Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Rekodifikace stavebního práva

Další témata:

Nový stavební zákon byl poslanci schválen. Základní přínosy vládní předlohy: jeden úřad, jedno řízení, kterým se stavba povolí, dodržování stanovených lhůt, digitalizace celého procesu. V konečném důsledku bude celé stavební řízení probíhat rychleji a bude výrazně zjednodušené. Zákon nyní dostanou k projednání senátoři. Souhlasíte s poslanci? Podpořili byste tento zákon? Anebo máte připomínky a výhrady?

Plný souhlas s panem *****kem, jenže na to rázné zakročení v dnešní době nejsou lidé, ti by se pro nás museli hledat v jiné dimenzi vesmíru, vždyť do čeho se u nás sáhne, tak jen ....

Nový úřad, nové zmatky. Zrychlení stavebního řízení v nedohlednu. Proč se rázně nezakročí proti vedení organizací, které nedodržuje stávající lhůty? Exemplární potrestání všech (ne)zodpovědných pracovníků a zákon nebude třeba měnit.

Nedokážu dohlédnout konce a nechci dělat účet bez vrchního ( vlády) který už u toho případného krachu nebude. Ale třeba nepovedená šaškrána se Sportovní agetůrou mně optimisticky nenaplňuje. Uvidíme!

Už jsem o tom psala, kde vezmete pracanta, supermana, který obsáhne veškerou agendu (zkušenost ze st. spr. každá prac. s. dělá jen odsud až podsud a ostatní je nezajím. Lhůty, nenechte se vysmát? A digital., všichni víme, jak to u nás chodí a jak vše co se zavede, je lid. pro smích, a neb k pláči !

Odpovědi podle pořadí položených otázek:
- souhlasím s poslanci
- podpořil bych tento zákon
- mám připomínky - 1) úřednící i stavitelé si budou těžko zvykat, 2) nebude to VÝRAZNĚ jednodušší, 3) bude to o málo rychlejší (možná)
ALE URČITĚ TO POJĎME ZKUSIT

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..