Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Plán očkování proti covid-19

Další témata:

Vláda představila "Metodický plán očkování občanů proti covid-19". Nyní probíhá očkování nejrizikovějších skupin obyvatelstva, tedy nejstarších seniorů či vybraných zdravotníků. Od února by měly být naočkovány prioritní skupiny obyvatelstva, senioři nad 65 let, lidé s vybranými chronickými chorobami a zaměstnanci v důležitých povoláních pro stát. Od května pak ostatní skupiny obyvatelstva. Jaký máte názor na jednotlivé fáze plánu vlády k očkování obyvatelstva?

Tak,tak, vláda za nic nemůže, za vše můžeme my, lide. Kdyby alespoň neporušovala to co sama nařídí. To jako když to lidé všechno způsobili tak to mají vzít do vlastích rukou? Naco pak takovou zbytečnou vládu máme? Ale také názor.

Vláda do ČR žádnou chorobu nepřivezla. PŘIVEZLI JI LIDÉ. Vláda žádnou chorobu nerozšiřuje. ŠÍŘÍ JI LIDÉ. Je tedy jen a jen na lidech, aby šíření viru znemožňovali. S politikou vir nemá nic společného. Každý má právo se chovat jak chce, ale jen do té míry, pokud svým chováním neohrozí jinou osobu.

Není vakcína, což je spása pro náš pomalý vakcinační systém. A proč není? No proto,že někteří nakoupili (přeplatili) za jiné peníze(židi) a tak je třeba vyvinout tlak na trh a zvednout ceny. Tak jak to třeba umí naftařský kartel.

Jestliže se do čela vakcinace postavil ten největší odborník, oligarcha a rádoby politik tak důvěřovat mu musí jen ti, před vánocemi, podplacení. Já to nejsem. Destruktivní je když se politik plete mezi tzv. odborníky. A naivní je víra v uvědomělou kázeń občanů podporovanou Klauzi, Landy, Pollerty.

Josef Musil
19.01.21

Je přímo destruktivní plést do odborných záležitostí politiku. Je zajímavé, že žádný z kritiků si neodpustí kopnout do vlády a Babiše! Je třeba si uvědomit,. že v současné situaci nás může ochránit jen důvěra v odborníky a uvědomělá kázeń občanů a vakcinace.

Milos Adam
19.01.21

Podle toho, co je zverejneno, tak nas od unora ceka dalsi kolaps v prihladovani. Puvodne jsem rozumnel, ze budou brat lidi 65+ a v ramci nich budou mit ri***ovi prednost. Jenze nyni do toho namichali prioritni skupiny. A jak znam Cesko, tak bude mezi prioritni skupiny zarazeno 11 milionu lidi.

Já jsem zase viděl toho okopaného chudáka jak se snažil o PR a v zřízeném očkovacím centru výstaviště v Brně kde chtěl slíznout smetanu která mu však zřejmě zhořkla po komentáři primátorky Vaňkové. Tento hrubý pytel se už ani zaplátovat nedá.

Kdo viděl včerejší debatu v pořadu "máte slovo "paní Jílkové, kde znalci mudrovali k počínající organizaci v očkování, tak si mohl udělat svůj vlastní názor. Debata Blatný a Kuba přinesla jen další důvod pro opozici, kopání do premiéra, čehož plně využívájí představitelé schopného národa.

Jsme schopný národ, jen nás řídí nemehla. ANO.

3) Na jedné straně se cca polovina národa třese na vakcínu a jsou schopni se o ní poprat, na druhé straně se píše v tisku, že zdravotníci uháněli zaměstnance zdrav. ústavu k vakcinaci a prý je i donutili vakcinovat! To je neomluvitelný Kocourkov (slabý výraz, silnější mi cenzor nebere).

2) nemocnými, mrtvými a krematorii, která nestíhají mrtvé pálit!!! Kdyby vše vyšlapovalo od shora dolů, ubylo strašení a terorizování občanů, děti se vrátili do škol /bez roušek/ /ať se chrání učitelé/, se zpěvem a tělocvikem, otevře se vše zavřené, prostě abychom mohli normálně šťastně žít!

Jsme skoro půlroku v nouz. stavu a nenašel se schopný manažer nebo tým, který by více než dušení lidí restrikcemi, "postavil do latě" všechny soukromé nem., ordinace, lékárny, laboratoře a zdravotní ústavy a donutil je podřídit se zájmům celku a spolupracovat. Pak by se nemuselo strašit nakaženými,

Nevěřím, že vše proběhne podle plánu, vždyť je všude ve všem neskutečný ****** a nic nefunguje. Vzpomínám na minulé století, kdy by se organizace a logistiky ujala Civilní obrana a pak by to šlapalo.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..