Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Exekuce

Další témata:

Poslanci schválili, že dlouhodobě bezvýsledné exekuce se budou zastavovat, přičemž i zabavování movitých věci se částečně omezí. Se schváleným zákonem nebyla ministryně spravedlnosti spokojená. Nespokojenost vyjádřili i některé opoziční a koaliční poslanecké kluby. Zákon budou nyní projednávat senátoři. Podle údajů Exekutorské komory je k loňskému listopadu celkem exekucí 4 330 351. Zadlužený musel v průměru splácet bez úroků a poplatků 441 200 korun. Je zastavení bezvýsledných exekucí krok správným směrem?

To co je exekuce, zda lichva, nebo něco jiného se nedá spekulovat přes důvody půjčky. To by bylo jako s tím vajíčkem a slepicí!

Plný souhlas s panem Staňkem

Podívejme se na to i tak zda EXEKUCE není jen skrytá LICHVA .....Ten kdo půjčí a je si vědom že dotyčný nikdy nemůže splatit a přesto půjčí tak ?? No a exekuce je už jen takový bonus jak ožebračit celou rodinu.
Tak PPF je přece exekuční kaskader.
C.O.
Stanek

jak přijít o rodinu, majetek i spokojený život na stará kolena v důchodu

automaticky exekucí zabaven. Tím dlužníkem, jak pravděpodobně všichni pochopili jsem já osobně. V období kdy došlo k dražbě jsem byl hospitalizován v Psychiatrické léčebně v Bohnicích. Kdo by nekoupil hotel Za cca 3.mil.Kč? I když nutno dodat, že předtím byl vykraden a vypleněn. Jeden ze způsobů

vyměřenou částku, která je k dnešnímu dni dvojnásobná. Je jednoznačné, že starobní důchodce, který tak přišel o všechno, včetně rodiny, uvedenou částku nikdy neuhradí. Je mu 73 let a jeho život je tak navždy poznačen. Navíc nemá cenu, aby se snažil uplatnit svůj um a pracovní sílu. Výdělek by byl

Podařilo se jim splatit 1/4 tj. 3 mil. Kč. Jednalo se o hotel v Jizerských horách. Společnost šla do insolvence a hotel byl v dražbě prodán za 3 mil. Kč. Banka soudně vymáhala po každém dlužníkovi částku 3 mil. Kč. Jeden ze společníků umřel. Druhý už přes 10 let splácí ze svého starobního důchodu

I já souhlasím se Zděnkem Škromachem, neopomíjet roli soudů. Zákonné možnosti jsou ovšem velice důležité. Soud musí mít možnost posoudit věci co nejspravedlivěji. Znám případ, kdy současný dlužník si se svým společníkem půjčili na nemovitost v hodnotě 25 mil.Kč necelou polovinu t.j. 12 mil. Kč.

Plně souhlasím se Zděňkem Škromachem. Role soudů by měla být rozhodující.

Tak trochu se zapomíná na roli soudů. Bez jejich rozhodnutí žádná exekuce neproběhne. Úprava je dobrá. Dá se mnohé vylepšit. Ale přiměřenost řešení by měly hlídat právě soudy. O nich všichni taktně mlčí.

Je snad samozřejmé, že se dlužníci a lidé v insolvenci snaží o co nejmenší dopad na svou osobu. Je národním sportem Čechů snaha o vykývání s nařízeními a zákony. V tom jsme asi dobří. Proto by také strana státu, respektive zákonodárství být na takové úrovni, že by se v tom dalo zabránit!

3)Problematická je i insolvence, ta se povoluje pokud dl. za 5 let splatí alespoň 30% dluž. částky a mnozí by mohli splatit i víc, ale ofic. berou min, a když ani to nestačí, tak jim rodiče nebo partn. vyplácí tzv. pravidelní měs. důchod a lidé, kteří by poct. prací mohli zaplatit třeba i celý dluh.

2) něco dělat musela by být důsledná kontrola zaměst. a důsledné vymáhání např. žalobami o odporovatelnosti právních smluv a znovu zavést tolik kritizovaný zajišťovací příkaz. je potřeba zjednodušit a zrychlit procedury, které vedou k exekuci, aby ještě bylo co zabavit, dřív než dlužník zamete.

Většina dlužníků se radovala jak nad erárem, ale i ostat. spoluobčany i společnostmi, kterým také dlužili, zvítězí tím, že převedou majetky, přestanou oficiálně pracovat (prac. buď úplně načerno nebo tzv. šedá ek. kdy dostávají ofic. jen minimum a zbytek na ruku. Pokud se chce s exekucemi skutečně

Pánové, skoro 14 let jsem byla exekutor., ne soukromou ale na FÚ (my jsme měli fix. plat dle tříd a žádné odměny navíc), takže si myslím, že mám k tomu co sdělit. Byli lidi, kterých mi bylo líto a kdy jsem doma hledala věci po dceři, abych je jedné dluž. donesla pro děcko, ale to bylo minim. případ.

Když někdo něco udělal špatně ještě trestán být nemusí. Míru viny a míru trestu posuzujme velmi opatrně a hlavně spravedlivě. Vše se samozřejmě odvíjí od zákonů, které platí, respektive by měly platit, pro všechny stejně!

Ta čísla mně nesedí. Možná je tolik vedených exekucí ale né lidí. P. Sazeček to napsal i za mne.

NENÍ, ten kdo dluží udělal něco špatně a měl by být potrestán. Ten kdo půjčil by měl dostat alespoň tolik kolik půjčil. Úroky a poplatky by měly být odpuštěny za URČITÝCH podmínek. Prodej nároků na exekuce by měl být zakázán. Pracovat načerno, aby se někdo vyhnul placení exekuce by mělo být stíháno.

Je otázka, jak se mohou exekuce stát dlouhodobě bezvýsledné. Nejen, že to zvyšuje hodnotu exekuce, ale také i její nevymahatelnost! Což je kontraproduktivní. Zdá se, že v našem prostředí tento mechanismus příliš nefunguje.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..