Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Novela zákona o azylu a pobytu cizinců na území ČR

89 %

Znění návrhu

Vláda předložila sněmovně návrh zákona


89 %

Váš názor nás zajímá

Posílí ochranu vnějších hranic EU a našich občanů nově zřízený "Evropský systém pro cestovní informace a povolení"?

Návrh je reakcí na nedostatky v řízení o udělení mezinárodní ochrany, které byly indikovány od poslední novely zákona o azylu v roce 2015. Návrh dále zohledňuje doporučení Auditu národní bezpečnosti a implementuje nařízení, kterým se zřizuje Evropský systém pro cestovní informace a povolení. Navrhuje se: Zpřesnění stávajících institutů, kde je cílem odstranit nebo minimalizovat zjištěné praktické a interpretační problémy/ Zpřesnění a doplnění již transponovaných směrnic unijního azylového práva/ Změny cílící na větší efektivitu řízení o mezinárodní ochraně, a to včetně navazujícího soudního přezkumu krajskými soudy a Nejvyšším správním soudem/ Změny týkající se přijímacích podmínek žadatelů o udělení mezinárodní ochrany a zavedení možnosti podílet se na zlepšování prostředí v azylovém zařízení i mimo něj, a to formou činnosti za úplatu formou tzv. zvýšeného kapesného.

Hlasování je anonymní a nelze jej odvolat.
Hlasovat můžete pouze jednou.
Hlasuji pro ANO (4) Hlasuji pro NE (33) Komentovat

MŮŽETE HLASOVAT ANO NEBO NE, PŘÍPADNĚ MŮŽETE po odhlasování ano/ne JEŠTĚ VLOŽIT KOMENTÁŘ.


Komentáře ostatních hlasujících

Je přinejmenším podivné, že se "Evropský systém pro cestovní informace a po****ní" zabývá něčím jiným, než je obsaženo v jeho názvu. A to je imigrace. Snad je úplně jasné, že snad žádný stát o imigranty ze zemí, kteří se stále snaží dostat do Evropy, nestojí!

Co všechno budeme ještě muset schvalovat, plnit a konat, co nám nařídí Brusel. Jsme samosprávný stát, tak se podle toho chovejme a nebuďme jen poslušné vše přijímající ovce.

Souhlasím plně s panem Svozilem

Hlasuji NE, tady cítím celé stádo čertových kopyt. A proč všechno musí být podáváno takovým složitým jazykem? Proto aby to nebyla ani ryba ani rak? Možná, že kdybych tu novelu správně pochopil, hlasoval bych pro. Čert aby se v tom vyznal!

Nejdůležitější je vlastní postoj hraniční země EU. Pokud bude vládám těchto zemí imigrační politika šumák, bude každý systém k ničemu!

NE pan Svozil mi mluví z duše

Neposílí, a jak již někdo uvedl je to nový úřad. Jejich pracovníci si vymyslí další nesmysly a připadám si jako ve dřívější Varšavské smlouvě. Vše se nařizuje z Bruselu, nic nemůžeme provést sami, kam jsme to dotáhli???

Jenom bych rád dodal že jsem byl také idealista a hlasoval pro vstup . Ale v žádném případě jsem nehlasoval pro totalitní režim ve který se EU změnila . Toho jsme si před rokem 1989 užili dost .

A jsme opět u největší chyby v novodobé historii a tou je vstup do EU , Šengenského prostoru a přijetí různých smluv díky kterým není možné přijímat účinná opatření na obranu našich vlastních domovů a naší země . Pokud se budeme bránit EU nás potrestá a vždy jde hlavně o peníze .

Mária Pano ! Zas nějaký nový úřad, zas nějaká nová administrativa, zas jakési nové komplikace ! Ochrana vnějších hranic EU je o něčem úplně jiném než o nějakém Evropském systému.

Josef Geier
19.12.20

Ti chytráci z EK nebo z EP, kteří propagují příjem nepřizpůsobivých imigrantů z Afriky, by si je měli vzít domů a bydlet s nimi delší dobu. Naši představitelé neumí řešit problémy s nepřizpůsobivými v ČR. Vyloučené lokality rostou jako houby po dešti. Určitě by se to mělo řešit přednostně.

