Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Vrbětice

Další témata:

Vrbětice, česká diplomacie, solidarita Evropské unie.

Pane Kudrnáči velký dík za vaši poslední větu. Diskuze obecně neslouží jako agitační centrum pro přesvědčování o mé, jako jediné, pravdě, nebo dehonestaci těch co s ní nesouhlasí..

Sazečku a Kopilíku. Velice se Vám omlouvám, ale možnost diskuze v kuloárech si špatně vykládáte. V této lince se již vůbec nevyjadřujete k danému tématu "Vrbětice", ale navzájem se osočujete, že právě ten druhý vás špatně chápe. K tomu ty témata neslouží. Řekněte svůj názor na věc a tím to končí.

Opravdu tomu už začínám špatně rozumět. Zejména poslední příspěvky to zde znepřehledňují a jsou poněkud chaotické. A jestli se mé příspěvky jeví jako tvrdé, tak to je mi líto, nechci se nikoho dotýkat a pokud někdo vztáhne některou větu na sebe,...

...tak s tím asi nic neudělám. Občas mi přijde, že se tu zbytečně používá útočná forma dialogu. Třeba to tak má být a bude to k něčemu prospěšné, mě to ale nijak neuspokojuje a tak raději vycouvám. Za hádky mi to zde nestojí.

Já se na Vás pane Sazečku určitě zlobit nebudu. Jsem zvyklý na mnohem tvrdší diskuze. Ale jak už tu bylo řečeno toto fórum je nevhodně uspořádáno a problémy se s přibývajícím časem a množstvím příspěvků zvětšují a zvětšovat budou.

Je těžké dodržovat téma i u lépe uspořádaných Webů natož u tohoto. Jen pro příklad. Pokud Vám někdo v rámci tématu okrajově sdělí něco, s čím nesouhlasíte a je to mimo téma, ale má to návaznost, co uděláte? Odpovíte mu samozřejmě mimo téma a rozvine se diskuze mimo téma?

Nebo v množství témat vyberete to nejbližší a odpovíte mu tam? Dokážete si představit jaký tím vznikne zmatek, když souvislou odpověď roztrhnete na dva díly a když by tak postupovali všichni? Udělal byste totéž i v běžném hovoru?

Já bych navrhoval, nesnažme se prosazovat něco o čem dopředu víme, že to nebude fungovat, to nechme politikům, je to jejich oblíbená činnost a získávají tím mnoho ****čů. Já vím že upozornění na něco co vypadá pěkně ale je nefunkční není populární, ale já už jsem takový.

No tak to je zajímavá úvaha pane Kašpare. Na diskuzním fóru budeme komunikovat tak že vyčkáme až se nás někdo na něco zeptá a následně mu odpovíme. To tu bude hodně živo.

Když už chcete něco objasňovat tak jsou to Vrbětice. Snad to nebude formou nějakých politicko-náboženských odkazů. Já si přečtu ty své. Nevzpomínám, že bych měl někdy zájem o informace na vašich odkazech. Takže proč? Já se na nic neptal.

Bylo by dobré držet se v jednotlivých "oknech" tématu toho, čemu má být věnováno. Již se to tu ve "Vrběticích" mění v Kuoláry. To jen na okraj. Nezlobte se na mě!

1. Já Vám to objasním. Když například v diskusi napíšu že do 4.5.2021 zemřelo v ČR 29 479 lidí v souvislosti s onemocněním COVID, tak se mne přirozeně zeptají, jak to vím, a já jim dám odkaz: https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19 a tím dokážu že „nevařím z vody“.

Samozřejmě že je možné o věrohodnosti odkazu pochybovat ale to už je jiná věc.

2. Každý, kdo se zúčastní jakékoli diskuse ať už ústní nebo přes internet sděluje svůj názor a tím se snaží přesvědčit o správnosti svého názoru. Pokud tomu tak není…………….Nebudu domýšlet.

3. Opak je pravdou nechápání bývá velmi nebezpečné, ale doživotní být nemusí.

Já nevím proč musí diskutující svá tvrzení a "náboženství" dokládat nějakými odkazy. Já zde nikoho nepřesvědčuji a nepředělávám na víru mou. A budu-li parafrázovat tak ti bez sebevědomí musí své názory podpořit patřičným odkazem aby ukázali jak všechno ví. A nechápání není nebezpečné ale doživotní.

