Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu

Další témata:

Poslanci schválili rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu. Úřad by mohl kontrolovat například hospodaření České televize, Českého rozhlasu, statutárních měst a krajů či zdravotních pojišťoven, ale i státních podniků a fondů. Nejvyšší kontrolní úřad nyní prověřuje jen hospodaření se státním majetkem a plnění státního rozpočtu. Podporujete rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu?

Proč ne. Ale zase těch pravomocí ne moc. Co kdyby např. zjistili kdo otrávil Bečvu.

Souhlasím. Závěry NKÚ by se neměly pouze PROJEDNÁVAT, ale na jejich základě činit opatření, případně ZAHÁJIT TRESTNÍ ŘÍZENÍ. Pokud NKÚ něco zjistí, tak se všichni úspěšně vymlouvají.

Ukazuje se, že NKÚ v poslední době plní perfektně úlohu kontrolního orgánu státní správy. Tedy by bylo potřebné rozšířit i jeho kontrolní činnost na VŠECHNY organizace, spojené se státním rozpočtem

Ano, souhlasím, ale na rozdíl od pana Kudrnáče si myslím že to nárůst zaměstnanců i rozpočtu NKÚ bude.. ale pokud by to bylo ku prospěchu věci, pak je ten nárůst omluvitelný.

ANO souhlasím, nemělo by to ale způsobit nárůst zaměstnanců úřadu a zvýšení jeho rozpočtu.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..