Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Stav nouze končí 14. února

Další témata:

Vláda požádala Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu. Ve čtvrtek 11. února poslanci vládě nevyhověli a prodloužení stavu nouze nepodpořili. Vláda nemůže zvládat krizi jen restrikcemi, tvrdí opozice. Větší odpovědnost nyní pravděpodobně přejde na hejtmanství. Někteří hejtmani oznámili (v pátek 12. února), že chtějí vyhlásit stav nebezpečí, který umožňuje například regulovat pohyb obyvatel nebo nařizovat pracovní povinnost. Je konec nouzového stavu podle vás dobré řešení? Nebo si myslíte, že měl být prodloužen?

Nouzový stav by měl být prodloužen. Není možné, aby v jednom kraji byly otevřené všechny obchody a jiném ne. To by propuknul nákupní turismus plnou silou.

Mně je to celkem jedno. Nocím respirátor, dodržuji odstupy a dezinfikuji se. A to i bez nařízení. Mám prostě rád lidi kolem sebe. :-)

Každy si myslí, že má svou pravdu a na právo druhých a povinnosti své, kašle. Pak to v té společnosti fakt nehraje. Mnozí nemáme tu potřebnou zkušenost a praxi v prosazování své relativní pravdy na různých webech, třeba Novinky.cz. kde se, na rozdíl od SP, invektivami nešetří.

Pane Kudrnáči, je pravda, že to zde asi není myšleno jako chat. Ale prostě jak vám někdo začne o právech, jste v koncích. A to i když budete mít relativně pravdu. Na to se v naší společnosti moc nehraje. Tvrdé loty a invektiva, to je argument!

P.Kudrnáč vy jste admin? Pokud ne proč určujete co se na této platformě smí a co je pro vás nepřijatelné? Na rozdíl od vás vám nebudu radit procházku parkem abych vás uchránil před čtením mých názorů které vám nijak nevnucuji a na které mám zatím právo. Mně by Babiš nedo****l psát do jeho novin.

Pane Kudrnáč. S posledními dvěma větami souhlasím. To co jste napsal před nimi s tím určitě ne. Mohu tu samozřejmě přestat psát ale vejít se do stanovených mezí aby to dávalo smysl neumím. Myslím že by spíš bylo žádoucí změnit parametry tohoto webu, ale nebudu o tom nikoho přesvědčovat.

Vážení pánové Koplíku a Kašpare, tato rubrika není "chat". Měli byste se sejít v parku a tam si názory podrobně vyměnit nebo pište do novin. Za jeden den uveřejnit 20 komentářů (Koplík) sem nepatří. Restrikce máme podobné jako okolní země. Tam ale pokuty vymáhají a lidé se bojí a chovají se tak.

Pokud by jste se chtěl p. Koplíku bavit vážně tak by jste musel hodně slevit z humoru o tom jak chce opozice zhoršovat situaci, jak má pod palcem všechna media a kolik mrtvých chcete pověsit opozici na krk. Poněkud zapomínáte kdo vládne, je zodpovědný za zdejší situaci a komu z té vládní koalice

něco naslibovali, nesplnili a pak se moc divili jak zůstali sami a svou neschopnost sváděli na ty kteří je drželi u vesla. Takto o tom parlamentní listy neinformují. Zkuste všechny tyto dotazy směrovat tomu kdo nese za to zodpovědnost. Špatná to vláda která není schopná překročit ani ty údajné

klacky pod nohy. Za žádných vlád nebyla společnost tak krutě polarizovaná jako je to teď. Proč? Čím to je? Kde hledat pravdu? A kolik těch údajných pravd vlastně je? A mám strach, že podporováním oligarchů, zlodějů, lobbistů a struktur starých pořádků, se nějaké pravdy nedočkám.

Tak vypadal Cheb na vánoce.
https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-At-jde-ten-deb-l-do-pr-ele-Ziskali-jsme-sokujici-fotky-z-vanocnich-trhu-v-Chebu-Stovky-lidi-zadne-rousky-zpev-alkohol-653863

A tak vypadá teď.
Situace v nemocnici v Chebu zůstává kritická. K dnešku tam leží 63 pacientů s koronavirem,

dosud nejvíce, 77, jich měla nemocnice v neděli. K****i nedostatku lůžek musí zdravotníci pacienty s covidem-19 převážet do jiných nemocnic. Při nejkritičtější situaci musela nemocnici přesunout až 15 hospitalizovaných za den.

Přesun pacientů je stále složitější, protože všechny nemocnice i covidová centra v kraji jsou plná. Musíme hledat volná lůžka mimo kraj," řekl Podracký. Pacienti jsou nejčastěji transportováni letecky armádním vrtulníkem i pozemně do Plzeňského, Středočeského, Jihočeského kraje nebo do Prahy.

Ano pane Kašpare souhlasím, pojďme se o problému bavit vážně.

Znamená rozvolnění nynějších restriktivních opatření nárust nebo pokles lidí kteří onemocní? Myslím, že se snad shodneme, že určitě znamená nárust. Dá se diskutovat o tom která opatření by znamenala nárust minimální a která hodně velký.