Opravdu asi nemá cenu dělat nějaké závěry. Ano, můžeme si klást otázky, to ano. S logikou se moc operovat nedá, navzdory tomu, že by opravdu nemělo cenu zkoušet obchodovat Vrbětice za Sputnik a Bidena s Putinem. Sputnik stále není schválen, tak na co bysme ho tady potřebovali. Jednání Biden...

...Putin je také málo pravděpodobné zrealizovat u nás, asi tak, jako blahé paměti Bémovu Olympiádu v Praze! V tak silně rozdělené společnosti jako je u nás, beztoho bude polovina lidí stán na jedné a druhá na druhé straně, ať je výsledek jaký je!

Já pana Hamáčka ani ČSSD nemám v oblibě ale přece jen ………………Tak podle Kroupy a spol. měl jet do Ruska s tím, že když nám Rusové pošlou Sputnik, tak on se postará aby se nikdo nedověděl, že Vrbětice vyhodilo do luftu Ruské komando.

1. Za současné situace dovést Sputnik do Česka by se rovnalo politické sebevraždě.
2. V době, kdy tam údajně měl jet už si o tom podezření cvrlikali vrabci na střeše, a on nemá pravomoc nařizovat novinářům co smí nebo nesmí psát.

3. Takže mám věřit tomu, že Hamáček udělá úmyslně něco, co zapříčiní jeho konec v politice a aby to posichroval udělá něco jiného co by způsobilo totéž.
4. Nezlobte se, ale tomu opravdu nerozumím.

Situace je tak divoká, že si na nějaké závěry raději počkám! Navzdory tomu, že lidi ze Seznamu považuji za manipulátory!

Také bych byl pro lepší uspořádání psaných diskuzí. Aby se mohlo reagovat pod příspěvek, na který se odepisuje. Byla by zachována potřebná posloupnost. To zde skutečně chybí. Délka příspěvků je v tomto případě menší problém.

Nic ve zlém pane Franku ale soutěžit o to kdo první napíše pětistý příspěvek mi nepřipadá jako dobrý nápad. Nevím, proč jsou na tomto Webu tak zatracovány odkazy. Zvlášť když příspěvky musí být tak krátké. Jinde na diskuzních fórech, pokud uvedu nějakou informaci, ihned se ostatní ptají, ….

…odkud to víš, uveď zdroj, uveď odkaz. Už vůbec nechápu diskutující, kteří odkazy ze zásady nečtou. Chtěl bych mít jejich sebevědomí, protože tím dávají najevo že oni už všechno ví a už se nic nového nemohou dovědět. Já jsem vděčný za každý odkaz, který mi poskytne zajímavou informaci.

Bohužel pro mnoho lidí se politika změnila v náboženství. Náboženství má svá neměnná dogmata. Mezi taková dogmata patří že Rusko je říše zla, a nejen je, vždy bylo a vždy bude, a Putin je Ďábel. Každý, kdo vysloví, byť jen pochybnost, o těchto neměnných dogmatech patří podle nich na hranici.

Samozřejmě tím nemíním Vás. 😊 A ještě něco. Samozřejmě že je tu několik témat a je dobré se jich pokud možno držet, ale rozhovor mezi lidmi ať už v hospodě nebo kdekoli jinde, pokud je to normální rozhovor, nejde udržet u jednoho tématu. Zkuste si při jakékoli příležitosti stanovit zásadu že se …

…nikdo z diskutujících ani na okamžik neodchýlí od tématu. Postupně debata sklouzne do nekonečné řady sporů. Je li to pořád dané téma nebo už není, jak velká nebo malá je souvislost za velmi krátkou dobu samovolně vznikne nuda. A promiňte mi že můj příspěvek, který se vůbec netýkal tématu ….

