Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Neplatiči pokut přijdou o část dávek

Další témata:

Neplatiči pokut pravděpodobně přijdou o část doplatku na bydlení i příspěvku na živobytí, pokud opakovaně neplatí pokuty za vybrané závažné přestupky. Úřady by jim z těchto dávek neuhrazené pokuty strhávaly. Poslanci tuto úpravu schválili v zákoně o hmotné nouzi. Kritici předlohy během rozpravy zdůrazňovali potřebu sociální práce místo represe - zvláště v sociálně vyloučených lokalitách. "Je to silný vzkaz lidem, kteří si neváží solidarity většinové společnosti," uvedl naopak v rámci diskuse předkladatel. Cílí podle Vás tento zákon správně na občany, kteří ignorují pravidla? Zhorší se díky tomuto zákonu ještě více jejich životní situace? Vzroste počet krádeží?

Kdysi primátorka Chomutova chtěla prosadit,aby se neplatičům pokut dlužné částky strhávali ze socialnich dávek.Bývalý předseda Senátu Milan Štech(ČSSD)prohlásil,že je to nepřijatelné,že chudí by byli ještě chudší.Upřímně.Já jsem chudého gadžu neviděl,ale viděl jsem chudého pracujicího.

Je otázka, které dávky a příspěvky krátit. Krácení příspěvku na bydleni postihne toho, kdo jim dává střechu nad hlavou.
Jediné řešení je najít pro ně práci a donutit je pracovat.
Zvýšit dohled v místě pobytu a nutit je, aby uklízeli po sobě, ale i po svých sousedech.
Dát jim samosprávu v místě

Tak perfektní příspěvek mohla stvořit jen žena. Díky za něj, je to svatá pravda.

3) začaly vyzvedávat děti z nepřizp. rodiny a vodily je denně do škol, chodily do zaostalých rodin doučovat děti a adresaně působit i na změny chování rodičů. Jenže má zkušenost z býv. zaměst. je ta, že mladým dámám a slečnám je vůbec i osobní jednání s takovými lidmi, jak se vyjadřovaly- žinantní.

2) Bylo by třeba hlídat, aby ten člověk skutečně pracoval, aby nezničil a neukradl svěřené nářadí atd., ale to by museli příjemci st. dotací zvednou zadek z kanceláří a jít mezi lidi, které je živé. Ráda bych viděla,aby slečny z neziskovek, co mají stále jen plná ústa projektů a koordinací , např.

Já si myslím, že tudy cesta nevede, všichni asi víme koho se to týká a všichni víme kolik neziskovek a za jaké peníze se této problematice "věnují", spíše řečeno na ni parazitují. Proč nepodmínit příjmy těchto neziskovek a zaangažovat je na př. na dohled na člověk., který dostal trest veřej. prací

Problém pro Volného, coby pronajímatele chudinských bytů v Ostravě-Přívoze, pokud budou takto kráceny státní příspěvky na bydlení.

Poslanci při projednávání dost dobře znalého problému, mohli řešit i problém škod vzniklých jak na bytech, tak odepsaných panelácích v uvedených lokalitách. Ale toto by už bylo jistě nad jejich síly a chápaní a s pokrčením ramen, vždyť se mě to netýká a stát má peněz dost !!!

diskriminaci, i když v dny berouska sociálních dávek jim na odvoz z marketu nestačí velké vo****y a na odvoz domu si musí objednat taxi, nejmíň dodávku. Kritici této předlohy jsou asi představitelé organizovaných nezískovek kterých není málo pro uváděných 170 000 žijících v ghétech na našem území

Konečně se páni poslanci probudili a rozhodli o kráceni doplatku a příspěvku na bydlení pro neplatiče pokut za závažné přestupky a obavy že by se jim zhoršila situace jsou bezpřetmětné,- dál se budou dívat z oken jak gadžové chodí do práce, ti co kradli budou krást dál a stále si stěžovat na

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..