Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Prodloužení nouzového stavu

Další témata:

Souhlasíte s prodloužením nouzového stavu do 25. května 2020 tak, jak navrhuje vláda?

Dnes si jen někteří libují v nepořádcích, zmatcích , falešných zpráv a všeho, co udržuje lidí ve strachu a stresu a neuvědomují si, komu tím slouží. Je to jen propaganda,která se vede od nepamětí, podaná v dnešní podobě. A lidstvo na ní vždy doplatilo

Myslím, že už to nikdy nebude jak to bylo před Coronavirem. Svět se prostě změnil. Jen někteří stále blouzní po starém dobrém. :-)

Nevím pane Franku jaký překlep máte na mysli.

Datum 25.5.2020 skončíl před dvěma dny. Zřejmě se jedná o překlep

Co chcete 27.5 prodlužovat když to 25.5 konečně skončilo?

Souhlasím s prodloužením. Zdraví musí být vždy na prvnim místě. Ekonomiku dozeneme

Kolik odborníků, tolik odborných názorů, někdy i víc. Nepřete se zbytečně o věcech, do kterých beztak pořádně nevidíme! Ať už to je za námi a budou zase jiná témata!

Každý rozumný chápe, že v době, kdy nejsou zcela známy všechny projevy koronaviru a to se týká i mladých, je nutno maximálně prodloužit dobu „promoření“ populace. Nejlépe do doby ověření účinného způsobu léčby a prevence. Ta je však podmíněna fungující ekonomikou státu. Preference není jednoduchá.

Přesto si myslím že je třeba určité opatrnosti, a i za cenu ekonomických ztrát, udržet koronavirus pod kontrolou. Falešnou hru možná hraje někdo při odhalování vzniku této nemoci ale v lécích a možném očkování bych žádnou falešnou hru neviděl.

Souhlasím s Vámi, že situace je velmi nepřehledná, vyjadřuje se velké množství odborníků, myslím skutečných nemyslím „odborníky“. Jejich názory jsou protichůdné, a i vlády různých zemí mají velmi odlišné názory. Nechtěl bych být v jejich kůži a činit v této situaci tak závažná rozhodnutí.

Pane Koplík, já prostě tomu humbuku pomalu přestávám věřit. Tak první tři týdny jsem rozhodnutí a postupy vlády chválila a až se mi začali dostávat i jiné než ofic. materiály, srovnávám a hledám porovnání v tabulkách nemocnosti a úmrtnosti chřipek, TBC aj. Myslím, že se s námi hraje falešná hra!

A co navrhujete Vy paní Kapalová. Koronavirus prostě ignorovat, tak jako Lukašenko?

Prodloužení nouzového stavu paradoxně umožňuje rychleji uvolňovat už přijatá opatření. Nouzový stav umožní rychleji dupnout na brzdu a znovu je zavést, pokud se ukáže že jsou stále potřeba. Všem kdo chtějí plán rozvolňování, doporučuji zavést ústřední plánovací komisi. Nebuďme troškaři.

Mám čím dál více pocit, že zastrašování národa a zákazy a nařízení je směřované jen k povinnému proočkování a děsím se jaký "elixír" nám pan Prymula předhodí, hlavně že bude mít 10 milionů pokusných králíčků! A hlavně kdo z toho bude mít prospěch!

Jednoznačně ano. Zdraví musí být vždy na prvním místě, ekonomiku jsme schopni dohnat, ale jen se zdravým národem

Ano, je třeba být obezřetný, myslím si, že dojde k dalšímu nárůstu nemocných, neboť lidé po uvolnění přestanou být opatrní.

S prodloužením nesouhlasí jen ti, kteří dosud byli zašití a teď vylezlí ze svých brlohů a už se vidí u moře za každou cenu a mohou oponovat současnému návrhu

Jsem pro prodloužení. Ochrana zdraví a života i podle listiny základních práv a svobod je prioritní !

Jsem pro prodloužení, zdraví lidí je přednější, sice ekonomika určitě utrpí ztrátu, ale možná to taky k něčemu bylo,snad se lidi zklidní, to bych si moc přála, aby si lidé začaly víc vážit sami sebe, a hlavně všech kolem sebe, a snad více úcty! !!!

Zdraví a ochrana lidí by měly být pro všechny politiky na prvním místě. Proto je prodložení nouzového stavu do 25.5. správné.

Ano - souhlasím, i když dnes je to jen 17.5., nevadil by mi delší termín (vím ekonomika), ale raději pomalu a bezpečně, než zbrkle protože si ODS, TOP... dělají před****bní kampaň na úkor zdraví ****čů a pak zas budeme koukat na C-19/ 2.

Všeho moc škodí. Kdyby to bylo spravedlněji navrhováno a plánováno tak třeba do prázdnin. Ale zde převažuje byznys nad zdravím.

Ano. I když návrh neprošel, je pravděpodobné, že nouzový stav bude prodloužen minimálně do 25. května. Místní vedení na japonském ostrově Hokkaido podlehlo tlaku podnikatelské sféry a uvolnilo karanténu. Dnes se potýkají s druhou vlnou epidemie, horší než první. Je lépe učit se na cizích chybách.

Už znám výsledek hlasování v parlamentu. Termín 17. 5. je přijatelný. Pokud to bude nutné, tak další prodloužení je ještě možné.

Josef Musil
28.04.20

Prodloužení nouzového stavu do 25.5. je nanejvýš nutné !!! Dokud nebude účinná vakcina je rychlé uvolňování nebespečné pro nás pro všechny. Je nutné chovat se dle doporučení odborníků a nekonstruktivní opozici ignorovat !

Ano, pokud je to v zájmu ochrany všech občanů

Ano. Domnívám se, že termín 25. května je kompromis mezi ochranou zdraví občanů a je to termín, kdy by už měla výroba a služby v ČR pracovat na plné obrátky.

Ano - bude jistota

Po dlouhé době se mnozí k sobě opět chováme jako lidi. Pomáháme si a tolerujeme jeden druhého. Pravda, jenom do té doby, pokud nás neosloví TV kamera. Pak se snažíme politikařit. Proto si vážím studenty na brigádách a všechny pracující, kteří se snaží pomáhat lidem i ekonomice a nejenom kritizovat.

Od prvopočátku chápu kroky vlády, jako snahu v maximální míře chránit to nejcennější -lidské životy.
Žádná vláda v moderní historii se s ničím podobným nesetkala. Rozhodnutím vlády věřím - ex post je každý generál. Každopádně za sebe chci všem poděkovat. I vláda je v první linii. A i já pořád žiji.

Nevím proč až do 25.května. Podpořil bych jen 14 dní a pak, pokud by to bylo nutné, o dalších 14 dní.

Rozhodně ano, jde o zdraví občanů.

Pokud bude předložen plán, s jasnými variantami, uzlovými body, cíli a popisem opatření, jistě by neměl být problém zvádnout nouzový stav do 25.5., ale to chce víc než rychlíkový jednosměrný jízdní řád, kterým dnes ministři mávají v diskuzích

Z důvodu ochrany zdraví našich občanů a jestli jsem to správně pochopil tak i vyšší akceschopnosti v případě opětovného zhoršení koronavirového stavu vidím toto prodloužení jako správné . Myslím že je naprosto neetické obětovat určitou část obyvatel ve prospěch zisku . To se nedá zdůvodnit .

Nesouhlasím, je potřeba rozjet ekonomiku a normální stav, byť by se počet nemocných trochu zvýšil. Současná karanténa už je neúnosná, zejmena pro staré osamělé a nemocné lidi.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..