…zakončím citátem: Pokládám šíření nudy za nejtěžší hřích po modloslužebnictví, krvesmilství a vraždě, vysoko nad krádeží, křivým svědectvím a požádáním manželky bližního svého. 😊
Benjamin Kuras

Naši "vrcholní" se brzy začnou snad zase "flákancovat". To co předvedli za zavřenými dveřmi bysme si zasloužili vidět. Když už máme ta divadla zavřená!

Vážení ! Místo zklidnění hormonů, jedou teď s polemikou a obviňováním ve věci Vrbětic naší vrcholní, kteří si to vzali jako před****bní boj, tak na zklidnění přidám volnou otázku s omluvou, kdo napíše jako první svůj seniorský PĚTISTÝ příspěvek ????? ( bez citací různých odkazů )

Vrbětice a korán, Putin a muslimové, hrušky s jablkami, na to bych musel mít vysokou z Bohnic. Nebudu srovnávat nadřazenost někde v Nigérii s nadřazeností Ruské které jsem si zažil dost. Odkazy zde zásadně neotevírám, vystačím si se svou hlavou ale nemám nic proti tomu když někdo potřebuje podporu.

Hezky jste zdůvodnil Muslimský terorizmus. Dávám tu pár odkazů abyste pochopil, jak to v Muslimských státech funguje. Až budete mít někdy čas, přečtěte si Korán. Zjistíte, že muslimové se cítí nadřazeni nemuslimům a cítí se povolaní ovládnout svět kde nevěřící či lidé jiné víry budou jen otroky.

K****i těm kteří jejich zvrhlé činy omlouvají se jim to daří. Ještě bych dodal že výsek těch zrůdností které uvádím je malý a například v Nigérii kde muslimové přepadávají školy, znásilňují dívky a chtějí za ně výkupné a v mnoha dalších zemích je teror muslimů masový.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/za-hadku-o-vodu-ji-hrozila-smrt-krestanka-stravila-osm-let-n/r~f3a0b1b0dcf111e8a9cf0cc47ab5f122/

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/test-nabozenske-tolerance-nevysel-krestansky-guverner-jakarty-jde-do-vezeni-za-hanobeni-koranu-31136?seq-no=6&dop-ab-variant=&source=article-detail

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/pakistan-mardan-lync.A170414_065515_zahranicni_cen

https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost/spolecnost-skutecna-tvar-islamu.A140701_205531_p_spolecnost_wag

https://www.youtube.com/watch?v=XAc0VEr8ees


https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/meriam-trest-bez-zlocinu.A140528_000231_p_zahranici_wag

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/svet-josefova-kolonie-je-ukazkou-co-ceka-evropu.A130312_171628_p_zahranici_wag

Ano souhlasím. Nikam nevedoucí diskuze. Mám strach, že se zde bude sdílet odkaz na článek kde vlevo dole je popsána účast našich legionářů na Auroře čímž způsobili VŘSR. Trollům však nechci tímto nabízet střelivo a inspiraci na fake news kterým pak krmí důchodce.

Je tady příliš málo prostoru na srozumitelnější reakce. Zejména chybí možnost "připnout" reakci přímo k textu na který se reaguje. Potom je zde zmatek.

Pokud pane Koplíku nepochopíte, že tyto dvě akce nebyl žádný útok na Rusko ale odplata je pak diskuze zbytečná. Akce budí reakci. Není to řešení ale těm tzv. "útočníkům" to tenkrát přišlo jako zub za zub.

Ne pane Sazečku, já jsem to pochopil dobře. Pokud by Rusko přistoupilo na podmínky útočníků, byla by to jen pobídka pro další takové útoky. Anglie Španělsko a Portugalsko byly kdysi imperiální velmoci ale nyní už nejsou. Úbytek jimi ovládaných území je toho dokladem.

Rusko je na tom stejně, jenže jemu je imperiální politika neustále vyčítána. Záměrem západních mocností bylo, aby se Rusko úplně rozpadlo a bylo zcela pod jejich kontrolou. Hlavně jejich přírodní bohatství.

To se nepovedlo, hlavně zásluhou Putina. Proto jej tak nenávidí. Značná část lidí u nás si neuvědomuje, co by rozpad Ruska znamenal pro nás. Destabilizace této části Evropy by pro nás byla zničující.

