Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Nouzový stav bude pokračovat do 28. února

Další témata:

Vláda na žádost hejtmanů vyhlásila nouzový stav na čtrnáct dnů. V platnost vstoupí 15. února a trvat bude do 28. února. "Kraje budou postupovat jednotně, především proto, aby se neměnily podmínky z minuty na minutu. Dáváme celé politické reprezentaci pouze 14 dní a žádáme, aby se dohodli a projednali v Poslanecké sněmovně pandemickou legislativu“, vyjádřil se předseda Asociace krajů. Podle premiéra zvítězil zdravý rozum nad politikařením ve Sněmovně. Jaký je Váš názor na dohodu krajů s vládou na pokračování stavu nouze?

Trochu pozdní příspěvky k situaci končící 28.února.

Opravdu to je o zbytečných dohadech. Také by to chtělo i trochu tolerance. Bohužel, jsme přece jen senioři a překlep, nebo chybička se vyskytne. Bohužel, po odeslání už to nejde napravit! Důležitý je obsah, ne forma.

Je to nutné. Ať si ústavní právníci říkají, co chtějí. Když se tvořila Ústava, tak s takovou situací nikdo nepočítal.

Nezaregistroval jsem, že by právě váš příspěvek nějak obohatil zadání, takže jste se také zařadil mezi ty o nichž tvrdíte, že píší nesmysli (y).

Vážení diskutující . Asi se nudíte a píšete nesmysli . Diskutuje se o nouzovém stavu , tak bych vyzval všechny co sledují seniorparlament a podpořili vládní nařízení , chovejte se příkladně a buďte vzorem mladším generacím , aby jsme zvládli boj s Coronavirem , Děkuji .

Děkuji pane Koplík, už se mi to zadařilo, jsem z toho zmatená to vypadá neuvěřitelně, nevím, co si o tom myslet....Máme rozdílné názory, ale myslím, že je prezentujeme slušně a bez ponižování a urážek a proto, abychom nerušili diskuzi, nevím jestli je to vhodné a zda se to smí : [email protected]

Pane Kudrnáči laskavě si přečtěte, co je na úvodní stránce tohoto Webu. Vyjímám: Senior parlament je diskuzní a názorová platforma určená všem, kteří se zajímají o politické a společenské dění….

Základní myšlenkou Senior parlamentu je vytvořit prostor pro diskuzi a názorovou výměnu starších občanů, kteří disponují životními zkušenostmi a znalostmi, na základě kterých obohatí relevantními myšlenkami celospolečenskou diskuzi nad konkrétními tématy a problémy.

Věřte že mne mrzí, že tu mám 366 komentářů a řadím se s velkým předstihem na první místo i když jsem tu přišel jako jeden z posledních. Věřte, že by mne potěšilo, pokud by ostatní byli aktivnější než

já a taky aby někdo zorganizoval uspořádání Webu tak, aby umožňoval širší diskuzi o různých tématech a byl přehlednější. Potom by určitá část byla vyhrazena pro puntičkáře jako jste Vy a bavili byste se tam pouze o nesmrtelnosti chrousta nebo o něčem podobném.

K+K. Přečtěte si vždy zadání tématu a přestaňte používat tento portál na osobní diskuze. Na to je facebook. Když nedokážete vyjádřit svůj názor stručněji, 1) pište články do novin a 2) ty vaše prezentované problémy s otevíráním příloh sem fakt nepatří. Několik stránek je jen Koplík proti Kapalová.

Tak pojďme na ty odkazy p. Kapalová. Dva Vám na ukázku posílám.

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Horor-kolem-vanocnich-trhu-v-Chebu-nebere-konce-Mame-video-Oni-tam-udelali-koncert-Petra-Kotvalda-a-jeste-si-to-nahravali-654295

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/cheb-covid-19-zdravi-smrt.A210219_202112_domaci_kzem

Otevřete je tak že najedete kurzorem (to je ta čárka na obrazovce která se ovládá myší) na začátek, nebo konec odkazu, zmáčknete levé tlačítko na myši a kurzor pomocí myši táhnete přes celý odkaz.

Ten odkaz celý zmodrá. Následně opět najedete pomocí myši na zmodralý odkaz a kliknete do něj pravým tlačítkem na myši. Objeví se několik nápisů, a Vy najedete šipkou ovládanou myší na „otevřít odkaz“ a zmáčknete levé tlačítko na myši.

Odkaz se vám otevře a Vy si jej budete moci přečíst. V tom otevřeném odkazu je ještě několik dalších odkazů, které poznáte podle toho, že při najetí kurzoru na ně se tento změní v ruku, potom stačí klik levou myší a odkaz se otevře.

p. Koplík já je neumím otevřít.

