Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Odškodnění za výbuchy munice (Vrbětice)

Další témata:

Poslanci většinově schválili odškodnění dotčeným obcím na Zlínsku za výbuchy munice v roce 2014. Obdrží téměř 700 milionů korun. Jak hodnotíte toto odškodnění?

Vrbětice jsou podvod na lidi . Podle výpisu z kat. z nem. je vlastníkem ČR potažmo AČR , kteří nezajistili své objekty před vniknutím nežádoucím osobám . Pokud je zde pronájem , tak jak bylo ve smlouvě podmíněna ochrana objektů . Jednoznačně je pochybení ze strany vlastníka t.j. AČR .

Za chvíli budou města, obce i občané od státu požadovat odškodnění za cokoliv (všechno) co se stane v jejich okolí. Hodně vody, málo vody, vítr, zemětřesení, průjezd náklaďáku, stavba čističky, stavba silnice, ryby pro kormorány, stromy pro bobry... A tak bych mohl pokračovat. Dejme to rozpočtu.

Nechtěl bych být majitelem nemovitostí, sloužící k obživě, které nemohu už léta používat. Stamiliony na toustový chleba a čapí hnízdo nevadí ale skutečné odškodnění přímých účastníků je namístě. Závist je hnusná věc. Objevila se i na jižní Moravě po tornádu.

O jakém odškod. se to mluví, předpokládám, že všech. škody už byly pojišť. nebo firmami, co to zavinili, odškodněni!!! Nesnaží se tu někdo využít situace a spolu se záměrem obvinit R. a snažit se z Rus. vytáhnout peníze, si opět namastiti kapsy. Stát by se měl snažit rychle najít a odsoudit viníky

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..