Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Novela - Zákon o léčivech

85 %
08.07.21   10   Zemědělský výbor

Znění návrhu

Vláda předložila sněmovně návrh zákona


85 %

Váš názor nás zajímá

Měl by vzniknout systém, do kterého budou zaznamenávány informace o používání veterinárních léčiv?

Adaptace na nařízení o veterinárních léčivých přípravcích a dále na nařízení o výrobě, uvádění na trh a používání medikovaných krmiv Novela zavádí povinnost vést záznamy o lécích i pro podnikatele, kteří chovají zvířata nikoliv na potravinářské zpracování, ale také například regulaci reklamy na veterinární přípravky. Novela také přináší novinku – systém pro sběr dat o veterinárních antibioticích. Novela zavádí kromě jiného i povinnost, aby veterináři při použití přípravků například s látkou s hormonálním účinkem nebo látkami potlačujícími činnost štítné žlázy měli souhlas chovatele. Předloha upravuje také jiné zákony, např. zákon o regulaci reklamy. V něm Ministerstvo zdravotnictví a Ministerstvo zemědělství navrhují, aby reklama ohledně medikovaných krmiv byla pouze pro veterináře. Měl by také vzniknout systém, do kterého se budou zaznamenávat informace o používání veterinárních léčiv. Zřizovatelem by měl být Státní veterinární ústav. Údaje v systému budou uchovávány po dobu deseti let, pak budou odstraněny, vybraná data si ale SVÚ ponechá ke statistickým účelům.

Hlasování je anonymní a nelze jej odvolat.
Hlasovat můžete pouze jednou.
Hlasuji pro ANO (28) Hlasuji pro NE (5) Komentovat

MŮŽETE HLASOVAT ANO NEBO NE, PŘÍPADNĚ MŮŽETE po odhlasování ano/ne JEŠTĚ VLOŽIT KOMENTÁŘ.


Komentáře ostatních hlasujících

Domnívám se, že to je správný přístup

Josef Musil
01.10.21

Za 55 let veter. praxe se mi stalo jen dvakrát, že se antibiotika zjistila v mléku nebo mase. Bylo to vždy v důsledku chyby dojiček, nebo chovatele.Tato pochybení byla vždy téměř okamžitě odhalena. Byl totiž dobře nastaven kontrolní systém, který v současná době je začně děravý.

Predpokladám, že naša vláda vie, prečo tento zákon predkladá. Zároveň upozorňujem, že v dnešnom globalizovanom svete, pokiaľ nebudú všade platiť rovnaké pravidlá a nebudeme vedieť aké liečivo je dané do obehu v iných krajinách od ktorých dovážame, pojde iba o zvýšenie administratívy u nás.

jsem proti. K čemu to bude dobré? Papírování už i u zvěrolékaře?

Je to správný a užitečný návrh, jedná se o zdraví lidí a také zvířat

Jsem pro evidenční kontrolu. V případě potřeby se může dohledat proč tomaso ze slepice, prasete, ****** nebo brambory a pod. v sobě mají nežádoucí látky

NE. Komu by měl ten systém sloužit ? Snad jen již dnes existující mafií ve farmacií, když se lék vyrábí za 1 kč a prodává do zahraničí za tisíce. To nemohl vymyslet náš člověk, i když chytráků je u nás dost.

Jeví se mi to jako správný návrh - v používání léčiv by měl být alespoň základní přehled a systém. Nemělo by to být složité a postačilo by sledovat především "zájmové" druhy léčiv. Mělo by se tak zabránit nadměrnému využívání a zejména zneužívání...

Nechala jsem ověřit diagnozu u mého psa na klinice veterinárního lékařství a léky za přemrštěnou cenu, které můj pes užíval byly vysazeny z důvodu předchozí špatné diagnózy Drahé vyšetření se mi vyplatilo.

Asi je dobré vědět.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..