P. Kapalová. Nic ve zlém. Jsem sice ateista ale ode dneška se začínám modlit za to, aby se někdo s Vašimi názory nedostal do vedení této společnosti. To by byl teprve malér. I když možná bychom posloužili celému světu, jako odstrašující příklad. Jo a otevřela jste si ty odkazy? 😊

P. Koplík, co bych dělala já, přestala bych testovat a nahánět zdravé lidi, vyplácet vysoké částky za lůžko s Covidem a bavit se o nemoci jako o válce ...padlí v boji s Cov. a první linie atd. Ta nemoc tu bude a bude mutovat a lidi musí žít, možná si i mýt ruce a kdo se bojí, ať se chrání jak chce

Paní Kapalová. Neomlouvejte se, já nejsem žádná netykavka, já něco vydržím. Spíš si já nevím rady, jak mám, na tak malém prostoru, formulovat odpověď, která by vyžadovala několik stránek a desítky odkazů. A navíc ji formulovat tak abych Vás neurazil, ale zkusím to. Jistě že většina lidí si chce

vydělávat na chléb svůj vezdejší, a taky se chce bavit. Taky chce, aby děti chodily do školy a vzdělávaly se. Jenže pokud přijde pandemie, je třeba si uvědomit co je možné v zájmu celku odložit a co ne. Taky zvážit ri***a při různých činnostech. Je třeba přiznat že na začátku pandemie byly znalosti

o tomto viru mizivé a že se dělaly a doposud dělají chyby, protože mnohé o nebezpečnosti, způsobu šíření a mutování není jasné ani odborníkům. Teď je jasné jedno, pokud se nebudou dělat opatření proti šíření COVID nebo nebudou dostatečně účinná, přeplní se lůžková oddělení pro nejtěžší

pacienty (a my senioři mezi pacienty z nejtěžším průběhem patříme) a potom dojde na to co se Vám tak nelíbilo, že lékaři budou rozhodovat koho připojí na plicní ventilátor a koho ne, podle toho kdo má větší šance na přežití. Pokud se Vám to nelíbí, tak řekněte, co byste dělala v takovém případě Vy?

Že jsme blízko této hranice to není mediální propaganda. Co se týče zvýšené úmrtnosti stačí když si otevřete odkazy, který jsem tu minule dal. Pokud nevíte jak, zeptejte se, já Vám to vysvětlím. A na závěr jednoduchý citát: Chléb a hry. To přece zná každý vladař a zvlášť tam kde jsou vladaři

****ni, tak nebude lidi jen tak z plezíru, připravovat o tyto požitky. Každý si je vědom že by se mu to vymstilo. A přitom chléb a hry omezují všude kde se podíváte. Myslíte, že všichni současní vládci jsou hlupáci? Já si myslím že pro takové jednání už musejí mít hodně velký důvod.

ta smrtnost není o moc vyšší než v minulých 10 letech. V oficiálních datech mi chybí to, co občas pronikne, počet lidí co na Covid odd. leží zbytečně, protože je nikdo nechce. A aby někteří lékaři vykřikovali do médií, že se musí rozhodnout komu dát léčbu a komu ne , to už je za hranou veš. etiky.

2) na lidi, co chtějí pracovat a normálně žít...To je jako byste házel vinu za dopravní nehodu všem motoristům. Vir tu je, a bude, a způsobuje i těžké stavy i smrt, ale věřím, že za 60 let bude mít nižší smrtnost, protože už nebudou žít silné poválečné ročníky. Hledám si různé statistiky a ta

Omlouvám se pane Koplík, ale nelíbí se mi vaše myšlenka, že miliony lidí chtějí žít volně a nechat za to pykat jiné Proč, co vás k tomuto názoru vede? Myslím, že je to jen ročná mediální propagandou a masáží. Vždyť přeci lidé onemocní i těžkými chorobami a někteří i umřou a nikdy nebyla házena vina

Ano, ale na Vaši zodpovědnost pane Sazeček.

Vítězství za která se lidé modlí….

. Lidé kteří usilují o rozvolnění v době kdy na to nejsou podmínky, mohou, pokud zvítězí jejich názor, onemocnět s těžkými následky na celý život nebo i zemřít, případně mohou zemřít jejich blízcí.

Jestliže dav někoho nenávidí …………….
Hodně lidí nenávidí ty politiky, kteří prosazují zpřísnění opatření proti COVID. Hodně lidí fandí těm, kteří chtějí rozvolnění těchto opatření. Chtělo by to otevřít si tyto odkazy a zamyslet se.
https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/takto-jsme-se-stali-nejhorsimi-animace-ukazuje-selhani-ceska/r~e849f4fe71d011ebb98b0cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=default&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne

„Viděl jsem houf hrobařů. Tancovali držíce se za ruce a volali: vítán buď mor!“

Na všem se dá vydělat. Někdy finančně a někdy tak že COVID pomůže shodit vládu která se někomu nelíbí. U menšinové vlády to není takový problém. Opozice bere COVID jako dar seslaný z nebe.

