Vážené členky a členové Senior parlamentu,
po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.
Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.
Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.
A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.
Váš
Radek Vondráček
Vláda předložila sněmovně návrh zákona
Souhlasíte s úpravou zákona o Státním zastupitelství tak, aby Státní zastupitelství mohlo poskytovat veškerou součinnost vznikajícímu Úřadu evropského veřejného žalobce?
Transpozičně/adaptační předpis - implementace:
Diskuze a hlasování u tohoto návrhu již není aktivní.
Renée Turková
21.05.19
Rozhodně ano, čím víc bude možno posvítit na místní poměry a pod prsty zastupitelů, tím líp.
Zdeněk Škromach
09.04.19
Další z kroků federalizace EU. Už se těším na Spojené státy Evropské. :-)
Milan Takáč
17.03.19
V zájmu urychlení nadnárodních kauz (např. rozkrývání nadnárodních zločineckých organizací) by to mělo smysl. Pokud by se ale pod rouškou Úřadu evropského žalobce skrývala jakákoliv možnost ovlivňovat rozhodování "vnitrostátních" sporů, tak je to významný zásah do suverenity jednotlivých států.
Jiří Kroutil
15.03.19
Jsem pro. 40 let komunistické moci nás tak zdeformovalo, že bez pomoci zvenčí se té deformace sami nezbavíme.
eva Hereinova
13.03.19
Nevidím sebemenší duvod
Václav Řehák
04.03.19
Jde v úpravě zákona jen o ".. možnost poskytovat veškerou součinnost .."? Nejsem právník, text návrhu zákona však chápu převážně jako ".. povinnost poskytovat součinnost..".
Jiří Bartoš
04.03.19
Mám za to, že další zbytečná byrokracie stejně nevyřeší právní džungli v česku. Trvám na tom, že český soudce používá slova právo a spravedlnost tak leda do křížovky.
Miroslav Houžvík
03.03.19
Myslím,že není dobré vkládat další naší identitu do EU
Miroslav Houžvík
03.03.19
Myslím,že není dobré vkládat další naší identitu do EU
Václav Řehák
26.02.19
Nesouhlasím. Nutno hodnotit s výhledem více let do budoucna. Chyboval jsem při vlastním hodnocení Lisabonské smlouvy, měl jsem výhrady proti Klausovi. Ani v budoucnu není vhodné vystoupit z EU. EU se však po letech může měnit v náš neprospěch. Předání oblasti našeho soudnictví má velká ri***a.
Milena Zábrodská
25.02.19
Jsme přece součástí EU, tak ano.
Viliam Paulíny
25.02.19
Nesouhlasím. V této fázy jde o oslabování suverenity našeho státu.
Ludmila Šmůlová
24.02.19
Souhlasím,jsme v EU,tak proč ne.Myslím,že se vše lépe pohlídá.ŠMŮLOVÁ
Josef Geier
20.02.19
Buď máme kvalitní státní zástupce a potom si vnitřní problémy jsme schopni hodnotit a rozhodovat v ČR a nebo jsou naši státní zástupci neschopní a pak je třeba je vyměnit. Nevidím důvod pro podřizování se další nadnárodní instituci.
Renée Turková
18.02.19
Domnívám se, po současných zkušenostech s Evropskými fondy, je to nezbytné. Nejdou zpět peníze jen české, ale od každého jednoho obyvatele celé Unie. Důvěřuj, ale prověřuj!
Miroslav Pospíšil
18.02.19
Souhlasím za podmínek, kdy budou tyto podmínky přesně definovány v našem českém trestním zákoně. Na jedné straně musíme u nás v ČR být opatrní na vydávání českých občanů k trestnímu stíhání do EU, na druhé straně by měl závažné trestní činy v ČR žalovat evropský prokurátor.
Alice Tomková
16.02.19
Samořejmě, že souhlasím, vždyť jsme součástí EU. Úřad evropského zastupitelství by měl rozhodně přinést účelnější a účinnější posílení trestního stíhání pachatelů trestných činů poškozujících nebo ohrožujících finanční zájmy Unie a jejich postavení před soud.
Miroslava Kapalová
15.02.19
Pokud se někdo dopustí trestného činu, může EU postupovat podle dosavadních zákonů. Myslím, že není potřeba předávat pravomoci (a vůbec odkrývat karty) orgánům EU a zvláště by se to mělo týkat spravedlnosti a justice.
JIŘÍ VOGL
14.02.19
V důvodové zprávě se uvádí,že byl Úřad zřízen "v režimu posílené spolupráce" 22 členských států VČETNĚ ČR !! a že navrhované úpravy jsou nutné "pokud chce ČR i nadále plnit své závazky z členství v EU". ČR chtěla Úřad a chce být členem EU- tedy je nutno navrhovanou úpravu přijmout.
Jiří Šabrata
13.02.19
Hydře byrokracie EU roste další hlava! Utnout, dokud je to jen boulička! Copak nemá každý stát EU policii, státní zástupce či žalobce ? Nebo jsou mezi státy EU nějaké územní štěrbiny, kam spravedlnost nemůže? Žádná součinnost, bojkot. Nehrejte si s trpělivostí lidí.
Jiří Figura
13.02.19
Ne. Nechci nic předávat dále.Co je doma,to se počítá.
Antonín Šolc
12.02.19
Zásadně nesouhlasím s postupování našich práv orgánům EU. Tato politika oslabuje naší suverenitu a akceschopnost. Komisař či veřejný žalobce s Malty stěží ví kde je Česko a o naší kultuře neví nic !
Květoslav Verbický
12.02.19
Byrokracie EU se snaží z evropských států vytvořit Svaz kap.států evropských. Stádo se nejlépe ovládá. K tomu potřebuje zrušit suverenitu jednotlivých států. Proto, že to zatím nemůže nařídit, jde cestou "postupné demontáže". Jen si říkám, když to nefungovalo v SSSR, proč by to mělo fungovat v EU.
Jaroslav Belatka
11.02.19
Zase by to o další kousek ukrojilo suverenitu našeho státu.
Vratislav Kozák
11.02.19
Komise EU nikdy nic dobrého nepřinesla. raději omezit počet darmožroutů v této instituci, než přijmat nové.
Jaroslav Frank
06.02.19
NE, v žádném případě. EU si tímto způsobem pomalu ale jistě získává právo rozhodovat o všem. Pokud je nám známo, tak dosud jsme samosprávný stát a nenechme si do všeho od EU kecat.A že si troufnou rozhodovat o nás, bez nás , předvedli při uzavření posledního paktu mezi dvěma osobami.
Jaroslav Raclavský
06.02.19
Ne - žádnou povinnou "součinnost ze zákona", žádné další automatické předávání našich národních kompetencí do EU. Musí být především jasné jak ten "vznikající Úřad evropského veřejného žalobce" vůbec bude fungovat. Protože naše SZ neumí řešit všechny naše kauzy v krátkých lhůtách natož v EU
Milan Hemzal
02.02.19
Ne - žádnou povinnou "součinnost ze zákona", žádné další automatické předávání našich národních kompetencí do EU. Musí být především jasné jak ten "vznikající Úřad evropského veřejného žalobce" vůbec bude fungovat a co nám to přinese. Když něco ano, pak na "úpravu zákona" bude času dost.
Frantisek Stanek
01.02.19
Evropská komise na návrh a posléze Evropská rada se dohodne tak národní vlády mají konat ve smyslu naplnění dohody. Ratifikace národních parlamentů. Státní zastupitelství jako dozorující orgán nad policejní mocí by mělo poskytnou všechny nezbytné informace k zabránění korupce z rozpočtu EU.
S.F