Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Novela zákona o ochraně chmele

56 %
18.01.21   19   Zemědělský výbor

Znění návrhu

Vláda předložila sněmovně návrh zákona


56 %

Váš názor nás zajímá

Udrží kvalitu produkce chmele nové požadavky na vedení evidence chmelnic a certifikace chmele?

Cílem návrhu je především potřeba nově upravit požadavky na vedení evidence chmelnic, zařazování chmelnic do evidence, certifikaci chmele, potřeby kontrolní činnosti Ústředním kontrolním a zkušebním ústavem zemědělském za účelem udržení kvalitní produkce chmele. Návrh navazuje na novou legislativní úpravu u rozmnožovacího materiálu, která je řešená prostřednictvím nyní v legislativním procesu projednávané novele zákona o oběhu osiva a sadby (v současné době projednáváno v Poslanecké sněmovně, sněmovní tisk 553).

Hlasování je anonymní a nelze jej odvolat.
Hlasovat můžete pouze jednou.
Hlasuji pro ANO (15) Hlasuji pro NE (19) Komentovat

MŮŽETE HLASOVAT ANO NEBO NE, PŘÍPADNĚ MŮŽETE po odhlasování ano/ne JEŠTĚ VLOŽIT KOMENTÁŘ.


Komentáře ostatních hlasujících

Ne ještě jsem nikdy neviděla, že by evidencí čehokoliv stoupla produkce.

100x NE ! Učebnicový příklad zhoubného metastazování byrokratického parazitismu a lobbyingu. To jsou nebezpečné fenomeny, demotivující, degradující člověka na displej s digitálním výstupem dat. Stoupl mi adrenalin.

A pro koho to bude dobré ? Zase jen pro nové a nové úředníky. Každý *****itel chmele má svou hlavu a rozhodne o tom, aby obstál v domácí a zahraniční konkurenci. Na nezávadnost chmele a jeho certifikaci máme stávající orgány dostatečné.

Navrhuje se aby se navrhovalo ? Asi někdo nemá nic lepšího na práci .

Určitě ano. Chmel je přece naše zlato. :-)

Kvalitu posoudí odběratelé a konzumenti, takže "ne" dalšímu Úřednímu Šimlovi.

Máme-li mít trochu představu o soběstačnosti v zemědělské produkci v ČR, což je informační systém na pár kliknutí (oproti minulosti). Určitě ano. Kdo nemá data, může se i špatně rozhodnout.

A přidal bych ke kolegyni K, z nočníku vázu neuděláš! :-)

ANO tak pořádek musí být....

Chtělo by se mi dodat staré, známe pořekadlo: Dobré zboží se chválí samo.... a šuntu nepomůže ani evidence ani certifikace.

Pokud se budou o chmelnice starat odborníci v odvětví, nebude potřeba nějaká certifikace. Pomyslnou certifikaci určují nákupčí při nákupu chmele pro své pivovary a provozy.

Souhlasím s obavou, že další byrokracie v zemědělství nepřinese nárůst pracovníků v zemědělství, kde produkce je závislá na počasí a posléze exportu

Také si myslím, že tento návrh ničemu neprospěje, naopak se jen zvýší byrokracie. Určitě je ve sněmovně spousta daleko důležitějších zákonů, které marně čekají na projednání...

Souhlasím s předchozími příspěvky a jako laik si myslím, že kvalitu chmele udrží poctivá a sofistikovaná péče *****itelů, zejména každodenní dřina a i příhodné počasí. Evidence a certifikace se mi jeví jako zbytečná činnost pro naše "vystudované" odborníky.

nezavádějte další zbytečnou byrokracii. Stejně " Papír snese všechno." Skutečnost je úplně jinačí. Kvalitu vy*****ovaného chmele si určí sami odběratelé.

R. Vondráček si zde ztěžoval na zahlcenost Sněmovny s asi pěti sty neprojednanými návrhy. Tento zbytečný mezi ně také patří.

Je zoufalá představa, že se nějaká kvalita dosáhne evidencí nebo certifikací!

jeví se to spíše jako další administrativní, byrokratická zátěž

Jsem z pivovarského oboru. Pivovary si vybírají dobré dodavatele i bez certifikátů. Certifikát = zbytečné náklady = zbytečná neproduktivní místa.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..