Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Nouzový stav prodloužen do 11. dubna

Další témata:

Poslanci 26. března prodloužili nouzový stav, o který vláda požádala. Současně odhlasovali usnesení, podle kterého by měla vláda omezující pohyb obyvatel v rámci okresů ukončit nejpozději 6. dubna. Dále schválili, aby vláda zrušila povinné nošení roušek v zastavěné části obce. Jde o případy, kdy je člověk na ulici sám či se svým blízkým. Jaký je Váš pohled na prodloužení stavu nouze? Měla by podle Vás vláda po velikonočních svátcích začít pomalu rozvolňovat opatření proti onemocnění covid-19?

NS skončil a tím opozice přišla o jeden ze zneužívaných argumentů vůči vládě. To tzv. rozvolňování by ovšem měla být přijímáno opatrně a mělo by být dávkováno postupně a podle skutečného vývoje epidemie. Občas mám pocit, že vládním kritikům na zdraví lidí vůbec nezáleží! Řada lidí je tím ovlivněna!

Vláda měla dostat zmocnění do konce června, aby mohla operativně rozhodovat. To opoziční mlácení prázdné slámy nemá žádný smysl.

Souhlasím s prodloužením.
Jediné řešení je dodržování vládních narizeni a finanční postihy pro ty kdo je nedodržují, jinak budeme stále v začarovaném kruhu. Pokuty jsou v ostatních zemích několikanásobně vyšší než u nas

Signifikantní je ale i to, že ti druzí to svým příznivcům nevymlouvají, a naopak je v tom omylu utvrzují. Proto považuji tento argument za přinejmenším hloupý. Ten stav nám dává náš systém, který jsme si přijali sami.

Abych to, co jsem tu tak složitě napsal, trochu vysvětlil. Často se totiž objevují názory, že např. Babiše ne****lo 70 % lidí a že tedy nemá právo být v čele státu. Pokud bychom postupovali stejným způsobem u ostatních politiků, došli bychom k vyšším číslům těch, kteří je ne****li.

Někteří lidé operují velice nesprávně %. Nebylo tu mnoho vlád, které by měly sto %. Nebyly tu ani 80%, natož 50%. Mnoho lidí se nechá zmást obráceným výkladem podpory. Dle toho by nikdo z opozice neměl méně těch, kteří ho ne****li, než 85 %. Ovšem kde kdo tvrdí, že tuto vládu (ANO), nechce 70 %! :-)

Omlouvám se, tyto poslední dva příspěvky jsem chtěla dát do kolonky KULOARY, nedopatřením jsou tu. Byla to reakce na sdělení, že se projednávání novely zákona o pomoci v hmotné nouzi

2) ...že by třeba bylo řešení potrestat přestupkáře např. veřejnými pracemi. Vím, že mnozí lidé zneužívají toho, že jim nelze nic vzít...Takže jsem v rozpacích zda novému zákonu dát zelenou nebo stopku. A jak vyřešit vymahatelnost práva u chudých, kterým nelze už nic vzít.

Chtěla bych se vyjádřit k novele zákona o pomoci a hmotné nouzi. Je to dvousečné odebrat lidem část doplatku na bydlení nebo část příspěvku na živobytí /obvykle to pobírají i rodiny s nezletilými dětmi/ a odebráním příspěvku by se dostali na samé dno a možná by spadli i mezi bezdomovce. Zdá se mi,

Nikdy nebyla společnost tak rozdělena jako za této třicetiprocentní vlády. Ideální by bylo kdyby neexistovala opozice. To by se teprve vládlo! A nemusí to být celá vláda ale jedno nemehlo které tuto společnost rozeštvává.

Stálé prodlužování nouzového stavu mě již vadí, ale chápu jeho nutnost. Ale vidím na ulici, že pro většinu lidí jít s rouškou je neřešitelný problém.

Mám obavu, že ani hororový film nezmění myšlení části obyvatel. Prostě nepřítel lidstva je vláda a každý z jejich členů, který se na řešení současného stavu podílí! Rozdělená společnost tomu nijak neprospívá, nakonec ani politická. Je právem opozice kritizovat vládu, není jejím právem rozeštvávat!

Vážení. V pátek 2.4.dávají Smrtící epidemie. Moc poučný film a doporučuju všem těm křiklounům o lidských právech. A kde jsou práva těch pozůstalých, nemocných a mrtvých. Jestli to vláda konečně nevezme pevně do rukou tak jsme všichni v*****u.

Virus u nás šíří jenom lidé, žádní netopýři. Když se myšlení lidí nezmění, tak tu virus bude ještě dlouho. Každého svoboda a právo končí tam, kde začíná svoboda a právo toho druhého. Jednou vláda podlehne tlaku a otevře dveře škol, pak se uvidí. Podívejte se na vývoj ve Francii a co tam dnes platí.

8500 nakažených za úterý. Kdyby byl vitus spravedlivý, jako že není, tak by to měli být nakaženi všichni tzv. odpírači a ti nejhlasitější s pobytem na ARU s oxy podporou a kdo nevýdrží tak bez kondolencí a nárokům na ticho. S dobytkem nerespektujícím nařízení a zákon je třeba jednat jako s dobytkem

Mrazí mne ta neúcta k mrtvým. Také k živým tím, že je vědomě ohrožují a roznášejí nákazu. To je ten pravý cirkus který nás povede k dalším a trvalým omezením a zákazům. Také bych to nazval zoufalsvím ale právě z těch odpíračů. Také bych rád na pivo ale né s policajtem v zádech a nakaženým u stolu.

V řadě věcí nemusíme souhlasit, ale abysme pro každý nesouhlas chodili na náměstí?

Fandím lidem, kteří proti vládním opatřením protestují (samozřejmě si nepřeju nějaké provokace a střety), ale to platí z obou stran, kdy by policie neměla s lidmi co např. nechtějí nosit roušky jednat jako s dobytkem nebo s těžkými kriminálními zločinci. Tady si asi Hamáček honí červenou mikinu!

Pokud se všichni tváří a chovají jako, že jsme ve válce, proč se místo všech zbytečných restrikcí a buzerace obyvatel nehledá "jeskyně s netopejrem" odkud virus vyletěl nebo byl vypuštěn? Co se stane až nám sem někdo "hodí" v dubnu další mutaci?! To bude zase další lockdown? Jsem už moc zoufalá!

Nelíbí se mi, když se kondoluje příbuzným, kterým zemřeli blízcí s Covidem a už vůbec ne držení ticha za oběti! Proč se nedrží minuty ticha za oběti dopravních nehod nebo pracovních úrazů? Soustavné strašení a vyhrožování mrtvými považuji za náhony k vakcinaci. S Covidu a vakcín se stává božstvo!

Tak Covid- cirkus trvá! Přitom se stále budou vyhazovat peníze za testování a uhánění zdravých, zbytečné karantény a uzávěry ekonomiky i škol a trvá i neléčení nemocných, kteří potřebují rannou péči , dříve než vir napadne fatálně celý organnism., kdy chodí do nemocnic na přístroje nebo zemřít!

Z jednání PS je poněkud podivno neřku-li, smutno. Neschopnost zamezit primitivnímu exhibování dvou poslanců. Následně nedbalé jednání dalších, jsou velice špatné příklady pro veřejnost. Opozice všeobecně, napadá vládu a potom jí vytýká nedůvěru ****čů. Tu nedůvěru kterou tak silně podkopávají!

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..