Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Kompenzační zákony

Další témata:

Poraďte vládě: která další opatření byste chtěli, aby ještě vláda pro naše občany přijala?

Vláda, v prvé řadě,ať nic neprodává a snaží se prodané ekonomický zralé firmy získat zpátky, a neumožnit padnout firmě, která dostala dotací od státu. O nápravu se musí postarat stát, který bez rozmyslu prodával a dodnes se nikoho neptá, jen když získá peníze na své útraty

Vláda "odborníků" ať raději žádná opatření nedělá.

Možná lepší vymahatelnost práva! Zjednodušení mnohých zákonů a zákonných předpisů. Všeobecně panuje chaos a soudy zřejmě i proto nestíhají!

pane Hemzal, jak to chcete v globalizovaném světě zařídit? Vždyť velká část "Českých" firem vyrábí v zahraničí a produkty sem dováží. A největší zaměstnavatelé našich lidí jsou investoři ze zahraničí.

1/ Ochrana skutečně českého průmyslu a podnikání; 2/ revize odvodů zisků do ciziny; 3/ povinnost všech, kteří v Česku podnikají, investovat zisky v Česku; 4/ nadále žádné zahraniční "investice", ty nejen že nejsou vůbec potřebné, ale ještě nás poškozují.

Plný souhlas s p. Adamem jen se divím, že tohle neprohlédli lidé, kteří o příspěvcích rozhodovali a nebránili státní pokladnu

Milos Adam
16.06.20

Vláda pracovala a pracuje dobře. Už dnes je ale vidět, jak by se rádi napakovali na pomoci lidé i firmy, kteří netvořili zisk - a teď chtějí hodně a hodně. Jinak žaloby na stát o náhradu - fakt si někdo myslí, že za to může vláda ? Jejich kroky jsou vynucené. To aby hasiči nehasili, vyplaví sousedy

Děkuji za doplnění. Návrh je to moc pěkný. Jen si vůbec nedovedu představit jeho realizovatelnost ve chvíli kdy zatím zdaleka nebyly naplněny všechny existenční požadavky. A pokud by k tomu došlo tak si myslím, že důchodců by se to netýkalo. Škoda.

Ještě doplnění pro pana Ladislava k 26. 5.: Měl jsem na mysli podpory pro všechny občany ČR bez ohledu na věk. Obdobně jak je podporováno stavební spoření.

Josef Musil
27.05.20

Je známo,že po válce je každý generálem. Myslím, že jich budeme mít mnoho. Je zajímavé, že oborníkům většina lidí věří. To nelze říci o některých politicích, podnikatelích a jiných, kteří chtějí vydělávat .

Je zajímavé sledovat co si myslí ostatní a je pravda že se nikdy všichni neshodnou. K mému předchozímu článku bych jenom dodal že by se rozhodne lecos prokázat dalo ale není ****e . Zajímavý výrok učinil náš soud podle nějž návrhy k popravě presidenta a části poslanců jsou pouhým přestupkem !!!

Milos Adam
27.05.20

Vláda reagovala poměrně dobře. Dopady na zdraví lidí byly minimální !! Snaha pomoci podnikatelům taky. No a že nyní halda politiků ječí, že by se mělo rozdávat víc a diví se, že to bude muset někdo zaplatit, tomu nerozumím. A teď je třeba prošetřit, kdo kradl a připravit se na další vlnu pandemie.

Vláda se zachovala zodpovědně a rychle v době coronavirove pandemie. Je třeba, aby se i v budoucnu chovali občané, aby se situace neopakovala. Kompenzaci finanční bych navrhovala ve snížení daní. Navrhované příspěvky nejsou spravedlivé,

Rada vládě: raději už žádná další opatření nepřijímejte, mnohá nemají logiku a pokuste se to nějak do ****b" doklepat".

Bojím se zase oslovovat, omlouvám se za správce webu a děkuji za odpověď. Jen jsem chtěl vědět zda mezi takto podporované by byli i cestující důchodci. Z návrhu vlády vyplývá nějaký příspěvek k eventuálnímu přízpěvku od zaměstnavatele což bychom my, rentiéři od Maláčové nedostali.

Vážený pane Ladislave, pokud je dotaz z 25. 5. 2020 k mému vyjádření, tak nejsem schopen šířku spektra definovat. Zde jsem pouze vyslovil podporu jednomu z návrhů vlády pro podporu podnikatelů v cestovním ruchu na území ČR.

Moc dobře nechápu zdejší hvězdičkování některých slov. To už nelze normálně oslovit pana *****ka?

