Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Zvýšení důchodů o 300 korun

Další témata:

Poslanci schválili od ledna příštího roku zvýšení důchodů o 300 korun. Podle důvodové zprávy k návrhu zákona by dodatečné zvýšení penzí stálo příští rok státní pokladu 10,6 miliardy korun. V rámci rozpravy vystoupili někteří poslanci s argumenty, že si stát toto navýšení nemůže dovolit. Jaký je Váš osobní názor na zvýšení penzí?

Je to správné. Ukazatel poměru růstu důchodu k růstu mezd se stále nedaří udržet. S ohledem na zveřejňovanou inflaci a s ohledem na to, že důchodci opravdu mají jiný spotřební koš by se to mělo zohledňovat pravidelně.

Ano, nemůžeme do****t. Je to krátkozrakost s rčením, po mně potopa. Babišovskou mluvou je to účelovká, kampaň a před****bní oblbování naivních důchodců.

Takže za mne je 300,- Kč nad zákoný nárok málo!!!!

Stále je inflace minimálně dva až tři roky napřed. Takže důchodci jsou stále jen považovaní jako něco obtížného na co nechce nikdo vydávat peníze.... jsou si vědomi, že jsme staří málo akční, málo pohybliví, opatřebovaní a nemocní a chudí a nemáme možnost sdružit se a jet do Prahy demonstrovat!!!!

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..