Slovo úvodem

Vážení a milí členové Senior parlamentu,

máme 9. volební období Poslanecké sněmovny.

Na pondělí 8. listopadu je svolaná ustavující schůze v rámci, které proběhne slib poslanců.

Dále navrhneme ustavení mandátového a imunitního výboru, stanovíme počet místopředsedů Poslanecké sněmovny a navrhne se jejich volba.

Dalšími body programu budou návrh na volbu předsedy Poslanecké sněmovny a návrh na zřízení sněmovních výborů.

Vážení a milí,

velmi rád bych navázal na setkání, které jsme měli ještě před covidem. Věřím a snad nám tentokrát i osud bude nakloněn, že se to konečně podaří a ve Sněmovně se opět sejdeme.

Přeji vám pěkné podzimní dny, hodně zdravíčka a opatrujte se!

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Poslanci nepodpořili kvóty na české potraviny

Další témata:

Poslanci schválili vrácený zákon o potravinách v senátní verzi. To znamená vyřadili povinné kvóty na české potraviny, opětovně potvrdili pokuty za potraviny dvojí kvality a rozhodli, že hygienické stanice budou i nadále kontrolovat restaurace a další otevřené stravovací provozy. Znevýhodní podle vás tento zákon české zemědělce? Budou české potraviny dražší?

Takové kvóty nic neřeší, pouze přináší problémy.

Kvóty nebyl chytrý nápad. Pokud 50 % vepřového dovážíme (obdobně je to u vajec), tak je to situace pro obchodníky neřešitelná. Stejně tak u sezónního ovoce a zeleniny.

Možná by bylo dobré porovnávat i národní subvence zemědělcům mimo rámec dotací EU.

Má tak někdo štěstí, že trefí na podobnou prodejnu

Včera jsem koupil v *****itelské prodejně kilo výstavních brambor za 8.90kč. To co se prodává v supermarketech za 20kč zde mají za 3kč s označením krmné. Jiní rádoby zemědělci je vyvezou na pole a zaorají jak se jedni takoví prezentovali v jedné reportáži. A s jablky je to stejné.

ANO, u mne to není pocit ale přesvědčení, že ti co rozhodují u toho myslí velmi dobře. Hlavně na sebe. Jen to 25% dotovaných sympatizantů to není schopno pochopit.

Otázka dotací bude vždy složitá. Vždy tady bude někdo s pocitem poškozeného. Je to hlavně o tom, jak silné frakce o jednotlivých dotacích rozhodují a jak silné je za nimi lobující prostředí! Někdy můžeme mít pocit, že ti kteří rozhodovali u toho nemysleli. Mnohdy může ten pocit být blízký pravdě!

Naši zemědělci budou jen ve velmi málo oblastech levnější než dotovaní farmáři z EU.
Kvóty nemohou fungovat, vedlo by to k tomu, že v určitém období roku bychom v krámě neměli celou řadu výrobků. Trh naše zemědělce nediskriminuje. Co je levnější, prodává se lépe, nedivte se nákupčím řetězců.

Josef Musil
16.04.21

Myslím, že ne všichni naši zemědělci jsou znevýhodňováni. Nevím, jestli si někdo z MZ snažil zodpovědět otázku, proč máme nadbytek hovězího masa a proč je tak drahé. Chovatelé krav bez tržní produkce mléka hospodaří s malými náklady , velkými dotacemi a malými ry***y. Jak ty dotace využívají?

Josef Musil
16.04.21

Myslím, že ne všichni naši zemědělci jsou znevýhodňováni. Nevím, jestli si někdo z MZ snažil zodpovědět otázku, proč máme nadbytek hovězího masa a proč je tak drahé. Chovatelé krav bez tržní produkce mléka hospodaří s malými náklady , velkými dotacemi a malými ry***y. Jak ty dotace využívají?

Souhlasím s oběma předchoz. příspěvky, myslím, že povinné kvóty by ničemu neposlouž. a pokuty za dvoj. kv. potr. jsou OK, ale bylo by potřeba, aby odborníci vymysleli a propracovali taktiku, jak naše vý*****ky a výrobky v konkuren. prostředí prosadit a aby se to přijalo a zavedlo do praxe.

Bohužel! Naši zástupci v EP a v EU všeobecně vytváří dojem, že tam nejsou pro nás, ale pouze pro sebe. Nakonec asi to známé, "Koho chleba jíš, toho..."!

Když jste vzpoměl paní Jourovou, to je hvězda v EU, která za mrzký peníz úplně zapoměla z kterého hnízda vypadla a v poslední době se jí nic nehodí

Zrušení kvót na potraviny je v pořádku. Pokuty za dvojí kvalitu také. Jen chci vidět, co s tím udělají komisařské hvězdy z EP, zejména paní Jourová. My se zde v pohraničí s dvojí kvalitou setkáváme často. Zejména při porovnání zboží zakoupeného v Německu! Protože v tom "NDR" to je o jiné kvalitě!

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..