P. *****ku pro jak široké spektrum občanů si představujete příspěvek státu na podporu pobytu v ČR?

Jsem přesvědčen že vláda po globálním kolapsu ve službách 2020 a propad hospodářského růstu k stagnaci bude muset změnit systém hospodářské politiky směrem k TRANSFORMACI republiky 21.
Transformace republiky z roku 1992 měla jen za cíl změnit vlastnické vztahy. Dnes na 21.
C.O.
Stanek

Domnívám se, že velmi podstatným by se mělo stát, aby vláda viditelně garantovala návrat všech svobod omezených v době přijímaných opatření. Další významnou částí je průřezová revize legislativy jednotlivých resortů tak, aby se zajistila pružnější reakce na další případné krizové stavy.

Celkový program podpory, předložený vládou, je odpovídající ekonomické situaci a potřebám našeho státu. V době, kdy se stát zadlužuje v objemech stovek miliard korun je na místě zdůraznit potřebu kontroly čerpání prostředků pomoci a to včetně poskytnutých záruk. V podstatě probíhá druhá privatizace.

Sice se neprivatizuje majetek státu, ale jeho dluhy. Skutečností je, že ekonomické ztráty vznikly v důsledku koronavirové epidemie a opatření vlády byly jejím důsledkem. Bylo by nespravedlivé, aby ekonomické ztráty všech podnikatelských subjektů byly sanovány pouze z daní daňových poplatníků.

Navrhuji podporu cestovního ruchu, např. příspěvek státu pro naše občany na pobyt v ČR delší dvě noci na jednom místě. Co krize přinesla pozitivního je to, že (alespoň na rok) zmizí centra Prahy pivo nad 100 Kč a svíčková za 600 Kč. Když je nějaká podpora, vždy se najde šibal, který ji zneužije.

Někteří ještě nedostali od státu ani korunu a už jsou tu hlasy o trestní stíhání pro ty kteří něco údajně zneužili. Nejprve je třeba se podívat na trestní hospodaření vlády abychom nebyli na absolutním hrotu EU se stamilionovými náklady na jednoho nakaženého.

Milos Adam
22.05.20

Zajimave, jak se zde obhajuje, ze nelze brat k odpovednosti, kdyz lidi porusovali "jen" doporuceni Vlady, aby necestovali, a dnes zase lidi a partaje jeci, ze by vlada nemela zakazovat, ale jen doporucovat. Tak nevim, co jsme za spolecnost.
Jinak vlada udelala hodne. Nekdy az zbytecne.

Domnívám se, že vláda přijala a udělala dostatečné množství opatření. Někdy až moc dobrosrdečných. Teď ať vláda zahájí trestní řízení pro ty občany, kteří zneužili finanční pomoc státu neoprávněně. Podrobnosti na mém facebooku.

Nesouhlasím s pane Bubaněm, nevím, jak komu co dokazovat a jak koho trestat, to je hloupost a ani to nemá žádnou právní oporu v zákoně. Trestat někoho kdo vycestoval , v době kdy to nebylo zakázané (případné doporučení necestovat je něco jiného, než uzavření hranic), je nereálné!

Bylo by na místě také finančně potrestat viníky kteří k nám nákazu zavlekli . Tyto peníze rozhodně nemohou nahradit škody které způsobily . Jaksi si nemohli pomoct a například na hory jet museli . Jak to dopadlo víme . V současné době se opět chystají vyrazit do zahraničí bez ohledu na následky .

Přál bych si, aby vláda přijala usnesení, kterým by uťala tipec těm, kteří znova vylezlí z ulit a opět se snaží v parlamentu vyvolávat mnoha hodinové nic neříkající diskuze a proklamace,nebo i mimořádné schůze, což v dnešní době dokáže normálního občana vytočit do nepříčetností.

Souhlasím s náhradami podle daňových přiznání. Kdo nevykazoval zisk, nemá proč podnikat a není mu co kompenzovat.

Jaké a komu náhrady? Dávala bych jen dle a do výše daň. přiznání ! Lidem prac. na černo jen záchranný soc, systém. Lidem na dohody nic, pokud neplatili daně....to je jeden veliký podfuk, který se dá i antidatovat ! Ušlé zisky jsou irelevantní , ty už asi nikdo /krom potravin./ nebude mít stejné.

Jak a komu co kompenzovat? Stále slyším nářky, většinou komediantů a lidí provoz. volnočasové aktiv. o obrovských ztrátách, ale měli by si uvědomit, že při zchudnutí obyvatel bude na prvním místě jídlo a náklady na bydlení a i léky! Prostě komed. a celá kultura se bude konat, až na ní zbude!!!!

Tak především bych si přála, aby už se vše vrátilo k normálu, vždyť sezonní chřipka s mnohem více mrtvými a nemocnými nezastaví skoro "celou republiku". Myslím, že přehnaná desinfekce je kontraprodukt. ,možná by se mělo dohlédnout, aby lidé s teplotou a evident. nemocní šli k lékaři a marodili doma

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..