Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Zákon o veterinární péči

87 %
01.03.21   27   Zemědělský výbor

Znění návrhu

Vláda předložila sněmovně návrh zákona


87 %

Váš názor nás zajímá

Souhlasíte se vznikem centrálního registru psů?

Návrh má za cíl zejména reagovat na nařízení o nákazách zvířat a dokončit implementaci nařízení o úředních kontrolách. Od příštího roku má fungovat centrální registr psů, jehož provozovatelem bude Komora veterinárních lékařů ČR. Registr bude neveřejnou evidencí, cenu za evidenci si budou účtovat soukromí veterináři. Záznamy o psech se budou z registru vyřazovat po 20 letech. Do systému budou mít přístup soukromí veterináři, státní veterináři a policie, která jej bude používat například při nalezení zaběhnutého zvířete. Stát předpokládá, že většina psů bude zapsána do roku od nabytí účinnosti novely, přechodné období ale na to dává tři roky.

Hlasování je anonymní a nelze jej odvolat.
Hlasovat můžete pouze jednou.
Hlasuji pro ANO (46) Hlasuji pro NE (7) Komentovat

MŮŽETE HLASOVAT ANO NEBO NE, PŘÍPADNĚ MŮŽETE po odhlasování ano/ne JEŠTĚ VLOŽIT KOMENTÁŘ.


Komentáře ostatních hlasujících

Stoprocentně ANO.

Proč jenom psů? Taky koček, křečků, andulek, lasiček, rybiček a dalších zvířat.

Ano, vždyť i my jsme v registru, jen se tomu říká sčítání lidu. Může být i můj psík v registru.

Říkám NE, protože stojím jednou nohou v krásné 2. polovině minulého století. Ale vím, že jako zdigitalizovaný senior bych měl hlasovat ANO. Děti se na mě budou zlobit, babička Marie v nebi Jiříčka přivine a stiskne.

Milos Adam
13.04.21

Neschopnost poslancu premyslet. Schvali povinnost mit psy ocipovany. Ale aby premysleli proc? Kdyz neni cetralni evidence, je to k nicemu.
Bohuzel takhle sfusuji i tu nejobycejnejsi problematiku.

Uzákonit zákaz chování bojových plemen psů a dalších šelem v soukromém držení.

Dal jsem ano. Pejsci se mohou ztratit kdekoliv a komukoliv na cestách.

Ano, neboť je to třeba i z důvodu bezpečnosti.

Jo jo, už to opravdu mělo být dávno!

Omluva za chybu: slovo "Kdekomu" do komentáře nepatří.

Ano. Kdekomu Myslím, že je to nutnost. Dokonce si myslím, že by chov a držení psů mělo podléhat větší regulaci a pro držení některých psů aby byla nutná určitá způsobilost majitele. Stáváme se zemí psů a pejskařů.

Ne jenom s registrací psů,ale i koček!!!Myslím ,že je jich také mnoho a vlastně jsou přemnožené!!!

Přidávám se k názoru, že je nutné spojit to s čipováním!

Nechápu. Měl jsem za to, že povinně očípované zvíře je už v nějakě evidenci. Nebo zase úřad pro úřad. Jak už zde byla uvedena informace o neočípovaných zvířatech tak také nikoho nelze donutit k nějaké registraci. A úhradu stylem stát chce stát má zaplatit je holá demagogie.

Proboha, jen ne bez poplatků. U nás mají i lidé v bytech dva psy. I tak jsme už národ pejskařů. Nejvíce se mluví o tom, jak někdo týrá psa, nejsem zastánce týrání, ale už máme psů a koček, že se to vymyká kontrole. O lidech bez domova se už tolik nemluví.

V podstatě ano. Ale proč ne kočky či jiná domácí zvířátka? A pokud to stát ukládá jako povinnost, tak by to mělo být pro občana bez poplatků. A už vůbec by si je neměli určovat veterináři.

Nebude to fungovat bez sankcí za dodržování. Nová placená pracovní místa za kontrolu, za ukládání sankcí. Poplatky pro veterináře, za zadání do registru, za informace z registru. Vyjímky pro služební psy, pro slepecké psy, psi v útulku, pro psy přestárlých spoluobčanů. Otázky k dalšímu řešení.

Jsem přesvědčena, že zvýšení administrativy a tím i náklady s tím spojené převýší výhody.

Jsem přesvědčena, že zvýšení administrativy a tím i náklady s tím spojené převýší výhody.

Ano, bez diskuze. Velmi správný návrh zemedelskeho výboru.

ANO. Pokud je povinné čipování, tak by měl být i registr. Jinak čipování ztrácí na významu.

Josef Geier
02.03.21

Zase klička. 3 roky přechodné období, to se snad nemyslí vážně. Už zítra je pozdě. To mi dají za pravdu všichni pokousaní a ohrožovaní obyvatelé bydlící v blízkosti útěkových psů a bezohledných majitelů těchto psů.

Ano, bez diskuse. Pes je zbraň, vím o čem hovořím, jen by měla bý důslednější evidence, neboť si lidé přihlašují psy na vesnici k babičce, strejdovi atd., aby nemuseli platit vyšší poplatky, a stejně ho má ve městě.

Není zde prostor pro širší vysvětlování, ale vlastnit psa, by mělo být - z mnoha důvodů - podobné jako vlastnit automobil, zbraň... Psi by měli být řádně evidovaní a majitelé by měli znát jasně stanovená pravidla pro jejich chov... Zatím tomu tak není, což je problémové pro majitele ale i ostatní

V souvislosti se zmíněným čipováním už to je užitečný detail! Před 20lety mě pokousal neznámý pes, protože se nepodařilo zjistit majitele, byl zastřelen! V registru by byl dohledán a zřejmě by i přežil.

Vzhledem k tomu, že je povinné čipování,( i když u nás ve vesnici to více než polovina majitelů nemá) a vzhledem ke stoupajícímu množství i těžkých úrazů způsobených psy nezodpovědných majitelů, to považuji za správné. Alespoň něco, lepší než nic.

Milos Adam
02.03.21

Bohuzel se jedna o dalsi fuserinu parlamentu. Psi musi dnes mit cipy pod pokutou. A k cemu to bylo, kdyz nejsou cipy registrovany a nemusite ocipovaneho psa dohledat.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..