprchlická krize.

Celosvětové krize jsou v široké spolupráci neřešitelné, protože v jednáních a návrzích na řešení se žádná země nesníží k tomu, že by "celosvětové" řešení bylo byť jenom málo na úkor jejich obyvatel Příklad: celosvětově je žádoucí řešit problémy v Africe a trvá to již od rozpadu koloniálního panství

Pokud nedostatek roušek v krizové situaci vede k rozpadu solidarity mezi státy EU, jak by se zachovaly v případě daleko složitějších situací, např. nedostatku potravin v důsledku sucha, vyvolání válečného stavu jedním z členů NATO, atd. Říká se, že nejjistější pomoc najdete na konci vlastní ruky.

Krizové situace by se měli řešit podle toho, čeho se týkají. Čili, covid je celosvětový, musí se tedy řešit v souladu se světem. Imigranti jsou evropský problém, musí ho řešit Evropa. Sucho v Čechách si budou muset Češi řešit sami!

Při řešení zvláště důležitých problémů a krizí bych upřednostňoval řízení naší vládou, případně za urč. souč. s přísl. orgány EU. Každá země má většinou specifické problémy a přístup lidí. Čekání na nějaká univerzální celoevropská opatření je kontraproduktivní. Důležitá je i rychlost realizace...

EU jen vymýšlí ******i a hází klacky pod nohy. Věřím Babišovi a jeho Vládě, je to schopnej chlap který si vybral schopný tým a mají výsledky. Jen kriticisti křičí a vymýšlejí nesmyslné požadavky vis. Fiala a podobně

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..