Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Očkování proti koronaviru, návrh zákona

Další témata:

Ministr zdravotnictví zveřejnil návrh zákona, který řeší, jak se bude vakcína proti covid v první fázi nakupovat a kdo ji dostane mezi prvními. Měli by to být zejména senioři a lékaři v první linii. Stát a pojišťovny by za očkovací dávky pro prvních 3,5 milionu občanů měly zaplatit přibližně 1,3 miliardy korun. Očkování by mělo být zdarma a dobrovolné. Ministr zdravotnictví uvedl, že cílem je 65ti až 70ti procentní proočkovanost občanů České republiky. Jaký máte názor na tento návrh zákona?

Zda-li v našem státě něco chybí , tak je to pokora , kázeň a respektování nařízení státní správy . Přestupky se mají odhalovat a trestat provinilce ať je to Klaus nebo někdo z horní dolní .

Myslím, že se mýlíte paní Kapalová. Zákonem je pro všechny pojišťovny dané, jaká péče musí být zdarma. To musí každá pojišťovna dodržet.

Může poskytnout i víc ne však méně, než určí zákon. Pokud by nebylo očkování zdarma určeno zákonem, záleželo by jen na libo****i pojišťovny, zda to zaplatí nebo ne.

Pane Sazeček, já jsem se domnívala, že o tom, jaká zdravotní péče bude zdarma, rozhodují zdravotní pojišťovny.

Je očividné, že zákon je k ničemu - když vidíme, jaké fiasko se s vakcinování stalo!
Možná by to bez zákona dopadlo lépe.

Navzdory bouřlivé diskuzi je ten zákon důležitý. Pokud má být očkování "zdarma", musí to být na základě nějakého zákona. Punktum!

Bude to jen další ze zbytečných zákonů, ale proč ne ???

Pane Jaroslave, ono je to jinak. Zákon je nutný, aby bylo možné občanům zajistit placení očkování pojišťovnou.

Návrh zákona má být krytím pro situaci, že se prokáže neúčinnost vakcíny, případně zdravotními dopady po očkování a také odpovědnost za profinancované peníze, za dosud všechny rychlokvašky, které jsou v nabídce. Proč jsou umlčovány názory médii a vědců, kteří se k problému vyjádřují ?????

Proč má být na očkování proti COVID zákon? Protože očkování je ve veřejném zájmu. Na očkování „vydělají“ i ti kteří se očkovat nebudou chtít, a to tím že pokud se tato akce povede, sníží se rapidně počet nakažených a tím i možnost že se nakazí oni i když očkovaní nebudou.

Že je tu určité ri***o? Jistě že je, ale nenaočkovat se je také riskantní. Celý život je jedno velké ri***o a člověk nikdy nezná všechny důsledky svého chování. Pokud my nezničíme COVID tak COVID zničí nás. A nejen COVID. Vzhledem k zpupnému chování celého lidstva, nás čekají ještě mnohem

horší pandemie, než byla tato. Pandemie ještě horší než COVID, tu byly i v minulosti, například morové, ale tehdy lidé netrpěli takovou cestovatelskou vášní jakou trpí teď. Pokud si lidstvo neuvědomí svou zranitelnost, tak je další mnohem horší pandemie skolí celé, nebo skoro celé.

Zde se,ukážou silné lokty farmaceutických firem a dohody se Sorosem

To, že očkování bude bezplatné a dobrovolné ,je v pořádku, ale kolik se očkovací látky nakoupí, od koho a za jakou cenu, již tak zcela ne.Z

Souhlasím s panem Škromachem. Ať je očkování bezplatné a dobrovolné.

Souhlasím s poznámkami pana Škromacha. Zákon ano, může být na jednu A4, stanoví dobrovolnost a zadarmo. To je vše co potřebujeme.

Paní Ilono stejně tak platí, že je to nepovinné. Stejně jako v jiných případech. Jen pro zajímavost očkování proti chřipce je za poplatek podobně jako proti nákaze kousnutím klíštěte. A zákon stanoví, kdo je má bezplatné. Od toho zákony jsou.

To se paní Ilono velmi mýlíte. Bezplatné musí stanovit zákon. Stejně jako v jiných případech. Po pravdě nevím, co na tom komu vadí.

Jinak souhlas s paní Kapalovou i s panem Frankem. Rozumné úvahy.

A pokud je mi známo, zdravotní pojištění je u nás povinné. Takže bez veškerých diskusí by to měly platit zdravotní pojišťovny.
Bez jakýchkoliv zbytečných zákonů!

Pan Škromach by nejraději udělal zákon na všechno. Vypadá to na nemoc z povolání.
Je snad každého věc, zda se nechá ovakcínovat. A kde si vakcínu sežene. Můžu se přece nechat oočkovat třeba mimo ČR. A je jen mojí věcí, zda si to zaplatím sama.

Na postu ministra sedí pár hodin i s cestou a už vymýšli zákony a plánuje útraty našich peněz za nějakou rychlokvašku vakcíny z ciziny a nehledá recept u našich vědců a babiček, který by byl podstatně levnější

Právě k té vakcíně jak píše p. Škromach, oslabí odolnost a staří lidé nad 50 let už si jen těžko vytvoří protilátky, proto je pro oslabené seniory přímo nebezpečná. V nadsázce říkám, že by se tím mohla vyřešit důchodová reforma. Proto pokud mne nezačnou omezovat a vydírat, tak žádnou vakcínu nechci.

Problémem vakcíny je, že je většinou na virus, který už byl. A on mutuje. Navíc vakcína na nějakou dobu oslabí odolnost organismu proti ostré nákaze. Takže by asi po očkování měla následovat karanténa. a to důsledná.

Zákon je v naprostém pořádku. Každý občan má mít právo ze zákona na bezplatné očkování proti Covid 19. Není to běžná viróza, tak by nebyla vhodná finanční spoluúčast občana. Kdyby nebyl potřeba zákon, tak ho asi nikdo předkládat nebude. Otázkou je účinnost vakcíny. Neuspěchat.

Návrh zák. sněm. tisk 1102/0 část č1/4, předkl. Babiš s Blatným. Opravdu si myslíte, že je skutečně nutné pro vakcínu v ceně 2-15 Euro jejíž aplik. stojí 223,2 Kč dělat nový zákon ve st. nouze, aby byla proočkov. obyvatel co nejvyšší a aby byla časová prioritizace určitých skupin obyv. = senioři?

Zákon předkládá min. Blatný (na ministerské židli se ani neohřál , tak spíš tuším, že je to práce Prymuly a jiných zainteresovaných vakcinologů).

Plný souhlas s předchozími příspěvky, ale bylo by dobré vědět , který ministr a jeho lobistická skupina chce tento zákon prosadit. V tomto parlamentu je spousta návrhů potřebnějších zákonů a to nikoho nezajímá. Ať se první očkuje vláda a parlament, pro jistotu, že se na ně dostane a nám dají pokoj.

Souhlas s paní Kapalovou.. Proč se má dělat na všechno zákon? Natož na vakcínu, která ještě neexistuje:!

Není mi známo, že by se na každou vakcínu v minulosti dělal nový zákon. Takže s tím nesouhlasím a velmi mi to smrdí tím, že se nejprve schválí toto a pak se tam budou doplňovat benefity pro ty co se dají očkovat a DOPADNE TO TAK, ŽE OBČANÉ BUDOU VYDÍRÁNI A TLAČENI DO OČKOVÁNÍ, které mnozí nechtějí.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..