Tak to jste mě špatně pochopil. V těch dvou případech jsem měl na, mysli to bezohledné řešení ruské strany bez ohledu na civilní oběti! Ano, Putin není Brežněv, je zákeřnější! Však byl lépe vycvičen. Brežněv byl špatný možná voják, Putin rozený agent. A k impériím. Anglie, Španělsko a Portugalsko?

Pane Sazečku. To snad nemyslíte vážně že teroristické činy islamistů v Breslanu a Moskevském divadlu přičítáte Rusku. Zásah Ruského protiteroristického komanda lze sice označit za sporný ale je otázkou, zda šlo v takové situaci něco jiného dělat.

Takové zásahy jsou vždy riskantní, někdy se povedou tak jako to Izraelské v Ugandském Entebbe nebo, zásah na Íránském velvyslanectví v Londýně.

Byly tu ale také nezdařené protiteroristické zásahy jako americká Operace Orlí spár v Íránu, nebo Německá při Mnichovské olympiádě.

Ne Sovětskou okupaci v roce 1968 nepovažuji za internacionální pomoc. Jen bych k tomu dodal že od té doby uteklo hodně vody a Putin není Brežněv a Rusko není Sovětský svaz.

Pokud považujete Rusko za imperiální mocnost, tak se podívejte na mapu a porovnejte kolik měl Sovětský Svaz spojenců (lépe řečeno satelitů) v roce 1980 a kolik jich má v roce 2020. Myslíte, že něco takového by imperiální mocnost připustila.

A taky je dobré porovnat vojenské rozpočty Ruska a USA. Je dobré taky říct že Rusko už dávno nebuduje komunismus, ale USA a EU budují společnost komunismu hodně podobnou.
https://infografiky.ihned.cz/vyzbrojovani/r~ef491c746ff911e9819e0cc47ab5f122/

Pane Kašpare, chtělo by to stejný metr.
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/amnesty-amerika-pacha-skrze-drony-valecne-zlociny/r~7809322e3b2611e3807b0025900fea04/

Nevím jsem li Rusofil ale podle Vašich měřítek asi ano. Naše členství v NATO se mi skutečně nelíbí, protože NATO nebo jeho jednotliví členové destabilizovali několik zemí. Sýrii, Afghánistán, Irák, Ukrajinu atd. Výsledkem těchto akcí je utrpení jeho obyvatel.

Místo jednoho krutého diktátora je tam teď několik diktátorů kteří válčí mezi sebou a životní úroveň už předtím špatná je teď ještě mnohem horší. Pokud by účelem NATO byla ochrana demokracie, tak už dávno nemohlo být jeho členem Turecko.

Ano, paní Kapalová.

Dotaz na pana Sazečka. vy jste byl tehdy v té skupině lidí co zajali v Angole?

Zpochybňovat práci BIS může jen hradní agent RF, jeho kohorta a pár tzv. našich lidí. Ano, to je ta ostuda lidí z kterých si však srandu dělat lze. Taktéž zasvěcené komentáře o obchodu se zbraněmi a municí a jejich likvidace na území cizích států jsou neověřené a laické. To bude příště Rusko....

...likvidovat sklady s humanitární pomocí na cizích územích určené pro jejich nepřátelé? Asi ano. Některé komentáře by to připouštěly. Protože je to Rusko. Ale nepřátelská země. Ale také proto, že jsme v nepřátelském paktu NATO což rusofilové do dnes nezkousli.

Asi si špatně rozumíme, ale musel jsem ještě něco doplnit! Není akceptovatelné, aby si někdo řešil své problémy na území jiného státu. Pokud to byl ten vámi omluvitelný důvod, tak ale nepřímou…

…okupaci ukrajinského území nemohou řešit destrukcí zařízení jiného státu (areál patří státní instituci) a zabíjením jejich občanů! Byl jsem a jsem nevoják, přesto mám nepřímé i přímé zkušenosti s válkou. Otec (volyňský Čech) příslušník…

…Svobodovy armády, já zážitek s 15měsíčním zajetím v Africe! To ze mě činí pacifistu a mám odpor k silovým řešením problémů. Rus to ovšem jinak neumí (Američan občas také ne), snad nás historie poučila dost! Nemusíme přímo náš 68., stačí škola v Breslanu, moskevské…

…divadlo a další, přitom Putinovi hrátky s opozicí se nám mohou jevit jako marginálie! Ten člověk si druhého vůbec neváží, Rusovi nikdy nezáleželo na životech. Jistě, díky tomu i vyhrál WWII, Ale to byla válka a šlo jim o přežití. Dnes dělá to, co Hitler.

