Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Ošetřovné rodičům menších školáků na celou dobu zákazu školní docházky


Znění návrhu

Vláda předložila sněmovně návrh zákona


Váš názor nás zajímá

Souhlasíte, aby na ošetřovné, mimo rodičů školáků do 13-ti let, měly nárok i osoby, které po uzavření denních stacionářů doma pečují o postižené osoby?

Vládní návrh zákona o některých úpravách v sociálním zabezpečení v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii v roce 2020/ sn. t. 784/ MPSZ Jde o vyplácení ošetřovného rodičům menších školáků na celou dobu zákazu školní docházky (i zpětně) - a zvýšení věkové hranice dětí z 10 na 13 let. Nárok na ošetřovné budou mít i osoby, které po uzavření denních stacionářů doma pečují o postižené osoby.

Diskuze a hlasování u tohoto návrhu již není aktivní.


Komentáře ostatních hlasujících

U postižených osob, jestli se nepletu, je ten nárok ze zákona!

Myslím, že zde mezi zmíněnými není v rámci nároku žádný rozdíl.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..