Vážené členky a členové Senior parlamentu,
po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.
Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.
Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.
A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.
Váš
Radek Vondráček
Vláda předložila sněmovně návrh zákona
Měly by být zrušeny tzv. vyhaslé a nadbytečné právní předpisy?
Navrhuje se zrušení tzv. vyhaslých, z hlediska právní teorie, ale také z hlediska reálné praxe nadbytečných pr. předpisů, kt. nejsou v současné době jakkoli využívány. Předkladatelé předložili tento návrh opakovaně, s jiným výčtem zákonů, viz sn. t. 213, bod 59.
Hlasování je anonymní a nelze jej odvolat.
Hlasovat můžete pouze jednou.
Hlasuji pro ANO
(47)
Hlasuji pro NE
(7)
Komentovat
MŮŽETE HLASOVAT ANO NEBO NE, PŘÍPADNĚ MŮŽETE po odhlasování ano/ne JEŠTĚ VLOŽIT KOMENTÁŘ.
Miloslav Svozil
16.05.20
NE, také se obávám, aby nebyly zrušeny některé, které se málo využívají a již vůbec NE např. Benešovy dekrety a pod. Mám dojem, že zase někteří vykukové, lumpové apod., něco chystají.
Jarmila Továrková
12.05.20
NE, leda až po 200 letech .
Zdeněk Škromach
08.07.19
Jen doufám, že tam čistě náhodou nepřihodí eurohujeři i Benešovy dekrety!
Viliam Paulíny
29.06.19
Hlasoval jsem pro NE, ale nemám právní vzdělání. Chtěl jsem jenom připomenout názory pí. Turkové a pána Šmiřáka. Rušení čehokoliv je věc jednoduchá, zdá se, že k tzv. vyhaslým a nadbytečným právním předpisům, je potřeba se postavit zodpovědně a z nadhledem, aby jsme nakonec nezjistili, že nám chybí
Miroslav Pospíšil
20.06.19
Cílový stav by měl bát takový, že když otevřu nějaký zákon nebo jiný právní předpis ( elektronicky nebo v papírovém vydání ), tak v tom právním předpisu musí být aktuální vydání k dnešnímu dni po všech možných novelizacích. Co je neplatné, tak zrušit, odstranit. Úředníků na to je dost.
Eva Svátková
18.06.19
Nejsem si jistá, zda zrušit. Pokud nejsou ty staré využívány, ptám se proč? Možná je novelizovat, zjistit, zda mohou fungovat i v dnešní době? Co je to vlastně nadbytečný? Zaslouží si toto téma větší a hlubší pozornost.
Josef Dušek
18.06.19
Otázkou zůstává,co je vyhaslý a nadbytečný právní předpis.
Vratislav Kozák
16.06.19
Rušení nadbytečných zákonů by mělo být průběžné a samozřejmé.
Miroslav Šmiřák
15.06.19
Hlasuji ANO, ale zcela jistý si nejsem, resp. Ano s výhradou. Kdo bude ten, který rozhodne, které právní předpisy mají být zrušeny. Stává se, že nějaký čas po zrušení nějakého předpisu by se zrovna hodil. Problémem jsou spíš neuvěřitelně časté novely předpisů (daně!!! apod.), přílepky atd.
Jaroslav Frank
14.06.19
Místo zrušení ,skuste radší zapracovat na nových právních předpisech, které by hověly dnešní době a bez ohledu na zájmové skupiny
Renée Turková
14.06.19
Ne. Celý nový zákoník, to musí řešit