Tak to je hezké kolego Koplíku. Přiznám se, že jsem docela z jedné vaší části textu dost překvapen. Vy tedy nebudete mít za zlé Rusům, když budou provádět diverzní akce na našem, nebo nějakém jiném (cizím) území?...

...Pokud to nevíte, tak vývoz zbraní je spolu s ropou a léčivy nejlukrativnější obchod, kterým se zabývá většina zemí na celém světě, včetně nás i Rusů! Pevně doufám, že se tady ještě nepřiznáte k tomu, že 68. rok byla internacionální...

...pomoc, kterou Rusům nevyčítáte. To byste se shodil úplně. Ty poslední vývody okolo Vrbětic jsou pro mnohé nepříjemné, pokud se vše vyvíjelo dle posledních informací. Jistě nemůžeme předpokládat, v případě, že by to ti agenti GRU skutečně spáchali, že tam zanechají písemné přiznání,...

...tak naivní snad nejsme. Ovšem na druhou stranu, pokud se s takovým obviněním vyšlo, jsou asi dostatečné důkazy k tomu tvrzení. Takový šílenci snad naši představitelé nejsou, aby jen tak něco plácli. Na to je to příliš závažné! Počkejme si, jistě se s důkazy jednou vyjde.

Tak jsem si ten přepis přečetl. Babiš sice tu návštěvu areálu majitelem zmiňuje (neví s kým tam byl), zmiňuje i jeho kontroverznost v obchodování. Říká tam ale další zajímavé věci. Už tehdy se vědělo o výbuších v Bulharsku, samozřejmě i o špatném zajištění areálu. Babiš také jasně naznačuje kdo...

...byl tím který měl konat. Byl to ministr vnitra (Chovanec) Sobotkovi vlády, ve které tehdy seděli i současní kritici události (Jurečka, Bělobrádek). Obsahem ovšem ten pořad nebyl žádnou bombou. Snad důkazem, že to Sobotka neměl dobře ukočírované a to nebyl pod takovým tlakem jako současný premiér.

Totéž se dá říci i o zpochybňování činnosti BIS a jejího vedení.

Co je tak zvláštního na tom, že by měl majitel té firmy vstoupit do prostor pro něj pronajatých? To snad nesmí? Nebo to svědčí o nějakém porušení zákona? V čem spočívá ta ostuda? Jestli by měl být pořad OVM měřítkem objektivity, tak potom můžeme náš i skutečný parlament rozpustit a zrušit! :-)

Pane Franku, pokud tomu rozumím, tvrdíte, že Babiš má ostudu jak mraky?

Stejné je i zpochybnění činnosti celé slavné BIS v uvedené kauze a jejího dlouho čekajícího velitele na generálskou hodnost, a vytvořené zásluhy, které mu vynesly ohodnocení cizího státu a staly se tak odměnou za vykonanou činnost i nečinnost. Opět ostuda a dělání si srandy z našich lidí

Dnešní BOMBA kolující po internetu, Záznam z OVM ze dne 7.12.2014, kdy ANDREJ BABIŠ řekl, že podle zjištění vstoupil do skladu den před výbuchem majitel pronajaté firmy. Tento video záběr, si měli pustit všichni, než vystoupili se svými pohádkami letos před obrazovku. To je ostuda jak mraky

Zdravim...
Je to tak prosté. V prvním kole bude FACKA ....ZA....FACKU.
V druhém kole bude muset RF pracovat i se scénářem vystavit titul NEPŘÍTEL Ruské federace.
No a ve 3 kole?? Vím a nepovim 🤣
C.O.
Stanek

Ve druhé části příspěvku mi chybí ...skladů informace, je...

