Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Nízkouhlíkový zákon (Lex Dukovany)

Další témata:

Poslanci schválili takzvaný nízkouhlíkový zákon "Lex Dukovany". Vládní předloha má zavést způsob stanovení výkupní ceny z nového bloku elektrárny, což souvisí se zajištěním financování celého projektu. Pro výstavbu bude možné využít pouze technologie od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách. Rusko a Čína mezi tyto státy nepatří. Jaký máte v obecné rovině názor na situaci kolem nového bloku dukovanské elektrárny?

Souhlasím s úvahou p. Kreutzera a i s vyjádřením a postojem p. Kudrnáče a Vratislava K.

Jsem proti vyřazení Ruska a Číny z těchto vládních zakázek. O tak zásadních záležitostech by měli rozhodovat odborníci, ne politici.

Zbývá posledních patnáct let energetické soběstačnosti. Jen blázen by v současné situaci ****l jiné řešení, než urychlenou dostavbu reaktorů, jak v Dukovanech, tak i Temelíně. Zoufalá "zelená" energetická politika EU přímo ohrožuje budoucí život obyvatel ČR!

Kšeft je kšeft, jak pro koho,tak udělejte z dostupných technologií guláš a ten pak realizujte a nenechte rozumovat TY ,co prosazují jen ten kšeft

Kšeft je kšeft. :-)

Netroufám si zde ani v obecné rovině napsat vlastní názor. Nechci zdejším soudruhům a příznivcům totalitních režimů způsobovat vysoký tlak a nevědomky tak zvedat necovidové statistiky odchodů z tohoto světa. Ne všem se povedlo dospět do světa demokracie, respektu a osobní svobody.

Myslím, že stávající jaderná energetika pracuje již desítky let s ruskou těžkou technologií a francouzským systémem měření, ovládání a zabezpečení. Toho jsme se teď vzdali. A nepamatuji se, že bychom za léta provozu řešili nějaké podstatné příhody a závady. Škoda, že budeme měnit to, co funguje.

No tady jde hlavně o to vyřadit Rusko a Čínu, takže jsme zase za užiteční "y-d.i..-. oti". Myslím, že "kámoši" z EU a USA si zase mnou ruce a slintají blahem a např. kra****ící firma u USA Westing. (zapomněla jsem jméno) se připravuje na revitalizaci. Nechápu, řítíme se do katastrofy nejen energet.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..