Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Tresty za mazání příspěvků na sociálních sítích

Další témata:

Poslanci dali šanci poslaneckému návrhu, který trestá za mazání příspěvků uživatelů na sociálních sítích. Podle návrhu by za mazání příspěvků hrozilo správcům či provozovatelům platforem tříleté vězení, zákaz činnosti nebo peněžitý trest. Podporujete trestání omezování svobody projevu na sociálních sítích? Anebo se domníváte, že by se svoboda projevu měla na sociálních sítích regulovat?

Souhlasím s mazáním. Některé negativní příspěvky dává na sociální sítě konkurence. Doporučuji mazat všechny příspěvky, kde není možné běžnými prostředky dohledat autora.

Nějaké omezení nutné asi je. Ale jak zajistit, aby nebylo mazáno a banováno jednostranně, čili neobjektivně? Ty špatné reference si weby mažou, podezírám je, že kladné si píší sami. Jak to zkontrolujete?

Omezení je nutné. Anonymita nahrává vulgaritě, ale může vést k nekalému konkureč. boji, tedy znevažovat konkurenční výrobky. Někteří si vynucují slevy, že jinak napíší negativní hodnocení. Trestán by měl být i ten, kdo úmyslně napíše nepravdu s cílem někoho poškodit nebo získat neoprávněnou výhodu.

Ano, ono to sice vypadá hrozně, ale prosté vyhvězdičkování závadných slov, by asi bylo dostatečné! Nakonec i zde se s tím setkáváme, ač mnohdy nevhodně, bo slovo "vo lit" není závadné pouze, když ho rozdělím! :-)

Dnešní demokracie dovoluje mnohým pisálkům všechno možné, zásadně by měly být vyhvězdičkována slova sprostá a vulgarity. Doufám, že pro hodnocení se nebude ****t parlamentní komise.

Tady je ale na mysli nikoli pluralita názorů, ale výhoda sítí omezovat ty názory které jim nevyhovují. Ty výhoda je jednostranná. Zkuste někdy vyprotestovat smazaný příspěvek, nebo účet na síti. Je to někdy tak složité, že jsem měl problém zrušit si účet na FB, kde jsem ho měl bohužel také!

Čeština je bohatá řeč a vyjádření mazt není dobré. Stává se, že někdo se cítí výrokem právem/neprávem dotčen. A demokracie mu dává právo protestovat, soudit se, odvolávat..... A samozřejmě oplácet stejným metrem. Kdo bude ta hlava pomazaná, která určí co už je za hranou. Uděláme na to přeci komisi.

Jestliže je naše společnost tak vyspělá, vzdělaná, demokratická a liberální jak o sobě jednotlivci tvrdí, tak je přeci TY JINÉ názory než jsou jejich vlastní nemohou rozviklat a urazit. Každý má právo na svůj názor a každý jiný s ním prostě nemusí souhlasit.

Rozhodně máte pravdu, p. Kapalová, někdy jsou mazány příspěvky, které obsahují slova používaná v článku ke kterému je diskuze. Nakonec i náš systém zde není bez chyby a automat nám vyhvězdičkovává i slova "neškodná"! Korektnost jde do takových extrémů, že moderátor Železný v ČT vysloví kombinaci...

..."Zeman udělil milost panu X. Y. odsouzenému za vraždu"! Přičemž u prezidenta nepoužije v ve spojení s jeho jménem ani funkci, k neznámému vrahovi však připojí pan! Když je hledaný chlapec tak zveřejní podobiznu, tentýž je po nalezení jako podezřelý s rozmazaným obličejem!

2) neziskovky a organizace ale i projevy paní eurokomisařky Jourové nadělají více paseky, než kdyby se na problém nahlíželo dle ústavy jako na svobodu slova. Ničit oponenty mazáním příspěvků mohou jen slaboši a lidé co nemají argumenty nebo se je z pozice nadutost a povýšen. vůbec nesnaží nalézt

Těžká otázka by vůbec nebyla těžká, kdyby byl na všechny stejný metr..,ale pokud někdo uráží a ponižuje např. presidenta a prochází to a druhý nazve Roma cikánem nebo projeví nesouhlas s ek. migranty a je mazán a je mu zakazován vstup do diskuzí, pak jsem pro tresty za mazání. myslím, že různé

I na sociálních sítích musí platit nějaká pravidla. Nelze, stejně jako v PS Parlamentu, strpět chování a příspěvky překračující určité normy a pravidla! Určitá lidská důstojnost ochranu mít musí.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..