Nedomnívám se, že je důležité, kdo po****l obchodovat s municí. Důležitější jsou kontrolní mechanismy a tam asi byla největší slabina. Tedy alespoň podle dostupných informací. Situace byla tak nepřehledná, že před prvním výbuchem, kterému předcházel požár, mohlo dojít k větší tragédii,...

...než úmrtí dvou osob! Naštěstí byl velitel zásahu tak prozíravý, že zavelel ke stažení hasičské jednotky. To, že neměly bezpečnostní složky a vedení kraje o těch skladech, respektive obsahu skladů je velice závažný problém! Zabezpečení areálu jeho majitelem, to je další otazník!

jenom dva muži. Zde vidím jádro pudla. Nezabezpečená munice mohla způsobit daleko větší ztráty na životech lidí, ba i dětí. O majetkových škodách ani nemluvě. Šesti leté mlčení taky zavdává různé úvahy, které se nakonec částečně projevili i v této diskusi. Účelovost nebo vyšetření případu od A do Z

Právě jsem dočetl vyjádření všech ctěných kolegů Senior Parlamentu k Vrběticím. Nehodlám se vyjádřit k žádnému názoru. Překvapilo mě však, že se nikdo nevyjádřil k známým okolnostem. Kdy a kdo a která vláda vydala licenci k prodeji vojenské munice. Jak je možné, že bývalé vojenské sklady střežili

A nejen to pane *****ku. Bez Rosatomu bude další blog Dukovan postavený za horších podmínek a patrně i později. Na to doplatí všichni odběratelé dražší elektřinou a pokud se bude stavba protahovat i výpadky v dodávkách.

Vyjadřovat se bez přesných informací není chytré. Za solidaritu EU si nic nekoupíme. Možný ztracený export za více než 100 mld. Kč pocítí naše - již dost - zkoušené firmy.

Někdy se nestačím divit "zasvěceným" diskuzím k věci o které vlastně nikdo neví nic. Ale možné je všechno. Mohl bych vyprávět. :-)

Jsou lidé, např. p. Sazeček, s kterými lze vést diskuzi aniž bychom se uráželi. Jsou však tací s jednobarevným viděním, svoji myšlenku nemají, nedokážou připustit jiný názor a bez rozumných argumentů se pouštějí na tenký led urážek. Zde srovnáváním se psem je nepřípustné. Psa bych urazil

VÁŽENÍ, to ale byla diskuse s panem Kašparem CO ??? Já jsem jej pochopil z dlouho sledovaných příspěvků. Narozen po válce, všude byl, všechno zná, nenávidí STB Babiše a komunisty, 98 % věci neguje a vše posílá po nějakých vláknech, tak jej musíme brát takového jaký je, vždyť starého psa.....ÁMEN.

p.Kašpare
Do dvou vláken jsem svůj příspěvek dal nedopatřením. Nejdřív jsem jej napsal do Wordu a hned odeslal, po delší činnosti na počítači jsem na to zapomněl a odeslal jej znovu na jiné vlákno. Omlouvám se.
https://www.youtube.com/watch?v=YjmgPdLN4_0

Problém s USA má celý svět, jen někdo si myslí že jej nemá. Má připomínka týkající se války v zálivu, souvisí s Vrběticemi byť nepřímo. Ukazuje nám, že nemáme věřit všemu co nám politici nakukají a poukaz že politikové nám nemohou všechno říct protože je to tajné, nebrat.

Nad Vaší poslední větou jsem chvíli dumal co vlastně znamená. Až pak jsem pochopil že jste patrně nepozorně četl mou poslední větu v příspěvku a vyvodil z toho neodpovídající závěr.

Nevím p.Koplíku proč mne seznamujete ve dvou vláknech se svým problémem který máte vůči USA. Mne USA nezajímá. Vlákno je o problému Vrbětic.Já na rozdíl od vás nejsem vázán mlčenlivostí ani žádné závažné důvody mně nebrání napsat svůj názor. Takže jste-li tak v utajení není lepší Silence Is Golden?

