Slovo úvodem

Vážení a milí členové Senior parlamentu,

máme 9. volební období Poslanecké sněmovny.

Na pondělí 8. listopadu je svolaná ustavující schůze v rámci, které proběhne slib poslanců.

Dále navrhneme ustavení mandátového a imunitního výboru, stanovíme počet místopředsedů Poslanecké sněmovny a navrhne se jejich volba.

Dalšími body programu budou návrh na volbu předsedy Poslanecké sněmovny a návrh na zřízení sněmovních výborů.

Vážení a milí,

velmi rád bych navázal na setkání, které jsme měli ještě před covidem. Věřím a snad nám tentokrát i osud bude nakloněn, že se to konečně podaří a ve Sněmovně se opět sejdeme.

Přeji vám pěkné podzimní dny, hodně zdravíčka a opatrujte se!

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Energetický zákon

Další témata:

Vláda reaguje na „energetické šmejdy“. V prvním čtení je novela, která zavádí nový druh podnikání - zprostředkovatelskou činnost na základě oprávnění uděleného Energetickým regulačním úřadem (všichni zprostředkovatelé tak budou dohledatelní v jeho registru). Časově omezuje plnou moc ke zmocnění obchodníka či zprostředkovatele jednat v zastoupení (do šesti měsíců od udělení), umožní odstoupení od smluv uzavřených po telefonu bez sankcí, upravuje přestupky včetně sankcí pro obchodníky bez licence. Jak hodnotíte tuto novelu?

Uzavírání smluv, všech, tedy jakéhokoliv obchodního jednání by mělo být zásadně osobní, nebo vícenásobně stvrzeno souhlasem obou stran. Jinak musí být masivní ochrana zákazníka, aby s ním nemohlo být "vykýváno"!

Smlouvy po telefonu nesmí být platné u všech
oboru.

Domluva po telefonu nechť je nezávazná. Do dvou týdnů ať se dostaví zástupce firmy a položí na stůl písemnou jasně znějící smlouvu bez skrytých nároků! Fertig!

Myslím si že smlouvy po telefonu by neměly platit. Po telefonu by bylo možné se předběžně domluvit s tím že následně přijde poštou smlouva se všemi podmínkami a až po podpisu smlouvy má tato platnost.

Většinou to bývá tak, že kdo chce hodně, získá málo , tak jednejte jen s prověřenými pracovníky prověřených společnosti, a nechytračte

Často energie od distributora, nebo výrobce, představuje jen jistotu přemrštěné ceny.

Vždycky to bude problém. Každá regulace dobrá. Jistota je nakupovat u výrobce či distributora.

A šmejd z tel. reklamy co vám dovezl elektrokolo zn Crussis vám nevadí? Také lžou. Nic nedovezl. Je lehce dohledatelný. A výrobce je z Česka. No nekup to! Zboží co potřebuje reklamu je špatně prodejné a o tu reklamu dražší. Ale bohužel naivita některých je bezmezná a potřebují vodit za ručičku.

Šmejdi nabízejí nejen energie ale také podvodné finanční investice, a hlavně léky. Děje se tak prostřednictvím inzerátů na internetu. Nechápu, jak je možné nechat bez povšimnutí takové množství na první pohled zřejmých podvodů.

Odpovědné osoby říkají že tyto šmejdy nelze vypátrat, protože mají sídlo v zahraničí. V tom případě, co dělá EU. Zakazuje pomazánkové máslo, rum a podobné malichernosti ale na druhé straně je nevšímavá k podvodníkům.

Souhlasím s oběma příspěvky na šmejdy je potřeba byt ostražitý na každém kroku

Souhlasím, především s možností odstoupení od smluv uzavřených po telefonu. Platnost plných mocí bych doporučil na jeden rok.

Já jsem řešil dvakrát takový případ u mé 87 leté mámy. Podrobnosti energetického zákona nechám odborníkům. Já jako občan a spotřebitel chci, aby stát měl přehled o těch všelijakých dealerech, o průběhu a výsledcích jejich činnosti a aby ze smluv vypadly sankce za zrušení.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..