Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Státní rozpočet na rok 2021

Další témata:

Poslanci dnes, tj. 30. října, obdrželi návrh státního rozpočtu na příští rok. Návrh počítá se schodkem 320 miliard korun. První čtení proběhne v průběhu druhého listopadového týdne, druhé čtení v prvním prosincovém týdnu a závěrečné hlasování je plánované na 16. prosince 2020. Jaký máte názor na výši deficitu?

Je s velkým otazníkem, zda další generace splácení dluhu zvládnou. Ani já a při veškeré úctě ani většina členů Senior Parlamentu už jim v tom příliš nepomůžeme. Pro soudruha Škromacha: práce na GŘ ÚP – byť sebedůležitější – do státnímu rozpočtu nepřispívá, právě naopak.

Pane Zdeňku , pod pojmem aktivní se dá představit cokoli, pamatuji si na vtip, který se ptal na nejhorší srážku v životě, určitě jej znáte, tak si teda demokracií nepředstavují, a vůbec , dnes si plete mnoho občanů pojmy s dojmy a proto to u nás tak vypadá

Pane Jaroslove, ale právě proto je nutné aktivní občansttví. Nestačí jen jít k volbám. Bez aktivního občanství demokracie nefunguje jak by měla. :-)

Pane Zdenku, chtěl bych věřit, že je Vás u vesla s Vašim myšlením víc, ale zřejmě to nebude pravda, viz názory některých členů v PS , obdobné je to i s některými organizacemi, které funguji jen pro čerpání dotací z rozpočtu a nikdo na ně nemá.

Ale samozřejmě je stále co vylepšovat. A věřte mi, že jsem v přímém kontaktu s lidmi se zdravotním postižením včetně některých organizací, které je úspěšně zastupují. :-)

Promiňte paní Miroslavo, nezlobím se na vás. Ale pro pomoc lidem se zdravotním postižení jsem toho udělal dost. Např. jsem po letech neochoty prosadil jako ministr zákon o sociálních službách. Díky němu máte např. nárok na příspěvek na péči.

Pane Jaroslave, co kdyby váš poslanec či senátor přijel za vámi. Za to si ho platíme. Sám jsem za dobu svého působení navštívil spoustu lidí, protože oni sami nemohli. :-)

Souhlasím s panem Frankem v posledním příspěvku a dovoluji si konstatovat, že pan kolega Škromach si situaci nás málo pohyblivých a nemocných seniorů (zvlášť, nebydlíme-li ve velkých městech) představuje jako Hurvínek válku. Tím se nechci p. Škromacha dotknout, ale sytý hladovému nevěří.

Bohužel mi chybí pro můj přímý kontakt s poslancem ůplná mobilita a vzkazy přes e-mail, či jiné, jsou jen psaním, jako házení hrachu na zeď, určitě to znáte z vlastních zkušenosti. Jinak souhlasím s vámi

Pane Frank, v zastupitelském systému si své zástupce, tedy i poslance, *****me v demokratických volbách. Takže koho jste si z****l, toho tam máte. A je Vaší povinností své zástupce pravidelně iniciovat a navštěvovat, aby znali Váš názor. Jinak schodek není radostný, ale v této době asi nutný.

To není rozpočet - zákon na rok 2021, to je trhací kalendář

S názorem, že patříme k nejmín zadluženým zemím jsou zřejmě seznámování jen určití poslanci, kteří stále jen mají požadavky na čerpání z rozpočtu, bez ohledu na nutnost a účelnost, což deklarují ve svých ústních žádostech ke změně v rozpočtu a jsou o tom schopni diskutovat i přes půlnoc

Patříme mezi nejméně zadlužené země. Deficit uneseme. Je potřeba, aby byl použit na růstové programy, které přinesou daňové příjmy do budoucna.

Státní rozpočet je v kapitole výdajů určován cca 85% mandatorními výdaji. To jsou ty dané různými zákony. K přerozdělení tedy zbývá jenom zbytek (cca 15%). Jestliže parlament schválil (schválí) vládě další výdaje na opatření ve výdajové části rozpočtu, tak je to velmi jednoduchá matematika.

Deficit je vysoký, ale předpokládám, že vláda ví, co dělá. Kalousek a spol. si přijdou při projednávání na své.

3)a nakaženými nebyla by velká část národa zblblá, zpanikařená, vystresovaná, nebyl by národ rozdělen a nemuseli bychom se bát krize a procitnutí, co po tomto divadélku přijde. V ČR denně umírá 300 osob na různé nemoci. Dnes se jen všude vidí Covid,a testování a potažmo budoucí vakcína = super job!

2) že dlouhodobě na Covid-šaškárnu nevěřím, mne tato ekonomická situace štve, stále se jen někdo zachraňuje a něco se jim nahrazuje. Kdyby děti chodili do škol a rodiče do práce, bylo by vše OK. Nacházím si i jiné zdroje, než jsou v médiích a i ze statistik MZ a kdyby se denně nestrašilo s mrtvými

Myslím, že schodek příliš vysoký a toto číslo se může třeba ještě zdvojnásobit /situace se zavřením ekonomiky/ a bůh ví kolikrát se to ještě stane, kolik tzv. vln Covidu ještě přijde. Ministerstvo financí stále jen peníze rozdává a nepočítá s tím, že se mu skoro nic nepovede vybrat. Vzhledem k tomu

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..