Docela hezky se tu rozjela diskuze. Prezident Zeman nezklamal. Jako vždy si dloubl do problému, naznačil, zapochyboval, dal Rusovi naději, povzbudil prorusky orientované spoluobčany. Buďme na zemi, v Moskvě možná bouchalo šampaňské, ale tady nic nekončí. Pokud došlo na opatření která vláda proved...

...la nešlo o žádný omyl. Můžete někdo, kdo tomu nevěříte vysvětlit tu přítomnost agentů na našem území, nebo současné výbuchy muničáků u nás a v Bulharsku? Dále "náhodnou" otravu bulharského obchodníka se zbraněmi? Já samozřejmě neschvaluji to, co se stalo s Írákem, na Rusy bych si také nevsadil.

Pane Kašpare, od doby kdy se provalilo že USA a jeho spojenci včetně nás napadli Irák na základě pofiderních informací, a lidu tvrdili, že ty informace které mají jsou stoprocentní, už nikdo rozumný politikům nevěří že něco vědí stoprocentně ale ze závažných důvodů nemohou říct všechno.

Mne uspokojil plně. Šokován bych byl kdyby převlekl ten ruský kabát. Nejprve vyhostí diplomaty a pak chce pořád něco vyšetřovat. Dobře ví, že ty dva, Putinem vyznamenané, už za ručičku mu na hrad Švejnar nedovede. Vyhrožování jaké to bude mít důsledky pro vnitřní politiku v případě nevyšetření...

..zapomněl jaké důsledky, v případě opačném, to bude mít pro něj a ostatní rusofily. Jen postižený může říci, že za mrtvé a miliardovou škodu je adekvátní náhrada zákaz Rosatomu do tendru. Všichni informování, bezhlaví politici jsou tupci nad kterými svítí jasné sluníčko z hradu na štěstí né na věky

Co jste říkali projevu presidenta Zemana, a i jeho dalšímu vystoupení na Primě? Mne celkem uspokojil a jsem ráda, že jsem ho ****la. Byl vidět obrovský a racionální rozdíl ve vnímání info o Vrběticích proti bezhlavým a přímočarým soudům a odsudkům většiny politiků.

Jen malá odpověď pro paní Kapalovou. Nebudu se zmiňovat co si o takovém srovnání myslím. Ale narodil jsem se po válce. Takže válečné napadení, s jedenadvacetiletým obsazením okupační mocností a následnou porobou tohoto státu, v r. 68 si však pamatuji velmi dobře. Tento odporný agresor za zabité

...nikdy nezaplatil a navíc se stále snaží vojensky napadat své sousedy a agresivní špionáží škodí po celém světě. Toto krajanské sdružení poškodílo naší republiku mnohem méně než za 41 let komouši a až nás napadnou a budete mít Posseltův samopal u břicha jako já Brežněvův pak můžete srovnávat.

Petrov a Boširov se přiznali, že útok na americkou základnu v Pearl Harboru 7. prosince 1941 provedli oni.
V únoru 1848 mohli napsat i Komunistický manifest, jen byli označeni jako Karel Marx a Bedřich Engels.

„Kde byli Petrov a Boširov v době vraždy Kennedyho? Všichni vědí, že Oswald nemohl zabít Kennedyho.“
„Kde byli Petrov a Boširov, když propukla epidemie koronaviru v Číně?“
A poslední slova Julia Ceasera podle ruské verze ve skutečnosti zněla: „I ty, Boširove a Petrove?!“

Jen malý nesmělý dotaz na pana Kašpara: bratříčkování a sympatie ze strany např. KDU vůči představitelům Landmanšaftu nepovažujete za vlastizradu, nebo to se smí, to je OK?

Nejde jen o exploze tzv. muničáků ale o likvidaci, Rusům nepohodlných, lidských cílů ať už povedené či zpackané, Litviněnkem počínaje. Hackerské útoky nepočítám. Nezaznamenal jsem, že v tom sobotním vystoupení byl zmíněn někdo z opozice coby osoba informovaná. Historicky Rusy vyhnal Kocáb a Babiš.

