Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Prodloužení lhůty pro podání daňového přiznání o jeden měsíc v případě elektronicky učiněného podání.

85 %
06.03.19   20   Rozpočtový výbor

Znění návrhu

Vláda předložila sněmovně návrh zákona


85 %

Váš názor nás zajímá

Pomůže prodloužení lhůty podání přiznání daně z příjmu elektronickou formou o jeden měsíc k tomu, aby lidé byli více motivováni využívat elektronická daňová přiznání?

Navrhuje se především prodloužit lhůtu pro podání daňového přiznání o jeden měsíc v případě elektronicky učiněného podání. Prodloužení lhůty má přinést občanům pozitivní motivaci pro větší využití elektronických daňových přiznání. Dále návrh upravuje pravidla pro podání daňového přiznání poradcem. Nově už nebude vyžadováno předložit plnou moc, ale postačí pouhý vlastní úkon podání touto cestou.

Hlasování je anonymní a nelze jej odvolat.
Hlasovat můžete pouze jednou.
Hlasuji pro ANO (8) Hlasuji pro NE (46) Komentovat

MŮŽETE HLASOVAT ANO NEBO NE, PŘÍPADNĚ MŮŽETE po odhlasování ano/ne JEŠTĚ VLOŽIT KOMENTÁŘ.


Komentáře ostatních hlasujících

Lhůta pro podání daní z příjmů by se měla prodloužit všem!
31. březen je pro mnohé fakt šibeniční termín. Nevím o žádném jiném státě, kde by se daňová přiznání podávala tak brzo.
Sehnat všechna potvrzení, veškeré podklady...; a ještě to všechno zpracovat. Hrůza!

Myslím, že je to pozitivní krok. Byť bych očekával, že elektronické podání naopak celý proces urychlí. Ale asi se nic neděje. Hlavně, že bude řádně zaplacena daň. :-)

Ne. Podle mé zkušenosti jsou daňová přiznání v obou možnostech podávána v mnoha případech "na poslední chvíli".

Pomůže a je to logické: mám měsíc navíc k podání a hlavně placení, což spousta plátců uvítá a zjistí výhody elektronického podání.

Kdo je pořádkumilovný člověk, tak si najde vždycky způsob, jak podat daňové přiznání včas. Kdo je nepořádný, tak tomu nepomohou ani elektronická média.

Jednoznačně NE !! Stejně to všichni nechávají na poslední chvíli !! Spíše bych lhůtu zkrátil a za nesplněním povinnosti bych dal postih !!

Nebude to mít očekávaný efekt. Prodloužená lhůta znamená, že stejně všichni přijdou na poslední chvíli.

Jako důchodce mám příjem z pronájmu 36tis. Sleva na poplatníka odpovídá přijmu 165 tis. Daň neplatím, ale vyplňuji každý rok 5 stran daňového přiznání. Nešly by podobné případy nahradit jen registrací na FÚ,případně čestným prohlášením?

Ne, většina by stejně daňové přiznání podávala poslední týden. Spíš bych uvažoval o tom, je-li nutné podávat daňové přiznání, pokud z něj neplyne povinnost platit daň.

Prodl. lhůty pro elektr.přiznání daně z příjmu je úplný nesmysl. Proboha koho to napadlo! Žádné výjimky ani pro tzv. ranní ptáčata.

Prodl.lhůty pro elektr. přiznání je úplný nesmysl - proboha koho to napadlo! Žádné výjimky ani pro tzv.ranní ptáčata.

Elektronizace by měla naopak termíny zkracovat, v horším případě je nechat stejné. Jinak postrádá smysl. Také by došlo k ovlivnění cash flow státu.

JIŘÍ VOGL
09.03.19

Souhlasím s kolegy Komárkem a dalšími. Motivovat je třeba pozitivně. I třeba tím, že se daňové přiznání zjednoduší.

Plně souhlasím s panem Komárkem a Kašparem.

Ćeský člověk si zvykl na nedodržování předpisů a zákonů a čím dál si odkládá plnění svých slibů,plánů a povinnosti a zodpovědní činí ústupky kde to jen jde, tak uvidíme,kde nás tato cesta dovede

Souhlas s panem Komárkem a pozitivní motivací by třeba mohlo být kdyby Schillerová napodobením "účtenkovky" vyhlásila, že např. u prvních 5000 přiznání bude snížení daně o 1% , tak v březnu mohou vyhlásit dodatkovou do****nou a splnit pětitýdenní, přání pána Středuly.😂

Měsíční lhůta by měla být maximálně možná,po ní by mělo dojít na sankce.

Lhůta pro přiznání k dani by se měla prodloužit všem, a to více než o 1 měsíc.

CHtěla jsem psát komentář, ale vidím, že múj názor už vyjádřil p.J. Komárek, nebudu se tedy opakovat. Prodloužení termínu nic neřeší.

K prodloužení lhůty nejsou žádné důvody. Naturel Čechů je nechávat vše až na poslední chvíli. Proto si myslím, že spíše by se měli zvýhodnit ti, kteří podávají včas, nebo dříve, než je konečná lhůta. Pozitivní motivace je vždy úspěšnější.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..