Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Elektronizace zdravotnictví

Další témata:

Schválený zákon o elektronizaci zdravotnictví usiluje o právní zakotvení nových pravidel a technologií v oblasti elektronizace zdravotnictví. "Zdravotnictví je o krok blíž k elektronické komunikaci mezi pacientem a lékařem a lékaři navzájem," uvedl ministr zdravotnictví. "Důležitost elektronizace se ukázala již během pandemie covid-19, kdy například eRecept sehrál velmi pozitivní roli," řekl ministr zdravotnictví. Přispěje podle vás tento zákon k lepšímu fungování zdravotnictví? Je sdílení informací (osobních údajů) bezpečné?

Kupodivu mne napadají i myšlenky a obavy souznící s kolegou Kašparem ohledně zneužití hackery, možná i ústící ke kriminalitě ve formě vydírání.

Ne že bych byl proti zjednodušování zmíněné komunikace ale jak se už zmiňuje p.Kreutzer že každý lékař má možnost o pacientovi zjistit cokoliv a já dodám, že bohužel nejen lékař. Je to jen krůček pro hackery jak toho zneužít

Pokud se zrychlí výměna informací mezi zdravotnickými zařízeními, tak souhlasím.

Myslím, že v tuto chvíli je již pozdě otevírat tuto diskuzi, neboť zdravotní dokumentace je již dlouho přístupná, a KAŽDÝ lékař má možnost o pacientovi zjistit cokoliv...

Ano elektronizace, ale komunikace mezi pacientem a lékařem by měla zůstat, jak byla dřív a ne jako jsem zažila dnes v ordinaci Pl, kdy jsem si krom jiných potíží stěžovala na špatné dýchání a lékař mi dal doporučení na plicní (koncem září 2021), změřil tu saturaci a vůbec si mne neposlechl.

Jediná dobrá věc z poslední doby, pokud v tom někdo nezachytračí.

Správně.

ANO zlepší se informovanost lékařů o pacientovi. Je otázka, zda když lékař něco zjistí z elektronické databáze, tak z toho může vycházet 100% při své diagnóze a volbě léčby.
ANO sdílení informací je prospěšné. Elektronická komunikace starších lidí s lékařem by však pro ně neměla být jediná podmínka

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..