Nebyl bych tak kategorický, ačkoli ono to k tomu svádí! Pokud jsou doložené souvislosti s bulharskými explozemi muničáků, pohybu osob patřících k ruským rozvědkám, tak je těžké tvrdit, že to je výmysl, nebo fobie. Jak poznamenáno, nevyšší představitelé by do toho jinak nešli, dodávám za podpory opo.

Málo platné. Vy si myslíte, že by se Babiš a Hamáček s hradním, s tím jaké mají informace, nechali vtáhnout do nějakých podivných her? Ti tři ale vědí, jinak se nedá vysvětlit ten obrat k Rusku. To, že někdo nevidí nebo nechce vidět rejdy ruských špionů po Evropě, jejich povedené a spackané akce

... s mrtvými, o Krymu ani Dombasu nemluvě. To jsou fakta. Nebo né? Právo na názor, ač zaslepený, má samozřejmě každý (všeobecně). Ale sympatie se stranou nepřátelskou je akt vlastizrádný jak jej předvádějí tzv."vlastenci" z hovězí SPD. O soudruzích se ani nezmiňuji protože do mrtvol se nekope.

Abychom mohli do světa pouštět ty své výmysly, tak žádáme všechny kolem nás včetně EU, NATO, USA , BIDENA, aby nás podpořili svou solidárnosti. To jsme se dočkali světlých zítřků

Jsme v situaci, kdy my, veřejnost, můžeme informacím věřit a nebo nevěřit. Je potom otázka kdy a čemu se věřit dá. Dělat ovšem závěry, že jsme obětmi fabulací a pod., je také potřeba doložit. Jinak se jedná o výkřik do tmy! Málokdo z nás má tak průkazné informace, které by mohly tato tvrzení...

... potvrdit, nebo vyvrátit. Ale už se dělají závěry, osočují se původci informace, i ti, kteří mají opačný názor. Jako bychom na něj někteří neměli právo. Dá se předpokládat, že v konfliktních situacích každá zúčastněná strana bude tvrdit tu "svou" pravdu. Takže asi budou rozhodovat naše sympatie!

Chováme se podle toho co si myslíme, jinak to nejde. Ale neměříme všem stejným metrem a neposuzujeme srovnatelné akce stejně. Bude to mít stamiliardové důsledky pro naše firmy. M*****ní pohled nutně musí být jiný než právní kvalifikace činu. Chceme-li žít podle práva, tak to také zohledněme.

Jde o diverzní akci cizích agentů na území ČR, tak to prostě je. Nikdy asi NEDOKÁŽEME kdo ty roznětky zapálil. A můžeme si MYSLET, kdo to byl. Všechny velmoci mají všude po světě své agenty organizující diverzní akce (Syrie, Irán, Jugoslávie...) při kterých umírají civilisté a my je neodsuzujeme.

Ačkoli nevidím tu situaci tak tragicky, přesto zde je jedno velké pozitivum. Tím je dorovnání počtu pracovníků na zastupitelstvích obou stran. K tomu by bylo vhodní říci, že by ta reciprocita měla fungovat všeobecně. Nějakou výhodu by neměl dostávat žádný stát! Proč a z jakých důvodů by ji měl mít?

Někdo zde už vidí Ivanku jak tlačí Zemana coby vrchního velitele ozbrojených sil po Hradčanském náměstí a ten, mávajíce berlí, křičí: "....na Kreml". Není na místě vyvolávat válečnou histerii.

Ach jo. Zde už nelze pomoci!

Pokud to dobře chápu, tak se nás vláda i většina opozice snaží nahnat na válečná jatka a nikdo nic nedělá pro ochranu civilního obyvatelstva. Kde je CO? Kde jsou plány zásobování , zásoby OOP, plány úkrytů atd.? Myslím, že si špimprdlata něco zpískají a pak tu vznikne neuvěřitelný ****** a chaos

Jsme zděšená, co se zde vytáhlo, a co se kolem toho děje. Bohužel sloužíme našim západním kámošům jako užiteční *****i (nebo v lepším případě Gliwice). Tolik lží, fabulací, mystifikací a manipulací jsem už dlouho nezažila, je to jako absurdní divadlo, šíleného světa, šílených lidiček. Válka je ****!

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..