Jsme v situaci kdy bychom si mohli nárust nemocných do****t? Myslím si že určitě ne. Jsme v situaci kdy některé nemocnice už situaci nezvládají. Zatím jsou místa v jiných nemocnicích, kde je lze převést. Zrušení nynějších restrikcí je hazard. Snadno se může stát že se během krátké doby

Zaplní všechna místa. Restriktivní opatření fungují s určitým zpožděním a jejich nové zavedení by znamenalo že ještě asi 14 dnů bude tlak na přeplněné nemocnice stoupat i když restrikce budou mnohem větší než dnes.

Vláda určitě udělala chyby. Ta největší bylo odvolání restrikcí v době, kdy bylo ještě hodně nemocných. Odvolání restrikcí, pokud má mít smysl je možné až po radikálním poklesu počtu nemocných.

On totiž nárust nemocných z malého počtu, probíhá docela jinak než nárust z velkého počtu nemocných. Odvolání některých opatření bylo před vánocemi vyvoláno tlakem veřejnosti i opozice, byla to chyba která jen prodloužila všechny potíže.

Opozice zcela jasně hraje na to, že se situace ještě zhorší, a protože má na své straně většinu sdělovacích prostředků přičte své pochybení v před****bní kampani vládě. Opozice ukázala že ji na tom, kolik lidí zemře a kolik jich skončí s celoživotními následky vůbec nezáleží.

No, tak můj příspěvek s určitým sarkasem ,doplněn smajlíkem nezmiňoval rozpuštění sněmovny ale naprosto zbytečné vlády. Na druhou stranu však, a teď už vážně, si myslím, že teď je třeba nechat vládu se znemožnit až do ****b.

Pane Skalo. Odborníci u nás ani na celém světě nejsou schopni se dohodnout co by se mělo, a co nemělo ohledně COVIDu dělat. Jeden tvrdí to a druhý opak. A to jsou ty největší světové kapacity.

Navíc se COVID rychle mění, nikdo není schopen říct co na něj zabírá a co ne a na účinnost vakcín na různé mutace existují také různé názory. Řekněte mi jeden jediný názor na COVID, na kterém se renomovaní vědci shodují.

A vy byste v takto nejisté době s tak nejistým nepřítelem ve stále se měnících podmínkách chtěl zákon, který by něco takového zohlednil. Je to nereálná hloupost. A vůbec co nového oproti stávajícímu stavu by se za pomocí toho zákona dalo řešit? Nic.

Dobré řešení to není, ale lze doufat, že to urychlí dlouho slibovaný zákon, který nouzový stav nahradí.

Lidé jsou náchylní věřit každému kdo jim slíbí něco co si přejí. Před pár desítkami let jistý muž s knírkem sliboval Němcům, že budou vládnout světu že jsou ti nejlepší a že si to zaslouží, a masy lidí mu uvěřily a nadšeni šly na jatka.

Teď jsou tu zase politikové, kteří tvrdí že si přece zasloužíme pobavit se v kinech, divadlech, hospodách, barech, sjezdovkách, do****ných v zahraničí, a že žádné omezování takových radovánek není potřeba a že jen zlá vláda ve své sobeckosti nám je nechce dopřát.

A opět masy jako dobytčata půjdou na porážku, tentokrát se budou bezmocně dusit v přeplněných nemocnicích. Nezažít tuto dobu nevěřil bych že se lidé zase nechají tak z.b.l.b.n.o.u.t.

Souhlasím s panem Kašparem, že sněmovna která dává přednost politické propagandě před životy a zdravím lidí, by se měla rozpustit.

Dobrý nápad. Větší odpovědnost na hejtmanství a tuhle neschopnou, hloupou a pak už zbytečnou vládu s trestně stíhaným papalášem v čele můžeme totálně rozpustit. 😂 Souhlasím s prvním komentářem, že konání vlády vůči sněmovně slušně popsat nelze.

Chápala bych, kdyby byl ten nouzový stav trval měsíc, možná dva, ale přece nemůžeme žít soustavně v nouzovém stavu. Chápu, že je jednodušší lidi vystrašit a ovládat, ale co bude potom, co školáci co ekonomika (plné supermark. a MHD a jinak roušky, rozestupy a zákazy). To není život ani budoucnost.

2) hlavním ukazatelem , kde vysát zdravotní pojišťovny. potažmo erár je hlav. cílem. Ani jsem nezaznamenala snahu o zlepšení person. obsazení nem. zvýšení stud. míst zdrav. profesí, rekvalifikací apod. Zlepšení organizace práce v oblasti logistiky při distrib. vakcín v dnešní IT době je to tristní

Ač nejsem ****č demobloku, souhlasím s ukončením nouz.stavu. Bohužel, vláda jej nevyužila skoro k ničemu jinému než ke strašení a buzeraci občanů. Myslím, že měla řešit problémy s rozhašeným zdravotnictvím, kde kdejaký obvoďák, lékárna, nemocnice a laboratoř má soukromého majitele, kde zisk je

Rád bych toto rozhodnutí naší poslanecké sněmovny okomentoval ale bohužel vzhledem k tomu, že jsou na tomto webu sprostá slova zakázaná, nebylo by mé vyjádření takové, jak si jej skutečně myslím.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..