Další halda úředníků, které budeme zbytečně živit. Chránit hranice EU je potřeba před těmi, kdo se do EU snaží dostat nelegálně!!!. A to musí bezpodmínečně zajístit silové složky - armáda, policie atp. Pro ty občany kteří chtějí přijít legálně, existují dostatečné zákonné možnosti.

"Ochranu vnějších hranic EU" posílí pouze řádná ochrana vnějších hranic, ne tyto kecy o ničem od bruselských darmošlapů. EU totiž neumí a ani nechce ochránit své vnější hranice. Ptejme se proč - je to naprostá neschopnost EU nebo vyložený úmysl zničit Evropu a nahradit nás přivandrovalci?

"Ochranu vnějších hranic EU" posílí pouze řádná ochrana vnějších hranic, ne tyto kecy o ničem od bruselských darmošlapů. EU totiž neumí a ani nechce ochránit své vnější hranice. Ptejme se proč - je to naprostá neschopnost EU nebo vyložený úmysl zničit Evropu a nahradit nás přivandrovalci?

Proč budovat nějaký nový systém, vraťme se k tomu, co bylo v minulosti vybudované a nemusíme budovat ani nová střediska pro nežádoucí osoby, které se nemohou a ani nechtějí začlenit do naší společnosti a o obohacení společnosti našeho národa se nedá hovořit

EU zůstala na půl cesty mezi hospodářským sdružením států a Spojenými státy Evropskými. pak vládnou byrokraté v Bruselu. A Američané se jen smějí.

Milos Adam
02.12.20

EU na to skutky kasle, slovy vaha. K cemu je treba ta vykonna cestovni kancelar Frontex, ktera dovazi nelegalni migranty. Proc EU i CR podporuje najemne politicke neziskovky, ktere cini to same. A tomu se musime branit.

Každé takové opatření k omezení nelegální migrace je dobré.

Paní Kapalová to v podstatě vše vystihla. V řešení tohoto problému jsme nejen my, ale celá EU "perfektně" zaspala! Na diskutabilní nesystémová řešení budeme ještě dlouho doplácet a mám pocit, že něco už vůbec nevyřešíme.

Plně souhlasím s panem Kudrnáčem a dodávám, že mnohá pomoc v zemích Afriky se nesetkává s pochopením, ale spíš s likvidací vybudovaného, viz zničení studní v místech bez elektřiny

Vyjádřil bych to asi takto: TVOJE PRÁVA KONČÍ NA PRAHU MÉHO DOMU. CHCEŠ - LI ŽÍT V MÉM DOMĚ, CHOVEJ SE JAK JE V MÉM DOMĚ STANOVENO. Jsem si plně vědom, že "domy" v jiných zemích jsou jiné a chudé. Ve většině těch postižených zemích jsem byl. Je třeba pomáhat tam na místě. To oni často ani nechtějí.

Evropská hranice musí být hlídána a nikdo nepovolaný do do EU neměl být vpuštěn. Pak bude celý "Evropský systém pro cestovní informace a po****ní" zbytečný, stejně tak, jako když nepovolaní se již do EU dostanou.

3) starousedlíci. Přidělování občanství by mělo být podmíněno jazykovou znalostí a prokázáním minimálně 5 let vedení řádného života /za své , prací, podnikáním ne soc. dávky/ občanství by mělo být pouze zásluhové. Bylo by nutné, osoby bez dokladů, bez ohledů a soucitu do zemí EU vůbec nepouštět.

2) občana a podmínit je proděláním jazykového kurzu a školení o zvycích přijímací země. Rozhodně by přistěhovalci neměli být větší výhody a lepší životní úroveň než starousedlíci a lidé, kteří pro svou vlast pracovali nebo pracují. Neměli by mít nárok na sociální dávky a výhody ve stejné výši jako

Výše uvedený zákon nezlepší vůbec nic. Bylo by třeba aby OSN a ostatní navazující zákony v EU i v jednotlivých státech, upravili dle skutečného stavu, statut utečence před válkou nebo klimatickým nebezpečím, od tzv. ekonomických migrantů. Dále by bylo potřeba ponížit příděly pro každého příchozího

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..