Cílem mnoha milionů lidí je svobodně si dělat co se jim zachce a nechat za to pykat jiné.

Mladí lidé chtějí jezdit do zahraničí, na hory pořádat mejdany chodit do kin, divadel atd. Jsou přesvědčeni že těžký průběh COVID jim nehrozí a na ostatních jim nezáleží.

Pane Kudrnáč, tentokrát jsem v tom nevinně bylo to na žádost pana Sazečka. Do parku pošlete jeho, já už tam nejdu je tam zima.

Pane Koplíku, ještě jeden citát!
"Když příjemce zprávy nechápe, co mu říkáte, tak je chyba na straně toho, kdo zprávu podává."
portugalský premiér António Costa
Budete tedy muset ještě zapracovat na vysvětleních, aby vás všichni pochopili! :-)

Pane Koplík, nechci Vám vnucovat svůj názor, ale možná až si ten zákon přečtete, změníte pohled na to, jaká je to pravomoc a jak je "neomezená" a zejména na jakých vratkých nožičkách ty restrikce stojí.

P. Koplíku nesnažil jsem se chápat obsah citátů ale jejich zařazení k nouzovému stavu na čtrnáct dnů. Ale není to podstatné. Vše dobré, konec citátů, ať ne skončíme někde v parku.
Ještě jsem neviděl,že by někdo nesl nějakou zodpovědnost, mimo politickou, ať už je to US, vláda či nějaký ministr.

Pane Kašpar. Nedo****l bych si vůbec představit, že jste ty citáty nepochopil. Něco takového by byla z mé strany urážka, a i když máme velmi odlišné názory o Vaší inteligenci nepochybuji.

P. Kapalová. Ministr zdravotnictví má zodpovědnost, a tak musí v případě maléru, mít velkou pravomoc. Určitě tato pravomoc není neomezená. Jen by měla umožnit rychlé jednání. Horší je to s Ústavním soudem. Ten si osobuje právo neomezené moci ale za výsledek nenese odpovědnost.

Tisk č. 1158 dává dle mého názoru do rukou ministra zdravotnictví neomezenou moc, já to chápu jako nastolení zdravotnické diktatury. Prosím, pokud se mýlím poučte mne.

Dovoluji si Vás upozornit, pokud máte zájem na sněmovní tisk č. 1158 je to návrh zákona o mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění Covid -19 a o změně některý souvisejících zákonů. Je to dlouhé, samotný zákon 10str. a důvodová zpráva 17 str. Dle mého názoru velmi důležité vědět, co se chystá

V prvé řadě jsem p.Koplíku nepochopil vaše citáty k danému tématu.

Pane Kudrnáč, naprosto s vámi souhlasím.

Pane Kašpare. Přečetl jsem si ten článek, a pokud jej vztahujete k mnou uvedeným citátům tak jste ten článek nepochopil. Doporučuji přečíst ještě jednou a důkladně. 😊

Jsem ekonom, proto za vším hledej peníze. Nouzový stav umožňuje krajům žádat od vlády spoustu věcí zdarma. Hejtmani nechtějí rozhodovat. Rozhodování sebou přináší odpovědnost za finanční důsledky činu. A prosím sledujte všechny kdo vystupují na veřejnosti jak se brání říci co by udělali a rozhodli.

Lidé, kteří mají rádi „hlubokomyslné” citáty, jsou podle studie méně inteligentní.
Novinky.cz 5. 12. 2015, 22:15
vps, Novinky

Původně jsem chtěl reagovat na pana Kašpara a paní Kapalovou svými slovy ale nakonec jsem k vyjádření svých názorů použil moudré citáty známých osobností. Já bych to totiž líp říct nedokázal.

Cílem mnoha milionů lidí je svobodně si dělat, co se jim zachce, a nechat za to pykat jiné, když se něco pokazí.
Theodore Dalrymple

„Viděl jsem houf hrobařů. Tancovali držíce se za ruce a volali: vítán buď mor!“
Niccolò Machiavelli

Jestliže dav někoho nenávidí, je třeba, dříve, než jej odsoudíme, dobře uvážit, proč je tomu tak. Jestliže je dav někomu nakloněn, je třeba rovněž, dříve než si učiníme úsudek, dobře uvážit, proč je tomu tak.“
Konfucius

Vítězství za která se lidé modlí často znamenají jejich zkázu.
L. Feuchtwanger

Nemám pro to jiný název než Covid - cirkus. Dnešní znovuzavedení bude napadáno u soudů a tak se to asi bude měnit ze dne na den, jako na houpačce a přitom nám dobrovolně, povinně otestují děti! Viděla jsem několik rozhovorů s bývalým presidentem V. Klausem a shoduji se s jeho hodnocením situace.

Za tohoto stavu je to nutnost a jsem rád, že v tom už nemůže mít pracky vláda. A škoda jen, že ten zdravý rozum nebyl v premiérově hlavě.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..